Şimdi Ara

Yeni Bisikletlerimiz Kron XC 250 [2013] (Siyah Beyaz Turuncu) & (Siyah Beyaz Mavi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
3
Favori
30.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DemirAtlıAdam

quote:

Orijinalden alıntı: zombi1

merhaba bende bu bisikleti düşünüyorum ancak tam karar veremedim,kullanan arkadaşlar son yorumunuz nedir,yani test edip sürdükten sonra
    malzemelerde herhangi bir sorun yaşadınız mı ?

Hiçbir sorun yaşamadık şimdiye kadar lastik bile patlamadı.Hatta bir sefer takla attım, bir sefer de iett otobüsü çarptı 1 metre fırladım ama bisiklette ve bende tık yok çok şükür :)

Bisikleti nasıl sürüyorsun yahu, az dikkat et.

• Resimler çok güzel allah kaza bela vermesin.
  • Bu tarz bısıkletler cok hafıf oluyomus dıye bılıyorum dogrumudur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HCalifornia

Resimler çok güzel allah kaza bela vermesin.

Teşekkür ederim sağolun.

quote:

Orijinalden alıntı: osiom

Bu tarz bısıkletler cok hafıf oluyomus dıye bılıyorum dogrumudur ?

evet hafif 13 kilo civarı.Yolda giderken altından kaçacak gibi neredeyse ama bu savurduğu anlamına gelmiyor aksine daha iyi bir yol tutuşu var.
  • Hayırlısı olsun. Kronun çok tutulan modellerinden. Gün boyu sahilde bayağı görüyorum :) Hatta biriyle kapıştım Kron markasına bakarak dere tepeye çıkıp geçmeye çalıştı , jantları alıyordu eline :)) Çok zorlamamak lazım , ne kadar iyi bakarsanız , o kadar uzun ömürlü olur ..
  • bisikletleriniz hayırlı olsun...turuncu olanından ben de aldım kaçkardan.gerçekten çok güzel.çevremdekilerde beğendi.birkaç sorum olacak sizlere.zincire dikkat etmediğim için daha ilk gün kadroya zarar verdi.zincir kadroya(arka teker bağlantısı) çok fazla değdiği için deformasyon oldu boyada hasar meydana geldi.bisikletçiler zincirin gayet normal olduğunu oraya bir parça koymamı tavsiye etti.2.olarak bazı viteslerde çıt çıt diye pedala bastıkça ses geliyor ne olduğunu tespit edemedik.3.ön taraf gidondan veya maşadan bugün bozuk yay sesi gibi ses gelmeye başladı yarın yağlıyacam inşaallah geçer.4.arka vites göstergesi çalışmıyor.vitesin kaça geçtiğini biliyorum ama göstergenin çalışmaması sıfır bisiklet için kötü.yarın onu da sökecem bakalım.bu tür sorunlar normal mi?tabiki bu fiyatlarda alınabilecek en iyi bisikleti adığımızı düşünüyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: serhat2

bisikletleriniz hayırlı olsun...turuncu olanından ben de aldım kaçkardan.gerçekten çok güzel.çevremdekilerde beğendi.birkaç sorum olacak sizlere.zincire dikkat etmediğim için daha ilk gün kadroya zarar verdi.zincir kadroya(arka teker bağlantısı) çok fazla değdiği için deformasyon oldu boyada hasar meydana geldi.bisikletçiler zincirin gayet normal olduğunu oraya bir parça koymamı tavsiye etti.2.olarak bazı viteslerde çıt çıt diye pedala bastıkça ses geliyor ne olduğunu tespit edemedik.3.ön taraf gidondan veya maşadan bugün bozuk yay sesi gibi ses gelmeye başladı yarın yağlıyacam inşaallah geçer.4.arka vites göstergesi çalışmıyor.vitesin kaça geçtiğini biliyorum ama göstergenin çalışmaması sıfır bisiklet için kötü.yarın onu da sökecem bakalım.bu tür sorunlar normal mi?tabiki bu fiyatlarda alınabilecek en iyi bisikleti adığımızı düşünüyorum...

