Şimdi Ara

Yeni CASPER Montevina Kullanıcıları+İnceleme+Resimler /Centrino2/ (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.201
Cevap
1
Favori
103.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hehehe eyvallah hocam sağolasın. ama bu konuyla ilgili bazı forumlarda dolanırken bişiy gördümki, yeni driveri yüklemeden önce, yeni driverdan tam performmans almak için öncelikle eskini kaldırıp kurmanın daha iyi olacağını söylediler. ben ilk başta driveri öcekinin üzerine kurmuştum ve puanımı güncelleştirdiğimde puanım "4.8" di. bunları okuduktan sonra driveri komple kaldırıp sadece en son ekran kartı driverini kurdum. daha sonra puanımı güncelleştirdiğimde kendisi "5.0" a tekrar yükseldi. Bu udurm böyle oldu demekki kaldırıpta kurmakla, üzerinde kurmak arasında fark varmış ben bunu anladım. puanlamayı kafaya takmaya değmez diyen arkadaşlar, tabiki haklısınız sonuçta makine ve donanım belli, hani içeride hiçbirşey değişmiyor donanım oalarak ama, puanlama da oynama olduysa driver yükledikten sonra, demekki bişiyler var demektir. tabiki güncel dirverleri yükledikten sonra puanlamada değişiklikler olacak zamanla, ama burada kafamı karıştıran, aynı model başka bir bilgisayarda aynı driver kurulduktan sonra onda niye düşme olmayıp bende olması. insanın kafasını ister istemez kurcalıyor.

• 3gündür kimseler uğramamış hayırdır
  • @antikcocuk
    Biz bu tarz sorunlarin kesin cozumu olarak Format i goruyoruz :D Haftada bir format yemek her PC nin hakkidir. Benim 8nci gunden itibaren elim ayagim titrer krize girerim. Bu yuzden Window DVD si ile beraber gezmeye basladim. Sanirim ben hastayim :D
  • Merhaba arkadaşlar,

Normalde notebook bilgisayarları sevmeme rağmen 2 ay kadar önce zorunlu olarak bir notebook aldım. Okul sebebiyle almak zorunda kalınca bayağı bir forumları araştırmaya başladım, ne de olsa bundan önce pek ilgilenmemiştim ve bilgisizdim.

İlk başlarda ASUS X59SR226DV modelini almayı düşünüyordum. Fakat ekran kartının 64 bit olduğunu görünce uzaklaştım. Aklımda CASPER markası hiç yoktu, şu bilindik marka olgusu yüzünden. Tam ne alacağım ben derken bu başlığı gördüm ve yeni seriden çok memnun olunduğunu okudum. Tabi başladım başka yerlerde de araştırma yapmaya. En sonunda "ulen bırak şu önyargıyı, ve git al" dedim kendime; sonunda P8600 modelini aldım. İyi ki de almışım, sayenizde hem performanslı, hem şık, hem de uygun fiyata bir notebook sahibi oldum. Teşekkür ederim

Ben 1715 TL'ye MS Ofis 2007 + Çanta ile almıştım. Bir aralar VATAN'da alınan ürünle birlikte Ofis 2007 alındığında toplam tutarın %25'i kadar indirim yapılıyordu, benim Ofis 2007 5 TL'ye geldi

İşlerim dolayısıyla bayadır okumamıştım forumu, şimdi başlık sayfa sayısının arttığını görmek sevindirdi beni.

Düzeltme: bağlantı hatası
    Düzeltme 2: sorumun cevabını bir kaç sayfa geride buldum, sorumu sildim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaFiAMaX -- 31 Mayıs 2009; 18:54:23 >

• ben TKP8600A modelilni biraz detaylı gösterdim oyun performansları vs her parçanın marka modeli falan incelerseniz sevinirim
    http://forum.donanimhaber.com/m_32127549/mpage_1/key_//tm.htm#32127549
  • Arkadaşlar ben Hp nin bi modeli ve casperin p8600 işlemcili modeli arasında kaldım.fiyatları hemen hemen aynı. Oyun performansı, ısınma problemi ve müşteri hizmetleri olarak genel bi bilgi alabilirsem sevinirim.Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.Buyrun özellikler;

