Şimdi Ara

Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı) (178. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.579
Cevap
83
Favori
1.028.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: magmatic

quote:

Orijinalden alıntı: drkocyigit_68

Arkadaşlar; grand c max titanium x paket otomatik park özl. aytozu gri siparişi verdim..

Hepinizin değerli yorumları bunda çok etkili oldu.herkese teşekkürler...Allah herkese kazasız belasız sürüşler nasip etsin...
    Tavsiyelerinizi bekliyorum:)

hayırlı olsun aracınız. Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin. çok doğru bir karar vermişsiniz. benzinlimi dizelmi, fiyat ne oldu o bilgileride verirseniz faydalı olacaktır. yorumlarınızı bekliyoruz.

Tdci,kampanyalı fiyat 67000
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: delimavii67

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bilgisatan

Merhaba arkadaşlar... Bu aracı takip ediyorum. Yalnız siz de dikakt ettiniz mi bilmiyorum? Çarpışma testinde direğe vurunca sürücü tarafı bayağı hasar görüyor. Resmen o direk kırılıyor. Ancak 5 yıldız almış??? Ben de büyük soru işareti bıraktı doğrusu. Siz de izler msiiniz lütfen. Görüşleriniz çok önemli. Araçlarınız hayırlı olsun. KAzasız belasız kullanmanız dileğiyle.

http://www.youtube.com/watch?v=9qoJa_N2AEU&feature=fvwrel

selamlar. bahsettiğiniz görüntüleri defalarca izledikten sonra aldım zaten cmaxımı. aklımda qashqai, tiguan, captiva var idi ve donanımı, fiyatı ford markasıyla cezbetti beni. aklımdaki diğer araçların test görüntüleride pek farklı değil emin olun tüm araçlar aynı hasar görüntülerinde. bide o 5 yıldız almış 3 soru işaretini anlıyamadım. 5 yıldız araçların görüntülerine göre verilmiyor. görüntülere baksam alacak pek bi araç bulamazdım inanın. ancak ncapten 5 yıldız ötesinde igilizce sitesinden ayrıntılarınıda okuyunca karar verdim. ayrıntılı puanlandırma euroncap resmi sitesinde mevcuttur. bence inceleyin. saygılar....

qashqai+2 yi grand cmaxi aldıktan sonra farkettim
    siz neden elediniz onu?
    ben 7 kişilik araçlardan toyota verso, citroen c4 grand picasso, pejo 5008 ve renault grand scenici eleyerek ford grand cmax aldım.

qashqai yi 5 kişilik suv olarak bildiğimden hiç bakmadım ama bi arkadasım geldi neden qashqai+2 almadın dedi oda 7 kişilik deyince bi bakayım dedim ama tabi iş işten geçmiş oldu fiyat olarak hemen hemen aynı desemde yinede 5000 tl falan yüksek, dizel modelleri 71.000 75.000 ve 80.000 tl
    donanımda hiçte fena değil, neyse nasip cmax miş

ben 5 kişiliklere bakmıştım. qashqai çok basit geldi bana. içine oturuncacmax deki kalite hissini uyandırmadı. sürüşü güzeldi, ancak iç mekan cmaxe göre daha dar ve kalite düşük geldi. fazla düşünmeden eledim.

demek ki aynı zevklere sahipmişiz cmax kullanıcıları olarak. benim de aklım Qashqaide kalmıştı. eşimde, dışından çok beğeniyordu. içine oturunca hemen vazgeçtik. çoğu özelliklerini sormadık bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: saimbaba

arkadaşlar kılıf mı alayım yoksa koltuk koruma mı yaptırayım.
    boya koruma önerirmisiniz.
    kaput üstüne koruma şefaf film kaplatayım mı?
    tavsiyeniz nedir teşekkürler.

bence sadece koltukları korumak adına kılıf alın, yalnız hava yastıklarını engellememesi çok önemli. diğerleri sadece para tuzağı bence. 6 ayda bir kaliteli bir cila boyayı koruyacaktır. araba çizilecekse bunu hiçbirşey önleyemez. saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerium32

quote:

