Şimdi Ara

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.056
Cevap
98
Favori
460.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gezi olayları nedeniyle uzun zamandır foruma katılamadım, yazdıklarınızı takip etmekle yetindim.
    Az önce Borusan'dan aradılar, kuru haziran ayı boyunca 2.3590'a sabitlemişler.
    Böylece yapılan %6 indirime ek olarak, %6'lık bir sabitleme indirimi de eklenmiş oldu.

@Volvos aracınızı hayırlı günlerde kullanın.
    @Egeliefe arabanın hakkını veriyorsun, tatilin de vereceğine eminim:)
  • Bu nasıl bir saçmalıktır ya !!! Kur sabitleme diye bişey mi çıkarmışlar onca yıl sonra , Bmw de hiç duymamıştım araba aldım 2,400 kur üzerinden , 2,350 rakamını nasıl sabitlemişler anlamış değilim .... 2500 sabitlemiş olsalar hadi diyeceğim , oldu bari kuru 2,000 lerden sabitleseymişler ... öyle bi ihtimal varsa gerçekten şanssızlığın bu kadarı olur !!!!!
  • Kusura bakmayın, aldığınız kuru bilmediğim için hassasiyetinizi yakalayamadım. Sizin açınızdan hem şansızlık, hem haksızlık.
    Ancak Temmuz itibariyle tekrar güncel kura dönecekleri için aslında uzun vadede kaybınız daha kabul edilebilir seviyede olacak.
  • 2 hafta içinde bu değişkenlik tarafımca şanssızlıkla birlikte haksızlıktır dediğiniz gibi .. 3000 tl son ödeme yaparken bile kur fiyatını yansıttılar , bmw bu konuda taviz vermeyen firmadır fakat Temmuz ayı tekrar eski kur seviyesine dönmüş yada dönmemiş beni ilgilendirmiyor açıkcası , hiç beklemezdim bmw ag firmasından ... Tebrik ediyorum kendilerini !!!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerçekten bende şaşırdım kur sabitlenmesi olayına. VW yıllardır yapıyor. Bir ara 2.19'a sabitlediler aylarca. Mercedes TL üzerinden satıyor.

Ben 25 Nisan'da ödemeleri bitirdiğimde ortalama 2,3550'den almıştım euroları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün Antalya'dan geri döndüm. Aynı güzergahın tersinden geldim. Yol boyunca 7.5'a kadar inen tüketim Sakarya sonrası otobana girince 7.6 oldu. Giderken 7.8 idi.

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ

• Soldaki değerler yaklaşık 2.000 km.'nin ortalaması. Yani Antalya'ya gidiş-geliş ve birazda Antalya içi gezinme.

İstanbul'da 10.2 ile gezerken şimdi 7.8 rakamı ile gezmek çok güzel oluyor.

Bu arada bu X1 ile Antalya'ya gitmenin maliyeti 755 km. Yol 7.8 tüketim ile 4.75'den benzin 280 TL benzin parası. ( Otoban 3 TL)

• BMW sitesi kuru (1 Euro = 2,3590 TL) olarak yazmış.

Baz X1 fiyatı rahatlamış: BMW X1 sDrive16i 42.680 euro= 100.683 TL

@alpernative hocam ateş seni çağırıyor.

Navigasyonu bedava yapacağız deseler taktırmam. Videoyu izleyince nasıl söktürmüşler orasını burasını diye hayıflandım:

http://www.youtube.com/watch?v=H5DcnmMQuC0
  • İç ambiyans ışıklarını gece kullanınca farkettim. Tüm kapılarda aydınlatma var. Bir modda beyaz diğer modda turuncu ışık veriyor.

Dün Bilecik-Sakarya arası ciddi yağış vardı. Yağışlı havada X1'in yere tutunuşu ve gidişi kuru havadan çok daha iyi geldi bana.

