Şimdi Ara

YENİ CITROËN C3 AIRCROSS ANA KONU(2021 MAKYAJLI KASA GELDİ) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3.007
Cevap
76
Favori
251.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    mirror screen özelliği derken mirrorlink i kast ettiniz sanırım? zira mirror screen; android auto, apple carplay ve mirrorlink i kapsayan sistemin genel adı. dediğim gibi sorduğunuz mirrorlink ise pek emin olmamakla beraber sadece samsung telefonlarda var gibi gözlemledim. benim telefonum samsung olmadığı için mirrorlink deneyimleme şansım olmadı dolayısıyla. android auto çalıştığı için mirrorlink i çok kurcalama gereği de duymadım açıkçası. deneyimleyen arkadaşlar olursa ve burdan yazarsa hepimiz faydalanmış oluruz.
  • Aracı kullananlara bir sorum olacak. Yeni aldığım aracım feel s edition otomatik benzinli. 90 km hızı geçtiğimde ciddi bir rüzgar sesi alıyorum. Bu normal birşey mi, sizde de oluyor mu? Aracım daha 400km olmadı ama ciddi oranda rahatsız ediyor bu durum beni.

Sizlerin de fikrini almak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mempa -- 21 Temmuz 2020; 14:38:20 >
  • bu arada malum sitelerde satılan bazı versiyonlarda kablosuz şarj ve grip özelliğinin olduğu yazıyor. bu opsiyonel mi? bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1520extreme

Araç çok güzel hocam. Beklentileriniz nedir bilmem ama konforlu bir araç. Shine paketinde yok yok zaten. Bir defa motoru asla üzmez. Hakkını veriyor. Ancak yakıt tüketimi öyle şehir içi 5.8-5.9 falan değil. Yukarıda bir üstat paylaşmış, o değerlerde dolaşacaktır. Yazın klima açık 7.5 litrelere kadar şehir içi. Kışın 7 nin altına iner ancak öyle 6 altını çok göremezsiniz. Bunu bilin. Lakin araçta turbo iyi iş görüyor. Sizin talip olduğunuz araçta 130 beygir var benim aracın aksine. Mutlaka bu performansa yansıyordur. Bastınız mı gidecektir. Şüpheniz olmasın.
    İki tür lastik var araçta, Michelin olanların yol sesi daha az, bridgestoneda bu biraz daha fazla var. Ancak bridgestone micheline göre biraz daha dayanıklı bir lastik, onu da belirteyim. Araç 105 km sonrası rüzgar sesi alıyor. Ama 150-160 a kadar da sabit seyrediyor, artmıyor pek fazla. Motor sesi rölantideyken duyuluyor. Araç seyir halinde duymanız zor. Ya da rahatsız etmiyor diyebilirim. Benim araçta motor kaputunda ve alt tarafta yalıtım yoktu. Shine’da da aynı mıdır bilemem... 183 km/h a kadar çıktım araçla, hızlanması vs si iyi. En dik yokuşta bile ciddi bir şekilde hız artırabiliyorsunuz 110 beygirle. 130 beygir daha iyi olacaktır. Araç yeterince geniş. Dokunmatik ekranda lag mevcut. Ancak güzel bir menüsü var. Ben beğendim. Her ne kadar andorid auto veya apple carplay kullanamıyor olsam da...
    Ben burada ne desem boş aslında. mutlaka test sürüşü yapın.
    Selamlar, benim aracım 1.2 puretech feel s edition, şuan 400km civarında. bu rüzgar sesi olayını çok önemsiyor musunuz, bende de 90-100km sonrası rüzgar sesi problemi var. Bunun bi sorun olup olmadığından çok emin olamadım, servisten randevu aldım ustalara danışmak için. Hani sanki cam azıcık açıkmış gibi o uğultu sesi kapılardan geliyor gibi hissettim, yanımdaki kişiyle muhabbet ederken sesimi yükseltme ihtiyacı doğuracak kadar rahatsız etti beni. Artık değişmesi gereken kapı içi bir parçası olup olmadığını sorup içimi rahatlatacağım servise.