Orijinalden alıntı: g-gold

quote:

Orijinalden alıntı: ^^??^^

quote:

...tüpraş'tan benzin'e indirim benzin/dizel farkı %10 'a kadar indi... durmak yok indirime dewammm...

yavaş yavaş motorin- benzin farkı azalıyor şu ara 30 kuruşun altına düşüyor.Bulgaristanda motorinin fiyatının benzinden pahalı olduğunu duyunca Avrupa ülkelerinin motorin-benzin fiyatlarına baktım.

Avro bazında tüm Avrupa ülkeri tek liste halindeydi 4-5 ülkede motorin daha pahalı 3-4 ülkede aynı digerlerinde bizden daha az olmak üzere benzin daha pahalı sadece 1 ülkede 18 cent (yani bizden daha fazla ) pahalı.

Türkiye deki bu gidişatla ,bahar aylarına belki kalmaz motorinin benzini geçecegini tahmin ediyorum.Çünkü tüketim dengesizliği var ve talep gören ürün her zaman daha pahalı olur ve işin aslı petrolden belirli miktarlarda motorin, benzin,lpg vs üretiliyor yani 1 varil petrolden tamamen motorin yapayım diye birşey yok.

Az satılan benzini devamlı depolayamayacaklarına, satmak zorunda olacaklarına göre cazip hale getirmeleri gerekecek.
    Bildiğim kadarıyla Türkiyede ithal ettigi petrolün yanında motorin olarakta ithalat yapıyor, benzin ihraç ediyor.

Benzinli alırken bunlar aklımdaydı ama dizel araçların rağbet görmesinden hiçte şikayetçi değilim

...aklın yolu birdir,sonunda sn.kızılot'un dediğine gelinecektir... http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/12923299.asp

arkadaşlar olayı avrupayla kıyaslama noktasında bence hata yapıyorsunuz,bir kere avrupada akaryakıt fiyetları malum bizden çok daha ucuz,ikinci olarak avrupada taşımacılık daha ziyade tren benzeri araçlarla yapılmaktadır ve son olarak avrupada çiftçilik,yani kırsal kesimde yaşayan insanların oranı bize göre azdır(hoş bu hükümet bir tarım ülkesi olan ülkemizde tarımı bitirmek üzerede,mazot fiyatlarıda buna dahil)dolayısıyla bütün bunları göz önüne aldığınızda,mazotun daha ucuz olması kaçınılmazdır,daha doğrusu öyle olmalıdır,yoksa nakliyeci ve çiftçi bitmek üzeredir.son olarak bu küçük indirimlerle bayram eden c-max dostları,dünyanın en pahallı akryakıtını,yine dünyanın en pahallı arabalarını(vergi oranları c- max avrupa fiyatı 40-50 bintl)civarı,bir sürü taşıt vergilerini,egsoz pulları vs vs verip alıyoruz,yetmiyor bunca zahmetle alıp,depolarını doldurduğumuz vergilerini ödediğimiz arabalarımızı layık gördükleri yollara bir bakın 15 bin km yapılan bölünmüş yolların 1-2 bin km si hariç hepsi mıcırlı ve arabalarımız delik deşik,camlar çatlak ve üstelik meğerse bu yollar deprem vergileriyle yapılmışmış,ve biz burada benzin%10 ucuzladı diye seviniyoruz

