Şimdi Ara

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ (246. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.033
Cevap
97
Favori
458.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Euro 4,06 tl olmuşken bu sene böyle giderse bmw-mercedes-audi satışları geçen yıla göre epey azalır.Bu da ikinci el fiyatlarında da artış olacak anlamına gelir.Yalnız ülkemiz ekonomik olarak son derece kritik bir döneme girdi bu aralar araba alacak olanlar eski fiyatlarda ısrar ederse kârlı olurlar.
  • forges kullanıcısına yanıt
    Ulkenin su durumunda sıfır premium arac almak imkansız oldugu icin ben sahsen X1 in icine NBT evo ve M direksiyon dusunuyorum ancak tabi kur artınca cihaz fiyatları da artıyor.
  • Fiyatlar artsa da inanın m direksiyon ve nbt için değer, araca uzun süreler binilecekse çok mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esOess -- 11 Ocak 2017; 22:39:8 >
  • uzun aradan sonra herkese merhaba arkadaşlar :)

ben herzamanki gibi geç kaldım kışlık lastik alımına bu sene bu kadar çok kar yağacağınıda kestiremedim açıkcası şimdi de araca uygun kışlık lastik bulamıyorum :(

nbt olayına gelince yeni versiyon nbt çıkmış evo nbt ıd6 isminde arayüz baya değişmiş ve sanırım araca wifi antenide takıyorlar ilaveten ios ve android cihazları direk ekrana yansıtıyorsunuz muhtemelen wifi sayesinde maliyet ise 6000 7000 tl arası

aracında mevcut nbt evo olan arkaşalar ise 2000 tl karşılığında wifi anteni ve yeni yazılımla
    id6 arayüze geçiş yapabiliyor umarım bizde bir an önce geçeriz

selamlar sevgiler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • babasulta kullanıcısına yanıt
    evet bahsettigim sistem bu ciddi ciddi dusunuyorum. bakalım ay sonu kesin bir fiyat alacagım m direksiyon ile birlikte.
  • aaker_ A kullanıcısına yanıt
    benimde aklımda var bu sistem gayet güzel görünüyor
    nereden fiyat aldınız ben mert otodan aldım eminim ilerleyen zamanlarda dahada fiyatı düşecektir
    tabii euro dolar sakin kalırsa :)

birde kış lastiği bulamıyorum benim araç için 225 50 r 18 gerekiryor
    piyasada 225 45 r 18 var konuya hkim arkadaşlar sizce çok ssorun olurmu lastikçi kesinlikle olmaz dedi ama bilemedim :)

• Kış lastiği konusunda aynı sıkıntıyı ben de yaşadım. 225 50 18 lastik bulmak sıkıntılı. Kasım ayı gibi takımını 3.000 TL.ye almadım, çünkü sadece lastik olarak bakınca pahalı geldi ve daha sonra da bulamadım zaten. Elinde olan bir iki yer de ay başı gibi tanesine 950-1000 TL isteyince Borusan'dan 17 inç kışlık takımı aldım. Sadece 4 lastige 3.500-4.000 TL verene kadar komple jantli sensorlu takıma 4.800 verdim. İlk satışa çıktığında 4.400'e alınıyordu ama durum ortada.

İyi ki böyle set almışım diyorum, çünkü 225 55 17 daha bulunan bir ebat ve fiyat olarak çok daha uygun. Birçok markada var. İleride lastik değişimi durumunda avantaji olur. Ayrıca konfor olarak da fark etti. Siyah janti da acikcasi çok beğendim, araca çok yakıştı. (Akdeniz mavisi renk)

225 45 18 taktırmanızı önermem, çünkü tekerlek çapı küçülüyor. Araç 2,5 cm kadar alçalır. Ayrıca konfor azalacaktır. F48'in 45 yanaklı lastik olcusunde jantın 19 olması gerekiyor. Bunlar görünen durumlar. Görünmeyen problemler de ortaya çıkabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 13 Ocak 2017; 7:19:7 >
    Aynen ben de oradan aldım , ellerinde cihaz olmadıgı icin kesin fiyatı ay sonu verecekler. ama biraz fazla tok satıcı gibi geldiler bana belki alternatifleri arastırmak lazım. ama su an icin benim bildigim guvenilir baska bir yer yok.
  • Merhabalar,
    Ben halen lastik alabilmiş değilim.
    lastik ölçüsü hesaplama modülüne göre
    215-55-18
    205-60-18
    ebatları %3 +/- toleransını geçmiyor.
    karlastiğini daha ince ama daha yüksek almak daha avantajlı olabilir gibi düşünüyorum.
    kuzey ülkelerindeki rallilerde karda buzda çok ince lastikler ile yarıştıklarını görüyorum.
    mantıken sürtünme azalıyor iyi bir durum.
    yükseklik artıyor buda daha derin kar olan yerlerde oturma gibi bir sıkıntı yaşama riskini biraz 5 cm kadar daha azaltmış oluyor.