Aslında bu birazda şans işi.Kimine sağlam olan bisiklet denk gelir kimine bozulmaya yatkın olan kısmen kusurlu bisikletler denk gelir.Ama bu çok nadirdir.İlkten bende kadro zincir koruması taktırmayı unutmuştum.Eve döndüğümde (15 km civarı) zincirin altındaki kadronun çizildiğini gördüm sonra gidip koruma taktırdım.Ama pek sorun değil bisiklet dediğin çizikli olur :) Bisikleti aldığın yere götür garantisi var ne de olsa para almadan yaparlar vites göstergesini ve maşayı. Çıt çıt ses geliyorsa vitesin ayarı kaçmıştır.Zinciri aşağıya veya yukarıya zorluyordur ona da baktır.
    Ama yinede bu fiyata alınabilecek en iyi bisiklet bence.1 ay oldu alalı 350 km yol yaptım zamanım olsaydı daha çok yapardım.Bisikleti sokmadığım çukur, dağ, taş, kaldırım kalmadı :) 60 km hızla yokuş aşağı çukurlu yolda seke seke gittim normalde bir bisikletin dağılması lazım bu durumda ama hala sapasağlam boşluk falanda yok göbeklerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: serhat2

bisikletleriniz hayırlı olsun...turuncu olanından ben de aldım kaçkardan.gerçekten çok güzel.çevremdekilerde beğendi.birkaç sorum olacak sizlere.zincire dikkat etmediğim için daha ilk gün kadroya zarar verdi.zincir kadroya(arka teker bağlantısı) çok fazla değdiği için deformasyon oldu boyada hasar meydana geldi.bisikletçiler zincirin gayet normal olduğunu oraya bir parça koymamı tavsiye etti.2.olarak bazı viteslerde çıt çıt diye pedala bastıkça ses geliyor ne olduğunu tespit edemedik.3.ön taraf gidondan veya maşadan bugün bozuk yay sesi gibi ses gelmeye başladı yarın yağlıyacam inşaallah geçer.4.arka vites göstergesi çalışmıyor.vitesin kaça geçtiğini biliyorum ama göstergenin çalışmaması sıfır bisiklet için kötü.yarın onu da sökecem bakalım.bu tür sorunlar normal mi?tabiki bu fiyatlarda alınabilecek en iyi bisikleti adığımızı düşünüyorum...

"bisikletleriniz hayırlı olsun...turuncu olanından ben de aldım kaçkardan.gerçekten çok güzel.çevremdekilerde beğendi.birkaç sorum olacak sizlere.zincire dikkat etmediğim için daha ilk gün kadroya zarar verdi.zincir kadroya(arka teker bağlantısı) çok fazla değdiği için deformasyon oldu boyada hasar meydana geldi" Bendede aynı yerde yağ izi gibi birşey vardı acaba zincirden mi ilk iş yarın bi kontrol etmek.
    "2.olarak bazı viteslerde çıt çıt diye pedala bastıkça ses geliyor ne olduğunu tespit edemedik." vitesin tam geçmiyordur alt vitese geçip tekrar üst vitese attığında sesin kesildiğini görürsün vites ayarından olabilir. Bende o problemi çözmeye çalışıyorum.
    "4.arka vites göstergesi çalışmıyor.vitesin kaça geçtiğini biliyorum ama göstergenin çalışmaması sıfır bisiklet için kötü.yarın onu da sökecem bakalım"
    vites-fren kolu seti tam bir rezalet her an elimde kalabilir diye korkuyorum ki vites kolunu daha ilk gün kıracaktım nerdeyse acemilikle abandım siz siz olun o kollara kibar davranın. Frenleri sıkarkende kırılıp elimde kalacak diye baya korkuyorum kullanılan plastik malzeme çok kalitesiz ilk fırsatta kollları değiştirmeyi düşünüyorum. Sanırım shimano markasının o segmentte daha ucuz bir kolu yok keşke 10 lira 20 lira daha pahalı olsaydıda bisiklet daha düzgün bir kol taksalardı bendede kalitesiz bisiklet imajı oluşturmasaydı. E bide 40 -50 tl verip o kolları satın almış olduk şimdi değişip alacağım kol 80-100tl olsa fren kolunun maliyeti 120-150 tl olacak hiç takmasalarmışda biz seçseymişizz kolu daha karlı çıkarmışız .
    Ek olarak garanti koşulları tam bir kapitalist düzen koşulu yok efendim ilk montajı yapacağız peryodik bakımı yapacağız. O koşulda bisikletiniz garantimiz altında ben Karamandayım en yakın servis Konyada görünüyor ben bisikleti montaja-servise Konyaya mı gideceğim şimdi bisikletle. Araba mı bu her şehirde servisin olur o koşulu koyarsın anlarım. Her şehirde servisin yok ama garanti koşulunda bisikleti peryodik bakım için servise götürmelisin diyorsun. Bana mantıksız geldi.