Marka HP Pavilion dv5-1255et - NW561EA
    Fiyatı 1.249 $+KDV
    İşlemci Tipi Intel Core 2 Duo
    İşlemci Hızı 2.4 Ghz
    İşlemci Veri yolu hızı 1066 Mhz
    İşlemci ön belleği 3 MB
    İşlemci Modeli P8600
    Bellek Hızı DDR2 800 Mhz
    Bellek miktarı 3 GB
    Ekran boyutu 15,4 inç
    Ekran Tipi WXGA
    Ekran çözünürlüğü 1280 x 800 px
    Ekran Kartı NVIDIA GeForce 9600M GT
    Ekran Kartı Belleği 512 MB
    Ekran Kartı tipi Harici Nvidia
    İşletim sistemi Windows Vista Home Premium
    Hdd Kapasitesi 320 GB
    Hdd Rpm 5400 rpm
    Hdd tipi SATA
    Optik sürücü tipi Dvd Yazıcı (Super Multi, LightScribe)
    Modem 56 K
    Ethernet 10/100/1000 Mbps
    Kablosuz Ağ 802.11 A/B/G/N

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Never More -- 6 Haziran 2009; 14:33:36 >

• ısınma sorunu olanları bilgilendirmek amaçlı olarak;

http://www.hepsiburada.com/rexpo-fd-711-usb-4-portlu-3-fanli-notebook-sogutucusu-/productDetails.aspx?categoryid=106859&productid=bs4050

adresindeki soğutucuyu aldım ve kullanıyorum 4 port usb si olması avantaj bizim için çünkü usb lerin çoğu sağ tarafta olduğundan mouse sorunu çıkıyordu. soğutma kısmına gelince 3 fan yeterli hava sirkülasyonunu sağlıyor. 4-5 saat oyun sonucunda (wow) soğutucu olmadan 86 dereceyi görmüştüm, soğutu kullanmaya başladıktan sonra 65 derece civarında kaldı. fiyat/performans oranı gayet iyi bir ürün bir ekisi de soğutucunun eni küçük olduğundan kenarlarda boşluk kalıyor fakat bilgisayar oturduğundan sorun yaşamıyorum ben.

• quote:

Orjinalden alıntı: Nedim183

Arkadaşlar ben Hp nin bi modeli ve casperin p8600 işlemcili modeli arasında kaldım.fiyatları hemen hemen aynı. Oyun performansı, ısınma problemi ve müşteri hizmetleri olarak genel bi bilgi alabilirsem sevinirim.Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.Buyrun özellikler;

Marka HP Pavilion dv5-1255et - NW561EA
    Fiyatı 1.249 $+KDV
    İşlemci Tipi Intel Core 2 Duo
    İşlemci Hızı 2.4 Ghz
    İşlemci Veri yolu hızı 1066 Mhz
    İşlemci ön belleği 3 MB
    İşlemci Modeli P8600
    Bellek Hızı DDR2 800 Mhz
    Bellek miktarı 3 GB
    Ekran boyutu 15,4 inç
    Ekran Tipi WXGA
    Ekran çözünürlüğü 1280 x 800 px
    Ekran Kartı NVIDIA GeForce 9600M GT
    Ekran Kartı Belleği 512 MB
    Ekran Kartı tipi Harici Nvidia
    İşletim sistemi Windows Vista Home Premium
    Hdd Kapasitesi 320 GB
    Hdd Rpm 5400 rpm
    Hdd tipi SATA
    Optik sürücü tipi Dvd Yazıcı (Super Multi, LightScribe)
    Modem 56 K
    Ethernet 10/100/1000 Mbps
    Kablosuz Ağ 802.11 A/B/G/N

aradaki fiyat farkı cok kasmicaksa direk hp al.senin söledigin model bende var.süper bilgisayar casperda.ama hp nin ekrak kartı ve dokunmatik tuşları gercekten cok güzel

