Şimdi Ara

Yeni canavar bilgisayarım :) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
3.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    4 çekirdeklisi 5ghz goruyor olsa anlayacagiz da ciktigi hiz 8 cekirdekliyle ayni nedense. Muhtemelen hizi artmamasi icin limitlemisler ryzenlari. Gereginden fazla guclu olurlar diye herhalde. Yeni nesil ryzenlarin hizlari daha yuksek olacaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 29 Nisan 2017; 18:1:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: milesbroke

quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

quote:

Orijinalden alıntı: milesbroke

quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Knispel

Hayırlı olsun. Dua edin de LGA 1151 ile bir seri daha gelsin Yerinizde olsam Ryzen R5 alırdım ama orada da kaliteli anakart sıkıntısı var.

AMD cephesinde anakart büyük handikap yoksa Ryzen bana göre alınacak en iyi işlemci serisi şu an.

Neye göre, kime göre? 400 liraya alacağın bir B350 anakarta bile R7 1800x dahi takabiliyorsun ki o halde kaç bin liralık işlemci ve anakarta sahip intel sistemi tokatlıyor... Ryzen'de sağlam overclock konusuna gireceksen 650 üzeri yüksek fazlı anakartlar alman gerekir

AM4 anakartlarda İntel'in H110M leri gibi gibi uygun fiyata alabileceğiniz soket yok diye biliyorum yanlışsam düzeltin. FX serisi varken AMD hem işlemci hem anakart yönüyle bütçe dostuydu, şu an işlemcileri yine iyi ancak giriş seviye alınabilecek bir anakart yok ortada. Gerçi ben AM3 soket sistem topladığımda dolar 1.70 falandı onun da etkisi olabilir

H110 soket değil bir chipsettir, AM4 ise bir socket. AM4 anakartlarda üst seviye için X370, orta seviye için B350 anakartlar bulunuyor şimdilik. Giriş seviyesi için A320 ve A300 chipsetleri çıkacak o zaman yüksek dolar kuruna rağmen çok uygun fyatlı AM4 anakart alabilirsiniz. Aynı şekilde AMD'nin AM4 giriş seviyesi işlemcileri de 3 aya kadar çıkacaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: kaganiskowf42

4 çekirdeklisi 5ghz goruyor olsa anlayacagiz da ciktigi hiz 8 cekirdekliyle ayni nedense. Muhtemelen hizi artmamasi icin limitlemisler ryzenlari. Gereginden fazla guclu olurlar diye herhalde. Yeni nesil ryzenlarin hizlari daha yuksek olacaktir.

Çünkü birebir aynı işlemciler; sadece çekirdekleri kapalı Limit konusunda sie aynen öyle... Ellerinde koz olarak saklıyorlar 4GHZ üzerini, çünkü gerçekten çok güçlü işlemciler. İntelin hamlesine göre 2. Ryzen revizyonları OC ile 4.5GHZ seviyelerine gelebilir olacaktır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: snoppy

Benim PC'de işim yoğun olarak virtual machine ve container teknolojileriyle. Bunlardan haberi olanlar, bu teknolojilerin öyle üfürükten bilgisayarlarda verimli kullanılamayacağını iyi bilirler. Bilgisayarda en çok IDE kullanan adama OC diye diretemezsin. İlk yoruma bakın mesela "hemen OC yapsana" yazmış, tek derdim oymuş gibi sanki. PC'yi keyfekeder kullanmayan adam "benim clock rate'im seninki döver" yarışına girmez zaten, stabilizasyon ister bunu da sağlayan sizin dediğiniz gibi anakarttır, ısınmayan bir işlemcidir. Onu da geçtim olumsuz yorum yazanların kaçının bu sistemde RAID 1 kullandığımın haberi var acaba? Tabii ki ben yazmadan bilemezler ama yazsaydım da inanın "hard diskin birini heba etmişsin, mantıksız olmuş" derlerdi eminim. Adamların tek derdi fps, mhz olmuş çünkü.