• mempa kullanıcısına yanıt
    hocam camlarınız filmli mi? yada bu rüzgar sesi problemi yaşayan arkadaşlara soruyorum hemen herkes bundan şikayet etmiş gibi. bu rüzgar sesi problemini yaşayan arkadaşlar camlarınıza film çektirdiniz mi? bir arkadaşım "film çektirdim ondan sonra ses arttı" dedi bana o açıdan soruyorum.
  • Croatoan C kullanıcısına yanıt
    Hayır camlara film yaptırmadım. İzolasyonla ilgili çözülecek basit bir problem olduğunu umuyorum. Haftaya servise götürdüğümde sonuçlarını burada paylaşırım. İnşallah bi çözüm yolu sunarlar.
  • ondrakku O kullanıcısına yanıt
    2014 senesinde rapidin platform kardeşi Toledo vardı bende. akabinde mali durumum bozulup 2019 senesinde kadar araçsız yaşadım. 1 sene 2014 model hyundai i10 kullandım. hyundai i10 dan sonra C3 Aircross uzay gemisi gibi geldi. eğer 1.2 tsi kullandıysanız performans 1 çıt daha az. rapid, toledo ve i10 sert süspansiyonlu arabalar. Aircrossun süspansiyonu yumşak. hanım ve çocuk ohh ne rahat uçan halı gibi diyorlar. Aile babası olarak zaten aracı hep sakin sürüşü benimsiyorum. bu güne kadar virajlarda herhangi bir tedirginlik yaşamadım. Aracınızı aldıktan sonra sizinde görüşlerinizi almak isteriz.
    Araç yüksek motor kaputundan dolayı sanki 100-110 kmh dan sonra rüzgar sesini azıcık fazla alıyor gibi. ayrıca havalandırma sistemi de Auto konumunda sesli çalışıyor. Genelde b ve c sınıfı bütün arabalarda bu sorun var sanki
  • salserol kullanıcısına yanıt
    Yavaş yavaş alışmak zorundayım bu duruma sanırım, sizler de farkettiyseniz bu durumu, servisin ekstra birşey önereceğini çok sanmıyorum.
  • evet mirrorlink i kast ettim.benim telefonum huavei eşimin telefonu samsung. her iki telefonda da androit auto çok güzel çalışıyor.Ama mirrorlink bulunamadı diyor. mirrorlink telefon ekranını aynen aktarıyor diye biliyorum.bu sayede video da izleyebiliryosunuz diye biliyorum. internette birçok video izlememe ve denememe rağmen olmadı.
    Bu arada ben yüksek hızlarda rüzgar sesi almadım.özellikle 90-120 arası neredeyse hiç yok.(araç 1,5 dizel shine)
    Rapid benim ilk arabamdi ve cok severek kullandım ancak küçük bi kasise girsem bile bam güm oluyordu hosuma gitmiyordu umarım bu aracta bu olayi yasamam. Ben de cok yüksek performansla kullanan bir insan değilim, uzun yolda böyle şeyler yoruyor zaten. Bendeki rapid 1.2 TSI 105 beygirdi ve gerçekten çok seri bi arabaydi. Bunda ağırlıktan dolayi o kadar seri olmayacağını biliyorum ki sıkıntı değil böyle şeylerden ziyade konfor daha ön planda benim için. Aracı alir almaz uzun yol yapmak istiyorum. Yaptıktan sonra da buraya görüşlerimi yazacağım.
  • Selamlar,
    2019 model C3 aircross aracı geri vitese aldığımızda görüntüyü öndeki ekrana yansıtacak şekilde arka kamera takılabiliyor mu, bilgisi olan var mı? Aynaya veya başka bir yere yansıtan türde kamera değil sorduğum, aracın orijinal öndeki paneline verecek görüntüyü.
    Selamlar. Bizim araç gemide demişti bayi ama citroen türkiye gemiden indi gümrüğe girdi dedi. İki gün önce gelen gemide dedi. Ama bayi hala gemide diyor, bakalım hangisi doğru çıkacak :). Sizinki de gelmiştir belki gümrüğe haber vereyim dedim.
  • Emre The Sorcerer E kullanıcısına yanıt
    Siparişi ne zaman vermiştiniz hocam ?
    25 haziran. Ama önceki akşam arayıp sipariş verdiğimiz aracın iptal olduğu, onun yerine şu an gemide olan bir aracın bize atanabileceği bilgisi geldi. Hangi gemide diye bakarken genel merkezi bir aradık onlar da gümrükte inmiş gemiden dedi. Ben hala inanmıyorum ama bir kaç güne anlarız sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre The Sorcerer

