Şimdi Ara

Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı) (179. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.578
Cevap
83
Favori
1.028.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni focus'un sitedeki aksesuar kataloğunda ışıklı vites topuzu var acaba bizim araçlara da uyar mı ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: g-gold

...ön cam'a taş geldi,tek yönlü ort.20 cm kadar çatlak oluştu(umarım daha ilerlemez). serwisten şimdilik bir sorun çıkarmayacağını söylediler(keyfe keder).kaskodan değişecek (serwis cam bedelinin 2.070,00 tl olduğunu söyledi,kasko sağolsun).nazarlık gibi bir süre duracak galiba...

Benim de ön cama 2 ay önce taş geldi.
    İlk başta 20 cm çatlak oldu. İki günde 50 cm oldu.
    Kaskodan değiştirttim.
    Cam, sökme, takma, vs 2000 TL tuttu.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahtok

quote:

...ön cam'a taş geldi,tek yönlü ort.20 cm kadar çatlak oluştu(umarım daha ilerlemez). serwisten şimdilik bir sorun çıkarmayacağını söylediler(keyfe keder).kaskodan değişecek (serwis cam bedelinin 2.070,00 tl olduğunu söyledi,kasko sağolsun).nazarlık gibi bir süre duracak galiba...

geçmiş olsun. Allah beterinden korusun

...sağolun,allah cümlemizi korusun...

• quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

quote:

Orijinalden alıntı: delimavii67

quote:

Orijinalden alıntı: magmatic

quote:

quote:

quote:

Emniyet kemeri takilmadigi zaman cikan ikaz sesi kesildi, zaten istemiyodum ama merak ediyorum acaba neden kesildi? Sag on yolcu koltuğuna biri oturduğu zaman otuyor fakat ben yanlız oldugum zaman otmuyor, oysaki 5 gün oncesine kadar otuyordu...
    Sebebini bilen Varmi?

şöför tarafındaki sistemde arıza olmuştur, sizin oturduğunuzu algılayan sistem çalışmıyordur. bence her ne kadar istediğiniz birşey olsada ileride başka bir arıza oluşmaması açısından kesinlikle servise gidip gösterin.

Ben otmesin diye kandiriyodum :) plastik kemer tokasi ucu takiliydi devamlı olarak, acaba ondan olabilirmi

aracın kafası karışmıştır toka takılıyken nası kalkıyo şoför diye düşünürken. önemli bişey yoktur tahminen ama sonuçta bir arıza

evet haklısınız gecerken ugrarım servise bakalım nedenmiş, bu arada ben daha ön ızgarayı taktıramadım
    ürün geldi ama vakit bulursam bi arkadasla beraber yapacaz..
    bir soru daha: aracına direk aküden iç kısma kablo çektiren varmı? ben daha önceki aracımda (mercedes vito 115 cdi) 750 wattlık invertör kullanıyordum. direk 220 v. elektrik alıyordum bu sayede ve 600 wattlık arçelik marka su ısıtıcıyla anında her zaman sıcak suyum oluyodu, çay kahve hastasıyımda
    piyasada satılan araç çakmak girişine takılan 12 v.luk su ısıtıcıları hiçbir işe yaramıyor suyu tam kaynatmadığı gibi en az yarım saatte bekletiyor..
    önceki aracımda akü şöför koltugunun altındaydı motorda değildi bu yüzden montaj kolaydı.
    ama şimdi bir şekilde motordan aküden elektrik kablosu çekmem lazım içeriye ve açık hiçbiryer yok,
    oto elektrikçisine gittim onlarda kabloyu içerden dışarı yada dışardan içeri geçiremedi. sadece elektrik kablosu geçse yeter şaseyi aracın içindende alırız..
    varmı bi önerisi olan? uzun uzun derdimi anlatmaya çalıştım

12 voltu direk aküden değilde arabanın çakmaklığından alıp invertörle 220 V a çıkarsanız olmazmı?

iyi günler halil bey...
    C max Tdci titanium x paket + otomatik park + metalik renk...kampanyali fiyat 62500tl demişlerdi ama pazarlıkla 62000 olabilir belki...biz extra bir hediye konuşmadik...hepimizin hakkımızda hayırlısı olsun...

