Şimdi Ara

Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı) (549. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.579
Cevap
83
Favori
1.028.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 547548549550551
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Freebirdx

Arac kullanmak sadece marsa basip bir yerden bir yere gitmek olmamalidir.Yuksek meblalar odeyip donanimli araclarinin ozelliklerinin ceyregini bilmeyenler hatta kaputun acma yerinden bihaber kisiler taniyorum.Buna bagli olarak ta cam silecek suyu koymak icin dahi servise gidenler..Bu is aslinda kisilik,yapi meselesi.Uzerine konusulacak cok sey var..

Değerli arkadaşım;
    dediklerine %100 katılıyorum. Yıllar önce daha Bolu Dağı tüneli yeni açıldığında tanıdığım bir polis arkadaşımın feryadını iletmek isterim "Abi adam Renault Broadway araca arka tekerleklere zincir takmış, yolda kaldım diye arıyor." dedi. İnanması güç ama durum aynen bu. İnsanımız son derece bilinçsiz. Bunun neticesinde ortalık ustayım diyen ama çırak bile olamayacak insanlarla kaynıyor.
    Bir de tabi şu kasko meselesi var. İnsanlar nasıl olsa kaskom var, birşey olsa yaptırırım diyip aracını rastgele kullanıyor, çarpışan arabaymış gibi her yere vuruyor. Şu an internette neredeyse 1 tane bile vuruk olmayan araç yok. Dikkatsizce kullanıp sağa sola, kendinize ve diğer araçlara verdiğiniz zararlar hep Milli Servettir.

Bu arada bu konudan hariç, güzelim C-Max'imi içim yana yana sattım. Satış sırasında alıcı özel bir test kuruluşunda teste sokmak istedi. Dinamometre testinden çıkan sonuç "Aracınız 125 beygire kadar güç üretebiliyor." Ben nerdeyse satmaktan vazgeçmeyi düşündüm, alıcı da bir an evvel notere gitmeyi :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: forumman

quote:

Orijinalden alıntı: Freebirdx

Arac kullanmak sadece marsa basip bir yerden bir yere gitmek olmamalidir.Yuksek meblalar odeyip donanimli araclarinin ozelliklerinin ceyregini bilmeyenler hatta kaputun acma yerinden bihaber kisiler taniyorum.Buna bagli olarak ta cam silecek suyu koymak icin dahi servise gidenler..Bu is aslinda kisilik,yapi meselesi.Uzerine konusulacak cok sey var..

Değerli arkadaşım;
    dediklerine %100 katılıyorum. Yıllar önce daha Bolu Dağı tüneli yeni açıldığında tanıdığım bir polis arkadaşımın feryadını iletmek isterim "Abi adam Renault Broadway araca arka tekerleklere zincir takmış, yolda kaldım diye arıyor." dedi. İnanması güç ama durum aynen bu. İnsanımız son derece bilinçsiz. Bunun neticesinde ortalık ustayım diyen ama çırak bile olamayacak insanlarla kaynıyor.
    Bir de tabi şu kasko meselesi var. İnsanlar nasıl olsa kaskom var, birşey olsa yaptırırım diyip aracını rastgele kullanıyor, çarpışan arabaymış gibi her yere vuruyor. Şu an internette neredeyse 1 tane bile vuruk olmayan araç yok. Dikkatsizce kullanıp sağa sola, kendinize ve diğer araçlara verdiğiniz zararlar hep Milli Servettir.

Bu arada bu konudan hariç, güzelim C-Max'imi içim yana yana sattım. Satış sırasında alıcı özel bir test kuruluşunda teste sokmak istedi. Dinamometre testinden çıkan sonuç "Aracınız 125 beygire kadar güç üretebiliyor." Ben nerdeyse satmaktan vazgeçmeyi düşündüm, alıcı da bir an evvel notere gitmeyi :)))

