Şimdi Ara

Yeni Chevrolet Aveo DİZEL Fiyatları Belli Oldu ! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
391
Cevap
2
Favori
44.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: akerenci

Chevrolet aveo dizelde otomatik ne yazık ki yok. Bildiğim kadarıyla dizelde otomatik teknolojisi yüksek tork nedeniyle her firmanın başaramadığı birşeymiş. Aveo dizel otomatik olsa bomba olurdu herhal.

Benimde bir sorum var. Benim bir arabada en sevdiğim özellik yol tutuşur. O Mercedes, audi benzeri araçların yola yapışmasına bayılıyorum.
    Sizce Astra hb classic 3 mü yoksa aveo sedan dizel lt mi daha iyi yol tutuyordur. Büyük ihtimal astra ama acaba aveo bu konuda çok zayıfmıdır? Renault clio vs gibi yol tutuyorsa hiç bulaşmıyacağım. cliolarda 100 den sonra havada gidiyoruz.

Cevapları bekliyorum. özellikle yeni aveo kullanmış arkadaşlardan.

Astranin yol tutuşu 10 puan ise yeni aveonun yol tutuşu 9.8 puandir. Yeni aveo B segmenti olmasina ragmeb Yol tutusu cogu C segmenti araçlardan daha iyidir. Bi test sürüsü yapın derim

• Lt donanım sedan 1.3 dizel opak renk 38.5 indirim falan 35 e verirlerse alırım
    Hadi sunroof u anlarım da 700 lira renk farkı almaları iğrenç
    Bu kasaya 75 hp yeter sanırım bir sürü fark verip ltz almaya gerek yok sanki ...
  • Rakiplerine göre biraz daha ağır görünüyor.(Corsa , Punto Evo) Fransa sitesinde görülen kiloları 75 beygir için 1172, 95 beygir için ise 1185 kg. Buna bağlı olarak daha iyi yol tutuşu ve daha fazla yakıt tüketimi olarak geri dönecektir.
  • almayı düşünenler sıfır almasın bence
    biraz bekleyip temiz 2.el kovalamak gerek

bu tarz arabaları satmaya kalkınca zararlar çok büyük oluyor

ayrıca 3-5 ay geç alırım kenara biraz para koyarım 95hp alırım
    2011 olmuş kendine alıyorsan 60-70hp ler ancak yeterli gelir
    insan biraz bastınmı bişeye benzesin istiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belenenses -- 11 Kasım 2011; 23:44:58 >
  • dizel motor fiattan. yani multijet. bu aracın dizeli gerçekten cok iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: timarsizsipahi

quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

Liste fiyatları üzerinden 2000 3000 tl ye kadar indirim yapabiliyorlar. En az 3 bayi ile görüşün ve son fiyatları alın

Topkapı'dan Ltz için 38800 fiyat aldım daha iyi fiyat alan arkadaşlar burada payşabilir mi? Teşekkürler.

bu 38800 opak için olsa gerek ,yanılıyor muyum.bizde cevizlibağ ODAK' a sorduk .39400 dediler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: anaerobi

quote:

quote:

Liste fiyatları üzerinden 2000 3000 tl ye kadar indirim yapabiliyorlar. En az 3 bayi ile görüşün ve son fiyatları alın

Topkapı'dan Ltz için 38800 fiyat aldım daha iyi fiyat alan arkadaşlar burada payşabilir mi? Teşekkürler.

bu 38800 opak için olsa gerek ,yanılıyor muyum.bizde cevizlibağ ODAK' a sorduk .39400 dediler...

Evet doğrudur size 39400 verdiklerine göre 38700 vermeleri gerekirdi. Aralığı bekliyorum ben siz aldınız mı aracı?

