Şimdi Ara

Yeni bir mega holdings olayı daha mı ? (ÇİFTLİK BANK)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
5.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • daha önceki yıllarda mega holdings dolandırıcılığı hakkında çok uzun bir bilgilendirme yazısı yazmıştım...

işgüzar yönetim konuyu sildi..

umarım bunu da silmezler

ÇİFTLİK BANK diye bir oluşum var geçen sene kurulmuş.

dev besi çiftlikleri kümesleri vs var.
    sitenin adresi şöylehttps://www.ciftlikbank.com/

adresi incelediğinizde vay be diyorsunuz.

şirket bu noktada size hayvan satın alarak sizin de para kazanmanızı sağlıyor (sözde)

oyuna girmek için adresler şöylehttps://tr-1.ciftlikbank.com/

1.adresteki belgeler incelendiğinde firma ismi

FAME GAME HAYVANCILIK SANAYİ TİCARET A.Ş.

oyuna kayıt olmak istediğinizde ise kullanıcı sözleşmesine tıkladığınızda firma ismi şöyle

FAME GAME SOFTWARE LTD

yarın fame game software ltd. bizim ile alakası yoktur bizim şirketimizin adı fame game hayvancılık ticaret a.ş. dir derlerse hiç şaşırmayın

basit bir hesap ile hangi hayvanı satın alırsanız alın 6-12 aydan önce paranız amorti olmuyor.
    ayrıca banka hesapları yok
    papara üzerinden işlem yapmanızı istiyorlar.

ben konuyu daha bugün biraz inceleme fırsatım oldu fazla bilgim yok ancak sizi uyarmak isterim paranızı kaptırmayın

ayrıca kullanıcı kayıt esnasında çıkan kullanıcı sözleşmesini bir inceleyin.

şöyle bir satır var

Madde 7- Yetkiler; Bu sözleşme kapsamında Fame Game Software LTD. aşağıdaki yetkilere kayıtsız ve şartsız sahiptir.www.ciftlikbank.com sitesi çalışmasını geçici bir süre veya tamamen durdurabilir. Sistemin geçici veya tamamen durdurulmasından dolayı altın satın alan oyuncuların yatırdığı ücret, Üye'nin şirketimize bildireceği hesap numarasına 1 (Bir) - 6 (Altı) ay süre içerisinde iâde edeceğini kabul ve taahüt eder.

yani burdan da anlıyoruz ki yarın kafalarına eserse oyunu tamamen kapatabilirler..
    sizin oyunda kendi paranızı yatırarark kazandığınız sözde karınız ise 0 olacak..
    kendi anaparanız ise (1-6 ay içinde iade edilecek(miş) ) (yersen)

şu resme bakın 2016 yılında kurulan bir işletme ama 25.08.2017 tarihinde işletme sahibi değiştirilmiştir diye yazıyor...

bu da ayrıca bir çelişkili durum

şimdi şu resme iyi bakın

1.resimdewww.hepsiburada.com sitesine ait 256 bit SSL sertifika bilgilerine bakın ne yazıyor

sahibi: D-MARKET ELEKTRONİK HİZMETLER VE TİCARET A.Ş.

2. resim ise tr-3.ciftlikbank.com adresindeki 128 bit SSL sertifika bilgisine ait

sahibi: Bu site, sahibi ile ilgili bilgi sağlamıyor

ya adamlar o kadar özenmişlerki milletin arabasını satıp parasını yatırdığı bu sistemin SSL bilgilerine site sahibi eklemeyi gereksiz görmüşler
    ayrıca 256 bit değil 128 bit.
    he diyebilirsiniz ki ne olacak ? bişey olmaz belki ama özensizliği burada gözler önüne seriyor düşünen beyinler için.

ayrıca şu resme bakınwww.ciftlikbank.com sitesinin SSL bilgisi
    sahip kısmına şöyle yazmışlar
    FAME GAME SOFTWARE INC. yani LTD.
    yani yanlış yazmışlar.peki neden yanlış diyorum ?

ticari belgelere göre baktığımızda bu firmanın adı FAME GAME HAYVANCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
    oyunun bağlı olduğu firma ise FAME GAME SOFTWARE LTD.