25 haziran. Ama önceki akşam arayıp sipariş verdiğimiz aracın iptal olduğu, onun yerine şu an gemide olan bir aracın bize atanabileceği bilgisi geldi. Hangi gemide diye bakarken genel merkezi bir aradık onlar da gümrükte inmiş gemiden dedi. Ben hala inanmıyorum ama bir kaç güne anlarız sanırım.
    Ben 23 haziranda baska bi arkadas 21 haziranda siparis verdik. Bize halen limanda yuklenmeyi bekliyor dediler.
    Benim sağ ön kelebek camının direği tam oturtulmamıştı. Fark edince biraz sert bir şekilde iterek elle oturttum ancak servise de götürdüm nasıl olur böyle bir şey diye. Adamların dikkatini kapı fitilinin birleşim yerinin süreksizliği çekti ve bunu garantiden değiştirelim dediler. Bir hafta bekledim, değiştirdiler. Şimdi sağ kapıdan daha az rüzgar uğultusu geliyor. Bence, bu araçların kapı fitillerinin mümkünse çift kat kapı fitilleriyle değiştirilmesi şart. Bu konuda ben de zaman zaman rahatsız olmuyor değilim. Ancak bende o kadar da çok gelmiyor, belki de kulaklarım sizinki kadar hassas değil...

Bu arada genel bir bilgi vereyim forum ahalisine 2900 kilometredeyim (110 bg/MT). 40 km/h ortalama hız 7,5 litre/100 km tüketim değerlerim mevcut. Aşırı abanmamak kaydıyla gayet de gaza basıyorum. Klima sürekli açık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1520extreme

Benim sağ ön kelebek camının direği tam oturtulmamıştı. Fark edince biraz sert bir şekilde iterek elle oturttum ancak servise de götürdüm nasıl olur böyle bir şey diye. Adamların dikkatini kapı fitilinin birleşim yerinin süreksizliği çekti ve bunu garantiden değiştirelim dediler. Bir hafta bekledim, değiştirdiler. Şimdi sağ kapıdan daha az rüzgar uğultusu geliyor. Bence, bu araçların kapı fitillerinin mümkünse çift kat kapı fitilleriyle değiştirilmesi şart. Bu konuda ben de zaman zaman rahatsız olmuyor değilim. Ancak bende o kadar da çok gelmiyor, belki de kulaklarım sizinki kadar hassas değil...

Bu arada genel bir bilgi vereyim forum ahalisine 2900 kilometredeyim (110 bg/MT). 40 km/h ortalama hız 7,5 litre/100 km tüketim değerlerim mevcut. Aşırı abanmamak kaydıyla gayet de gaza basıyorum. Klima sürekli açık.
    Pazartesi götüreceğim, belki sizdeki gibi kapı fitillerini değiştiririler en azından. Umarım baştan savma iş yapmaya çalışmazlar.

benim toledo 125 bg idi. sizin 105bg olduğuna göre performans başa baş olması gerekiyor.
    hocam performansı harika olsun modunda biri değilim ancak rapid'in torku 175 iken bunun torku 230. motor olarak diğerinden aşağı kalır yanı olmaz fazlası olur bence.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.