Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

yeni cihaz alacaklara tavsiye..

6
Cevap
0
Favori
587
Tıklama
Cevapla
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   2218 Mesaj
   12 Ağustos 2005 21:41:49 Konu Sahibi
   MPEG4 formatına uygun ve hazır
   *İnfo cast mail sistemi
   *Yerleşik sky modül kart okuyucu
   *Neotion Video Link ile Pc kayıt imkanı
   ........Özellikleriyle mükemmel bir cihaz.
   link   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur67 -- 12 Ağustos 2005, 21:42:58 >   |
   |
   _____________________________
   intel C2D E6600,ASUS COMMANDO,GEIL 512*2 DDDR800,1gb twinmos ddr800,sarpire x1650pro,560W silverstone,zoom x4,samsung 21inc lcd usa(110v),samsung sata dvdrw
   e398,dreambox 500s+sony kdl32v4210 lcdtv
  • Yarbay
   2218 Mesaj
   15 Ağustos 2005 13:28:48 Konu Sahibi
   yorum yokmu?
   |
   |
   _____________________________
   intel C2D E6600,ASUS COMMANDO,GEIL 512*2 DDDR800,1gb twinmos ddr800,sarpire x1650pro,560W silverstone,zoom x4,samsung 21inc lcd usa(110v),samsung sata dvdrw
   e398,dreambox 500s+sony kdl32v4210 lcdtv
  • Binbaşı
   1019 Mesaj
   18 Ağustos 2005 02:33:32
   link'i görebilseydik yorum getirmeye çalışırdık tabi,
   |
   |
   _____________________________
   adım sgerrard
   bana binbaşı sgerrard diyebilirsiniz
  • Yüzbaşı
   882 Mesaj
   18 Ağustos 2005 15:40:08
   Ben de digital TV kartı alacam şöyle kart okuyan bir cihaz düşünüyorum. Ne alsam acaba? Skyvisiondan daha iyi bir cihaz varmıdır?
   |
   |
   _____________________________
   Asus GL502VS, PlayStation 4 Pro, Xbox360, PS Vita Slim, Harman Kardon AVR 365 HKS 16 Hoparlör Takımı, Beelink R89
  • Çavuş
   61 Mesaj
   18 Ağustos 2005 21:07:26
   adi ne cihazin,
   ban lan mak tan kokmayin....
   |
   |
   _____________________________
   next 2000 x cl plus
  • Binbaşı
   1019 Mesaj
   18 Ağustos 2005 21:27:05
   @berrenger

   Başka bir yazımdan alıntı yapıyorum, özellikle kart okuyucu cihaz almaman konusunda seni uyarırım, boşu boşuna dünya kadar para harcamana gerek yok. Zaten CI li kartlar kart okuyucu değil CAM yuvasıdır, yani kartını CAM modül satın almadan hiçbir yere takamazsın o da büyük masraf anlamına geliyor, ayrıca CAM modüllü sistemle paylaşım yapmak da biraz zor. Yazımın 9. bölümünü okursan ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın.


   quote:

   TV kartı alırken dikkat edilmesi gerekli tüm maddeler aşağıdadır.

   1. Tuner Kalitesi:
   - Öncelikle silikon tunerli cihazlardan uzak durulmalı tuner kalitesi izlenecek yayın adedi ve kalitesi ile doğrudan orantılıdır.

   2. Görüntü kalitesi ve işlemcinin ve ram'im stabil kullanımı:
   - Özellikle bütün software yani yazılımsal kartlarda CPU kullanımı aynıdır ancak bazı ürünlerde CPU' nun stabil kullanılamaması gibi sorunlar vardır, özellikle zayıf işlemcili bilgisayarlarda bu AMD2500 ile Cel 1.7GHz lerde şifreli kanallarda problem yaşamanıza sebebiyet verebilir, bununla birlikte piyasadaki bazı kartlar bunu engellemek için donanımsal bazı kısımlarda frekans tazeleme ve görüntü bitrate değerinin düşürülerek bunun önünü almaya çalışılmıştır. Eğer izlenecekse codec ve filtreler ile uğraşmaktansa hem gürüntü kalitesi çok yüksek hem de CPU'ı kullanımı stabil olan bir kart seçilmelidir.

   3. Türksat ve Eurasiasat Sorunu:
   - Türksat ve Eurasiasat uydularının bir özelliği de yüksek sembol oranı ve geniş frekans aralığında tek transponderden 10-15 arası TV veya Radyo yayını yapılırken, Türksat uydusunda bunun tam tersi, dar frekans aralıklarında düşük sembol değerli yayınların yapılmasıdır, bu durum zaman zaman frekans kaymalarını da beraberinde getirmektedir. İşte bir TV kartının tuner kalitesi bu noktada karşımıza çıkmaktadır üreticilerin büyük çoğunluğu Digital uydu kartlarında nispeten ucuz, kalitesi ve hassasiyeti düşük tunerler kullanmaktadırlar düşük sembol değerli yayınların bu tip kartlar tarafından bulunması çok zor hatta imkansız olabilmektedir bu nedenle forumların bir çoğu hazır kanal listesi arayanlarla doludur.