ikisi farklı firma bunların dikkat edin

bir de şu var ; yine kullanıcı sözleşmesinde yazıyor

---
    "Madde 10- Vergilendirme;

1-Üyenin ciftlikbank.com üzerinden yapmış olduğu tüm işlemler K.K.T.C mevcut Vergi Kanunları’na göre vergilendirilir. "
    -----

Türkiye'de iş yapıyorsun Türkiye'den vergi levhası alıyorsun... ama k.k.t.c vergi kanunlarına göre vergilendirme yapıyorsun ve uyuşmazlık olduğunda da k.k.t.c. mahkemeleri görevlidir diyorsun ne iş ?????

demek ki ortada iki farklı şirket var

bu da çiftlik bank ın yönetim kurulu başkanı CEO mehmet aydın

vücut diline iyi bakın söyledikleri doğru mu siz karar verin

ekşi sözlükten bir arkadaşın tespitleri https://eksisozluk.com/ciftlik-bank--5241300?p=11

quote:

bir yakınımın kredi çekerek 20 bin tl yatıracağını öğrenmemle haberdar olduğum site. site hakkında yaptığım araştırmaları kimse mağdur olmasın diye paylaşıyorum:

1- şirketin sermayederi kktc menşeili fame game software ltd. adlı firma. bu firmanın sermayesi 100.000 usd ( buradaki şirketin ise sermayesi göz boyamak için 200 milyon tl) yani 100.000 usd sermayesi olan bir şirket burada 200 milyon tl'lik bir şirket kuruyor :) neyse bu şirketin sermayedarı da yine yolda görseniz ensesine vurup ağzındaki lokmayı alacağınız tipteki mehmet aydın 80% ve fatih aydın 20%. yahu manisada yaşayan mehmet aydın nedense kktc'de firma kuruyor. ve buradaki a.ş.'de kktc vergilendirmesine ve kanunlarına tabi oluyor. (bu arada sözleşmede kktc ibaresini kaldırmışlar mevcut vergi kanunlarına göre demişler. bu bile art niyetlerini gösteriyor)

2- çiftlik bankın kendi web sayfasında evraklarım altında yayınladığı son 3 tapuda çiftlik bilgi işlem ... ltd şti diye yeni bir firma görüyoruz. bu firma yine 100% mehmet aydın'ın ortak olduğu 10.000.-tl sermayelik bir şirket. birden işleri küçültüyor ve tapuları da bu firma adına alıyor. ayrıca 200 milyon tl'lik bir firmadan bahsediyoruz. firma tesislerinin arsaları falan da mehmet aydın adına alınıyor. ne kadaaar kurumsal .

3- bayilik dediği firmaların hepsi de yeni kuruluşlu (yani bayilik falan vermiyorlar, şirketi kendileri kuruyor) ve hepsinin sermayesinin de (fame game de dahil) 25%'i nakden ödeniyor. asgari yatırılması gereken sermaye. bu arada sermaye denilen şey de parayı bankaya yatırıyorsun, sonra da kuruluş sonrasında anında çekebiliyorsun. o nedenle 200 milyon tl sermayeler falan gözünüzü boyamasın. eğer ki boyuyorsa şöyle düşünün 20 yaşındaki embesil görünümlü çocuk o parayı nasıl buldu?

4- web sitelerinin ssl sertifikaları 128 bit ve sahibi bölümünde ise "bu site, sahibi ile ilgili bilgi sağlamıyor" insanlar onbinler yatırıyor adamlardaki gevşekliğe bak.

5- adamların haber diye yayınladıkları veya web'te arama yaparken gördüklerimiz şunlar.

yeni şafak: buradaki bir haber değil, ilan!http://www.yenisafak.com/…ve-para-kazanin-h-2795908

postatrakya:http://postatrakya.com/ web sayfasına bakın ilk haber mayıs ayında yapılıyor. çiftlikbankın haberi de nedense anasayfada ilk sırada yer alsın diye sürekli güncelleme yapılıyor. aynı zamanda fb sayfası da public figure olarak yer alıyor. son dönemdeki yayınlar haber gibi görünse de mayıs ayı öncesi paylaşımları saçma şeylerden ibaret. ayrıca web sayfasındaki künye bilgisi de boş geliyor.

bloomberg tv: kendi yayınladıkları hariç hiç bir yerde böyle bi şey bulamadım . ve komik tarafı da fb sayfalarında 13:20'de kaçırmayın diye verdikleri haber 19.06'da :) kaçırmamak elde değil. ayrıca şu da 21.10.2017'deki bloomberg yayın akışı.http://www.haberturk.com/tv-rehberi/21/2017-10-23 . hiçbir yerde 21 ekim tarihli yayın akışına ulaşamıyorsun. bütün tarihler var ama 21 ekim yok. acayip ilginç .

