Şimdi Ara

Yeni çipli kimlik kartı başvuruları başladı: Nasıl alabilirsiniz? (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.707
Cevap
12
Favori
105.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 gün önce turkiye.gov.tr üzerinden bilgi edinme kanunuyla attığım mesaja böyle bir cevap gelmiş. Sizlerlede paylaşmak istedim:

quote:

Sayın A
    17.4.2017 tarihinde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü birimine 4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz müracaatınızın cevabı aşağıdadır.

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı başvuruları ilçe nüfus müdürlüğü personeli tarafından alındıktan sonra başvurular, Kimlik Yönetim Sistemine ve Biyometrik Veri Sistemine alınmakta ve akabinde kişiselleştirilerek kimlik kartı basıma hazır hale gelmektedir. Basılmış olan kart kalite kontrol aşamasından geçtikten sonra zarflanarak PTT kargoya teslim edilmektedir. Kimlik müracaatında bulunan herkese talep edilmesi halinde İlçe Nüfus Müdürlüklerince “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.
    Şahsınızın kimlik kartı ise Biyometrik Veri Sisteminde kontrol aşamasındadır.
    Bilgilerinize

İçişleri Bakanlığı
    Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü

Ayrıca 13 Şubatta yaptığım başvurunun durumu bugün "Başvurunuz basıma hazırlanıyor." şeklinde güncellenmiş.

• Bizde de var bu durum. 3 başvuru yaptık. 4Mart tarihinde başvurduğumuzda kimliklerden 1 tanesi 1 hafta içinde basıldı ve adrese teslim edildi bizde şaşırdık. 2. kımlık tam 1 ayda teslim edildi, diğerinden hala ses soluk yok. İşin enteresan tarafı 3'üne de aynı anda başvurmamıza rağmen durum bu.
  • Eski "Başvurunuz alınmıştır" = "Başvurunuz kontrol aşamasındadır" = "Başvurunuz basıma hazırlanıyor" hepsi de aynı ilk aşama sadece milleti rahatlatıyorlar gibime geliyor... çünkü mantıken hepsi aynı şey...
  • 20 ŞUBAT 2017'de ailece 4 başvuru yaptık.. diğer kimlik geleli aylar oldu.. benim hala gelmedi.. son duruma baktığımda ise '' Başvurunuz ön kontrol aşamasındadır '' yazıyor..Hala bekliyorum.
  • numankuman N kullanıcısına yanıt
    Sende nasıl bir mantık var bilmiyorum ama aynı şeyler değil.
  • mantık çok basit, başvuru geldi, başvuru alındı, başvuru hazırlanıyor, basıma hazırlanıyor, biraz sonra basılacak, başvuru basım merkezimize ulaşmıştır, kartınız basım için incelemededir, kartınız ön kontrol aşamasındadır, kartınızın bilgileri kontrol sonrası basıma alınacaktır... vb... hep aynı terane yani kısaca "kartınız daha basılmadı" başka manası yok...
  • "Kimlik kartınız basılmıştır." Yazıyor sanırım kontrol ve kargo işlemi var tahminen ne zamana kadar gelir ? 7 mayısta ALES, 21 mayısta KPSS var umarım yetişir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu işte bi iş var... benim kartta basılmış yazıyor 69. gün... ama hepimizin birden bir hızlandırma var herhalde başka basım binası filan mı açıldı acaba... o zaman ben buraya şimdiden yazıyorum eğer önlem alındıysa bundan sonra daha kısa sürede gelebilir kartlar...
  • 1 Nisan tarihinde gidip nüfus müdürlüğünde hemen 5DK içinde başvuruyu yaptım. Ara ara web sitesinden kontrol ettiğimde başvuru alındı cart curt yazıyordu. Dün baktım başvuru ön kontrol aşamasında gibi bir şey yazıyor. Aylarca bekleyenler var inşallah beklemeyiz o kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: profiteer

1 Nisan tarihinde gidip nüfus müdürlüğünde hemen 5DK içinde başvuruyu yaptım. Ara ara web sitesinden kontrol ettiğimde başvuru alındı cart curt yazıyordu. Dün baktım başvuru ön kontrol aşamasında gibi bir şey yazıyor. Aylarca bekleyenler var inşallah beklemeyiz o kadar.

2,5 ayda geldi benim ki
    Beklemeyizle olmuyor maalesef
  • yyildirayy kullanıcısına yanıt
    Çok enteresan bir durum var mesela babam benden 1 hafta önce başvurdu Martın son haftası falan onun kimliği geldi
    neye göre nasıl bir sistemleri var bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: landroam25

ben o kağıdı attım ama bi yere kaydetmiştim puku filan onlar ne iş yapıor?

Çipli malum şifre falan sim kart gibi.

• Olabildiğince geç almaya hatta almamaya çalışacağım sırf akp kazanmasın diye yıllardır gereksiz harcamalardan kaçınıyor ülker, turkcell gibi akp besleyen firmalardan uzak duruyorum

• bu kimlikleri makine yapmıyormu neden bu kadar uzun sürüyor, ehliyetler 4 günde geliyor
  • 16 şubatta başvurdum bugün başvurunuz basıma hazırlanıyor yazmaya başladı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 ya da 4 gün sürer

• Kartınız PTT'ye teslim edilmiştir.
    Bugün teslim için yola çıktı

• Bu Yeni kimlikler ne zaman geliyorki ?
    15 Mart 2017 de başvurmuştum. internetten Kart durumuna şimdi baktım. başvurunuz ön kontrol aşamasındadır. yazıyor.
  • Normalde 1 ay sonra gelir ama bu aralar hızlanma oldu benim tahminim 15 gün en fazla 20
  • 24 martta başvurdum dün basıldı kartım bugün kalite kontrol aşamasında yazıyor haftaya gelir mi ki sınava kadar yetişir umarım şu an sitede hiç bir şey yazmıyor sitede mi sorun var ki

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.