Şimdi Ara

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ (264. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.056
Cevap
98
Favori
460.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 116 beygir sanırım sanzuman cift kavrama. 2 lt az yakacak diye su arabaya bu para verilir mi bu milletin dizel hastalıgı cok acayip.
  • aaker_ A kullanıcısına yanıt
    Arada ne kadar fiyat farkı var benzinli ile? Ülkede dizel takıntısı var evet ama BMW kullanıcısında bu durum biraz daha az. Eğer aradaki fark çok fazla değil (10bin tl veya daha az) ise tercihi çok yadırgamamak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erdknt E kullanıcısına yanıt
    Merhaba bugun istanbul -bodrum seyahati yaptım esimin aracı ve ikinci bakımdan 1 hafta once cıktı artık tuketim iyice oturdu diyebilirim. bugune ozel istanbuldan sokeye kadar yogun ve hafif trfafik vardı diyebilirim. Erenkoy'den osmangazi koprusune 1 saat 15 dk da ulastım. Bursa cevresinde ve akhisarda dur kal trafik vardı. yol yaklasık 700 km yakıt ortalaması 7.1 lt. ara ara yol bosken genc ruhlu yaslı bir e 180 surucusuyle guzel guzel oynadık (150-200km hızlarda). aradaki fiyat farkı 10 bin tl olabilir bilmiyorum ancak benim aractan anladıgım ekonomi istersem onu versin performans istersem onu da bi zahmet versin. ben bu aracı asla ve asla dizel almazdım. ha su ortamda benzinlinin sıfırını alır mıydım ? asla !180-190 civarı az km 2. elini alır gecerdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aaker_ -- 22 Nisan 2018; 1:15:58 >
  • arkadaşlar merhaba.23-10-2017 tarihinde bu araçtan aldım.araçtan şöyle bir ses geliyor https://youtu.be/HIGqAzFKvhM 2 kere adana borusana götürmeme rağmen ses normal, motorun çalışması böyle diyorlar diyorlar. bmw almanyaya buğün mail attım.böyle bir sorun yaşayan var mı?ses normalse kimseye tavsiye etmiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekir33

arkadaşlar merhaba.23-10-2017 tarihinde bu araçtan aldım.araçtan şöyle bir ses geliyor https://youtu.be/HIGqAzFKvhM 2 kere adana borusana götürmeme rağmen ses normal, motorun çalışması böyle diyorlar diyorlar. bmw almanyaya buğün mail attım.böyle bir sorun yaşayan var mı?ses normalse kimseye tavsiye etmiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.iyi günler
    Değerli arkadaşım benim de 2013 model dizel 320 aracımda benzer bir ses var,bu ses normal değil,bende önce ufaktan başladı,arada olup arada olmuyordu ben de Balgat Borusan a götürdüm o zaman garantisi de vardı,baktılar önemli bir şey yok dediler,ben orada bir hata yaptım servis kaydı açtırmadım,daha sonra garanti süresi doldu seste neredeyse sabitlendi,ama ben baştan beri klima ile ilgili bir ses olduğunu tahmin ediyordum ama nedense servis üzerinde durmadı.Siz şunu bir deneyin ses mevcutken klimayı açın(sadece fanı değil ama A/C(klımayıda)ses kesilirse o ses klima kompresöründen geliyor ve dışarıda sorduğum bir ustanın söylediğine göre bir iki günde ancak yapılabilecek(çok yerin sökülmesi gerekiyormuş) ve pahalı bir tamir.Eğer garantiniz bitmediyse mutlaka servis kaydı açtırarak aracı servise sokun ki kıymet verip yapmazlarsa ilerde tekrar gittiğinizde o kayda göre mecburen ücretsiz yapsınlar.Ben şimdi ses daha da artarsa ne yaparım bilmiyorum.Borusan son yıllarda iyice çamura yatmaya başladı,şu anda çok ucuz arabaların servislerinden çok daha kötü durumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: JN008