6- bu madde çok bi şey ifade etmeyecek ama adamların nasıl bir dolandırıcılık peşinde olduklarının kanıtı.http://www.itso.org.tr/…/uyelerimiz/uyelerimiz.html bu adrese girin fame yazın sonra detay bilgilere bakın. verdikleri mail adresi tam olarak şu: akp1453@hotmail.com :d:d:d

neyse bu bilgilere sadece 3 saatlik yaptığım araştırmalarda ulaştım. uzun zamandır yazmıyordum aslında ama fb üye sayısını, görüntülenme sayısını görünce korkutucu geldi olayın boyutu.

çevrenizde ciddi paralar yatırmayı planlayanlar varsa uyarın lütfen. hiçbir şüpheye yer vermeksizin tam anlamıyla dolandırıcılık bu. önce paralarınızı alacaksınız, ki siz paralarınızı aldığınızı böyle sosyal medyada paylaştıkça çember büyüyecek. ve büyük vurgunu yapıp, ortadan kaybolacaklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 6 Aralık 2017; 16:54:48 >

• 20.000 tl param olsa,1 yıl tarla kiralar bir kısmına kuzu, biraz tavuk ,kalanınada,Organik ürün serası yapar 1 yılın sonunda en az +7.000 tl cebime koyar yoluma bakarım.
    Adam 80 tl yatırdım 6 ay sonunda 160 tl aldım diye seviniyor la yazık.
    Kardeş ,onun yerine ekşi sözlük'ten 2 çaylak hesabı aç ,10 tane internetten veya kitaptan bilgi içeren girdi gir, 10 ayın sonunda 2 yazar hesabını benim gibi tanesini 200 kağıttan okut. Nasıl daha karlı değil mi

Bizim milletin huyu bu.Kolay para kazanma olunca işin ucunda,ötesine berisine bakmaya gerek yok.O yüzden titan gider saadet gelir, o olmadı sanal çiftliği gelir vs.
    Heryerde oldugu gibi"Karlu iş"olduğunu söyleyen ahmaklarda türer ,hakaret etmeyide ihmal etmez.
  • Birde sperme kyani var bunlar çok akıllı maşallah ama türk milleti kolaydan para hevesi olduğu sürece. Boş herşey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar boyle ponzi ve dolandiricilik uzerine kurulu sitelere guvenip para mara yatirmayin.. 10 yatirayim 50 kazanayim dusuncesiyle kurulur size 2 verirler sonrada kepenkler kapanir gider. Binlerce lira yatirip şuan savciliklarda ugrasanlar var.

Digital dolandiriciligin yeni adi ciftlik bank ciftlikim ciftlik maden yok tarlaci köylü oyunlari dolayli yoldaninsanlari dolandirmak içindir.

• Bu konuya heves eden tüm arkadaşlara tavsiye 500 tl yatırmaları işin sonunda 500 tl ile alınabilecek iyi bir hayat dersi almış olacaklar
  • Güncel

• Reklamını yapmıyorum beyler. Çiftlik geliri diye bir site var londra kökenli gibi bir şey sanırım. Ziraat bankası hesaplarını paylaşıyorlar londradan milyon tl ler akıyor filan. İlla kş dite kapancak ama ben 2-3 ay sonra bi 50 tl çekicem. Hiç yatırım yapmadım. Şansıma bi oyun vardı ordan 25 tl lik tavuk kazandım öyle geliştim.