• maalesef heryerde yetkili servis yok.biz de montajıydı ,ufak tefek sorunlarıydı kendimiz halletmeye çalışıyoruz.işte bir kaç sıkıntı var,şu sesleri kesebilirsek bundan iyisi yok gibi.ilk gün bianchinin çelik kadro bisikletleri fısır fısır giderken biraz moralimiz bozulmuştu tabiki .kalite ve sürüş zevki farkı bariz önde olan kron xc 250 nin de yetkili servis ağı ve bayilerini yaygınlaşsa da net bir muhatap karşımızda olsa fena olamayacak hani.kullanma klavuzunda servis ismi verilmiş ilgili vatandaşın alakası yok kronun ne satışıyla ne servisiyle.neyse bisikletimizden memnunuz asıl önemli olan bu .tasarımı şık , sürüşü güzel.
  • Bisikletten memnun musunuz acaba kullandiginiz sure boyuca bir ariza verdi mi ben de almayi dusunuyorum bu modelden siz tavsiye eder misiniz yoksa bu fiyata git baska bisiklet mi al dersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arşivci_06

Bisikletten memnun musunuz acaba kullandiginiz sure boyuca bir ariza verdi mi ben de almayi dusunuyorum bu modelden siz tavsiye eder misiniz yoksa bu fiyata git baska bisiklet mi al dersiniz.

Biraz daha para biriktirip daha üst segmentten birşeyler al derim ben. Maddi imkanın bu kadarına yetiyorsa bu bisikletin çıkarttığı ve çıkaracağı problemleri bu fiyata alacağın her bisiklette yaşarsın. Aşağı yukarı bu fiyat civarındaki bisikletlerin hepsi aynı.
    100 km sonunda yaşadıklarım arka tekerimden bı gıcırdama sesi geliyor daha kaynağını bulamadım.(Bunu daha önce yaşayan ve çözen varsa yardımcı olabilirmi Deneme yanılma yoluyla bulduğum tek şey:Ses tekerlekten veya arka göbekten, lastik üstüne basınç yapınca, teker tek bir konumdayken geliyor)
    Maşanın bi kısmında yağ izleri var problemmi normal mi bilmiyorum daha önce karşılaşmamıştım.
    Montajı kendim yaptığım için tamamen benim hatamdan kaynaklı pedalım çıktı ve aynakoldaki yuvasının birkısmını zedeledi.
    Fren ayarını çok zor tutturdum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hyungevis

quote:

Bisikletten memnun musunuz acaba kullandiginiz sure boyuca bir ariza verdi mi ben de almayi dusunuyorum bu modelden siz tavsiye eder misiniz yoksa bu fiyata git baska bisiklet mi al dersiniz.