Katiliyorum iyi kullanilmis problemsiz araba bulmak cok zor.
    Diger konu
    keyfi satmadiginizi dusundugumden sizin icin hayirlisi olsun demekten baska birsey diyemiyorum..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba Arkadaşlar uzun zamandır foruma katılamıyordum bu arada aracıda epey ihmal etmiştim. Bugün farkettim EEPROM16.01 bende. Yazılım güncelleme gerekiyor mu. 2011 aracım. Bir kez güncellemeye girmiştim daha sonra girmedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Freebirdx F kullanıcısına yanıt
    İyi dilekleriniz için Teşekkür ederim.
    Aynen belirttiğiniz gibi keyfi satmadım. Biliyorsunuz C-Max zaten keyfi satılacak bir araç değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolunay35

Eğer aracımızdan memnun değilsek -ki ben değilim- neden kullanmaya devam ediyoruz? Hımmmmmmm çok güzel bir soru. Acaba neden? Sakın aracımız 20 günlükken üretim hatalı olduğundan iptal olmuş ve servise alınmamak üzere bırakıldığından olmasın?

Satıp daha memnun olabileceğim bir başka araç almayı düşünmez miymişim? Eeeee araç serviste olduğu için (9 aydır) satıp başka bir araçta alamıyoruz tabiatiylen.... Kaldı ki azınlıktada olsak bir kısım insanlar krediyle araş satın alıyor. Eeeeee kredi olunca doğal olarak aracın trafik kaydında banka rehni oluyor. Banka rehni olunca ne oluyor? Kredi taksitlerinin tamamını ödemeden rehni kaldıramıyorsunuz. Bendenizin rehinli aracı satma kabiliyeti de yok. Bu durumda ne oluyor, altın kural; krediyi ödeyinceye kadar "seve seve" hergün Ford'a allah belalarını versin diyerek aracınıza biniyorsunuz. Gördüğünüz gibi zevkten satmıyor değiliz arabaları.

Diyelim ki düşündüm...diğer bir aracın ya da markanın böyle bir sorun açmayacağının garantisini verebilir miyim? Veremem zaten sorun aracın sorun açıp açmaması değil, sorun arabada sorun çıkardığında markanın tutumu. Yani arızanın arabada olması önemli değil, problem -Ford'ta olduğu gibi- firmanın arızalı olmasında. Bir de şu var ben FORD aldım başka bir marka değil.

Ha bu arada ben mahkemeliğim Ford'la! Bu da küçük bir ayrıntı.

Ve sandığınızın aksine benim durumumda olan insan sayısıda çok fazla.

Yukarıdaki mesajı 21 Mart 2012 tarihinde yazmıştım.
    Evet arkadaşlar, yıllar boyunca verdiğim mücadele sonrasında açtığım davayı kazandım ve ağır kusurlu olan otobilden kurtuldum. Davam Yargıtay aşamasından da geçerek kesinleşti.
    İşte kararın hüküm kısmının özü;

"HÜKÜM:
    Yukarıda açıklanan nedenlerle ;
    Açılan davanın kısmen kabulü ile,
    1- Dava konusu Ford marka Focus Compact C Max Titanium 2011 model 09 FT 695 plakalı ( şasi no,
    WF0JXXWPBJBL 64260, motor no, BL64260) aracın gizli ayıplı olduğunun tespiti ile davacının aracı yetkili
    servise teslim ettiğinden iadesi hususunda karar verilmesine yer olmadığına, araç için ödenen anahtar teslim fiyatı
    57.500.00 TL nin dava tarihinden itibaren avans faizi ile birlikte davalıdan alınarak davacıya verilmesine,....."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolunay35 -- 24 Mart 2015; 19:56:18 >

• quote:

quote:

Eğer aracımızdan memnun değilsek -ki ben değilim- neden kullanmaya devam ediyoruz? Hımmmmmmm çok güzel bir soru. Acaba neden? Sakın aracımız 20 günlükken üretim hatalı olduğundan iptal olmuş ve servise alınmamak üzere bırakıldığından olmasın?