tabi bu artılar kar yokken ne olur onuda yorumlarınıza bırakıyorum.
    sizce mantıklı olur mu?
  • Bu yeni nesil NBT Evo ünitesi ile ilgili teknik bir bilgi, web sayfası vb. var mı acaba?
    Ben de sizin gibi aradım ve bulamadım. Bu sebeple Borusan jantlı lastik kapanyasından 17 inch aldım. 18 inch e göre daha konforlu gibi geldi. Bir sonraki kışlık lastikleri 17 inch olması sebebiyle daha rahat bulabileceğimi düşünüyorum. İnternette aratınca çıkan lastik sayıları arasında epey fark var 17 inch ile 18 inch arasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukiotoshi -- 13 Ocak 2017; 21:54:18 >
  • Herkese selamlar, borusandan 17" takımı ilk alanlardanım galiba ekim ayında taktırmıştım. Fakat bridgestone lm001'lerden hiç memnun değilim. Islak zeminde çok başarılı, konfor yazlık pirellilerdeb daha iyi, ama kar ve buzu gördümü malesef tutuş sıfır. Van'da yaşıyorum sabahları hava sıcaklığı -10' larda, kapalı otoparktan herkes çıkarken ben çıkamıyorum, bir defa otopark girişinde kayarak malesef kapıyı sürttüm, en ufak viraja bile kaya kaya giriyorum, hafif eğimde durduğu yerde bile kaydığı oldu kalkışları söylemiyorum bile. Evdeki diğer hyundai getzi aynı yerlerde kullanırken hiç sıkıntı yok misal(lastikler nokian). Yani kış şartları kötü bir yerdeyseniz bu lastikler sizi yarı yolda bırakıyor malesef önermiyorum.
  • SLKKVK S kullanıcısına yanıt
    Lastiklerin ince olması basıncı arttırıp karın ve buzun daha kolay erimesini sağlar. Bu da karda buzda çekiş konusunda yardımcı olur. Bu sebeple ince lastik tercih edilmesi normal. Ancak araç dinamiği açısından x1'lerde ince lastik üretici tarafından belirtilmediğinden normal koşullarda aracın yola tutulması ve virajları almada ince lastiklerde sorunlar oluşur. Aracın elektronik stabilize vb kontrol sistemleri de tavsiye edilen ebatlarda uyumlu olduğundan ince lastik bu sistemlerin de doğru çalışmaması sebep olur.
  • tt_boy T kullanıcısına yanıt
    Ben sıkıntı yaşamadım. ESP'yi kapatınca dinamik çekiş kontrolü devreye giriyor ve Ankara'da bu bana yeterli oldu şu ana kadar.
  • civcivx C kullanıcısına yanıt
    maalesef öyle bir web sayfası yok fakat biraz araştırınca netten genel bilgilere ulaşmak mümkün en büyük olayı yansıtma ve arayüz gibi görünüyor

lastik konunda sonunda aradığım lastik ölçüsü olan 225 50 r18 pirelli sotto zero 3 rft kış lastikleri taktırdım yardımcı olan herkese siz dahil çok teşekkür ederim

lastiklerden memnunum uzun bir test yapmadım fakat konfor olarak memnunum
    fiyatı merka eden arkadaşlar olursa tanesi 750 tl toplam 3000 tl bir yıl yol yardım hediye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babasulta -- 15 Ocak 2017; 3:51:10 >
    başka alternatif firamalar var fakat gidip görmek lazım yerlerini biraz daha ucuza taktırmak mümkün

mert oto sağlam firma fakat sizinde söylediğiniz gibi tok satıcılar biraz
    eğer sizde taktırmayı düşünürseniz belki iki tane olunca iskonto alırız :)

birde böyle yükseltmeleri aracın garantisi bitincemi yapmak daha iyi acaba bilemedim?

ben ciddi dusunuyorum ikili girebiliriz belki diger arkadaslara da oncu oluruz. ben acıkcası garantiyi beklemeyi dusunmuyorum arac yeniyken keyfini cıkarmak daha mantıklı geliyor bana . garantinin dolmasına daha 2 yıl var :) ilk bakımdan sonra yaptırmayı dusunuyorum.
  • Merhaba değerli x1 kullanicilari. Bu ay icerisinde x1 almaya niyetliyim ama opsiyon cok fazla oldugundan kararsiz kaldim. Mpaket bir x1 mi tercih edilmeli? Yoksa elektrikli hafizali ön iki koltuk isitmali ve confor erisim sistemi olan bir x paket mi(m pakette bunlar yok daha bos). Sizce? Bos bir m paket ve bu ozelliklere sahip x paket ayni fiyata geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mdurman43 -- 16 Ocak 2017; 11:28:54 >
    Benimde bakıma az kaldı bakım sonrası bende düşüneyim o zaman birlikte zamanı ayarlarsak belki daha ucuza yaptımamız mümkün olablir bu arada yaptırmak isteyen diğer arkadaşlara duyurmuş olalım bu vesile ile :))
  • Bu yeni nesil NBT sistemine ben de sıcak bakıyorum ancak nedir ne değildir, herhangi bir bilgiye ulaşmadım. Çoğu kaynakta idrive5'ten bahsediliyor. Id6 hakkında bir bilgi bulamadım. Mesela Android Auto yansıtması var mı, net olarak bilmem gerek. Çünkü olmadığını duymuştum. Bununla ilgili bulduğum tek bilgi, ETK sitesinde 11.2016'dan sonra üretildiği belirtilen Headunit High 2 ünitesi.

http://www.etkbmw.com/bmw/EN/search/selectCar/F48/SAV/BMW+X1+18i/ECE/65/65_2772/

Sanırım Mert Oto dediğiniz yerin ekran görüntüleri de bu linkte

http://www.bmwpassion.net/forum/showthread.php?p=494279

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 17 Ocak 2017; 8:57:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.