...aydınlatmaya sondan başlayayım,yazımdan benzin '' %10 ucuzladı '' diye bir anlam çıkarman yazıyı ne kadar dikkatle okuduğunu gösteriyor.tabii yazının içeriğinide anlamadığınız belli oluyor.benzide indirimin olmasına üzülecek değilim,nasıl zam gelmesi hoşumuza gitmiyorsa yapılan indirimlerde doğal olarak hoşa gidecektir.yollar-mıcırlar sizinle hemfikir olacağım konular ama bunu siyasi konuma bağlamanız hiç hoş değil,buna sebebin '[durmak yok indirime dewammm]' söylemim ise bu sizin 'bardağa bakış açınıza' veya 'öküzün altında ,buzağı arama' anlayışınızla ilgilidir ki burada şimdiye kadar siyasi yazı tarafımdan yazılmamıştır.(siyaset konuşmak/fikir tartışmak istenirse düzeyli olmak kaydıyla zevkle onuda yaparız,ama bu forum başlığı altında değil...)avrupa ülkelerinde c max fiyatlarının 40-50.000 tl civarı olduğunu yazmışsınız,yanlış bilgi.grand c max titanyum x paket 180 hp (ingilere-italya gibi bazı ülkelerde 150 hp) 30.000 euro fiyat çıkıyor (ingiltere de 24.000 paund).tl çevrilince ort.fiyat 70.000/75.000 tl oluyor.araştırırken biraz dikkatli olalım ve 2./3. şahıslara yanıltıcı bilgiler vermeyelim...son olarak benzin/motorin fiyatlarının yakın gelecekte eşitlenebilceği fikri bana mantıklı geliyor.(yazımdaki linki açıp okursanız sn.kızılotun söylediklerine sizde hak vereceksinizdir umarım.)...birde son yapılan araştırmalarda mazot tüketiminin % kaçının tarımda-nakliyede/% kaçının özel araçlarda tüketildiğini araştırırsanız neden mazot=benzin fiyatının eşitlenmeye doğru gittiğini anlarsınız...(başkasının sırtından kurban kesmek gibi oluyor.)...son söz;yakıt parası 1. planda olsaydı 1.0 lt motor hacimli araç alırdım,ama zewkler/renkler tartışılmaz deyişiyle mazotlu-lpgli-benzinli tüm araç sahiplerine kazasız/belasız,sağlıklı,mutlu günler...

• ben arabayı 6 aydır kullanıyorum fan iki kez çalıştı sanırım oda alakasız yerlerde zorlamadan çalıştı gürültü ço k çıkarıyor . sorun olduğunu sanmıyorum
  • c maxım yaklaşık uzun yol kısa yol karışık 295.00 tl fiestadan sonra çok geldi bana. kısa farını sevmiyorum fiestada daha güzeldi ayarlanabiliyordu. bu aralar bloututla telefonu arabaya bağlayıp konuşmalarda sıkıntı yaşıyorum. soğuk havalardan kaynaklı sanırım. ya bağlanmıyor ya geç bağlanıyor bağlantı kopuyor. sıcak havalarda böyle yapmazdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oy40

c maxım yaklaşık uzun yol kısa yol karışık 295.00 tl fiestadan sonra çok geldi bana. kısa farını sevmiyorum fiestada daha güzeldi ayarlanabiliyordu. bu aralar bloututla telefonu arabaya bağlayıp konuşmalarda sıkıntı yaşıyorum. soğuk havalardan kaynaklı sanırım. ya bağlanmıyor ya geç bağlanıyor bağlantı kopuyor. sıcak havalarda böyle yapmazdı.

yetkisi olan bir kişi bir anket açabilir mi acaba?
    yakıt oranları ile ilgili...
  • Emniyet kemeri takilmadigi zaman cikan ikaz sesi kesildi, zaten istemiyodum ama merak ediyorum acaba neden kesildi? Sag on yolcu koltuğuna biri oturduğu zaman otuyor fakat ben yanlız oldugum zaman otmuyor, oysaki 5 gün oncesine kadar otuyordu...
    Sebebini bilen Varmi?
  • quote:

Emniyet kemeri takilmadigi zaman cikan ikaz sesi kesildi, zaten istemiyodum ama merak ediyorum acaba neden kesildi? Sag on yolcu koltuğuna biri oturduğu zaman otuyor fakat ben yanlız oldugum zaman otmuyor, oysaki 5 gün oncesine kadar otuyordu...
    Sebebini bilen Varmi?

