Şimdi Ara

YENİ CITROËN C3 AIRCROSS ANA KONU(2021 MAKYAJLI KASA GELDİ) (106. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.007
Cevap
76
Favori
250.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler, ya rizline yada sahler alacağız öyleyse 👍🏻
  • airwolf26 kullanıcısına yanıt
    Saçmalık,oysaki denedim,sıkışma engelleme sistemi de var. Elimi yumruk yapıp kapanmayı engelledim,engelle gelince cam geri açılıyor olması gerektiği kadar. Sunroof u da denedim sıkışma engelleme var,Astra H vardı bende 2007 aynı tip sunroof tan,onda yoktu sıkışma engelleme sunroof ta,boynunu koparırdı çocuğun.ama camlar kumandadan açılıp kapanıyor idi.Astra G vardı 2005,camlar kapıya anahtar takarak kapatılıyor idi.
    Bu arabaya bir şekilde Global kapama işini halletmem lazım.
  • kenfat10 kullanıcısına yanıt
    Sadece 3 Euro lük bir modülden yada entegreden Kar etmek için böyle oluyor...
    eski megane2 de 4 kapı kolunda IR sensör vardı , anahtar cebinizde elinizi herhangibir kapı koluna soktunuz mu açılırdı, siz araçtan uzaklaşınca da kendi kitlerdi bib ederdi
    Öyle alışmışsız ki bu rahata , megane3 sport tourer a geçince ( yine en full paket olmasına ve anahtarsız giriş ve çalıştırma olmasına rağmen) belki 50-60 kez aracı kilitsiz bırakıp gittik... Neden çünkü sadece ön kapılara açma sensörü koymuşlar ve şuanki araçlardaki gibi tüm kapılar kapandıktan sonra yine ön kapılardaki kilit düğmesine basmak lazım , biz buna alışana kadar 6 ay geçti
    Reno da Mühendis bir Fransız arkadaş var ona sormuştum neden eski usul iptal olup böyle Öküz bir sisteme geçildi diye oda 10 ila 15 € luk fark yüzünden dedi , bende yahu fiyatı 20 € arattırsalarmış deyince 300.000 adet araç X 15 €: 4.500.000 € fark eder yılda demişti
    Yani bizler için 5-10€ ama firmalar İçin milyon eurolar ediyor ve neticede ne sunarsan o satılıyor. Kesinlikle saçmalık ama durum net olarak böyle.
    Başka bir örnek te yedek stepte mi? Tamir kiti mi? Birisi ( teker ve jant) 20€ diğeri 8€ fark 4,5M Euro
    Üstelik kit çok daha karışık onun yerine 15 TL lik sprey tamir kiti verseler olurmuş 😀

Bir başka örnek lastik basınç sensörleri...
    eskiden premiyum modellerde vardı şimdi sözde tüm araçlarda var ama pasif sistem, yani sensörsüz, şimdilerde ABS beyni araçın GPS modülü yada Can bus taki hız bilgisini alıyor ve tekerlerin dönüş tur sayısına oranlıyor , daha çok dönen teker varsa bu teker basınç azaldığı İçin daha çok atmış kontrol et diye uyarı veriyor ama lastik patlasa uyarı veremeyebilir.. çünkü aktif bir sensör yok,
    Tüm araç üreticileri baktılar bu işe yarar hepsi bu sisteme geçti , çünkü diğer basınç modelleri tanesi 20€ civarıydı

Bu yüzden artık bu gibi zaman geçtikçe YÖK olan güzel özelliklere takılmıyorum

• C3 aircross araç kamerası montaj detayları

YENİ  CITROËN C3 AIRCROSS ANA KONU(2021 MAKYAJLI KASA GELDİ)

• 2021 C3 Aircross 1,2 shine makyajlı kasa sahibiyim. Bildiğiniz gibi bizim araçlarda hayalet gösterge yok. Ufak bir araştırma yaptım kendi çapımda. Fiziki olarak uygunsa C5 Aircrosun hayalet göstergesi olur yazılımsal olarak sıkıntı yok denildi. Bir türlü denk getirip c5 ile karşılaştırma şansım olmadı. Arada fiziki fark olup olmadığı konusunda bilgisi olan var mı acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_celik_ -- 13 Eylül 2021; 13:22:0 >
    Böyle montajlar olası yangın vb durumunda kaskoda sıkıntı yaratabilir. Dikkat etmek gerekir.
  • Last Troll Bender kullanıcısına yanıt
    Eee tabiki o riski ben kendim alıyorum, ortalıkta çakmak adaptörüydü, kablo karmaşası sevmiyorum. Zira voltaj alınan yer düşük amper , sadece sensör kablosu ...
    ama takılan diğer adaptördü kabloydu kameraydı vs tabiki güvenirliği ürünün kendi kalitesi kadar....
    neticede çakmağa da takılsa bir sıkıntı çıkartacaksa çıkartır.
    Tabi kanımca olası bir yangın durumda da sebebi bulunacak bir kabloydu kameraydı vs kalır mı oda bilinmez... 🤣
  • m_celik_ M kullanıcısına yanıt
    Valla bende bilmiyorum ama olursa süper olur araca acayip bir hava ve değer katar, denemek lazım...
    kazalı bir c5 olsa sökülüp bir deneme yapılabilir belki... olursa da sonrasına bakılır...
  • kışlık lastik tavsiyesi olan var mı? mümkünse sessiz olsun. bütçem max 700 tl. (205/60/16)

Başladım bakalım araştırmaya. Garantisi henüz bitmedi aracın ama en azından olup olmayacağını öğrenmek istiyorum. Yakın çevremde C5 olan yok ama bulup en azından fiziki olarak aynımı bakacam.

• salserol kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın ama bir soru daha sorsam, Sizinde memnun kalmanız üzere Rizline almaya niyet ettim fakat alışveriş sitelerinde klipslerin küçük ve dar geldiği uymadığı bilgileri paylaşılmış acaba sizde böyle bir durum olmuşmuydu ?
  • Evet olmuştu. o zamanlar bazı arkadaşlar rizline a mail ile ulaşıp yeni klipsler istemişlerdi. ben var olan halı paspasdaki klipsleri sökmüştüm. siz bence direkt sahler alın. yada firmadan teyit ettirin

• uysomr U kullanıcısına yanıt

Nokian wr4 kışlık lastik tavsiye ederim

• salserol kullanıcısına yanıt
    Sahler 👍🏻👍🏻
  • Bana bayii paspas hediye etti. Havuz desem değil düz desem değil. Keşke hiç etmeseler idi adam gibi şaftı örten bir şey alırdık
  • kenfat10 kullanıcısına yanıt
    🤣
  • Bu gün biraz araştırma yaptım android auto ile YouTube orjinal ekranda acabildim çok basitmiş carstrem programı ile sorunsuz çalışıyor ...
  • Ben Iphone 11 ile yapamadım Kablo orjinal değil ondan mı acep?
  • videosu var tarif etmişler basit ama sadece carstrem değil aad diye bir program daha var işlemler basit 3-4 dakikada oluyor telefonda dan da birkaç ayar yapılmasi gerekiyor

• 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.