Şimdi Ara

Yeni çipli kimlik kartı başvuruları başladı: Nasıl alabilirsiniz? (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.707
Cevap
12
Favori
105.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 55. gündeyim hala gelen yok. şans eseri bu konuyu gördüm yalnız değilmişim.
  • 3 şubatta başvurdum, hala beliyorum.
  • merhabalar, bugün'e randevum vardı, gidip halletim fakat başvuru sırasında kan grubu kartı verdim kadın onu kağıda zımbaladı. istedim geri de vermedi.bana sadece bir tane zarf verdi onun içinde de şifre var sadece başka hiçbirşey vermedi.benim gibi kan grubu kartı alınıpta geri verilmeyen var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outlastr -- 30 Mart 2017; 18:32:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: outlastr

merhabalar, bugün'e randevum vardı, gidip halletim fakat başvuru sırasında kan grubu kartı verdim kadın onu kağıda zımbaladı. istedim geri de vermedi.bana sadece bir tane zarf verdi onun içinde de şifre var sadece başka hiçbirşey vermedi.benim gibi kan grubu kartı alınıpta geri verilmeyen var mı acaba?

benden öyle birşey istemedi sormadı dahi kan grubumu
  • quote:

Orijinalden alıntı: kel_bakkal

quote:

Orijinalden alıntı: outlastr

merhabalar, bugün'e randevum vardı, gidip halletim fakat başvuru sırasında kan grubu kartı verdim kadın onu kağıda zımbaladı. istedim geri de vermedi.bana sadece bir tane zarf verdi onun içinde de şifre var sadece başka hiçbirşey vermedi.benim gibi kan grubu kartı alınıpta geri verilmeyen var mı acaba?

benden öyle birşey istemedi sormadı dahi kan grubumu

kimlikte kan grubu bölümü var.kan grubunun orada yazmasını istersen kan grubu kartı istiyorlar.bende verdim geri vermedi fakat bir akrabam başka bir yerde başvurdu ona geri verdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mylassos

3 şubatta başvurdum, hala beliyorum.

Bende aynı günde başvurdum hala kart basıma bile geçmemiş...
  • Başvuralı tam tamına 67 gün oldu hala başvuru alındı diyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kadar beklemeye sebeb olacak nasıl bir şey var ki anlamadım gitti ben başvuralı bir hafta oldu ama mayısta kpss var o zamana kadar gelir mi ki ? Yoksa bimere şimdiden yazsam olur mu ?

• Booker DeWitt kullanıcısına yanıt
    Aksi belirtilmedikce basvuru yaptiginiz yere gidiyor. Bn basvuruyu bucada yaptim. Sordular bornova nufus mud. Gelsin dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: SeyfiPasa

Bu kadar beklemeye sebeb olacak nasıl bir şey var ki anlamadım gitti ben başvuralı bir hafta oldu ama mayısta kpss var o zamana kadar gelir mi ki ? Yoksa bimere şimdiden yazsam olur mu ?

BİMER'e yazdım, kaymakamlık cevapladı. Basımı başka birim yapıyor biz bilmeyiz diyor.
    Kaymakamlığa gittim, 199'u arayın biz bilmeyiz diyor.
    199'u arıyorum, basımı çok gizli bir birim yapıyor, herkesin kimlik bilgileri var biz ulaşamayız bilgi veremiyoruz diyor.

Kime soracağım la ben? Tam 2 ay oldu daha basıma geçmedi. Jet Fadıl gibiler. Aldılar 16 TL'leri gittiler.
  • Nétwork kullanıcısına yanıt
    Desenize o da Gsm operatörlerinin müsteri hizmetlerine dönmüş hocam bilgileri basıma hazır şekilde gönderiyorlar ve karta yüklenecek bilgiler 1mb bile değildir aslında. Alan kişiler kalitesinin düşük olduğunu söylüyorlar acele basım yapılıyor demekki ama buna rağmen aylarca bekleme süresi olması şaka gibi Tam olarak ne zaman gelecek bakalım bana sınav için lazım oda yalan olacak heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeyfiPasa -- 31 Mart 2017; 21:13:47 >
  • 75+ yaşında ki annem ile babam için çarşamba günü başvurumuzu yaptık bakalım ne kadar zaman sonra gelecek.
    Ben ve eşimin kartları 13 Ocak başvurusuyla 65 günde gelmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

quote:

Bu kadar beklemeye sebeb olacak nasıl bir şey var ki anlamadım gitti ben başvuralı bir hafta oldu ama mayısta kpss var o zamana kadar gelir mi ki ? Yoksa bimere şimdiden yazsam olur mu ?