   4. HDTV yayınlarına uygunluk:
   - Şimdi birçokları itiraz ederek kendisinin de uydu kartının HDTV yayınlarını aldığını söyleyeceklerdir, bu doğru bütün yazılımsal kartlarla HDTV yayınları izlenebilir, ancak bazılarının CPU stabilite problemi olduğundan yayınlar gerektiği şekilde MPEG kırılmaları olmadan izlenemeyebilir, diğer yandan CPU kullanımı düşük fakat görüntüsü net olmayan ürünlerle de bunun bir zevki yoktur.

   5. Kısadevre Koruması ve garanti:
   - Aslında ürünlerin garantisinden çok dayanıklılığı önemlidir, tabi biz LNB veya bağlantı noktalarımızı yağmur veya kar gibi hava şartlarından korumazsak yapılacak birşey yok çünkü bu tip kısa devreler uzun süreli kısadevreler olup kartın bozulması kaçınılmazdır, ancak piyasamızdaki bazı ürünler üretim aşamasında yapılan hatalar sonucu ani kısa devre olaylarında bile bozulabilmekte ve devreleri yanabilmektedir. Uydu kartımız en azından ani kısa devreleri kaldırabilecek kapasitede kısa devre korumasına sahip olmalıdır.

   6. DVB-S Standartları:
   - Kartımız EPG, Time Shifting, Teletext, Çoklu Dil desteği, alt yazı desteği ve en önemlisi de ince ayar desteği gibi her üründe olması gereken standartları desteklemelidir.

   7. Internet Desteği:
   - Satın alacağımız kartın mutlaka ve mutlaka, uydu internet yazılımına sahip olması gerekmektedir. Ürününüzün ethernet veya ağ bağdaştırıcısı olarak tanıtılması hem abonelik yöntemi ile hem de internet bağlantısı gerektirmeyen offline download yapılabilmelidir.

   8. Kumanda:
   - Ürünün PCB si üzerinden bağlanan kumandalar genelde işe yaramamaktadır boşuna aldanıp da bu ürün orjinal kumandalı diye düşünmeyiniz. Çünkü orjinal kumandalar genellikle sadece ürünün kendi orjinal yazılımı ile çalışırlar, bu yazılımların genellikle demo tarzı olması ve özellikle şifreli yayınların izlenmesine imkan sağlamadığından pek fazla tercih edilmezler. Önemli olan ürünün alternatif yazılımlarla kumanda edilebilmesidir bunun için de tercihen RS232 daha sonra da USB kumandalar tercih edilmelidir, USB sizin de bildiğiniz gibi daha yeni bir teknoloji olmasına rağmen internette RS232 portlar kadar geniş yazılım desteğine sahip değildir. Bu yazılımlarla tüm bilgisayarı kontrol edebilirsiniz.

   9. CI Interface:
   - Bu üründe CAM Interface (CI) var hemen alıyım kart takıp yabancı yayınları izlerim sevdasına kapılmayın sonunuz hüsran olabilir. PC DVB-S kartların birçoğu bugün şifre çözücü alternatif yazılımlarla çalışmaktadır, tabi bazılarında çalışma güçlükleri de vardır ve şifreli kanalları seyretmek için bunlar fazlası ile yeterlidir. Ancak sizi de bildiğiniz gibi bazı şifreli yayınlarda orjinal kartın dışında başka bir çözüm yoktur, eğer CI li bir ürün alırsanız buna direk kart takmanız mümkün olmamaktadır, önce CAM modül almanız gerekecektir, ayrıca alacağınız CAM modül kartınıza uyumlu olması da gerekmektedir. Yeni çıkan ve tüm şifreleme sistemlerine ait CAM modüller ise kartınıza uyumlu olmayabilir. CAm modüller bugün itibari ile 40-120 USD arasında değişmektedir. Bununla birlikte 20-25 USD lik bir masrafla bilgisayarınıza Phoenix Interface ekleyebilir ve orjinal kartınızı bu ınterface'e takarak evde hem kendiniz izleyebilir ayrıca ev içinde başka bir bilgisayara dağıtım yapabilirsiniz.