Satıp daha memnun olabileceğim bir başka araç almayı düşünmez miymişim? Eeeee araç serviste olduğu için (9 aydır) satıp başka bir araçta alamıyoruz tabiatiylen.... Kaldı ki azınlıktada olsak bir kısım insanlar krediyle araş satın alıyor. Eeeeee kredi olunca doğal olarak aracın trafik kaydında banka rehni oluyor. Banka rehni olunca ne oluyor? Kredi taksitlerinin tamamını ödemeden rehni kaldıramıyorsunuz. Bendenizin rehinli aracı satma kabiliyeti de yok. Bu durumda ne oluyor, altın kural; krediyi ödeyinceye kadar "seve seve" hergün Ford'a allah belalarını versin diyerek aracınıza biniyorsunuz. Gördüğünüz gibi zevkten satmıyor değiliz arabaları.

Diyelim ki düşündüm...diğer bir aracın ya da markanın böyle bir sorun açmayacağının garantisini verebilir miyim? Veremem zaten sorun aracın sorun açıp açmaması değil, sorun arabada sorun çıkardığında markanın tutumu. Yani arızanın arabada olması önemli değil, problem -Ford'ta olduğu gibi- firmanın arızalı olmasında. Bir de şu var ben FORD aldım başka bir marka değil.

Ha bu arada ben mahkemeliğim Ford'la! Bu da küçük bir ayrıntı.

Ve sandığınızın aksine benim durumumda olan insan sayısıda çok fazla.

Yukarıdaki mesajı 21 Mart 2012 tarihinde yazmıştım.
    Evet arkadaşlar, uzun yıllar boyunca verdiğim mücadele sonrasında açtığım davayı kazandım ve ağır kusurlu olan otobilden kurtuldum. Davam Yargıtay aşamasından da geçerek kesinleşti.
    İşte kararın hüküm kısmının özü;

"HÜKÜM:
    Yukarıda açıklanan nedenlerle ;
    Açılan davanın kısmen kabulü ile,
    1- Dava konusu Ford marka Focus Compact C Max Titanium 2011 model 09 FT 695 plakalı ( şasi no,
    WF0JXXWPBJBL 64260, motor no, BL64260) aracın gizli ayıplı olduğunun tespiti ile davacının aracı yetkili
    servise teslim ettiğinden iadesi hususunda karar verilmesine yer olmadığına, araç için ödenen anahtar teslim fiyatı
    57.500.00 TL nin dava tarihinden itibaren avans faizi ile birlikte davalıdan alınarak davacıya verilmesine,....."

Gecmis olsun,bu tarz uretim hatalari her marka ve modelde olabiliyor,haliyle distributorler de bazen durumu kabul etmek istemiyor..Ben de eski aracim VW Golf TDİ da 5000 km de 1 kez disk 3 kez balata degistirtmistim ,kullanima baglasalarda aylarca ugrasarak boyle olmadigini ispatladim.Sabirla hak arayisinda bulunmak her konuda insani sonuca goturuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: aydın79

Merhaba Arkadaşlar uzun zamandır foruma katılamıyordum bu arada aracıda epey ihmal etmiştim. Bugün farkettim EEPROM16.01 bende. Yazılım güncelleme gerekiyor mu. 2011 aracım. Bir kez güncellemeye girmiştim daha sonra girmedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu cok goreceli ve tartismaya acik bir konu.Bir problem yoksa servisler periyodik olarak bu isi yapmak istemiyor,malum zaman alan bir olay ve o cihaz birkac saat sadece bir araca tahsis ediliyor.

• Bu arkadaşı ifşa ediyor ayıplıyor kınıyorum

33 DH 641
     Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İç gösterge paneli ışığını nasıl arttırabiliriz? 2012 model C-max aracım.
  • Losgalacticos kullanıcısına yanıt
    Far anahtarı üzerinde bulunan arka sis lambası açma kapatma düğmesine basarsanız arka sis lambası yanar. Aynı düüğmesi dış kenarından tutarak çevirirseniz de gösterge parlaklığını ayarlamış olursunuz. Parlaklığı arttırmak için düğmeyi şaat yönünde döndürünüz
    Not. Ayrıca gösterge menüsündeki Far ayarları kısmında bir aydınlık ayarı vardır bu ayar Manuel olarak seçilmiş olmalıdır. Otomatik seçiliyse elle ayar yapamazsınız o takdirde gösterge ayarı ışık sensörünne göre otomatik ayarlanır.

Saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhanu -- 1 Nisan 2015; 21:05:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orhanu

Far anahtarı üzerinde bulunan arka sis lambası açma kapatma düğmesine basarsanız arka sis lambası yanar. Aynı düüğmesi dış kenarından tutarak çevirirseniz de gösterge parlaklığını ayarlamış olursunuz. Parlaklığı arttırmak için düğmeyi şaat yönünde döndürünüz
    Not. Ayrıca gösterge menüsündeki Far ayarları kısmında bir aydınlık ayarı vardır bu ayar Manuel olarak seçilmiş olmalıdır. Otomatik seçiliyse elle ayar yapamazsınız o takdirde gösterge ayarı ışık sensörünne göre otomatik ayarlanır.

Saygılar..

Çok teşekkür ederim. El kitabında da var ama açıklayıcı değil.

• Merhaba Arkadaşlar;

5 Nisan 2015 pazar günü HALIL OZTURK PEUGEOT sponsorluğunda, KAHVALTI organizasyonu düzenliyoruz.

Katılımda MARKA sınırlaması olmaması sebebi ile kardeş araç CMAX ı da aramızda görmekten onur duyarız.

Hali hazırda 4 adet CMAX zaten listemizde bulunmakta.

Katılımcı sayısına göre kahvaltı organizsayonu yapılacağı için iletişim bilgileriniz ve kaç kişi geleceğinizin bilgisi gerekmekte.

PM yolu ile bilgilerinizi iletirseniz bende, yarın 12 ye kadar organizatör arkadaşa bilgi vererek, pazar günü kahvaltısız kalmamanızı sağlamaya çalışacağım.

Bu vesile ile DH IZMIR grubu olarak da tanışmış olacağız.

İyi forumlar...
  • Mrb .bende bir mpv sınıfı arac bakarken scenic picasso derken c max e takıldım. 2010_ 2011 _ 2012 model az km yapmış uzun süre binmek icin grand yada 5 kişilik bir c max ariyorum. 2011 titanium x paket kac bin liraya kadar alinir ? Var mi aracini degistirmek isteyen? Simdiden teşekkürler

• merhaba, 1.0 ecoboost araçla ilgili performans sıkıntısı yaşayan var mı
  • Grand c-max sahibi arkadaşlardan acil yardım bekliyorum; araç ruhsatınızda kaç koltuklu gözüküyor grand c-max?

• 2. El aldığım grand c-max ruhsatta 5 koltuk gözüküyor bu normal mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: BENL!

2. El aldığım grand c-max ruhsatta 5 koltuk gözüküyor bu normal mi?

ben grand sahibiyim ruhsatımda 7 koltuk olarak kayıtlı. sizinkinde bir yanlışlık var, düzelttirin derim yoksa muayenede sorun çıkabilir
  • delimavii67 kullanıcısına yanıt
    Dün akşama kadar uğraştık sonunda düzelttirdik

• Merhabalar. 2012 model Grand Cmax aldım. Sony ses sisteminde sesli komutta sanki bir sıkıntı var. 2013 model yine benzer Sony ses sistemli Fiestamda "parça" "albüm" "sanatçı" gibi sesli komutla USB'yi yönetiyordum. Grnad Cmaxteki Sony'de bu özellik yok. Sizce neden olabilir? Güncelleme filan mı gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: ERPmühendisi

Merhabalar. 2012 model Grand Cmax aldım. Sony ses sisteminde sesli komutta sanki bir sıkıntı var. 2013 model yine benzer Sony ses sistemli Fiestamda "parça" "albüm" "sanatçı" gibi sesli komutla USB'yi yönetiyordum. Grnad Cmaxteki Sony'de bu özellik yok. Sizce neden olabilir? Güncelleme filan mı gerekiyor?

2012 model cmaxlarda sync özelliği olmadığı içindir. sync özelliği 2013 modellerden itibaren geldi. ama bazı komutlardada sync sistemli olanlarda yok mesela klima kontrolü yok. ben en çok sesli komutta klima yı kullanıyorum fan ayarı derece buğu çözme falan. işte buda 2013ten sonrasında yok
  • 
Sayfa: önceki 547548549550551
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.