Şimdi Ara

Yeni Bir Ürün ..:: Elektrikli Kombi ::.. (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
335
Cevap
9
Favori
154.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yanliz 40 derece sabit isi derken ortam sicakligi degil. Evde kombiyi nasıl 40 dereceye ayarliyorsak ayni o şekilde.. Bu durumda saate 1.7 KW harciyormus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismak06 -- 13 Ocak 2014; 13:52:13 >
  • 24 saat hiç durmadan çalışırsa sistemdeki suyu anca 40 dereceye getirir
  • Calismaya basladiktan max 30 dk sonra 40 derece oluyormus
  • Benim 24kW Maktek 22C ile ilk defa çalışınca 8 dakika sistemdeki suyu 40 C yapar.
    Sonra açılan petek metresine göre tüketim değişir, sirkülasyon ve ısıtma yapar dönüşümlü.
    Bahsettiğiniz tüketimler pek olası değil bana göre.
    Bu arada bu ay havalar çok iyi daha kombi hiç açmadım. :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üreticiler ile görüstüm, yeni bir sistem uygulamislar, rezistans yokmus, baska bir sistemle calisiyormus. Verdikleri bigilere göre 24 saat hic kapatmadan 40 derece su sicakliginda 6,5 metre petek uzunlugu olan bir evde 1.70 kw/saat harcadigini söylediler ve bunu daha asagi cekmeye calisiyorlarmis. Ürün henüz satisa sunulmamis. Fiyat olarak sordum 2,500 TL + KDV olabilir dediler. Ve hatta diş isiya göre 1,49 kw saate kadar düsebildiklerini anlattilar.
  • 40 derece sıcaklık için günde 15 tl lik elektrik harcanacak öyle mi? tabii birde 40 derece su sıcaklıyla evi ısıtabilirseniz.
  • Akıllı saat uygulaması ile ankara da elektrik fiyati 1 kw/24 saat için 6,49 tl (kdv dahil). yani bu alet ortalama 11 tl harcıyor bir gün icin. Benim evde kombi yaniyor ve günde 10 m3 harciyorum 40 derecede.. Ortam sıcaklıgıda 21-22 derece arası oluyor.. sizce bu kombi çok elektrik harcıyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismak06 -- 14 Ocak 2014; 11:13:52 >
  • ankara da elektriğin kw fiyatı 36 kuruştur. akıllı sayaçla %10 tasarruf edersiniz bu da kw 32-33 kuruşa denk gelir.
  • şirketin ismini özelden atabilirmisiniz? @akula06
  • quote:

Orijinalden alıntı: azazel_666

şirketin ismini özelden atabilirmisiniz? @akula06

ankara da tek firma var o da enerjisa
  • hocam sitede kombiyle alakalı birşey göremedim.acaba site adresi nedir?
  • Neden her odaya bir yağlı elektrikli radyatör koymuyoruzda önce bir yerde yine elektrikle ısıttığımız suyu, o kadar tesisat kurup, odalara kurduğumuz radyatörlere dağıtıp öyle ısınmaya çalışıyoruz ?
  • Firmanın internet sitesini bilmiyorum ama daha internete koymamışlar. Seri üretime geçilmemiş, prototip üretip test yapıyorlar.. 2 ay test edilmiş durumda..
  • Ankara elektrik fiyatları (KDV dahil TRT payı,okuma ücreti v.s hariç)
    Gündüz 06:00 - 17:00 arası 0,27 krş/KW
    Akşam 17:00 - 22:00 arası 0,44 krş/KW
    Gece 22:00 - 06:00 arası 0,15 krş/KW

1 KW elektrik 24 saat = 6,37 TL dir. Diğer giderler ile yaklaşık 6,49 TL dir.

Gün ortalaması olarak hesaplarsak 0,27 krş civarına gelir. Bu tarife akıllı saat uygulamalarıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismak06 -- 15 Ocak 2014; 16:46:12 >
  • Bahsettiğim kombi ile ilgili olarak üretici firma bu foruma gelerek sorulara cevap verecek. İlgilenenlerin dikkatine
  • Değerli forum sakinleri;
    Yeni üretilen elektrikli kombimiz hakkında ki verileri sizler ile paylaşmak istedik. Şayet sormak istediğiniz sorular olur ise onları da memnuniyet ile cevaplayacagız.