• quote:

geçmiş olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: drkocyigit_68

quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Emniyet kemeri takilmadigi zaman cikan ikaz sesi kesildi, zaten istemiyodum ama merak ediyorum acaba neden kesildi? Sag on yolcu koltuğuna biri oturduğu zaman otuyor fakat ben yanlız oldugum zaman otmuyor, oysaki 5 gün oncesine kadar otuyordu...
    Sebebini bilen Varmi?

şöför tarafındaki sistemde arıza olmuştur, sizin oturduğunuzu algılayan sistem çalışmıyordur. bence her ne kadar istediğiniz birşey olsada ileride başka bir arıza oluşmaması açısından kesinlikle servise gidip gösterin.

Ben otmesin diye kandiriyodum :) plastik kemer tokasi ucu takiliydi devamlı olarak, acaba ondan olabilirmi

aracın kafası karışmıştır toka takılıyken nası kalkıyo şoför diye düşünürken. önemli bişey yoktur tahminen ama sonuçta bir arıza

evet haklısınız gecerken ugrarım servise bakalım nedenmiş, bu arada ben daha ön ızgarayı taktıramadım
    ürün geldi ama vakit bulursam bi arkadasla beraber yapacaz..
    bir soru daha: aracına direk aküden iç kısma kablo çektiren varmı? ben daha önceki aracımda (mercedes vito 115 cdi) 750 wattlık invertör kullanıyordum. direk 220 v. elektrik alıyordum bu sayede ve 600 wattlık arçelik marka su ısıtıcıyla anında her zaman sıcak suyum oluyodu, çay kahve hastasıyımda
    piyasada satılan araç çakmak girişine takılan 12 v.luk su ısıtıcıları hiçbir işe yaramıyor suyu tam kaynatmadığı gibi en az yarım saatte bekletiyor..
    önceki aracımda akü şöför koltugunun altındaydı motorda değildi bu yüzden montaj kolaydı.
    ama şimdi bir şekilde motordan aküden elektrik kablosu çekmem lazım içeriye ve açık hiçbiryer yok,
    oto elektrikçisine gittim onlarda kabloyu içerden dışarı yada dışardan içeri geçiremedi. sadece elektrik kablosu geçse yeter şaseyi aracın içindende alırız..
    varmı bi önerisi olan? uzun uzun derdimi anlatmaya çalıştım

12 voltu direk aküden değilde arabanın çakmaklığından alıp invertörle 220 V a çıkarsanız olmazmı?

iyi günler halil bey...
    C max Tdci titanium x paket + otomatik park + metalik renk...kampanyali fiyat 62500tl demişlerdi ama pazarlıkla 62000 olabilir belki...biz extra bir hediye konuşmadik...hepimizin hakkımızda hayırlısı olsun...

izmir arkas 62000 demişti halil bey...(aytozu gri için)

• quote:

Orijinalden alıntı: drkocyigit_68

izmir arkas 62000 demişti halil bey...(aytozu gri için)

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: PWhitney

quote:

Kaskodan değiştirttim.

...cama taş geleli 10 gün oldu,hala yaklaşık 20 cm lik çatlak mevcut.tabii her an ilerleyebilir (sarsıntı-soğuk/sıcak hava farkı vb.).çatlak yürümeye başlarsa değiştirmek acil olacak.sizde değişimi sanırım serwiste yaptırdınız...

• quote:

Orijinalden alıntı: fiko_cmax

quote:

geçmiş olsun...

...sağolun...

• quote:

quote:

quote:

Kaskodan değiştirttim.

...cama taş geleli 10 gün oldu,hala yaklaşık 20 cm lik çatlak mevcut.tabii her an ilerleyebilir (sarsıntı-soğuk/sıcak hava farkı vb.).çatlak yürümeye başlarsa değiştirmek acil olacak.sizde değişimi sanırım serwiste yaptırdınız...

Eskişehir Otokoç'ta değiştirdim.