Değerli arkadaşım benim de 2013 model dizel 320 aracımda benzer bir ses var,bu ses normal değil,bende önce ufaktan başladı,arada olup arada olmuyordu ben de Balgat Borusan a götürdüm o zaman garantisi de vardı,baktılar önemli bir şey yok dediler,ben orada bir hata yaptım servis kaydı açtırmadım,daha sonra garanti süresi doldu seste neredeyse sabitlendi,ama ben baştan beri klima ile ilgili bir ses olduğunu tahmin ediyordum ama nedense servis üzerinde durmadı.Siz şunu bir deneyin ses mevcutken klimayı açın(sadece fanı değil ama A/C(klımayıda)ses kesilirse o ses klima kompresöründen geliyor ve dışarıda sorduğum bir ustanın söylediğine göre bir iki günde ancak yapılabilecek(çok yerin sökülmesi gerekiyormuş) ve pahalı bir tamir.Eğer garantiniz bitmediyse mutlaka servis kaydı açtırarak aracı servise sokun ki kıymet verip yapmazlarsa ilerde tekrar gittiğinizde o kayda göre mecburen ücretsiz yapsınlar.Ben şimdi ses daha da artarsa ne yaparım bilmiyorum.Borusan son yıllarda iyice çamura yatmaya başladı,şu anda çok ucuz arabaların servislerinden çok daha kötü durumda.

Alıntıları Göster
    Hocam deneyimlerinizi paylaştığımız için çok teşekkür ederim.ilk gittiğimde kayıt açtırmadım ama 2. Gidişimde actirdim.yarin soylediklerinzi bi denerim.gelen ses hafif gaza basınca artıyor.servis gelen sesin normal olduğunu söyleyip başından atıyor.sizinde Allah yardimciniz olsun.insallah sorununuz en kisa surede cozulur.boyle olduğunu bilsem hiç bulasmazdim.yardimci olduğunuz için çok teşekkürler.iyi gunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bekir33 -- 28 Nisan 2018; 22:33:7 >

• 260 kagit yeni dizel otomatik icin cok geldi sanki ?
  • Aracınızın otobanda yüksek süratte stabilitesinden memmun musunuz? İki tarafı açık otobanda, rüzgarlı havalarda 120-130 km.nin üzerinde dengede tutmak sanki zorlaşıyor gibi. Bu tür bir araç için pek te yüksek sayılacak bir hız değil ama bahsettiğim senaryodaki her yolculukta bunu yaşıyorum ve küçük hatchback araçlar ile yanımdan hızlıca geçip gidiyorlar. Lastik basınçlarım olması gereken değerlerde ve orijinal 18 inç jant-lastik seti mevcut. Ama normal şehirler arası yollarda sürat 140-150 km bile olsa problem yaşamıyorum. SUV profilinde olsa bile, yan rüzgarlardan bu kadar etkilenmesi normal değil gibi geliyor bana.

Acaba lastiklerimle ilgili bir problem yaşıyor olabilir miyim? Çünkü Pirelli P7 lastiklerinin tutuş özelliğinin ortalama, hatta altı olduğunu okumuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 14 Mayıs 2018; 15:53:33 >
  • civcivx C kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarınız sizde farklı bir sorun olduğunu düşündürdü. Konuda uzman olmadığımdan tespitte bulunmak zor fakat sık sık yan rüzgar alan otobanda yaz-kış 180-200'de kullanmama rağmen anlattığınızın tam tersi olarak stabile olduğunu hissettiriyor.
  • Merhabalar;

BMW kullanıcısı değilim.Aile arabası olarak 2012 2014 arası x1 düşünuyoruz. Sizlerin tecrübesiyle gelecek bilgiler karar vermemizde etkili olacaktır.

Sevgi ve saygılarımla..

• odero O kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz yıllardaki model bir önceki kasa X1 oluyor. Araca bindim ancak kullanma fırsatım olmadı. Yorumlarda aracın süspansiyonunun oldukça sert ve yakıt tüketiminin son derece yüksek olduğunu belirtiyorlar.
    İç hacim ve bagaj hacmi olarak bir aileye yetecektir. Ama çok geniş değil.
    Ayrıca tasarım dili olarak oldukça eski bir araç. İç mekan tasarımı eski kalmış bir model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdknt -- 18 Mayıs 2018; 17:22:18 >
  • Herkese merhaba,

Keşke paylaşım konusunda daha istekli bir yer olsa burası. Araçlarınızla ilgili yeni paylaşımlar bekleyen birçok kişi vardır eminim.

Saygılar.

• X2’yi showroomda gören var mı? X1 ile kıyasladığınızda nasıl olmuş?