   10. Sanayi Bakanlığı Garanti belgesi ve TRT bandrolü:
   - Satın alacağınız ürünün içinde mutlaka garanti belgesi olmasına dikkat ediniz bu ürününüzün bir nevi sigortasıdır, belgenin içinde ürünün ithalatçısı ve her türlü erişim belgesine ulaşabilirsiniz, aksi taktirde ürünle ilgili bir probleminiz olduğunda karşınızda size destek verecek veya garanti sürecini işletecek herhangibir firma bulamayabilirsiniz. Ürünün üzerinde TRT bandrolü olması da zorunludur, ürünün üzerindeki bandrolü dikkatlice inceleyiniz, üzerinde Türk Telekomünikasyon yazıyorsa ürün büyük ihtimalle yurda yasa dışı yollardan sokulduğuna ve çok ucuz modem bandrolü yapıştırılarak pazarlandığına emin olabilirsiniz.

   11.Teknik Destek ve Teknik Servis:
   Ürünün ithalatçısının sizin yaşadığınız şehirde veya bölgede olması sizin avantajınıza olacaktır, aksi taktirde teknik destek alırken veya ürünü garantiye gönderdikten sonra geçen süre uzayacaktır. Ayrıca karşılaştığınız problemi karşınızdaki firmaya anlatmanız önemlidir.

   12.DiseqC 1.2 Desteği Birşey İfade Etmez:
   Bütün DVB-S kartlar HDTV'yi izlettirebildiği gibi desteğine de sahiptir, ancak DiseqC 1.2 PC kartları için tehlike yaratabilecek bir özelliktir. Bunun sebebi PC kartarında güç kaynağı bulunmaması ısınma veya kısadevre gibi durumlarda kartın kendini kapatamamasıdır, DiseqC 1.2 kullanırsınız veya kullanmazsınız hatta 3 senedir kullanıp sorun da yaşamayabilirsiniz ancak DiseqC 1.2 kullanığınız sürece kartınız ve bilgisayarınız risk altındadır bunu unutmayınız.

   13.Fiyat - Kalite Değerlemesi:
   - Bir ürünün fiyatı ile sağladığı performans orantısı çok önemlidir. Tabi Digital TV kartlarında da durum aynıdır. Alacağınız ürünün size sağlayacakları ve ürünün fiyatı dengeli olmalıdır.

   14.En önemli tavsiye:
   - Türkiye'deki tüm uydu ve bilgisayar forumlarını ürün pazarlama sahası olarak kabul eden bir grup özellikle donanımhaber, turkeyforum ve THG Toms Hardware Guide da kartımız DiseqC1.2 destekliyor Skystar2 desteklemiyor, bu kart ses ve görüntü aygıtları olarak görünüyor çakışma yapmaz skystar2 ağ aygıtıdır çakışır, skystar2 kartı yaramaz şeklinde yazılar yazmaktadır. Bu grubun ana hedefi piyasadaki diğer DVB-S kartlarını forumlar seviyesinde karalayarak kendi kartlarının satışını arttırmaktır. Skyvision kartı önerenlerin tamamına yakınının, Skyvision kartlarını getiren firmanın çalışanları ve bayileri olduğunu ispatlarıya ortaya çıkardığımı forumu iyi takip edenler hatırlayacaktır. İsteyenler için link verebilirim.

   Sigma Digital-TV öneriyorum neden?
   -Türksat uydusunda toplam 114 TV kanalından 114 tanesini tek taramada hangi kart tespit edip listeleyebiliyor, benim kartım bunu yapabiliyor, eğer bunu yapabilen başka bir kart varsa ki ben görmedim ben o ürünü de kesinlikle öneriyorum.
   -Tuner kalitesi iyi buda izlenilecek kanalların adedini ve kalitesini arttıran bir etken,
   -Stabil kullanım ve görüntüsü kalitesi çok iyi Skystar1 ile yarışacak netlikte,
   -Offline download desteği ve alternatif yazılım desteği var,
   -Ben kullanımını önermiyorum ama LNB-OUT ve DiseqC 1.2 desteği mevcut,
   -Garantisi vs var ve fiyatı da diğer ürünlerin çok altında,

   Umarım yardımcı olabilmişimdir   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sgerrard -- 18 Ağustos 2005, 21:30:25 >
   |
   |
   _____________________________
   adım sgerrard
   bana binbaşı sgerrard diyebilirsiniz
  • Yüzbaşı
   882 Mesaj
   18 Ağustos 2005 21:33:10
   s.gerrard kardeşime verdiği bilgilerden dolayı çok teşekkür ediyorum lakin; bu yazıyı okumadan tam 2 dakika (gerçekten) önce Gold PC'den internet üzerinden skyvision siparişi verdim. Kusura bakma biraz acele ettim ama; çok mu yanlış bir karar verdim. Daha önce Skystar2 kullandım. Şimdiki Asus kartımda çalışmıyor o yüzden...
   Saygılar...
   |
   |
   _____________________________
   Asus GL502VS, PlayStation 4 Pro, Xbox360, PS Vita Slim, Harman Kardon AVR 365 HKS 16 Hoparlör Takımı, Beelink R89
Reklamlar
sohbet
Blogio
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
SEO
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.