Şimdi Ara

##YENİ BİR MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR SİSTEMİ TOPLARKEN UNUTMAMANIZ GEREKENLER## (13.09.2023) (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
552
Cevap
56
Favori
153.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Emeği geçenlerin ellerine sağlık.
  • Çok yararlı oldu, teşekkürler.
  • http://www.novabilgisayar.com/pcFiyat.asp bu bileşenlerin özellikleri oyunları en yüksekte çalıştırmamı sağlarmı
  • Faydali bir konu olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ..
  • SorrowOcean kullanıcısına yanıt
    haziran 2008 de yapılan açıklamadan 2014 temmuzunda yararlanmış biri olarak takdir ediyorum. teşekkürler.
    güzel bir inceleme sayılır. ancak inceleme içinde inceleme açılmamalı. oc anlatılmamalıdır. çünkü bu sistem toplama rehberi tarzı bir şey. emeğinize sağlık.
  • Eline sağlık hocam.İşime yaradı.
  • Peki şöyle yapsak nasıl olur. 5.000'lik bir sistem alsak sonra her sene değil. Gerektikçe 500~1.000tl civarı upgrade yapsak Hersene kasaylamı uğraşıcaz arkadaş Lanet girsin böyle oyun dünyasına Resmen oyuncu kitlesini haraca bağlamışlar..

Direniş lazım, eylem lazım olmaz böyle Yok Asus amd gforce nvidia plus bilmemne HD300 öteki ay HD3001 sonraki ay HD 3002 diğer ay HD 5001 daha sonraki ay HD5002 ~ ... Bu ne lan ?!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamerx9 -- 31 Temmuz 2014; 11:25:06 >

• Gerek önerilerin üzerinden biraz geçmiş olması, gerek ne olursa olsun bir fikir edinsem de yine de sormadan edemiyor insan.. mazur görün şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

PS4 mü, kasa mı diye çok düşündüm.

zırt pırt oyun parası verme ve fps oyun düşkünlüğüm sebebiyle kasa alma konusunda kararımı verdim.

3000 TL ye kadar bütçem var. elzem bir parça için fiyatı biraz yukarı çıkabilirim. sistem önerilerinizi bekliyorum.

Bir de ben HDMİ üzerinden 47'' tv ye bağlamayı düşünüyorum kasayı, uygun olur mu? Teşekkürler..
  • konu içeriği

30 ağustos 2013 tarihinde değiştirilmiş

YENİ BİR MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR SİSTEMİ TOPLARKEN UNUTMAMANIZ GEREKENLER (14.06.2012)

yazıyor
  • Konu şahane olmuş yapanın ellerine , emeğine sağlık. Bu işe yeni başlayacak,benim gibi arkadaşlar için okunmadan bir şey yapılmamalı.
    Benim önümüzdeki yaz pc toplama gibi bir düşüncem var ve bunun hakkında merak ettiğim bazı şeyler var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

1- Pc sadece oyun ve Cad-Cam programları için kullanılacak. 5000-6000 lira ayırabilirim bu pc'ye (monitörsüz). Bu paranın tamamını harcasam kuracağım pc beni kaç sene götürür?Ne kadar süre güncel oyunları oynayabilirim?
    2-Büyük ihtimalle internetten montajı yapıp hazır olarak yollayan sitelerden alacağım.Bu konuda hiç bir bilgim yok. Acaba ilerde parçaları değiştirmek istesem kendim yapabilirmiyim?
  • Yeni topladım kredi kartı yüzünden kısa süreli paraya sıkıştım 2 ay içerisinde (Kasım'a kadar) ihtiyacımı karşılamak satıyorum. Vatan bilgisayardan aldım fatursı mevcuttur Tüm parçaların kutusuda mevcuttur.. Vatan Bilgisayardan ve ya farklı yerden parça fiyatlarına bakabilirsiniz. Beykoz yakınlarına kurulum yapılır.Adım adresim herşeyim belli tüm toplama kasalarda sorunlar çıkar ilk başta benim kasada hiç bir sorun yoktur ve garantisi hem vatan bilgisayar hemde benim güvene dayalı bir alışveriş olur sıfır fiyatından 200 tl civarında aşağısı istediğim fiyat ihtiyaçdan dolayı yoksa satmam zaten.Kredi kartı taksit imkanı sağlayabilirim amcamın dükkanında çekeriz. Taksit yapılır fiyatta çok az pazarlık payı vardır peşin paraya 2450 Tl diyebiliriz. Taksitte son fiyat 2500.
    SADECE İphone 5-5S ile Takas teklifi değerlendirilebilir. Yurtiçi kayıtlı ve garantisi 1 yıldan fazla olan.

Windows 8 + Microsoft Ofis 2013 Lisanslı olarak yüklüdür.(lisans anahtarları verilecektir. win8 cd ile birlikte ofis kurulum dosyası mevcuttur) İçinde 4-5 Oyun yüklüdür.(pes 2013, fm 2014, Call of Duty 4, Far cry3 vb.)

Anakart Asus H81M-Plus
    Ekran Kartı Asus R7 265
    Dvd Sürücü Asus DRW-24F151
    Kasa Cooler Master Elite RC-430 500w
    RAM Kingston 4 GB 1600mhz X 2 (2 adet)
    İşlemci İntel İ5 4690 4.Nesil
    Harddisk Barracuda 1 Tb 3.0
    SSD Kingston V300 120 GB
    Soğutucu Thermaltake Contac21
    Soğutucu Ek Fan 12cm
    klavye Mouse Logitec Mk 330
    Monitör Asus 21.5" VS228NE
    Wifi Adaptör Cisco AE1200 300MBPS KABLOSUZ-N USB ADAPTÖR

• Emeğine sağlık güzel paylaşım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamerx9

Peki şöyle yapsak nasıl olur. 5.000'lik bir sistem alsak sonra her sene değil. Gerektikçe 500~1.000tl civarı upgrade yapsak Hersene kasaylamı uğraşıcaz arkadaş Lanet girsin böyle oyun dünyasına Resmen oyuncu kitlesini haraca bağlamışlar..

Direniş lazım, eylem lazım olmaz böyle Yok Asus amd gforce nvidia plus bilmemne HD300 öteki ay HD3001 sonraki ay HD 3002 diğer ay HD 5001 daha sonraki ay HD5002 ~ ... Bu ne lan ?!

Belkide ellerinde HD9999~ yapacak teknoloji var fakat bunu taksit taksit çıkarıyorlar

Piyasa maximum hangi kaynağa ihtiyaç duyuyorsa bunun 1 tık üstünü çıkarıyor , 10 tık üzerini çıkarmak en büyük kozunu heba etmek olur

Yada tam tersidir , piyasanın (oyun,uygulama) ihtiyaçlarına yetişecek bileşenleri firmalar kılı kılına piyasaya sürüyodur çok daha üzeri yoktur.Haberdar olmadığım için saçmalıyor da olabilirim fakat her türlü komplo üretmeye açık bir sektör

• Hatırlatma için teşekkürler
  • Mesajım bulunsun.pcye geçince bakarım.

• Arkadaş gerekli bilgiler yazmış. Teşekkür ederiz.

iyi paylaşım
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.