Şimdi Ara

YENİ CITROËN C3 AIRCROSS ANA KONU(2021 MAKYAJLI KASA GELDİ) (81. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.006
Cevap
76
Favori
249.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Önceki aracımda %60 hasarsızlık indirimim vardı. Aynı oranda indirimle PSA kasko 1.500 tl ödedim. Aksigorta üzerinden. Sadece citroen yetkili servislerinde onarım yapılabiliyor, haricinde %30 muafiyet mevcut. Dizel shine benimki de.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İyi dileklerinize teşekkür ederim arkadaşlar, aracım 2021 model 1.2 Shine paket. Tabii böyle bir şey yaşamak istemezdim, biraz korktum açıkcası ama böyle br sistemin olması ve düzgün çalışması çok hoşuma gitti.

• Arkadaşlar halojen farları değiştireniniz var mı ?

• Last Troll Bender kullanıcısına yanıt

Hocam hayırlı oldun ben de teslim aldım arabayı bugün. 1.2 shine. Yalnız içinden kullanma kılavuzu çıkmadı. 0 araç içinden çıkması gerekiyor diye biliyorum. Sizde çıktı mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xasi kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kazasız belasız yolculuklar.

Bana flaşdisk verdiler onun içinde bütün dökümanlar pdf formatında mevcut.

Ayrıca my citroen uygulamasından araçla ilgili tüm detaylara ulaşabiliyorsunuz. Bir nevi o da kullanım kılavuzu.

YENİ  CITROËN C3 AIRCROSS ANA KONU(2021 MAKYAJLI KASA GELDİ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Last Troll Bender -- 28 Mayıs 2021; 16:17:15 >
  • Selam arkadaşlar,

Tamamen şehir içi ve yoğun denilebilecek trafik pompa ölçümü tüketim 7.67 lt çıktı. Yol bilgisayarı 7.5 lt. 1600 km oldu araç. Daha düşer mi bilmiyorum ama jazz'ım bir 1 lt daha az yakıyor.

Bu arada "otomatik acil fren sistemi" ayarlarında mesafe ayarı uzak, yakın, orta seçeneklerinin anlamı nedir. Uzak seçersem, öndeki araç daha uzaktayken mi ekran uyarı verecek? Şu ana kadar hiç uyarı almadım, dur kalklı trafiklerde öndeki araca yaklaşırken ekrana birşey gelmeli diye düşünüyorum.

Bir de sesli komutu kullanan var mı? Bu sadece telefon için bir özellik mi? Trt spikeri gibi konuştuğumda bile beni pek anlamıyor, sadece bir kez beni anladı ve doğru kişiyi aradı.

• Navi kullanıcısına yanıt
    7.5 lt şehir içi gayet iyi. Şehir dışı 5.5 civarı. Bas konuş çok kötü düzgün çalışmıyor. Onu hiç kullanamıyorum. Telefon kısa yoluna kayıt yaptım 1 e basınca şu kişi 2 ye basınca şu kişi diye onu kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Navi

Selam arkadaşlar,

Tamamen şehir içi ve yoğun denilebilecek trafik pompa ölçümü tüketim 7.67 lt çıktı. Yol bilgisayarı 7.5 lt. 1600 km oldu araç. Daha düşer mi bilmiyorum ama jazz'ım bir 1 lt daha az yakıyor.

Bu arada "otomatik acil fren sistemi" ayarlarında mesafe ayarı uzak, yakın, orta seçeneklerinin anlamı nedir. Uzak seçersem, öndeki araç daha uzaktayken mi ekran uyarı verecek? Şu ana kadar hiç uyarı almadım, dur kalklı trafiklerde öndeki araca yaklaşırken ekrana birşey gelmeli diye düşünüyorum.

Bir de sesli komutu kullanan var mı? Bu sadece telefon için bir özellik mi? Trt spikeri gibi konuştuğumda bile beni pek anlamıyor, sadece bir kez beni anladı ve doğru kişiyi aradı.

araçların ağırlığında 200-300 kg fark var arada bence 1 lt daha fazla yakması normal.

ben ilk trafiğe çıktığımda birkaç kez uyarı verdi fren sistemi. sonra yakın yaptım ve bir daha trafikte uyarı almadım.

sesli komut bence de epey kötü.

