Şimdi Ara

<<<... YENI CITROËN C3 KULÜBÜ ...>>> (215. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.313
Cevap
34
Favori
443.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar geçen hafta içerisinde iki usta ile görüştüm, hava filtresini çıkartmak için söktüğümüzde vidanın diş sıyırması sebebiyle sanırım içerisine bakır bir tel takılmış bu bakır tel alt tarafta bir yeri delmiş ve ordan yağ kaçırıyor olabilir, sökelim bakalım vs. vs. (henüz vakit bulup söktüremedim) diğer gittiğim usta ise abi bunun yağının değişim vakti geçmiş, artık deforme olmuş o yüzden bu beyaz duman normaldir, ben yağını suyunu filtrelerini değiştireyim devam et dedi, nitekim yağı, yağ filtresi, hava filtresi değişti. o gün boyunca aracı kullandım, park ettiğimde stop edip yağ çubuğunu çıkarttım, yine beyaz duman gelmeye devam ediyordu. konuştuğum hemen hemen herkes, bu dizel bi araba bu kadarcık duman çıkartması doğal dediler, gittim 2006 model ford fiesta kaptunu açtım 800km yol gelmiş bir araç, gelir gelmez stop etti kaputu açtım yağ çubugunu kontrol ettim, zerre kadar duman yoktu. bu işten hiçbirşey anlamadım. iyi bir citroen ustası var diye öneriler geldi, bi ara ona gidip görüşeceğim. ne olabileceği ile ilgili halen bir fikrim yok. sekman kırılmasıdır işte yatak sarması vs. gibi şeyler gösterdiğim iki ustada o konudan bahsetmedi bile ama dumanda gelmeye devam ediyor.

• Belki bir ilgilenen çıkar diye buraya ekliyorum:

CITROEN C3 (09-15), DS3 (09-) İÇİN EIBACH E90 SÜSPANSİYON SIFIR

<<<... YENI CITROËN C3 KULÜBÜ ...>>>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coyote -- 22 Eylül 2018; 13:45:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: liamangelus

Arkadaşlar geçen hafta içerisinde iki usta ile görüştüm, hava filtresini çıkartmak için söktüğümüzde vidanın diş sıyırması sebebiyle sanırım içerisine bakır bir tel takılmış bu bakır tel alt tarafta bir yeri delmiş ve ordan yağ kaçırıyor olabilir, sökelim bakalım vs. vs. (henüz vakit bulup söktüremedim) diğer gittiğim usta ise abi bunun yağının değişim vakti geçmiş, artık deforme olmuş o yüzden bu beyaz duman normaldir, ben yağını suyunu filtrelerini değiştireyim devam et dedi, nitekim yağı, yağ filtresi, hava filtresi değişti. o gün boyunca aracı kullandım, park ettiğimde stop edip yağ çubuğunu çıkarttım, yine beyaz duman gelmeye devam ediyordu. konuştuğum hemen hemen herkes, bu dizel bi araba bu kadarcık duman çıkartması doğal dediler, gittim 2006 model ford fiesta kaptunu açtım 800km yol gelmiş bir araç, gelir gelmez stop etti kaputu açtım yağ çubugunu kontrol ettim, zerre kadar duman yoktu. bu işten hiçbirşey anlamadım. iyi bir citroen ustası var diye öneriler geldi, bi ara ona gidip görüşeceğim. ne olabileceği ile ilgili halen bir fikrim yok. sekman kırılmasıdır işte yatak sarması vs. gibi şeyler gösterdiğim iki ustada o konudan bahsetmedi bile ama dumanda gelmeye devam ediyor.
    Arkadaşlar son noktayı koymak için citroen servise götürdüm aracı, servisin demesi o ki (150bin kmyi devirdi araç) bu kmde bi araçtan bu beyaz dumanın gelmesi normal, yağ yakma vs gibi bir sorun yada acil bakım gerektiren bir durum yok. Dilerseniz pistonları kontrol ettirin ancak ben gerek görmüyorum dedi. Benzer durumlar karşılaşan arkadaş olursa onunda yorumlarını almak isterim.

• Eşim için 2012 c3 1.4vti comfort otomatik bir araç buldum, önceki başlıklarda gördüm ancak cevabını net olarak bulamadım. Bu modelde yokuşlarda geri kaçırma durumu varmı, acemi bir bayanın kullanımı açısından bu detay önemli. Birde şanzımanı dayanaklımıdır, sonradan bize büyük masraflar çıkarırmı? Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaklaşık 2 ay önce 1.4 hdI aldık eşime 2011 model. Bugün arka koltuklardaki çocuk kilidini aktif hale getirmek için kapı dili ile oynadım. Sol arka kapı çocuk kilidi uygun bir şekilde oldu fakat sağ arka kapı şu an ne içeriden ne dışarıdan hiçbir şekilde açılmıyor. Yani ne içeriden ne dışarıdaki kapı mandalından çekince açılmıyor, kapı tamamen kilitli kaldı, bunu nasıl geri eski haline getirebilirim?