• arkadaşlar ben sıfır araç almayı düşünüyorum.yeni aveo LTZ 'de favorim ... Dİ !
    NEDEN BÖYLE DEDİM ?
    çünkü geçenlerde hyundai i20 troy ve özelllikleriyle tanıştım.
    i20 donanımsal olarak aveodan biraz daha ileride (digital klima,iceriden acılan yakıt deposu,kaza anında otomatik açılan kapı kilitleri iç aydınlatmalı ve soğutmalı torpido,elektrik destekli direksiyon,renkli camlar,katlanabilir sinyalli yan aynalar vs...)
    fiyat açısından da hatırı sayılır bir albenisi yok değil !
    ha ben sadece özelliklerine tav olmadım sitesinden girip bakılacağı üzere euro-ncaptan 5 yıldız almış BİR ARAÇ
    tabi bu tercih meselesi diyen arkadaşlarımız olabilir.ama benim yardım almak istediğim konu şu.
    BU İKİ ARACI KIYASLAYACAK OLURSAK eğer hangisi tavsiye olunur.daha önce FORD - PEUGOT 206 kullandım.tercihim olacak araba ikinci sıfır aracım olacak.gerçekten çok kararsız kaldım.
    2-3 aydır araştırmadığım model kalmadı.(opel corsa - ford fiesta - fiat punto evo - toyota yaris ve aurıs - seat ibiza - wv polo ve golf - citroen vs...)
    yeni aveonun bu sitedeki neredeyse tüm forumlarını okudum.ciddi anlamdada düşünüyordum dizelinin gelmesini beklerken,işte i20 troy girdi araya .
    sizlerden ricam beni bu konuda aydınlatabilir misiniz? özellikle aveo ve troy tecrübesi olan varsa bi cevap lütfen...
    şimdiden teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet doğrudur size 39400 verdiklerine göre 38700 vermeleri gerekirdi. Aralığı bekliyorum ben siz aldınız mı aracı?

hayır almadım .açıkçası kararsızım.forum da bir mesajım var orda belirttim.

• Yeni AVEO yola İyi tutnacaktır diye dusunuyorum.Bir Forumda Kullanan bir arkadas Yeni AVEO Megane2 Yol tutusuna benziyor demişti.Bu Arada YENİ AVEO DİZEL 1172 KG Bilginiz OLsun.FORD Fiesta 1100 KG Renault Clio 1250 KG
  • diesel araçlara chip veya box yapıyorlar gücü arttırıyorlar ve bu işlemin yakıt tüketimini düşürdüğünü söylüyorlar.oysaki aveo da 75 hp. lik motor 95 hp. lik motordan daha az yakıt tüketiyor.bu konu hakkında fikri olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lideramca

diesel araçlara chip veya box yapıyorlar gücü arttırıyorlar ve bu işlemin yakıt tüketimini düşürdüğünü söylüyorlar.oysaki aveo da 75 hp. lik motor 95 hp. lik motordan daha az yakıt tüketiyor.bu konu hakkında fikri olan var mı?

chip pek tavsiye edilmiyor ama yapanlar da var. kimisi memnun kimisi degil

fakat motor multijet oldugundan 2000 yada 2.500 devirden sonra turbo devreye giriyor pek çekiş sorunu olcagını düsünmüyorum

klimayı açarsanız o zaman cekiş cok düsüyor
  • quote:

quote:

diesel araçlara chip veya box yapıyorlar gücü arttırıyorlar ve bu işlemin yakıt tüketimini düşürdüğünü söylüyorlar.oysaki aveo da 75 hp. lik motor 95 hp. lik motordan daha az yakıt tüketiyor.bu konu hakkında fikri olan var mı?

fakat motor multijet oldugundan 2000 yada 2.500 devirden sonra turbo devreye giriyor pek çekiş sorunu olcagını düsünmüyorum

benim merak ettiğim konu aveo da 75 hp lik 95 hp. likten daha az yakıyor.opel corsada tam tersi 75 hp. lik çok 95 hp. lik az yakıyor.bu fark neden kaynaklanıyor olabilir?

• quote:

quote:

quote:

benim merak ettiğim konu aveo da 75 hp lik 95 hp. likten daha az yakıyor.opel corsada tam tersi 75 hp. lik çok 95 hp. lik az yakıyor.bu fark neden kaynaklanıyor olabilir?

Motor bildiğimiz multijet motor , fiat ve opelin sitelerinde 95 beygirin daha az yakıt tükettiği bilgisi yer alıyor. Chevrolet ise tam tersi bilgi veriyor , gerçekten kafa karıştırıcı. Fakat 95 beygir sakin kullanımda her türlü 75 beygirden az yakmalıdır. Agrasif kullanımda ise 75 beygirlik motorun daha az yakacağı kanaatindeyim.