Kombimiz elektrik ile çalışmakta ve fakat rezinstans sistemi dışında başka bir sistem ile ısınmayı ve sıcak su üretmeyi gerçekleştirmektedir.
    Yaptığımız çalışma ve izlemelerde;
    - 6,5 metre radyatör uzunluguna sahip 85 m2 evi (dış cephe yalıtımsız) 40 derece su sıcaklığında en soğuk hava da (ankara için) 1,9 KW/saat elektrik sarfiyatı ile ısıttık ve ortam sıcaklığı 21-22 derece arasında seyretti. Nispeten daha az soğuk havalarda ise bu sarfiyat 1,49 KW/Saat civarına indi.
    - Yine yapılan deneylerde 40 derece çıkan su 36-37 derece olarak geri döndü.
    - Genel olarak KW gücü standartların altında olduğu için elektrik tesisatında aşırı ısınma gözlemlenmedi ve pağlı olduğu prize 16 amper sigorta konuldu.
    - Sistemi çalıştırdığımızda 10 ile 14 dk arasında 40 derece sıcaklığa ulaşıldı.
    Paylaşacağımız bilgiler bundan ibarettir. Ancak, sormak istediğiniz sorular olur ise cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Hayırlı olur inşallah..

• quote:

Orijinalden alıntı: ismak06

Değerli forum sakinleri;
    Yeni üretilen elektrikli kombimiz hakkında ki verileri sizler ile paylaşmak istedik. Şayet sormak istediğiniz sorular olur ise onları da memnuniyet ile cevaplayacagız.

Kombimiz elektrik ile çalışmakta ve fakat rezinstans sistemi dışında başka bir sistem ile ısınmayı ve sıcak su üretmeyi gerçekleştirmektedir.
    - 6,5 metre radyatör uzunluguna sahip 85 m2 evi (dış cephe yalıtımsız) 40 derece su sıcaklığında en soğuk hava da (ankara için) 1,9 KW/saat elektrik sarfiyatı ile ısıttık ve ortam sıcaklığı 21-22 derece arasında seyretti. Nispeten daha az soğuk havalarda ise bu sarfiyat 1,49 KW/Saat civarına indi.
    - Genel olarak KW gücü standartların altında olduğu için elektrik tesisatında aşırı ısınma gözlemlenmedi ve pağlı olduğu prize 16 amper sigorta konuldu.
    Paylaşacağımız bilgiler bundan ibarettir. Ancak, sormak istediğiniz sorular olur ise cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Hayırlı olur inşallah..

Isı pompasımı acaba ?

• quote:

Ankara elektrik fiyatları (KDV dahil TRT payı,okuma ücreti v.s hariç)
    Gündüz 06:00 - 17:00 arası 0,27 krş/KW
    Akşam 17:00 - 22:00 arası 0,44 krş/KW
    Gece 22:00 - 06:00 arası 0,15 krş/KW

1 KW elektrik 24 saat = 6,37 TL dir. Diğer giderler ile yaklaşık 6,49 TL dir.

Gün ortalaması olarak hesaplarsak 0,27 krş civarına gelir. Bu tarife akıllı saat uygulamalarıdır.

o hesap öyle yapılmaz. en pahalı saat elektriğin en yoğun kullanıldığı saattir. ben bir ay boyunca en ucuz saat aralığında ütü-çamaşır-bulaşık makinasını kullandım. yaptığım hesap max %10 tasarruf gösterdi. bunu yapmamdaki sebep 3lü tarifeye geçsem nasıl olur u tespit etmekti. bu tasarruf da çok kasarsanız oluyor. saatlere uymak, her şeyi ucuz saat de yapmak her zaman mümkün olmuyor.

• quote:

Değerli forum sakinleri;

40 derece su sıcaklığı ile yalıtımsız evi nasıl oluyorda 21-22 derecede sabit tutuyorsunuz anlayamadım. bizim binanın dışı 4-5cm yalıtım malzemesiyle kaplı. bina girişi çift markiz kapı, pencereler pvc ısı cam. ben bu ısıda anca evi 21-22 dereceye getirebiliyorum

• cengizumur C kullanıcısına yanıt
    Isı pompası değil. O farklı bir sistem.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.