Biraz daha para biriktirip daha üst segmentten birşeyler al derim ben. Maddi imkanın bu kadarına yetiyorsa bu bisikletin çıkarttığı ve çıkaracağı problemleri bu fiyata alacağın her bisiklette yaşarsın. Aşağı yukarı bu fiyat civarındaki bisikletlerin hepsi aynı.
    100 km sonunda yaşadıklarım arka tekerimden bı gıcırdama sesi geliyor daha kaynağını bulamadım.(Bunu daha önce yaşayan ve çözen varsa yardımcı olabilirmi Deneme yanılma yoluyla bulduğum tek şey:Ses tekerlekten veya arka göbekten, lastik üstüne basınç yapınca, teker tek bir konumdayken geliyor)
    Maşanın bi kısmında yağ izleri var problemmi normal mi bilmiyorum daha önce karşılaşmamıştım.
    Montajı kendim yaptığım için tamamen benim hatamdan kaynaklı pedalım çıktı ve aynakoldaki yuvasının birkısmını zedeledi.

biraz daha ustunu almayi bende istiyorum ama maalesef imkani yok. Yani sizin dediginize gore bu fiyatta butun bisikletler hemen hemen ayni ve ayni sorunlari verir.
    Bende diyorum ki bu fiyata alabilecegim diger ayni fiyattaki markalardan en saglami en az sorun cikartani hangisidir. Yani 500 tl lik butun modeller icinden en saglami en sorunsuzu hangisidir. Butcem bu kadar oldugu icin bu fiyatlara sahip en ideal bisikleti almak istiyorum. Butce asla 500tl yi gecmez ogrenci halimle bu para bile zor cikiyor insallah pisman olacagim bir bisiklet almam.

• Hayırlı olsun hocam kazasız belasız sürüşler.Bende bir kron xc 250 almaya niyetlendim ama bizim buralarda bisiklet sürmek pek akıl karı değil nasip olmadı bana bu sene
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hyungevis

quote:

biraz daha ustunu almayi bende istiyorum ama maalesef imkani yok. Yani sizin dediginize gore bu fiyatta butun bisikletler hemen hemen ayni ve ayni sorunlari verir.
    Bende diyorum ki bu fiyata alabilecegim diger ayni fiyattaki markalardan en saglami en az sorun cikartani hangisidir. Yani 500 tl lik butun modeller icinden en saglami en sorunsuzu hangisidir. Butcem bu kadar oldugu icin bu fiyatlara sahip en ideal bisikleti almak istiyorum. Butce asla 500tl yi gecmez ogrenci halimle bu para bile zor cikiyor insallah pisman olacagim bir bisiklet almam.

Alıntıları Göster

Bana göre başka bi bisiklet bu fiyatta daha iyi olsaydı onu alırdım. Hani bu soruyu sormak için doğru bir yer değil sanırım burada alabileceğin tek cevap Kron XC250 : Bu konu altında yazanlar hep bu bisikleti yeni almış insanlar. Cevabı farklı olsa farklı bisiklet alırlardı. Pişmanlık konusunda en önemli şey bisikleti öncelikle nerde süreceğine karar vermelisin toprak yola girmem asfalttan ayrılmam aşırı yokuş çıkmam diyorsan dağ bisikleti almak en başta yapacağın geri dönüşü olmayan hata. Sorun konusundada en az bir iki yıl bisiklet seni yüksek miktarda masrafa sokmaz gibi duruyor. Kullanılan parçaların hemen hemen hepsi iyi-kötü markası olan parçalar. Benim gördüğüm en büyük arıza çıkarma potansiyeli olan parça vites-fren kolu.
    Kısaca tekrar almaya kalksam önümüzün Ramazan olduğunu düşünüp bisiklet süremeyeceğim için 200-300 tl daha biriktirmeye çalışırdım.
    Ama yok ben bu parayı o kadar beklesemde çıkartamam diyorsam bu bisikleti alırdım.