BİMER'e yazdım, kaymakamlık cevapladı. Basımı başka birim yapıyor biz bilmeyiz diyor.
    199'u arıyorum, basımı çok gizli bir birim yapıyor, herkesin kimlik bilgileri var biz ulaşamayız bilgi veremiyoruz diyor.

Kime soracağım la ben? Tam 2 ay oldu daha basıma geçmedi. Jet Fadıl gibiler. Aldılar 16 TL'leri gittiler.

aramadıgım yer kalmadı aynı durum basıma geldı hergun sıkayet yazacagım duzelene kadar

• 27 Şubat'da başvurduğum kimlik kartım dün Ptt kargoya verilmiş, yarın ya da pazartesi elimde olur.
  • +fav
  • ibrahim_85 İ kullanıcısına yanıt
    allah allah bayagı erken gelmiş.ben neredyese 75 günü geçtim.tam gununu de unuttum ama.hala 10 gün önce basıma geçti.gönderilme tarihi bir muamma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrSAVIOR

quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

quote:

aramadıgım yer kalmadı aynı durum basıma geldı hergun sıkayet yazacagım duzelene kadar

Şikayet edecek birim belli değil hocam. BİMER'e ediyorum kaymakamlık cevap veriyor. Kaymakamlık halledebilse ben gidip sorduğumda halleder zaten. 199 zaten saçma salak bi sistem. Bana başvuru aşamamı söylüyor 50 tane bilgi sorarak. Ben sitede görmüyorum sanki, başvuru aldığım yerde başvuru durumunuzu öğrenin kısmını idrak edemiyorum.

Ehliyet ve pasaport aldım farklı zamanlarda aa dedim ne güzel işliyor. Hem hızlı oldu hem sorunsuz. Peşkeş çekmek için yeni bir basımhane kurdular herhalde orası idare ediyor. Ehliyet ile pasaportu bu kadar kusursuz halleden ülke bunda afalladıysa başka açıklaması yok.

Geri alabilsem 16 TL'yi alacağım. İsterse vatandaşlıktan çıkartsın kimlik mimlik almam. Cüzdanda az yer kaplasın dedik halt ettik.

• Nétwork kullanıcısına yanıt
    Bende aynı dedıklerınize katılıyorum. Zaten kendım bılıyorum durumunu sıteden takıp edebılıyorum herseyı kımlıgım 70 gundur basılmadıgından dolayı bılgı almak için 199 arayınca bunun dısında bılgı veremıyoruz dıyor o zaman nıye kuruldunuz sız hıc bır hızmet saglamıyorsunuz kı ne bilgi veriyorsunuz ne sikayet alıyorsunuz....

199 daki eleman dıyor kı ıste sızden once basvuranlarda var eee tamam dıyorum benden once basvuran varda benden sonra basvurup 15 20 gunde alanlarda o ne dıyorsunuz dıyorum... Daha hala evraklarım işleme alınmamıs basvuru yaptıgım ılk gun neyse sıstemde sımdıde aynı yazıyor hanı neyse kartım basım asamasında dese anlarımda oda yazmıyor dedım.
    Ne kadar sacma sapan bır şeydir bastıkları kımlıklerde soluk soluk adam gıbıde basmıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrSAVIOR -- 31 Mart 2017; 19:19:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrSAVIOR

Bende aynı dedıklerınize katılıyorum. Zaten kendım bılıyorum durumunu sıteden takıp edebılıyorum herseyı kımlıgım 70 gundur basılmadıgından dolayı bılgı almak için 199 arayınca bunun dısında bılgı veremıyoruz dıyor o zaman nıye kuruldunuz sız hıc bır hızmet saglamıyorsunuz kı ne bilgi veriyorsunuz ne sikayet alıyorsunuz....

199 daki eleman dıyor kı ıste sızden once basvuranlarda var eee tamam dıyorum benden once basvuran varda benden sonra basvurup 15 20 gunde alanlarda o ne dıyorsunuz dıyorum... Daha hala evraklarım işleme alınmamıs basvuru yaptıgım ılk gun neyse sıstemde sımdıde aynı yazıyor hanı neyse kartım basım asamasında dese anlarımda oda yazmıyor dedım.
    Ne kadar sacma sapan bır şeydir bastıkları kımlıklerde soluk soluk adam gıbıde basmıyorlar

50 yaş üstü teyzelerden, amcalardan oy koparabilmek için 199 diye bir şey kurmuşlar. Arayıp tek başarabildiğin şey randevu. (sanırım) Aa ne güzel diyorlar amcalar, teyzelerde. Hani hastane randevu sistemi gibi.
    Onlarınkini de öncelikli gönderiyorlar, sonra devlet iyiye geliyor gelsin oylar.

Ben böyle yorumluyorum artık başka açıklaması yok.

• nüfustaki memurun kimliği bile gelmemiş aralıkta başvuru yaptığı halde.
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.