şöför tarafındaki sistemde arıza olmuştur, sizin oturduğunuzu algılayan sistem çalışmıyordur. bence her ne kadar istediğiniz birşey olsada ileride başka bir arıza oluşmaması açısından kesinlikle servise gidip gösterin.
  • sevgili forum uyeleri arkadaşlar aracıma uygun pas pas takımı bulamadım servisten orjinal paspas takımını almaya düşünuyorum alıp kullananlar tavsiye edermisiniz yoksa bir döşemecide pas pas takımı yaptırmayımı ne dersiniz önerilerinizi bekliyorum saygılar
  • quote:

quote:

Emniyet kemeri takilmadigi zaman cikan ikaz sesi kesildi, zaten istemiyodum ama merak ediyorum acaba neden kesildi? Sag on yolcu koltuğuna biri oturduğu zaman otuyor fakat ben yanlız oldugum zaman otmuyor, oysaki 5 gün oncesine kadar otuyordu...
    Sebebini bilen Varmi?

şöför tarafındaki sistemde arıza olmuştur, sizin oturduğunuzu algılayan sistem çalışmıyordur. bence her ne kadar istediğiniz birşey olsada ileride başka bir arıza oluşmaması açısından kesinlikle servise gidip gösterin.

Ben otmesin diye kandiriyodum :) plastik kemer tokasi ucu takiliydi devamlı olarak, acaba ondan olabilirmi
  • quote:

quote:

quote:

Sebebini bilen Varmi?

Ben otmesin diye kandiriyodum :) plastik kemer tokasi ucu takiliydi devamlı olarak, acaba ondan olabilirmi

aracın kafası karışmıştır toka takılıyken nası kalkıyo şoför diye düşünürken. önemli bişey yoktur tahminen ama sonuçta bir arıza

• quote:

Orijinalden alıntı: amfibiyen

sevgili forum uyeleri arkadaşlar aracıma uygun pas pas takımı bulamadım servisten orjinal paspas takımını almaya düşünuyorum alıp kullananlar tavsiye edermisiniz yoksa bir döşemecide pas pas takımı yaptırmayımı ne dersiniz önerilerinizi bekliyorum saygılar

ben bir aksesuar satan dükkandan kauçuk+halılı paspas aldım 50 tl ye, cuk diye oturdu hiç kesmedim, üniversal paspas ama oldukça kaliteliydi, kauçuk paspasın üzerinde çıtçıt var ve halı olan oraya çıtçıtlanıyor istersen öyle kullan istersen böyle demiş üreten
    yağmurly çamurlu havalarda çıtçıttan halısını söküyorum sadece kauçuk olarak kullanıyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sebebini bilen Varmi?

aracın kafası karışmıştır toka takılıyken nası kalkıyo şoför diye düşünürken. önemli bişey yoktur tahminen ama sonuçta bir arıza

evet haklısınız gecerken ugrarım servise bakalım nedenmiş, bu arada ben daha ön ızgarayı taktıramadım
    ürün geldi ama vakit bulursam bi arkadasla beraber yapacaz..
    bir soru daha: aracına direk aküden iç kısma kablo çektiren varmı? ben daha önceki aracımda (mercedes vito 115 cdi) 750 wattlık invertör kullanıyordum. direk 220 v. elektrik alıyordum bu sayede ve 600 wattlık arçelik marka su ısıtıcıyla anında her zaman sıcak suyum oluyodu, çay kahve hastasıyımda
    piyasada satılan araç çakmak girişine takılan 12 v.luk su ısıtıcıları hiçbir işe yaramıyor suyu tam kaynatmadığı gibi en az yarım saatte bekletiyor..
    önceki aracımda akü şöför koltugunun altındaydı motorda değildi bu yüzden montaj kolaydı.
    ama şimdi bir şekilde motordan aküden elektrik kablosu çekmem lazım içeriye ve açık hiçbiryer yok,
    oto elektrikçisine gittim onlarda kabloyu içerden dışarı yada dışardan içeri geçiremedi. sadece elektrik kablosu geçse yeter şaseyi aracın içindende alırız..
    varmı bi önerisi olan? uzun uzun derdimi anlatmaya çalıştım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sebebini bilen Varmi?