Yani ben site KAPANMAZSA. 1 ay sonra ayda 40 tl filan kazanıcam. Ama kredi çekip 5000 tl atanlar var. Yapmayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yine birileri iş kurmuş,kıskanan ve tüm gün pc başında oturmaktan başka bir şey yapmayan birileri de karalama kampanyası başlatmış.Nazar etme ne olur çalış senin de olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Geasloan

Yine birileri iş kurmuş,kıskanan ve tüm gün pc başında oturmaktan başka bir şey yapmayan birileri de karalama kampanyası başlatmış.Nazar etme ne olur çalış senin de olur.

Ne alaka ?

• quote:

Yine birileri iş kurmuş,kıskanan ve tüm gün pc başında oturmaktan başka bir şey yapmayan birileri de karalama kampanyası başlatmış.Nazar etme ne olur çalış senin de olur.

19 eylülde üye olmuş , gizli profil tahmin ettiğim gibi :)
  • quote:

Ya git işine. O yatırım diye aldığın paralarla adamlara fiziki ürün bile veremiyorsun. Adamın 5000 alacağı olsa parayı değil ineği ver dese verebileceksin sanki. Milleti çarpmak için sistem kurmuşunuz neymiş iş kurmakmış.
  • çiftlik bankı kullanıyorum . Deneme amacıyla 60 tlye tavuk aldım

Aradan yaklaşık 5-6 ay geçti . Elime geçen para en az 100-120 TL
    Konuyu açan kişi sallamış baya.
    Hangi hayvanı alırsanız alın tam 4 ayda amorti ediyor. Sonraki kalan 8 ayda ise yatırdığınız paranın tam 2 katını alıyorsunuz . Yani 60 tl yatırdıysanız 1 yıl sonra 180 tl alıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flowerhorn -- 29 Ekim 2017; 23:41:7 >
  • flowerhorn kullanıcısına yanıt
    Aman eksik olsun kaybettiğin zamanı saymamissin

Ben sana 100 lira vereyim 1 sene git hayırlı bir işle ugras

• quote:

Orijinalden alıntı: Arpadan Ölen At

Bir çok bilmiş daha geldi

2 haftada bir çiftlik banka girip ambarı boşaltıyorum. 14 günde sadece 1 dakikam buraya gidiyor.Sizce zamanımı çok harcıyor gibi görünüyor muyum

• yarın birgün adam "serverlar hacklendi" diye açıklama yapsa veya "oyunu kapatsa" muhatabın yok. yatırdığın para uçup gidecek. anlamadığım olay şu hükümet buna nasıl izin veriyor, tişört giyen adamı soruşturuyorsun acilen buraya da soruşturma ve denetim yapması gerek devletin. kaçınılmaz olan yolsuzluk ve büyük mağduriyetlerin önüne geçmeli şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seglopsi -- 30 Ekim 2017; 1:1:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

quote:

2 haftada bir çiftlik banka girip ambarı boşaltıyorum. 14 günde sadece 1 dakikam buraya gidiyor.Sizce zamanımı çok harcıyor gibi görünüyor muyum

Daha çok para yatır çok kazançlıya benziyor , hatta aileni de uyandır olaya onlarda destek olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: mgora

quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

quote:

Daha çok para yatır çok kazançlıya benziyor , hatta aileni de uyandır olaya onlarda destek olsun.

Ben bu firmaya güvenmediğim için para yatırmıyorum.Sadece deneme amaçlı 60 tl yatırmıştım 5-6 ay içinde zaten 100-120 tl civarında aldım

Konuyu açan kişinin tam olarak araştırmadan konuşması hoşuma gitmediği için yorum yaptım.

• bize müstehak!

• bu kadar takıldığınız konu nedir moruk

yıllardır bu ülkede saadet zinciridir titandır megadır para kaptıran aptallarla dolu iyide yapıyorlar

he bu arada sistem nasıl işliyor diye düşünen varsa mantık şu

1-2-4-8-16-32-64-128-256-512 binary gibi düşün ne kadar aşşa giderse yukardakiler okadar çok kazanıyor

bu ne lan

• Dolandirilmaya en merakli toplumuz. Birakin paralarini yatirsinlar enayiler ki akillansinlar. Hic karismayin. Üc kurus Akli olan birisi bir koyup yata yata on alacagim hayallerine girmez.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.