• merhaba arkadaşlar.. laptop alıcam ancak kararsızım yaptıgım araştırmalarda en uygun fiyata en iyi özelliklere sahip casperı gördüm dizayn olarak da çok güzel laptop. ancak araştırmalarım sonunda biraz tedirgin oldum çünkü genelde ısınma sorununun oldugunu gördüm.. almayı planladıgım laptop casperın Ürün Kodu CN-VTP8700A olan laptopu
    özellikleri bunlar:
    CPU Teknolojisi Intel® Core™ 2 Duo
    CPU Ailesi Intel® Centrino®2 Islemci
    CPU Numarası P8700
    CPU Hızı 2,53 GHz
    CPU Bus Hızı 1066 Mhz
    CPU Ön Bellek 3MB
    RAM Kapasitesi 4096MB
    RAM Tipi DDR2
    RAM Bus Hızı 667 Mhz
    HD Kapasite 320 Gb
    VGA RAM 512 Mb
    VGA Chipset Markası NVIDIA
    VGA Chipset Modeli Geforce 9600 GS
    Ekran Boyu(inch) 15.4
    Monitör Tipi WXGA TFT Parlak Renkli Ekran
    Maksimum Çözünürlük 1280*800
    Optik Sürücü DVD±RW Double Layer
    Mobil Özellikler BlueTooth, Kamera, Kart Okuyucu, Wireless
    İşletim Sistemi Win Vista Premium Tr

fiyatı 1694 lira ama ısınma problemi okudugum sorunlar arasında agırlıklı kullanan arkadaşlar varsa eger beni bilgilendirirlerse sevinirim veya bu laptop hakkında bilgisi olanlar varsa... ayrıca ögrenmek istedigim bazı şeyler var açıkcası özelliklerden yüzeysel olarak anlıyorum.. Geforce 9600 GS dio bazıları mesela Gt aralarındaki fark temel olarak ne? ayrıca p ve t serisinden hangisi sizce daha ideal.. oyun oynamayı planlıyorum ayrıca bu laptopta, senelerdir saolsn masaüstüm bana ancak kagıt oyunlarını oynamamı uygn görüp izin veriyor..
    birkaç gün içinde alıcam laptopu bana acil bi şekilde cevap atarsanız gerçekten çok minnettar olurm...

• Isınma sorunun olduğunu nerde gördün bilmiyorum ama ısınsa benimki ısınır diye düşünüyorum yaklaşık 14-15 saat açık kalıyordu ortalama olarak geçen ay ama hiç ısınma falan olmadı yani,bende p8600 modeli var bi arkadaşıma senin söylediğin modeli alacağım bi kaç güne world cardın çıkmasını bekliyorum,1694 demişsin ama world card a 1491 oluyo sanırım vatanda,ekran kartı konusunda da elbette gt serisi oyun performansında etki eder ama casper gs kullanıyor gt genelde hp modellerinde falan var ama onun da dezavantajlarının olacağını sanıyorum ısınma konusunda özellikle,bu fiyata alabilceğin en iyi performan gösterecek ürün budur bence bi sorun olacağını zannetmiyorum
  • arkadaşlar bu hafta casper'ın nirvana cn-tkp8700a adlı modelini almayı düşünüyorum
    kısacası özelliklerinden bahsedicek olursam

intel centrino 2 işlemci teknolojisi
    işlemci:Intel Core 2 Duo P8700
    işlemci hızı:2,53 GHz, 3MB L2 1066 MHz FSB
    bellek:4gb
    ekran belleği:512 MB (Max 1 GB Paylaşımlı)
    Ekran Çözünürlüğü: 1280 x 800
    Ekran Boyutu : 15,4"
    Ekran Özelliği : WXGA TFT
    Grafik Tipi: Nvidia Geforce 9600GS
    Sabit Disk: 320 GB
    Tv-out Çıkışı: HDMI
    Dahili Kamera : Var 2mp
    Usb Bağlantı Adedi : 3
    Yazılım : Windows Vista Home Premium
    Bluetooth : Var

fiyatı 1.610 çizim programlarında ve tabiki oyunda işimi görürmü sizce nasıl bir notebook hemen yardım ederseniz iyi olur.eğer kulanan yada bilen arkadaşlar varsa yüksek fan sesi filan varmıdır.yardım edermisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfurkans -- 10 Haziran 2009; 21:00:26 >