evet haklısınız gecerken ugrarım servise bakalım nedenmiş, bu arada ben daha ön ızgarayı taktıramadım
    ürün geldi ama vakit bulursam bi arkadasla beraber yapacaz..
    bir soru daha: aracına direk aküden iç kısma kablo çektiren varmı? ben daha önceki aracımda (mercedes vito 115 cdi) 750 wattlık invertör kullanıyordum. direk 220 v. elektrik alıyordum bu sayede ve 600 wattlık arçelik marka su ısıtıcıyla anında her zaman sıcak suyum oluyodu, çay kahve hastasıyımda
    piyasada satılan araç çakmak girişine takılan 12 v.luk su ısıtıcıları hiçbir işe yaramıyor suyu tam kaynatmadığı gibi en az yarım saatte bekletiyor..
    önceki aracımda akü şöför koltugunun altındaydı motorda değildi bu yüzden montaj kolaydı.
    ama şimdi bir şekilde motordan aküden elektrik kablosu çekmem lazım içeriye ve açık hiçbiryer yok,
    oto elektrikçisine gittim onlarda kabloyu içerden dışarı yada dışardan içeri geçiremedi. sadece elektrik kablosu geçse yeter şaseyi aracın içindende alırız..
    varmı bi önerisi olan? uzun uzun derdimi anlatmaya çalıştım

12 voltu direk aküden değilde arabanın çakmaklığından alıp invertörle 220 V a çıkarsanız olmazmı?

• olmaz araba çakmaklığı max 150 wata kadar destekler, yoksa sigorta atar devamlı, benim kullanacağım invertör 750 watt ve su ısıtıcısı 600 watt...
    yani direk aküden çekmem gerekiyor kabloyu...
  • araclarimizda akilli sarj sistemi var akuyu cok cabuk oldurursunuz bence normal araclar gibi surekli sarj etmiyor servise danisin bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: e.ercu

araclarimizda akilli sarj sistemi var akuyu cok cabuk oldurursunuz bence normal araclar gibi surekli sarj etmiyor servise danisin bence

bilgi için tşk ederim, daha önceki aracımda 5 yıl kullanmıştım hiç sorun yaşamadım zaten devamlı açık olmayacak, cihaz üzerinde elektrik kesici düğme var aküye yük binmiyor, sadece su ısınırken yük çeker oda araba çalışır durumda olursa sorun olacağını sanmıyorum, yinede dediğiniz gibi servisle bi görüşmekte fayda var.
    ayrıca aracta 220 olması her bakımdan iyi, insan kendini evinde gibi hissediyor :)
    laptop cep telefonu sarjı gibi akım çekmeyen cihazları şarj etmek...
    bu tür cihazların ayrıyeten orjinal olmayan araba çakmaklığından sarj edilen çin işi şarj cihazlardanda kurtarmış oluyoruz, bunlar batarya düşmanı.

• ...ön cam'a taş geldi,tek yönlü ort.20 cm kadar çatlak oluştu(umarım daha ilerlemez). serwisten şimdilik bir sorun çıkarmayacağını söylediler(keyfe keder).kaskodan değişecek (serwis cam bedelinin 2.070,00 tl olduğunu söyledi,kasko sağolsun).nazarlık gibi bir süre duracak galiba...
  • quote:

...ön cam'a taş geldi,tek yönlü ort.20 cm kadar çatlak oluştu(umarım daha ilerlemez). serwisten şimdilik bir sorun çıkarmayacağını söylediler(keyfe keder).kaskodan değişecek (serwis cam bedelinin 2.070,00 tl olduğunu söyledi,kasko sağolsun).nazarlık gibi bir süre duracak galiba...

geçmiş olsun. Allah beterinden korusun

• 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.