Şimdi Ara

Yeni çipli kimlik kartı başvuruları başladı: Nasıl alabilirsiniz? (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.707
Cevap
12
Favori
105.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kirimli52

Ark biri yardimci ola bilirmi randevu aldim 2 gun gdicem de para muhabbeti var yok bankaya yatr git diyen yok orda ödüyorsun diyen yok ben hic para vermedim diyen not istanbul dayim :) kimlik yenileme nedir bu ödeme bankayami yoka kaymakamlik ta mi ödeme gidip bos dönmek istemiyorum islerimiz cok yoğun .tsk simdiden..
    Çevrenizdekilerden bilgi almak yerine web sitesinden veya alo 199'u nolu telefonu arayıp bilgi alabilirsiniz.

18,50 TL değiştirme ücreti alınıyor. Ücreti doğrudan işlem yapan memura veriyorsunuz. Farklı bir yere yatırmanıza gerek yok.

https://randevu.nvi.gov.tr/#/nvi/sss

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben hala almadım.Kartların üzerinde sanırım imzamız da olacak?Doğum yeri yazıyor mu peki?İnternette ki kartlara baktığımda göremedim.
  • eski tip kimliğim kayboldu, yeni kimlik için ne kadar ücret ödeniyor? kaybolduğu için ekstra birşey yapmaya gerek var mı? eski kimliği istiyorlar mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir türlü çıkaramadım uğraşmak zor geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Odysseus348

eski tip kimliğim kayboldu, yeni kimlik için ne kadar ücret ödeniyor? kaybolduğu için ekstra birşey yapmaya gerek var mı? eski kimliği istiyorlar mi?
    İlk defa kimlik çıkaracağın için 18.50 TL ödeyeceksin. Kayıp nedeniyle başvurduğun için sana başvuru yaparken 5-10 civarı soru soracak. Amcanın çocuklarının isimlerini say, kaç teyzen var, evlenip boşanan akraban varsa ne zaman boşandığı, vefat eden akraban varsa ne zaman vefat ettiği. Üvey olan teyze, amca, dayı varsa onları da cevap verirken katacaksın çünkü nüfus memurunun önündeki bilgisayarda onların adları da yazıyor. Son olarak parmak izi, avuç içi iz, imza ve ve başvuru tamamdır.

Ayrıntılı bilgi için buraya bak hocam.https://randevu.nvi.gov.tr/#/nvi/sss

• Biometrik fotoyu çektirdim

Gittim bankaya parayı da yatırdım ve şimdi beyoğlu nüfus müdürlüğünden randevusuz alamadım.

04.02 tarihinden itibaren istanbulda randevusuz verilmiyomuş.

199u aradım hiçbir ilçede 60 günden önce randevu veremiyo

Şansımı seveyim...

• Randevuya ne kadar kala gitmemiz gerekiyor. Erken gittiğimiz de işimiz biter mi?
  • Halen daha almadım. Zorunlu hale ne zaman getirirler acaba?
  • ınternet bankacılıgından yatiramıyor muyuz harcını?nereden ne şekilde izah eder misiniz.
  • Geçen hafta annemle birlikte başvurduk, onun ki 2 gün sonra geldi, e-devletten bakıyorum benim ki 4 gündür "kimlik kartınız basılmıştır" yazıyordu. Şimdi bakıyorum "Kartınız kalite kontrol aşamasındadır" yazıyor, ilginç yani neye göre erken veya geç geliyor anlamadım.
    Yanlız ben daha önce çıkartmıştım kaybettim, yeniden başvurdum onunla mı ilgilidir bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cozali -- 28 Haziran 2018; 13:58:33 >
  • Dün başvurduk. Ailecek 5 kişi gittik nüfus müdürlüğüne.
    Süreç şöyle işliyor. Önce PTT ye para yatırdık. sonra 1 biyometrik
    fotoğraf ve eski kimlik ile nufus müdürlüğüne gittik. Randevumuz vardı hepimizin
    bu yüzden sadece sıra numarası aldık. Kalabalık olmasına rağmen
    bizim sıramız hemen geldi. Memur arkadaş benim sadece baş parmak izimi aldı.
    Daha önce pasaportum vardı ondan sanıyorum. Sonra geçici kimlik diye bir A4
    kağıdı verdiler. Birde içinde şİfre olan bir zarf verdiler. Hepsi bu kadar.
  • Kimlik kartım bugün verilmiş Ptt'ye. Şu an Ankara'da torbaya eklendi yazıyor. Pazartesi askere gidiyorum. Yarına kadar gelir mi?
  • 31 Ağustos'da kimlik kartı başvuru yapmıştım. Bugün kargoya verilmiş. Saat 14.18'de Torbaya Eklendi yazıyor. Pazartesi günü askere gidiyorum. Yarın İstanbul'a gelebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenakesim

Dün başvurduk. Ailecek 5 kişi gittik nüfus müdürlüğüne.
    Süreç şöyle işliyor. Önce PTT ye para yatırdık. sonra 1 biyometrik
    fotoğraf ve eski kimlik ile nufus müdürlüğüne gittik. Randevumuz vardı hepimizin
    bu yüzden sadece sıra numarası aldık. Kalabalık olmasına rağmen
    bizim sıramız hemen geldi. Memur arkadaş benim sadece baş parmak izimi aldı.
    Daha önce pasaportum vardı ondan sanıyorum. Sonra geçici kimlik diye bir A4
    kağıdı verdiler. Birde içinde şİfre olan bir zarf verdiler. Hepsi bu kadar.
    Ehliyet içinde aynı mı

• ehliyet için bir şey diyemiyorum açıkcası.
  • Şurda TC kimlik no nuzu ezberleyin bu yeter size. Koyunmusunuz chip li kart ile fişleniyorsunuz ? Ben telefonumdaki konum bilgisini bile açmıyorum. Zaten chipli kredi hesap kartlaarı ile yeteri kadar fişleniyoruz.
  • Son tarih nedir acaba, bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sphenis

Son tarih nedir acaba, bilen var mı?
    Aralık 2019

• Bu cipli kimlik işi özellikle parmak izi alıp kodlanması ilerde hacklenip adına kredi çekilmesi şirket kurulması çok kolaylaşır ruhun bile duymaz.

Konvansiyonel teknik en iyi olan son ana kadar değişmeyeceğim çuknu bu bi şekilde patlayacaktır

• DarthWorm kullanıcısına yanıt
    Daha once nüfusa parmak izinizi vermişseniz tekrar ehliyet ya da kimlik çıkartırken yeniden parmak izi vermezsiniz. O başparmak okutma işi kimlik doğrulama amaçlı.

• 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.