• hayırlı olsun güzel bisiklet
  • Hayırlı olsun.Yakında uzun turlarımız olacak bekleriz.Ben alibeyköy yeşilpınar taraflarındayım.Güzel etkinlikler yapabiliriz.Ayrıca sele borusunu yukseltın bıraz.İntertten bulabılırsınız dogru sele borusu uzunlugunu.
    Bende de kron rocket var.Yakında yollardayız
  • quote:

Orijinalden alıntı: DemirAtlıAdam

quote:

Orijinalden alıntı: garintsi

Usta hiç 100 km üstü yolculuğa çıktın mı nasıl sence performansı ben de almayı düşünüyorum da

120 km yol yaptım tık yok bisiklette.Ayrıca bende de tık yok :) İşim gereği sürekli ayaktayım ve dün iş çıkışı kuzenle İstanbul turu atalım dedik.Atladık gece 1 de bisikletlere Alibeyköyden > Eminönü>Ayasofya>Fatih>Edirnekapı>Gaziosmanpaşa yaptık.Km hesaplamadım ama 35 km yol yapmışızdır.Gece 4 te geldik eve ve ben işten çıkmış olmama rağmen gram yorulma yok bisiklet akıyor yolda :)

quote:

Orijinalden alıntı: MacMania

hocam aslında ön disk olsa daha iyi olmuyomu ???

Hocam diskle falan uğraşmak istemedim başlı başına sıkıntı disk fren.V fren almamın tek nedeni kafam rahat etsin tamirini kendim yapabileyim.Genellikle uzun turlara çıkacağım için disk almadım.Çanakkale'ye gidicez 1 ay sonra bisikletle.

Bende yeşilpinar dayım hafta sonları alibeyköy Eyüp Balat yapıp geri geliyorum umarım bir gün karşılaşırız

• quote:

Orijinalden alıntı: aykts

Hayırlı olsun.Yakında uzun turlarımız olacak bekleriz.Ben alibeyköy yeşilpınar taraflarındayım.Güzel etkinlikler yapabiliriz.Ayrıca sele borusunu yukseltın bıraz.İntertten bulabılırsınız dogru sele borusu uzunlugunu.

Umarım Seninle de karşılaşırız bende yesilpinardayim

• quote:

Orijinalden alıntı: ardasarp

quote:

Orijinalden alıntı: aykts

Hayırlı olsun.Yakında uzun turlarımız olacak bekleriz.Ben alibeyköy yeşilpınar taraflarındayım.Güzel etkinlikler yapabiliriz.Ayrıca sele borusunu yukseltın bıraz.İntertten bulabılırsınız dogru sele borusu uzunlugunu.

Umarım Seninle de karşılaşırız bende yesilpinardayim

Bizde Yeşilpınar'dayız.Bi ara birşeyler ayarlayıp turlayalım bence :) Biz her hafta kuzenle Yeşilpınardan başlayarak Caddebostan sahil bisiklet yoluna gidip pedallıyoruz.

quote:

Toplamda 400 KM yol yaptım.1 kere takla attım, 1 kere köpekler kovaladı yine takla attım, 1 kere İETT otobüsü çarptı 1 metre fırladım ne bisiklette hasar var ne bende :) Bisiklet ilk günkü gibi sapasağlam.Sadece ufak tefek keyfekeder çizikler var o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DemirAtlıAdam -- 11 Temmuz 2012; 2:03:50 >

• sen bizim oralarda oturuyosun beli saya yokuşu falan:)

Bisikletforumda mhmmd123 diye aratırsan salcano bölümünde de benim aletin fotoları vardı büyük bi konu şeklinde. (şuan banlıyım ama)

Arada gezintiye çıkabilirz beraber eger istersen:)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.