Şimdi Ara

Yeni bir kartmı ? Yoksa hd5850 crossfiremı ? Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese iyi forumlar... Sizden yardım almam gereken bir konu var tek başıma işin içinden çıkamadım

Hem yeni çıkacak oyunlara hazırlık hemde daha ilerisi için ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum ama bir yandanda
    crossfire seçeneğini düşünmüyor değilim. Uzun zamandır forumları araştırıyorum ama crossfire hakkında hem deneyimim
    olmadığı için hemde hd5850 crossfire ile ilgilide fazla bilgi bulamadığım için ( yada bulduysam bile hepsi eski konulardı) bu
    konuyu sizlere sormak istedim.

Fikrinizi almak istiyorum. Şu an kullandığım kart sapphire hd5850 ve 2. el değeri yaklaşık 200 tl. Düşünüyorum da 200 tl
    daha verip 2. el bir tane daha 5850 alıp crossfiremı yapsam ? Yada bendeki kartı satıpda üstüne 200 tl daha verip
    5850 crossfire dan daha performanslı bir kartmı bulsam yada bulabilirmiyim ?

Bu arada sitem özelliklerim kısaca;

İ7 920 3.82 ghz cpu
    Asus P6T X58 board
    6 GB DDR3 1333 Mhz ram
    High Power 750W psu

Şimdiden tşkler

• amd yeni driverında hd 6xxx serisine bile kayda değer destek vermedi.
    hd 7xxx serisinde artış sağladı.
    ek olarak son zamanlarda hd 5870 crossfire ile sıkıntı yaşayan 1-2 kişi gördüm.
    bunlara dayanarak hd 5xxx seris bir karta yapılacak bir yatırım bana hiç doğru gelmiyor elindekini satsan üstüne 2.kart parasını koysan
    vatanbilgisayardan 416 tl ye asus direct cu II gtx 560 ti core 448 alabilirsin (stokta kaldıysa) yada ikinci elde 400 tl civarlarına güzel kartlar alabilirsin.
    tabi karar senin ben içimden geçenleri söyledim.
  • Çok tşkler hiç bulaşmim o zmn crossfire işine
  • Bulaşma tabi hiç.
    elindeki eski nesil kartı 200 tl ye alıp daha fazla enerji tüketimi,daha fazla ısı ile ölü yatırım yapmış olacaksın.

çoklu kart kullanmanın yaratcağı sorunlar-baş ağrıları cabası
    elindeki sat.adam akıllı güncel tek gpu bir kart al el iyisi
  • benim gibi gtx 660 ve 660 ti ye bakabilirsin..arkadaşın dediği gibi ölü yatırım olacaktır..
  • CF ye hiç bulaşma o kartlarla elindekini 220tl civarından verip:
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/powercolor-ax7850-2gbd5-2dhpp-hd7850-pcs+-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62581

not:560ti 448cores a hiç bulaşma vram sıkıntısı yaşarsın burda mis gibi ocli özel soğutmalı yeni nesil 7850 varken dimi
  • Arkadaşlarımın da bilgilerini göze al ve tabikide mimari yapısallığı göze al,crossfire işine hiç bulaşma
  • 5850 yi değiştirip 7850 felan alma değmesi lazım en azından 7870-7950 gtx660-660ti felan al hem neyine yetmiyor ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fero01 -- 2 Kasım 2012; 23:28:04 >
  • kesinlikle cf işine bulaşmıyorum çok tşk ederim cevaplarınız için
  • Elindeki kartı satıp 7870 veya 7950 alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blood955

kesinlikle cf işine bulaşmıyorum çok tşk ederim cevaplarınız için

Kesinlikle HD5850x2 cf yapmanı öneririm. Zira 400 liraya alacağın hiç bir ekran kartı 5800'ın cf performansını sana vermeyecektir kardeşim

Yeni teknoloji manyaklığına lüzüm yok. hd4850 ddr5 kullanıyordum sistemi sökmesem cf yapacaktım bende 5870'e yakın bir performans alacaktım 110'ar lira dersek her karta 220 liraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIRAT_G_ -- 4 Kasım 2012; 1:50:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

quote:

Kesinlikle HD5850x2 cf yapmanı öneririm. Zira 400 liraya alacağın hiç bir ekran kartı 5800'ın cf performansını sana vermeyecektir kardeşim

Yeni teknoloji manyaklığına lüzüm yok. hd4850 ddr5 kullanıyordum sistemi sökmesem cf yapacaktım bende 5870'e yakın bir performans alacaktım 110'ar lira dersek her karta 220 liraya

Arkadaşa katılıyorum.Beyler hiç 5850 c.f benclerine baktınızmı oyun testlerine ? 400 liraya alıcağın 560ti den çok daha iyi . kıyas bile edilmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: 22mert

quote:

quote:

Arkadaşa katılıyorum.Beyler hiç 5850 c.f benclerine baktınızmı oyun testlerine ? 400 liraya alıcağın 560ti den çok daha iyi . kıyas bile edilmez

mircro stuttering diyorum ve susuyorum.
  • @FIRAT_G_ benimde ilk fikrim buydu ama çıkamadım işte işin içinden...
  • quote:

@FIRAT_G_ benimde ilk fikrim buydu ama çıkamadım işte işin içinden...

dediğimi yap kardeşim. psu'n sağlamsa hiç çekinmeden cf'yi yap tadını çıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightwish34

quote:

Orijinalden alıntı: 22mert

quote:

quote:

mircro stuttering diyorum ve susuyorum.

6*** serisinde biraz az olduğu söyleniyor. 6850cf de yapabilir daha karlı
  • şimdi bide psu sorun tabi. 750w yeterli gelirmi acaba onuda hesaplamak lazım e.k almadan
  • quote:

şimdi bide psu sorun tabi. 750w yeterli gelirmi acaba onuda hesaplamak lazım e.k almadan

valla onu en iyi cf kullanan 1. kullanıcılarına sor çeşitli testlerde yük durumları var incele derim
  • 5 serisiyle daha once crossfire yapmis biri olarak, kesinlikle bulasmayin diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.