• Şu fiyatları görünce moralim bozuluyor yahu !
  • quote:

Rakiplerine göre biraz daha ağır görünüyor.(Corsa , Punto Evo) Fransa sitesinde görülen kiloları 75 beygir için 1172, 95 beygir için ise 1185 kg. Buna bağlı olarak daha iyi yol tutuşu ve daha fazla yakıt tüketimi olarak geri dönecektir.

90 HP'lik 1.3 CDTI Corsa D'nin ruhsatta yazan ağırlığı 1190 Kg.
  • quote:

Rakiplerine göre biraz daha ağır görünüyor.(Corsa , Punto Evo) Fransa sitesinde görülen kiloları 75 beygir için 1172, 95 beygir için ise 1185 kg. Buna bağlı olarak daha iyi yol tutuşu ve daha fazla yakıt tüketimi olarak geri dönecektir.

Cevap için teşekkürler ama sadece ağırlık kıyaslaması çok birşey ifade etmiyor sanırım, lastik genişliği, amortisör özellikleri ve kalitesi vs de önemli sanırım. Bir mercedeste çok yüksek hızlarda bile hızı sadece ibreden anlayabilirken, aynı ağırlıkta bir renaultda 100 den sonra " aaa herhalde bayağı hızlı gidiyoruz" demeye başlıyabilir insan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akerenci -- 13 Kasım 2011; 2:16:15 >
  • quote:

quote:

quote:

benim bildiğim opelde start-stop sadece 95 likte var , o yüzden haliyle opelde 95 lik az yakıyor.

Normalde ise 75 lik daha az yakıyor. Opelde de tüm modellerde start-stop olsaydı aynı chevrolet gibi 75 lik az yakardı.

• quote:

arkadaşlar ben sıfır araç almayı düşünüyorum.yeni aveo LTZ 'de favorim ... Dİ !
    NEDEN BÖYLE DEDİM ?
    çünkü geçenlerde hyundai i20 troy ve özelllikleriyle tanıştım.
    i20 donanımsal olarak aveodan biraz daha ileride (digital klima,iceriden acılan yakıt deposu,kaza anında otomatik açılan kapı kilitleri iç aydınlatmalı ve soğutmalı torpido,elektrik destekli direksiyon,renkli camlar,katlanabilir sinyalli yan aynalar vs...)
    fiyat açısından da hatırı sayılır bir albenisi yok değil !
    ha ben sadece özelliklerine tav olmadım sitesinden girip bakılacağı üzere euro-ncaptan 5 yıldız almış BİR ARAÇ
    tabi bu tercih meselesi diyen arkadaşlarımız olabilir.ama benim yardım almak istediğim konu şu.
    BU İKİ ARACI KIYASLAYACAK OLURSAK eğer hangisi tavsiye olunur.daha önce FORD - PEUGOT 206 kullandım.tercihim olacak araba ikinci sıfır aracım olacak.gerçekten çok kararsız kaldım.
    2-3 aydır araştırmadığım model kalmadı.(opel corsa - ford fiesta - fiat punto evo - toyota yaris ve aurıs - seat ibiza - wv polo ve golf - citroen vs...)
    yeni aveonun bu sitedeki neredeyse tüm forumlarını okudum.ciddi anlamdada düşünüyordum dizelinin gelmesini beklerken,işte i20 troy girdi araya .
    sizlerden ricam beni bu konuda aydınlatabilir misiniz? özellikle aveo ve troy tecrübesi olan varsa bi cevap lütfen...
    şimdiden teşekkürler

Yeni Aveo'yu görme inceleme fırsatım olmadı.
    Bayiye gidene kadarda yakın çevremde görebileceğimi zannetmiyorum. Ama bir i20 sahibi olarak B segmentinin güçlü bir aracına ilgi duyduğunuzu, biraz daha incelerseniz başka bir araca pek talip olmayacağınızı düşünüyorum. Ayrıntılar ve sorularınız için tüm arkadaşları bekleriz.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=32042141&p=1

• bugun öğleden sonra da ben gidip test edicem, bakalım neymiş ne değilmiş
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.