• bende onu almayı planlıyorum.. ama kararsızım
    ayrıca dell'in bir ürünü var 2000 liraya.. Ürün Kodu 1535-A93P3
    Özellikler
    CPU Teknolojisi Intel® Core™ 2 Duo
    CPU Ailesi Intel® Centrino® Islemci
    CPU Numarası T9300
    CPU Hızı 2.5 GHz
    CPU Bus Hızı 800 MHz
    CPU Ön Bellek 6MB
    RAM Kapasitesi 3 GB
    RAM Tipi DDR2
    RAM Bus Hızı 667 Mhz
    HD Kapasite 250 Gb
    VGA RAM 256 Mb (max 1535mb)
    VGA Chipset Markası ATI
    VGA Chipset Modeli HD 3450
    Ekran Boyu(inch) 15.4 "
    Monitör Tipi LCD WIDE SCREEN XGA+
    Maksimum Çözünürlük 1920*1200
    Optik Sürücü DVDRW
    Mobil Özellikler BlueTooth, Kamera, Kart Okuyucu, Wireless
    İşletim Sistemi Win Vista Premium Tr
    Ağırlık (Kg) 2,62 kg

sizce hangisi daha ideal caspermı dell mi dellin işlemcisi çok iyi ama dier özellkler casperda daha ii ekran kartı 256 mb ancak 1 gb paylaşımlı acaba işlemcinin ii olması bu açıgı kapatırmı oynlarda fln hangisi daha idealdir fikr verirsenz sevnrm...

• ikisini karşılaştırırsan casper daha iyi.

dell in ekran belleği çok düşük özellikle grafik tipi yüksek oyunlar oynuyacaksan 256mb çok yetersiz işlemcinin bu açığı kapatıcağınıda sanmıyorum ve eğer alıcağın notebook unu uzun süre kullanmayı düşünüyorsan ekran belleği en az 512mb olanı almalısın çünkü gün geçtikçe yüksek kaliteli oyunlar çıkıyor ve bunlar yüksek ekran belleği istiyor 256mb bile şuan bazı oyunlarda yetmiyor örneğin GTA4.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfurkans -- 10 Haziran 2009; 20:43:12 >
  • benm de tam olarak düşündügüm buydu gta 4 ü özellkle kaldıran bi pc istiorm casper rahat kaldırır heralde.. :)
  • evet.
    ancak casper ında uzun süre dayanıcağını sanmıyorum servisine de kötü diyorlar bu konuda fikri olan varsa yazsın.
  • Casperın uzun süre dayanacağını sanmıyorum derken? :D ne yani casper 3-5 günlük pc mi? Nedir bu anticaspercılık bilmiyorum ki
  • bazı sitelerde casper kullanıcıların yorumlarını okudum hiç iyi duyumlar da almadım aslında 3-5 günlük pc midir diyosun ama daha 6. günden notebook unun ekran kartı bozulan kullanıcılar var.(şimdi anlamışsındır neden uzun süre dayanıcağını sanmıyorum derken) pc si 1 yılda 6 kere bozulan casper kullanıcılarıda var pc yi 2008 ekimde veriyolar ve aslında 30iş günü olan iade sürecini hiçe sayarmış gibi 2009 nisan da veriyolar ve dava açılıyor.ayrıca bende casper kullanıyorum sölediklerimin anticasper cılıkla alakası yok!
  • bende çogu yerde okudm kullanıcılarınn yanlış anlamasını istemem ama açıkcası okuduklarım karşısında sogudum biraz biraz daha fazla verip toshiba almayı planlıyorm..
    bir de size birşey daha sormak istiyorm.. 512 ( 2302 mb paylaşımlı ) diolar mesela 512lik paylaşımsız oluo.. bu paylaşımlı paylaşımsız arasındaki fark nedir onu tam olarak bana açıklayablrseniz sevinirim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mfurkans

evet.
    ancak casper ında uzun süre dayanıcağını sanmıyorum servisine de kötü diyorlar bu konuda fikri olan varsa yazsın.

casper neo pc'm var yüklediğim bir programdan dolayı bozuldu servise 8 haziranda verdim.10 haziranda onarıldı ve teslim edildi 2 günde hallettiler neresi kötü ? başka kimsenin dediğine bakma sen casper en iyisi bence
  • inceleme yapılan aynı notebookdan bende 1aydır kullanıyorum gayet başarılı kimseye inanmayın ztn bilgisayarda önemli olan marka diil kullanılan parçalar we özellikler casper yada hp farkı yok....
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.