• arkadaşlar aracım tdci 200 km de aracı nasıl kullanmalıyım. bazıları diyor devirli kullan motoru aç diyor. bazıları motoru zorlama ilk 5000 km için diyor.
    ne yapacğımı şaşırdım. birde normalde kaç devirden sonra vites değişim yapmam lazım. araç göstergesinde daha 2000 devire gelmeden devir istiyor. tavsiyesi ve bilgisi olan aydınlatırsa memnun olurum.
  • hafta sonu c-max 1.6tdci testi yaptım. Aracı genel olarak beğendim. performansı bir önceki kasa focus 110'luklara göre biraz düşük gibi geldi ama yine de tatminkardı. belki şanzuman oranlarından olabilir. Neyse benim takıldığım nokta arka koltukların biraz sert gelmesi. Sanki uzun yolculuklarda rahatsız edecek gibi. ayrıca arka koltuğun oturulacak kısmı biraz kısa gibi geldi. Yani oturunca bacağımın alt tarafının bir kısmı boşta kaldı. Forumda aradım ama bununla ilgili bir yorum bulamadım. Kullanan arkadaşlardan bu konu hakkında yorum alabilirmiyim.
    bu arada yokuş kalkış desteğini de test ettim. gerçekten çok kullanışlı.
  • ...bugün serwise ücretsiz kış bakımı için gittim,sadece cam suyunun eksik olduğunu (ki sürekli kontrol ederim belki bir su bardağından daha az eksiktir) 5 tl karşılğı tamalanacağı söylendi (3 lt. parası) .teşekkür ettim ayrıldım,bere ve buz kazıyıcı hediyesinide verdiler...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Kaskodan değiştirttim.

Eskişehir Otokoç'ta değiştirdim.

...cevap için teşekkürler...

• arkadaşlar ford'un 0 faiz kampanyası kasım sonunda bitecek dedi bir ford bayisi,doğrumudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: saimbaba

arkadaşlar aracım tdci 200 km de aracı nasıl kullanmalıyım. bazıları diyor devirli kullan motoru aç diyor. bazıları motoru zorlama ilk 5000 km için diyor.
    ne yapacğımı şaşırdım. birde normalde kaç devirden sonra vites değişim yapmam lazım. araç göstergesinde daha 2000 devire gelmeden devir istiyor. tavsiyesi ve bilgisi olan aydınlatırsa memnun olurum.

motor açma olayı artık yeni motorlarda yok. aracınız dizel ve maksimum tork değerlerini 1750-2500 devir aralığında sağlamakta olup aracınızı daha yüksek devirde kullanmanızın yakıtı artırmaktan başka etkisi olmaz. ekrandaki vites değişim önerilerine fazla takılmayın 2500-3000 devir arasında vites değişmeye alışırsanız pek bir sıkıntı yaşamazsınız. yüksek devirlerde turbo dizelin kullanılmasının turboya zarar verebileceği söylenmekte ama çok emin değilim bu konuda pek bilgim yok. kazasız sürüşler....

• quote:

Orijinalden alıntı: airturkey

arkadaşlar ford'un 0 faiz kampanyası kasım sonunda bitecek dedi bir ford bayisi,doğrumudur?

öyle söyleniyor fakat aralıktada devam ettireceklerini tahmin ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: saimbaba

arkadaşlar aracım tdci 200 km de aracı nasıl kullanmalıyım. bazıları diyor devirli kullan motoru aç diyor. bazıları motoru zorlama ilk 5000 km için diyor.

Hocam c-max ecobost ile test sürüşü yaparken araç, benim gittiğim vitesin genelde 2 üstü bazende bir üstünü gösteriyordu. Bunu görevliye sorduğumda göstergeye uymamı söyledi. Anlattığına göre motora bir zararı olmuyormuş. Özellikle sormuştum. Göstergedeki uyarılara uyduğumda motorun hiç zorlanmadan gittiğini gördüm. Bu konuyu bende merak ediyorum. Bilen birisi cevap verse iyi olur.

• dizellerde dogru bir kullanis degil ancak ecoboost lar da sikinti olacagini sanmiuorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: e.ercu

dizellerde dogru bir kullanis degil ancak ecoboost lar da sikinti olacagini sanmiuorum

ne gibi sakıncalar çıkarır
    teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.