Bir tanıtım videosu daha buldum X1 ile ilgili:

http://www.youtube.com/watch?v=fHfGKUt4g04

Videonun sonunda XDrive28İ fiyatı 33.500-46.000 Amerikan doları olarak görünüyor.

@VolvoS40 hocam 4 kuruş için itirazda bulunacak mısın?

• @egeliefe, evet fiyatlar senin aldığın döneme geri dönmüş oldu.
    Benim almayı düşündüğüm X1, baz donanımlı olan değil ama. Seninkinin aynısı:)
  • Tamam 100.000'i veren 108.000'i de verir.
  • Aldıktan sonra hayrını göreyim artık .. Fiyat anlamında 1.000 lira oynuyor çok değil fakat kur sabitleme bmw de çok nadirdir ve satın aldığım dönemde faydalanamamam şanssızlığımdır , x1 almanın tam zamanıdır

• Hayırlısı olsun ama bence bir arayıp şansını deneyin. Olmadı ilk bakımı ücretsiz yapın diye isteyin?
  • Bakım masrafı vs . Garanti süreleri hakkında hiç bilgi edinmedim teslim alırken .. Bilgisini olan var mı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BmwX1 -- 15 Haziran 2013; 11:51:01 >
  • İki yıl klasik garanti mevcut.
    İlk bakım 12.000 km. sonra yazsa da kullanım tarzınıza göre 9.000-10.000 km.'de bir bakıma girersiniz.
    Ben 3 yıl/60.000 km. geçerli bakım paketi aldım. 1.800 TL verdim. Fren balatası hariç yağ-su-filtre gibi giderleri kapsıyor.
    Tahminim ilk bakım 500-600 TL
    İkinci bakım 700-800 TL
    Üçüncü bakım 1.000-1.200 TL tutar.
  • Benzinl araçlar 15.000 km de bir bakıma girer diye bilirdim ...
    Dizel araçlar 10.000 km de !!!!
    2 yıl garantili + 1 yıl iyi niyet garantisi yok mu acaba bakımlara düzenli olarak girdiğimiz takdirde !!!

• Aşağıda benzinli Volvo s60 bakım aralıkları 20.000 km 40.000 km 80.000 km olarak görünüyor
    Hatta bakım fiyatları da belirtilmiş !!!!

http://www.volvocars.co...ce-price-indicator.aspx

• @VolvoS40 hocam nicki ve avatarı değiştirmeyecek misin?

Maalesef BMW biraz soyguncu. Benzinli arabaları 12.000 km. veya yıl dolunca çağıryor. Dizeli ise 30.000 km.'de.

Pratikte ise benzinli 9.000 km.'de dizel ise 25.000 km. civarında servise giriyor.

Kullanım tarzı, iklim şartı hatta bence akaryakıt kalitesi de servis zamanını belirliyor. Menü içinden bakıp görebiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egeliefe

@VolvoS40 hocam nicki ve avatarı değiştirmeyecek misin?

Maalesef BMW biraz soyguncu. Benzinli arabaları 12.000 km. veya yıl dolunca çağıryor. Dizeli ise 30.000 km.'de.

Pratikte ise benzinli 9.000 km.'de dizel ise 25.000 km. civarında servise giriyor.

Kullanım tarzı, iklim şartı hatta bence akaryakıt kalitesi de servis zamanını belirliyor. Menü içinden bakıp görebiliyorsunuz.

30000 km aldatıcı bir bilgi. Dolayısıyla 30000 km veya 2 sene seceneklerınden hangısı önce dolarsa ılk bakım o zaman. Ben ılk bakıma 14000 km de gırdım. Çünkü 2 senede 14000 km yaptım ve ıdrıve dan uyarı çıktı. Zaten ıdrıve bakım tarihlerini bu 2 alternatifle gösteriyor. Dolayısıyla az km yapıyorsunuz bunu göz önünde bulundurun.

• Sizin dizel di mi?

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.