Şimdi Ara

YENİ CITROËN C3 AIRCROSS ANA KONU(2021 MAKYAJLI KASA GELDİ) (94. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.007
Cevap
76
Favori
250.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Feel shine'a göre boş bir paket. Ben olsam benzinli shine alırdım. Hem vergisi ve bakımı daha ucuz hem de üste para kalır cepte. Yine de siz bilirsiniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • salserol kullanıcısına yanıt
    Tamamdır o vakit hocam, çok teşekkürler.
    Nokta atışı tarifi de yapmışsıniz ayrıca :))) Hareret filan gereksiz hareketler tabi ses olsun raziyiz her türlü

Bu arada start stop kullaniyor musunuz yoksa devre disi mi biraktiniz. Cok karisik bir konu hangisi daha efektif emin olamadim

Birde seri takip asistanini her seferinde kapatmak mi gerekiyor bir kere komple kapatma imkani var midir

• dejavu.vu kullanıcısına yanıt
    Şerit takip ve start stop kalıcı olarak kapanmıyor maalesef. Her kontağı açtığınızda kapatmak gerekiyor.

• O değil de artık eski kasa yavaş yavaş piyasadan kalkacak. Artık piyasanın en f/p aracı ünvanını kaybediyor c3a.

• Last Troll Bender kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, ozellikle serit takibin her seferinde kapatmak biraz enteresan olmus gercekten. Start stop i kullaniyor musunuz acaba peki. O konu biraz karisik gozukuyor kimisi faydali kimisi gereksiz diyor.

80 lik dilime çıktı ama yatı otonom özellik en üst pakette bile yok 300 bandı ğstüne çıkınca artık cazibesinide kaybeder bence…

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dejavu.vu kullanıcısına yanıt
    İstanbul trafiğinde kullanmıyorum ben de start stopu.

• sokcuuuuu S kullanıcısına yanıt
    Aynen ayrıca o seviyelerde rakiplerde ciddi çoğalıyor, hem aynı segmentte hemde farklı segmentlerde bile

• Aracın radyosunun direksiyon üzerinden kullanımını bir türlü sevemedim, ses tuşları çok ters geliyor ve ses kısma tuşuna basılı tutmak yerine tek tek basma olayına sinir oldum o yüzden ana ses kumandasını çevirerek kapatmayı tercih ediyorum hep. Cliodaki direksiyon altındaki kumanda çok kullanışlıydı onu arıyorum açıkçası.

Bir de sorum olacak;

Direksiyon üzerindeki liste scrolluyla frekans değiştirmek mümkün mü?

Ayarları çok kurcaladım ama bulamadım. Sadece kaydedilen kanallar arasında dolaşmak çok saçma geliyor bana, araç sürerken ekrana elimi uzatıp frekans aramayı da riskli buluyorum o yüzden kapatıyorum sesi genelde.

Bu arada araç 4000 km ye yaklaştı 7 litrelik kullanım gözüküyor hiç sıfırlamadık yani tam manasıyla uzun kullanım özeti diyebilirim (1.2 benzinli motor)

• yıllık 20 bin km gibi yol yapıyorum hocam, o yüzden dizel olsun istiyorum, yoksa shine almak isterdim. özellikle cam tavan ve kızaklı arka koltukları için.

• cronos10 kullanıcısına yanıt

Dizel benzinli arası 1 şt fark ediyor yıllık 20 bin km yapmanız dahi dizelin size fayda sağlaması anlamına gelmez. Dizelin geleceği zaten yok 2025 artık fransızlarda getirmez 2. elde değer kaybıda olacaktır. Piyasa yavaştan hafif hibrit benzin yada hibrit ve elektriklilere kayıyor

avrupa'da bir ülkede olsak hak vereceğim size ama ülkemizde dizel otomobillerin avantajının en az 10 yıl daha süreceğini düşünüyorum ben. hatta dizel motor üretiminin durduğu noktada bizde dizel araçlara olan talebin 2. elde artacağını. sonuçta siz de haklı çıkabilirsiniz, zaman gösterecek bunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: sokcuuuuu

Dizel benzinli arası 1 şt fark ediyor yıllık 20 bin km yapmanız dahi dizelin size fayda sağlaması anlamına gelmez. Dizelin geleceği zaten yok 2025 artık fransızlarda getirmez 2. elde değer kaybıda olacaktır. Piyasa yavaştan hafif hibrit benzin yada hibrit ve elektriklilere kayıyor

Zaten benzinlinin MTV avantajıyla yaklaşık 120 litre benzin alınır ki 1500-2000 km sırf buradan kazanım sağlanıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alarm ve ön park sensörü taktıran var mı? Varsa istanbul da nerede yaptırttılar.

3 4 servisi aradım yapmıyorlarmış.

• ahirzora A kullanıcısına yanıt
    2 saatten uzun araç sürmeyin. En az 30 dakika mola verin. Aracın cam suyu lastiği bakımı vs eksiksiz olsun. Deposu full olsun. Google haritalar dan gideceğiniz güzergahı inceleyin. Özel otoyollar ekstra ücretli.

Yanınızda su atıştırmalık vs nakit para olsun. Yola dinlenmiş uykunu tam almış bir şekilde aşırı yememiş ama tok bir şekilde çıkın.

• Aracında seramik kaplama olan arkadaşlar, aracınızı nasil yikiyorsunuz. Fircasiz ph notr sampuan kullandigini bildiğiniz guvenilir bir oto yikamaci var midir Istanbul'da.

• quote:

Orijinalden alıntı: herseyinhayirlisi

Zaten benzinlinin MTV avantajıyla yaklaşık 120 litre benzin alınır ki 1500-2000 km sırf buradan kazanım sağlanıyor.

Alıntıları Göster

aynen öyle 20 bşn km de ettiğin 2000 bin km kârı yıllık bakım ve mtv den düş dizele verdiğin artı 20 bin tl senğn zararındır.. bu ince hesapları yapmadan araç almamak lazım. Mesela banada dediker hibrit araç alma 1.8 mtv si çok. Araç ş. İçi bile 5 ltre altı yakıyor benzilden 3 dizelden 2 lt az yakıyor 1 yıl sonunda mtv farkına rağmen 2 bin tl cepte kalıyor. Satın aldığın tüm otonom paketlerde cabası üstelikte b suvlerin tamamında daha geniş daha konforlu. C3 Aircross segmentine göre geniş sayılır gerçi ama en üst pakette bile adaptif hız sabitleyici gibi donanımlar yok..

Kaç bin km de kalıyor o para cepte? Öyle olsa bile devlete yıllık 4.000 TL bağışlamak çok koyar ya. Ben sırf bu nedenle hyundai ioniq bakmıştım ama sadece iki sene ülkeye geldi, ikinci eli sıkıntı diye vazgeçtim. Yoksa 1.6 hybrid çok mantıklıydı.

Yılda 10000 km de amorti ediyor zaten daha çok km yapsan kârdasın. İoniq piyasası yok ama corolla hibrit için durum farklı. Keşke mtv teşviğide olsaydı ama dediğim gibi zaten benzin ve yıllık bakım artı balataların çok uzun gitmesi vs. bunlar kâr ettirmese le mtv den ötürü zarar ettirmediği ortada ama milletyıllık mtv 4 bine yalın diye duydumu oooo aman abi diyor e kardeşim araç ş. İçi 3,5-4 lt yakıyor ş. dılı max 5.5

345 bin en düşük paketi. O aradaki farkı erimesi yine uzun yıllar alacaktır.

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.