Şimdi Ara

YENİ CITROËN C3 AIRCROSS ANA KONU(2021 MAKYAJLI KASA GELDİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
2.149
Cevap
53
Favori
130.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 172
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 16 saat 57 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Favoriye Eklediklerim 53
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Last Troll Bender (159 mesaj) power animal (113 mesaj) hashus1099 (101 mesaj) sevozgur (76 mesaj) erknaa (70 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1087 mesaj) Mobil (573 mesaj) Tablet (1 mesaj) Mini (72 mesaj) Uygulama (92 mesaj) (93 mesaj) (258 mesaj)
  • @
14 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Citroen >> YENİ CITROËN C3 AIRCROSS ANA KONU(2021 MAKYAJLI KASA GELDİ)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    68 Mesaj

Açıkçası benim çok deneme, tepkileri izleme şansım olmadı. Kapanma bittiğinde araca binme fırsatımız olursa daha doğru karar verilebilir. Motorun sürekli durup çalışması genel olarak iyi anılmadığı için bana mantıksız geliyor. Bütün araç firmaları dur kalk özelliğini arabaya zarar verdiğini bile bile de koymaz herhalde... Cevaplaması zor bir soru... deneme yanılma yolu ile cevabı bulacağız sanırım.

|
    |
    sevozgur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3207 Mesaj

Bu start stop çıkalı tahminen 8 10 sene olmuştur. Belki daha fazla tam bilmiyorum. Ben bir çok araç kullandım. Start stop yuzunden şu oldu diyen duymadım. Belki akü daha çabuk bitmiş olabilir o da belli değil. Çubku akü kullanıma göre ömrü değişebiliyor. Ha kullanmayı ben de sevmiyorum. Işıkta neyse de bazen sıkışık ilerleyen trafikte çok fazla yoruyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
    erknaa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    309 Mesaj

Bu şanzımanı uzun süredir kullanan tecrübe sahiplerine sormak istiyorum, malum kalabalık şehirdeyiz çok ince yerlere park etmek, gıdım gıdım hareket etmek zorunda kalabiliyoruz. Freni çok hassas bırakarak hareket etmek gerekiyor ama araç kendini çok ciddi zorluyor gitmek için. Böyle anlar için alternatif bir öneriniz var mı?

Bir de geri vitese takınca sağ ayna aşağı inseymiş harika olurmuş, araç çok yüksek kaldırım gözükmüyor her defasında aynayı ayarlamak zorunda kalıyorum.

• Teğmen
    213 Mesaj

ben 20 senelik manuel tecrübemden sonra en çok zorlanacağım konunun bu olacağını tahmin ediyordum ama ayak alışınca gayet hassas manevralar yapabiliyorum. Biraz da balatalar alışınca bir anda zıplama gibi hareketleri azalır diye düşünüyorum. Sadece sol ayağımı unutmak çok zor, bayiden eve gelene kadar 2 defa ön cama yapıştırdım oğlanı :) solla debriyaja basmışım 20 sene, her ışıkta vitesi boşta mı diye kontrol etmişim. İnşallah bu sene de yaptırdığım kasko boşa gider.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    .bll kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1137 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mirrorless

ben 20 senelik manuel tecrübemden sonra en çok zorlanacağım konunun bu olacağını tahmin ediyordum ama ayak alışınca gayet hassas manevralar yapabiliyorum. Biraz da balatalar alışınca bir anda zıplama gibi hareketleri azalır diye düşünüyorum. Sadece sol ayağımı unutmak çok zor, bayiden eve gelene kadar 2 defa ön cama yapıştırdım oğlanı :) solla debriyaja basmışım 20 sene, her ışıkta vitesi boşta mı diye kontrol etmişim. İnşallah bu sene de yaptırdığım kasko boşa gider.

ben 7 sene dsg'li ibiza kullandım. şu an c3a'nın gelmesini bekliyorum. arada ihtiyacım olduğunda garenta moov'dan kiralıyorum. geçen manuel renault clio denk geldi. tam bir zulüm gibi geldi bana manuel vites. otomatiğe alışınca inanılmaz rahat geliyor.