• Last Troll Bender kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim. Araçtan memnun kaldım. Konforlu gerçekten. Muktimedyası çok karışık geldi başta. Tuşları falan çözmeye yeni başladım. Kullanma kılavuzu çıkmadığı gibi usb de çıkmadı. Sadece garanti kılavuzu çıktı 😅

• Aranıza 2019 model shine paket ile katıldım. Sanırım 19 modelde şerit takip desteği yok. Opsiyonel olabilir. Esp ile ilgili bir tuş da göremedim. Aracın direksiyonunun soyulmasına karşın direksiyon kılıfı takacağım. Acaba standart olanlar buna uyar mı daha önce kılıf takan var mı? Bir de yakıt göstergesi 6.8 olarak gösteriyor. 1.5 dizel tam otomatik 20.000 km de araç. Normal midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parabelyum -- 29 Mayıs 2021; 10:6:9 >
  • Ben 2021 modeli yeni teslim aldım. Araçta farklı çok özellik var. En çok dikkatimi çeken özellik ise otomatik kararan dikiz aynası oldu. Normalde citröen katoloğunda öyle bir bilgi yoktu. Üst tarafta soran arkadaşlar için ön park sensörü çalışıyor. Çarpışma önleyiciyi test etmeye çalıştım kendim amatörce. Öndeki araca hızlıca yaklaştım. Multimedia ekranında yakın araç diye uyarı yapıyor. Ancak freni pek yapmadı. Bi kaç kez yapar gibi oldu ama hissetmedim çok. Sanırım frene basması son anlarda oluyor. Kılavuzda 3 şart koymuş. 1.si 60 km/saat üzeri hız olması yayalar için falan. 2.si duran araç için hızının 80 km/saat üzeri olması. 3.sü önünde hareketli araç varsa da 10-85 km/saat arası hız diyor.

• parabelyum P kullanıcısına yanıt
    Şerit takip zaten çok önemli değil. Keşke olmasaydi. Durmadan ötüyor. Yakıt şehir içi kullanım ağırlıklı ise normal. Uzun yol ise fazla. Motor çok ekonomik zaten. Shine paket sanıyorum. İkinci el dizel yerine sıfır benzin aynı para ise daha iyi olurdu. Benim benzinli ortalamam 7.5. Çok bir fark yok artık. Vergisi de 930 lira düşük yılda.

Bence çok test etmenize gerek yok. İnş lazım olmaz ama bazen dalgınlık vs olunca test etmiş olursunuz.

• sevozgur kullanıcısına yanıt

Evet ikinci el dizel otomatik shine paket. Eşim renk olarak kırmızı istiyordu denk geldi aldık. Bakalım 6 Lara inebilecek miyiz? Çünkü ortalama hızım 40 km.

• power animal kullanıcısına yanıt

Çok geçmiş olsun. Rabbim beterinden korusun.

• Yakın orta uzak işini takip mesafesine göre ayarlıyor sanırım. Ben uzağa alıp trafikte kullanmıştım. Öndeki araç ile mesafe takip mesafesinin altına düştüğünde uyarı gelmeye başlıyor. Ayak frendeyse gelmiyor uyarı. Şu anda normal ayarda kullanıyorum. Frenlemeyi @power animal istemeden test etmiş. Başarılı olduğunu söylemişti.

Yakıt konusunda 7lt yaksa ben kabulüm. Astra H dizel. 5lt yakıyor. Aynı şartlarda benzinle 7lt bence yeterli. Benim daha 300 km oldu. Araç 8lt ortalama gösteriyor. Zamanla 7'ye düşer umarım :)

• parabelyum P kullanıcısına yanıt

6.8 dizel bir araç için bence çok. Fabrika verilerine kıyasla söylüyorum bunu tabi. Fabrika verilerinde 4 lt civarı(Yanlış hatırlamıyorsam)tüketim olması lazım. Sizin normal bir trafikte 5-5.5 lt civarında tüketiminiz olur diye düşünüyorum.

• O zaman ben salı günü sıfırlayıp bir kontrol edeyim. Bakalım İstanbul Beylikdüzü - İstanbul Eyüpsultan arası kaç yakacak.

• Arkadaşlar ön park sensörü biraz geç devreye giriyor gibi geldi bana. radyo dinlerken tek tuş ile sonraki radyo kanalına geçmek mümkün değil sanki direksiyon üzerindeki tuşlar ile. Listeden seçmek için yer açılıyor direksiyondan basınca.
    Bi de hız sabitleme yerinde cruise control yazıyor. Aktif fren sistemi ile birlikte acaba hızı adaptif olarak ayarlama şansı var mı diye aklıma bir fikir geldi. İlk defa citröen kullandığım için henüz çözemedim fonksiyonları.

Ön park sensörü hakkında aynı fikirdeyim. Park ederken yaklaşık 1 saniye geç ötüyor. Yani bir yere takarsan iş işten geçmiş olacak.

Aktif fren sistemini acil durumlar için yapmışlar. İntikal süresinden önce fren yapsın diye. Adaptif cruise control çok daha komplike bir sistem.

• 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.