• gbriel G kullanıcısına yanıt
    Avcılar şubesinde görme fırsatım oldu, araç yüksek bir hatchback gibi duruyor, x1 e göre daha küçük görünüyor ama x1 den daha sıkı bir araç. Gerçi x1 i test ederken yanımdaki genius x2 ile benzer yol tutuşu var dedi.

x2 dışında mini cooper countryman 1.5d 7 ileri getrag şanzımanlı aracıda test ettim x1 deki motor şanzımanda aynıydı. Ne yalan söyleyeyim countryman çok keyifliydi yol tutuş direksiyon tepkileri harikaydı. x1 sanki countryman e göre hem gövde olarak hemde direksiyon tepkisi olarak daha isteksiz geldi bana.

Güncel aracı f20 116d otomatik olan bir kullanıcının bakış açısıyla yazıyorum bu yorumları.

• 2016 model 1.18i aracımızda vites topuzundaki deri kısımda aşınma ve bozulmalar oldu. Servis dış etken deyip işin içinden çıkmaya çalışıyor.

Daha sonra 17 Nisan'da araçta tam tahrik uygulanamıyor uyarısı ile karşılaştım havaalanına giderken ve araç sarsıldı ve çekişi düştü. Sürüşe deavm edebileceğim yazıyordu ekranda. Aracı park edip 20dk sonra tekrar çalıştırdığımda sarsıntı gitmişti. Servise götürdüm aracı ve bujilerde sorun olduğunu buldular ve değiştirdiler. Bu işlem için benden ücret talep etmediler. Yazılım da bu sırada güncellendi. Bu işlemden sonra aracın çekişi eskisinden daha iyi oldu ve yakıt tüketimi çok ciddi azaldı. Yaklaşık 0.5lt/100km azaldı. Şu anda 6.5-6.6 tüketim değeri.

Şimdi de 2-3 gündür sürücü tarafı camı tek tuşla kapanmıyor. Düğmeyi sürekli çekerseniz kapanıyor ama bırakınca duruyor. Ancak tek tuşla açılıyor. Kumandadan da kapanmıyor. Kapansa tuşa bir şey oldu diyecektim ama kapanmıyor. Diğer camlarda herhangi bir sorun yok.

Aracın garantisinin dolmasına 1 aydan biraz az zaman kaldı. Şubat'ta vites topuzunda aşınma Nisan'da motor sorunu şimdi de cam. Açıkçası beni üzdü. Beklemediğim sorunlar. Bakalım bunun için ne diyecekler. Vites için Almanya'ya da şikayet edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukiotoshi -- 27 Mayıs 2018; 20:31:5 >

İnceleme fırsatım oldu X1’e göre daha şık ve sportif hatlara sahip bir bütün olarak çok beğendim X2’yi ama içerisine geçtiğinizde X1 ile bir kaç detay hariç hemen hemen aynı.Mevcut arabam 4.18i grancoupe daha önceki sayfalarda belki görmüşsünüzdür X1 siparişimden şanzıman revizesi nedeni ile vazgeçmiştim.Şu an hemen olmasa dahi belli bir süre sonra X2’yi değerlendireceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: İnanc Öge

İnceleme fırsatım oldu X1’e göre daha şık ve sportif hatlara sahip bir bütün olarak çok beğendim X2’yi ama içerisine geçtiğinizde X1 ile bir kaç detay hariç hemen hemen aynı.Mevcut arabam 4.18i grancoupe daha önceki sayfalarda belki görmüşsünüzdür X1 siparişimden şanzıman revizesi nedeni ile vazgeçmiştim.Şu an hemen olmasa dahi belli bir süre sonra X2’yi değerlendireceğim.
    Ben şu an F30 kullanıyorum. Ben de bütçeyi denkleştirirsem X2 alacağım. Performans olarak düşüş olacak ama aracın hatlarını çok beğendim. Eski bir X1 kullanıcısı olarak BMW nin bu kategorideki araç tasarımlarını çok beğeniyorum.

Kesinlikle mevcut X’ler arasında en iddialı tasarıma sahip X2.Hatta yeni X3’ü dahi düşünmüştüm ama X2’yi görünce direkt fikrim netleşti.Umarım kısa sürede sahip olursunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaanoute

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-bmw-pekcan-auto-2014-bmw-x1-1.6i-sdrive-pluscam-tavan-pluseco-plusstart-stop-564925604/detay
    Bu fiyat normal mi arkadaşlar.Bir garip geldi
    ARACIMIZDA 1 PARÇA DEĞİŞEN MEVCUTTUR.

ARACIMIZDA HARİCİ BOYA YOKTUR.

ARACIMIZDA HASAR KAYDI MEVCUTTUR.

• 
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.