Üzülerek söylemeliyim ki bilgisayarda işin söylediğin gibi virtual machine ve container ile uğraşmaksa Ryzen 7 1700 yerine o işlemciyi alarak hayatının hatasını yapmışsın

• ßekir kullanıcısına yanıt
    Dikkatsizlik olmuş düzeltiyorum.
  • intel botundan saçma sistem...
  • Canavar mı
  • Beğenemedin mi?
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    Cekirdek kapatma olayina tekrar gideceklerini sanmiyorum. Eskiden de yaptilar millet cekirdekleri acti son ufak cakalliklarla. Yine aynisi olacaginsan o riske gireceklerini sanmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

intel botundan saçma sistem...

En iyi yorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Cekirdek kapatma olayina tekrar gideceklerini sanmiyorum. Eskiden de yaptilar millet cekirdekleri acti son ufak cakalliklarla. Yine aynisi olacaginsan o riske gireceklerini sanmam.

Ben sanmaktan bahsetmiyorum, gerçekleri söylüyorum

Biraz araştırırsan öğrenirsin ne yaptıklarını ki Intel de ürün farklılaştırmak adına aynı şeyi yapıyor
  • ekran kartı olmadan i7 7700lı sisteme nasıl 4000tl gitti hala çözemedim

quote:

Benim PC'de işim yoğun olarak virtual machine ve container teknolojileriyle

Bunu söyleyipte Ryzen 7 yerine 4çekirdek i7 almanızda bambaşka bir konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 30 Nisan 2017; 14:4:46 >
  • Celonfix kullanıcısına yanıt
    Aldığım parçaların piyasa fiyatlarını araştırın, biraz da çarpma/toplama yapın anlarsınız :)

Ha bir de benim işlemci ile Ryzen 7 işlemciler arasındaki fiyat farkına da bi bakıverin.
  • snoppy kullanıcısına yanıt
    Ryzen 7 1700 ile senin işlemcin arasındaki fiyat farkına baktım, Ryzen 7 1700 yaptığı işe göre daha ucuz ve yapacağını belirttiğin işlerde çok çok daha hızlı...

Sen de düz mantık kurarsan demek istediğimizi anlarsın

Bu arada madem maliyet kısıtın da vardı neden 900 lira civarına 6 çekirdek ve 12 izlekli R5 1600 almadın? Yapacağını belirttiğin işlerde o işlemci bile elindekini tokat manyağı yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßekir -- 30 Nisan 2017; 15:47:49 >
  • Hayırlı olsun hocam.
  • 4bini böyle bir sistem kombin etmeye harcamak, buyrun..

Yeni canavar bilgisayarım :)
  • quote:

quote:

Çünkü birebir aynı işlemciler; sadece çekirdekleri kapalı Limit konusunda sie aynen öyle... Ellerinde koz olarak saklıyorlar 4GHZ üzerini, çünkü gerçekten çok güçlü işlemciler. İntelin hamlesine göre 2. Ryzen revizyonları OC ile 4.5GHZ seviyelerine gelebilir olacaktır diye düşünüyorum.

2.Nesil Ryzenlarda X ibareli olanlar 4.00 base 4.4 ghz bost olur xfr ile 4.5 ghz olur.
    3.Nesli de 5. ghz ile bitirirler.
    İntel ya yeni mimari çıkartır ya da başı kesik tavuk gibi ortada dolanır.
    İntelden gelecek hamleye göre Ryzen 2 daha erken çıkabilir aksi halde 2018 yılında Ocak yerine biraz daha öteleyip gene Mart ayında çıkartırlar.

• woundedknee kullanıcısına yanıt
    Valla 2. nesildeki öngörüne aynen katılıyorum ama 3. nesilde 4 çekirdek üzerindekiler için 5GHZ olayına pek katılmıyorum

Intel'in adı batsın... Yıllardır yüksek performansı için o kadar parayı mecburiyetten verip kullandım ama devir tersine dönüyor artık... Intel'den uyguladığı politikalardan ve fiyatlarından dolayı nefret ediyorum!
  • quote:

Ömrühayatımda böyle canavar görmedim

Kedidir kedi.
  • Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    aldığınız ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 anakartı beğenmediniz herhalde
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.