• Yüzbaşı
    869 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: .bll

Bu şanzımanı uzun süredir kullanan tecrübe sahiplerine sormak istiyorum, malum kalabalık şehirdeyiz çok ince yerlere park etmek, gıdım gıdım hareket etmek zorunda kalabiliyoruz. Freni çok hassas bırakarak hareket etmek gerekiyor ama araç kendini çok ciddi zorluyor gitmek için. Böyle anlar için alternatif bir öneriniz var mı?

Bir de geri vitese takınca sağ ayna aşağı inseymiş harika olurmuş, araç çok yüksek kaldırım gözükmüyor her defasında aynayı ayarlamak zorunda kalıyorum.

Ben de 20 yıldır manuel vitesten sonra otomatiğe geçtim ve gerçekten o yıllarımı sorguluyorum her kullandığımda bu aracı... Yeri gelmişken manuel arabanın en büyük artısı arabanın kontrolünün sürücüde olması... Ve bu sayede bazan kavrama ile de olsa milim hareketler daha kontrol altında oluyordu... Ben de özellikle park gibi durumlarda biraz çekiniyorum doğrusu... Aracı tanıma aşamasındayım... Zaten kapanma da olduğu için keyfini çok çıkaramadım... Park konusunda ben çok fazla riske girmiyorum... Yani zorlanacağım yerlerde çok ısrarcı olmuyorum... Bakıyorum biraz daha uzakta kolay park yeri varsa orayı tercih ediyorum... Ufak bir ilçede yaşıyorum buralarda bu kolay... Sonuçta her yer yakın... Ama büyük şehirde cidden zor... Zaten park yeri bulmak zor oluyor... Ben eski aracımda kullanmak için aldığım ama takmadığım kör nokta aynasını denemek için bu araca yapıştırdım... Sadece sağ aynaya yapıştırdım... Ve açısını da değiştirebiliyorum her defasında... Son olarak da araç yüksek ve dolayısıyla da ölü noktalar çok.. Özellikle de sağ ön bölge ciddi anlamda özen istiyor... Bir de dubalara olsun, beton saksılara olsun kesinlikle çok daha ayrıntılı dikkat edilmesi gerekiyor...

• Teğmen
    213 Mesaj

Ben 500L yi sıfır aldığımın haftasında beton saksıya çarpmıştım, ön park sensörü cankurtaran bence. Otomatik büyük rahatlık ama araba hiç boşta değil sürekli hareket etmek isteyen aracı frenlemek zorunda kalıyorum gibi. Belki ilerde m+ - de kullanabilirim sıkılırsam. Bu arada balatalar kaç bin km gidiyor, malum herşeyde frene basıyoruz

|
    |
    serdarkalkan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    869 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mirrorless

Ben 500L yi sıfır aldığımın haftasında beton saksıya çarpmıştım, ön park sensörü cankurtaran bence. Otomatik büyük rahatlık ama araba hiç boşta değil sürekli hareket etmek isteyen aracı frenlemek zorunda kalıyorum gibi. Belki ilerde m+ - de kullanabilirim sıkılırsam. Bu arada balatalar kaç bin km gidiyor, malum herşeyde frene basıyoruz

Ben aldıktan bir süre sonra merak edip manuelde kullanmıştım... Gerçekten tavsiye ederim... Üstelik siz sadece vites arttırıyorsunuz, o kısım sizde... Hız düştüğünde yine otomatik uygun vitese düşürüyor araç... Balatalar konusunda net bilgim yok maalesef ama mutlaka yıpranması daha erken olacaktır..

|
    |
  • Yarbay
    3207 Mesaj

Ufak kör nokta aynası aldım sağ aynaya koydum. Arka lastik hizasini milimetrik park edebiliyorum. İlk başta ben de göremiyordum.

|
    |
    .bll kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    480 Mesaj

Nasıl birşey aldınız paylaşabilir misiniz?

|
    |
    sevozgur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3207 Mesaj
    |
    |
    ahirzora kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1178 Mesaj

Adım adım giden çok sıkışık trafikte start stop bence pek uygun değil. 20, 30 kez aracın stop edip tekrar çalışması, hiçbirşey yapmasa akünün ömrünü bitirir. Ben sürekli dur kalklı trafik yerine uzun ışıklı ama 1 seferde geçilen yerlerde tercih ediyorum, yoksa hemen iptal ediyorum.