Sağ arka kapıyı yaparken 2 tane birbirinden ayrı yuvarlak yer vardı, ikisini de çevirdim ve böyle oldu. Ama açılma yolu yok, acil yardım.
  • Merhaba

2011 model citroen c3 Comfort araca sahibim. Klimanın sıcak üflemesi için gereken ayarı bulamadım

Yardımcı olabilir misiniz

Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sportivo

yaklaşık 2 ay önce 1.4 hdI aldık eşime 2011 model. Bugün arka koltuklardaki çocuk kilidini aktif hale getirmek için kapı dili ile oynadım. Sol arka kapı çocuk kilidi uygun bir şekilde oldu fakat sağ arka kapı şu an ne içeriden ne dışarıdan hiçbir şekilde açılmıyor. Yani ne içeriden ne dışarıdaki kapı mandalından çekince açılmıyor, kapı tamamen kilitli kaldı, bunu nasıl geri eski haline getirebilirim?

Sağ arka kapıyı yaparken 2 tane birbirinden ayrı yuvarlak yer vardı, ikisini de çevirdim ve böyle oldu. Ama açılma yolu yok, acil yardım.
    Sorun iki gün sonra hiçbirşey yapmadan kendi kendine çözüldü valla, böyle birşey daha görmedim sürücülük hayatımda :)
  • Merhaba. 2012 model c3 attraction sahibiyim aracımda bir kaç problem var tecrübesi olan abilerime sormak isterim :).birincisi sol ön kapıyı açarken kapı ön kısma takılıp tak tak diye ses yapıyor yaşayan oldumu hiç ? 2. si partekül filtresi katkısı az uyarısı alıyorum bunu temizletmeyi düşünüyorum maaliyeti nedir acaba ? son sorum ise arabam son dönemlerde km de 50 kuruşa yakın yakmaya başladı arabayı aldığımda filtreleri son bakımda değişmemişti. bakımdan çıkalı araç 4500 kilometre oldu filtrelerden kaynaklanıyor olabilir mi ? şimdiden teşekkür ederim :)
  • nht268 N kullanıcısına yanıt
    1 yıldır aynı aracın comfort plus modelini kullanıyorum. Yokuşlarda geriye kaçırıyor, şu an araçla ilgili tek canımı sıkan durum bu. Mecbur el freni ile kalkıyorum. Hafif eğimlerde çok sıkıntı olmuyor, frene de sağlam basılırsa. Ama eğim dikleşince sıkıntı. Acemi şoför için alışana kadar sorun olabilir.

Şanzıman sorunu 1 yıldır yaşamadım, benden önceki sahibi de kullandığı 5 yıl yaşamadığını söyledi.

Mesajınızı yeni gördüğüm için yazdım, biraz geç oldu ama umarım yardımcı olmuşumdur.

• beyler selam
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-eymen-oto-otonomiden-hatasiz-boyasiz-cam-tavan-otomatik-c3-627690510/detay

şu aracı almayı düşünüyorum tavsiye eder msnz bilmemiz gereken şeyler hakkında da bilgi verirseniz sevinirim..
  • selamlar burası hala aktif mi 2013 c3'üm ile ilgili birkaç soru sorucaktım
  • enjoy35 kullanıcısına yanıt
    Yanmayan ampul sorununu cozdunuzmu acaba?

• garanmage G kullanıcısına yanıt
    Pek değil gibi inceden canlandıralım bakalım
  • Dileyen olursa cruise control, kadran selamla için ve ds3 direksiyon için yardımcı olurum.
  • Merhaba, 2012 c3 otomatik 1,4 vvt tüplü almak üzereyim, otomatiği ile ilgili acil yorumlarınıza ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler.

• gorcbeert G kullanıcısına yanıt
    Benimkini tarif etmişsiniz . Çok teknik bilgim yok ama yardımcı olmaya çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzz2110

Dileyen olursa cruise control, kadran selamla için ve ds3 direksiyon için yardımcı olurum.
    Ds3 direksyon ariyorum dostum.

• Arkadaşlar merhaba,
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-0zan-0t0-ilk-elden-yeni-kasa-sadece-50.000-de-c3-1,4-vti-full-761171653/detay

Bu araç için yorumlar nedir acaba,kullanan varmıdır?
    Otomatik şanzıman nasıldır?
    Masraf açar mı performans ve yakıt konusunda nasıldır acaba ?

Ortalama 70k civarında hb otomatik araç bakıyorum tavsiye üzerine buldum bunu

• ozzz2110 O kullanıcısına yanıt
    Ds3 direksiyonunu nasıl bulabilirim hocam eliniz de var mı şuan

• quote:

Orijinalden alıntı: VitesKolundakiTesbih

2011 model c3 benzinli aracım var.

şehir ici ne kadar yakıyor sizin araç. Sanirim benim ki 55 krs felan cok değil mi?
    aynı model araç bende de var. Şuan 65 krş yakıyor. Çok yakıyor :/
  • 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.