Bu arada aracın tekrar çalışması için ayağıı frenden çekmek yerine direksiyonu hafifçe oynatmayı tercih ediyorum, araç yine çalışıyor. Frenden çekince daha çalışma aşamasında ileri atılıyor araç, özellikle rampada biraz sarsıyor.

|
    |
  • Binbaşı
    1178 Mesaj

Bu sesli uyarının nasıl bir faydası olur anlamıyorum. Carpmaya kaç saniye kala uyarıyor? Ya da bu uyarı bize harekete geçip frene basma zamanı kazandırır mı?

Aslında menüde mesafe ayarı bile var, ön camda kamera var, frene otomatik basacak bir özellik eklenebilmeli ileride diye düşünüyorum. Satış temsilcisine sordum, inanın aracı bizden daha az tanıyorlar. Dedikleri çoğu şey yanliş çıktı.

|
    |
  • Binbaşı
    1178 Mesaj
    Yol bilgisayarı tüketim değerlerini pompa değerleri ile karşılaştıran oldu mu? Benim jazz 0.5 lt daha düşük gösteriyordu. Bunu daha net ölçme fırsatım olmadı. 1300 km hepsi şehir içi, 7.8 lt ortalamam var şu an.

• Binbaşı
    1028 Mesaj
    Makyajlı kasa İngiltere’de satışa açılmış. Haziran başında teslimatlar başlayacakmış. Detaylı videolar o zaman gelmeye başlar. Bizde de sene sonuna doğru satışa çıkar sanırım.

• Yarbay
    3207 Mesaj

Ben olctum. Hem kısa dönem hem uzun donem. Araç ekranındaki gösterge bire bir doğru gösteriyor. Pompa ile de hesap yaptım. Ama uygulama 0.6 lt daha az gösteriyor. Bende bu şekilde.

|
    |
    Navi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    148 Mesaj

Yeni kasadan bahsediyorsanız beklediğiniz yeni c3a %50 den satılmayacak, manuel olursa %50 de olur .Geçen ay c4 ün 350 tl den geleceğini söylediğimde bana satıcı gibi davranan (tc ye girmemiş aracın satıcısı oldum) kişiler oldu başka mecralarda, ama söylediğim gibi de geldi.Araçların geleceği fiyatı yaklaşık değerlere yakın tahmin edebiliyorum, yeterki avrupada satışa çıkmış olsun,bu bana yetiyor.

Dediğim gibi üzülerek söylüyorum yeni c3a ootmatik %50 den gelmeyecek (ötv oranlarının şuanki hali ile)

|
    |
    Last Troll Bender kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    148 Mesaj

Fransa'da başladı zaten satışları , her zaman olduğu gibi ilk kendi ülkesinde başladı,videolar mevcut hocam zaten

|
    |
    Delpo41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    148 Mesaj

Ek olarak yeni c3a otomatik versiyonunun %50 den gelmesi içi stepnesiz,tenek jantlı, ekransız,park sensörsüz ,bom boş hali ile gelmesi şartıyla olabilir. (c4 manuel in şuan %50 den gelen modeli misali)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fnalkan -- 7 Mayıs 2021; 23:27:15 >
    |
    |
    fnalkan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1137 Mesaj

Ben ödememi yaptım faturam kesildi teslimatı bekliyorum.

|
    |
    fnalkan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al
pubg mobile uc
Sohbet
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,813
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.