Şimdi Ara

Yeni bir HP Pavilion almadan önce okuyun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Mayıs 2011 tarihinde i7 işlemcisi ve 6770m ekran kartı ile beni kandıran Dv6 6020st bilgisayarımla muhtemelen son haftam. Cihaz aldığım günden beri tam 6 kez servise gitti. Hiç birinde kullanıcı hatası yoktu. En başta değiştirilebilir ekran kartı denen bela yüzünden oluşan problemler vardı. Geçişler sorunluydu. En kötü yanı amd'nin değiştirilebilir kartlar için driver çıkartmamasıydı. Bir de üstüne 6770m'in ne kadar SORUNLU bir kart olduğunu görünce bilgisayardan iyice soğudum. Sürekli "ekran bağdaştırıcısı görüntülemeyi durdurdu, mavi ekran, ekran kararması" hataları vardı. Donma yapıp oyunlardan ve ekran kartını zorlayan uygulamalardan attığı için servise gitti 2 kez. Birinde işletim sisteminiz hatalı dediler (artık ne demekse o) sanki ben farklı işletim sistemlerinde denememişim gibi. Cihaz servisten geldi ancak sorun devam ediyordu. Tekrar gönderdim işlemcisini değiştirdiler (en mantıklısı). Şu an itibariyle arada sırada hala veriyor bu hatayı ama alıştım ben artık. Bu sorun böyle devam ediyor. Bir gece arkadaşlarla oyun oynadık. Oyun bitince bilgisayarı kapattım ve bıraktım (masaüstü gibi kullanıyorum zaten her zamanki yerinde duruyordu.) Ancak sabah açtığımda ekranda görüntü yoktu. Yine servisi aradım. Cihazı aldılar. LCD bağlantı kablosu bozukmuş.. Hem de son çalışmasından sonra hiç dokunmadığım halde. Odada cam açıktı rüzgardan olsa gerek Cihaz tamir edildi ve geldi. Sonra HP sitesinden yaptığım bios güncellemesi sırasında şarjı full ve prize takılı olmasına rağmen kapandı. Bir daha da açılmadı. Yine servise gitti. ANAKART bozulmuş. Geldiğinde şaşırdım anakart değişmiş diye, açıp bi kontrol edeyim dedim. Power düğmesine bastım. Windows başlatılıyor ekranında dondu kaldı. Ne de güzel tamir etmişler dedim ve format attım. Yine Windows başlatılıyor ekranında kaldı. Baktım olmayacak tekrar gönderdim servise. Bu 6. gönderişimdi 1 sene içerisinde ancak 3 kere parça değişmişti. Eğer 6. gönderişimde de parça değişirse 1 sene içinde 4 kez parça değiştiği için ürünü iade ya da değişim hakkım olacaktı. Geçen cuma gönderdim. ANAKART ve SABİT DİSK bozuk şeklinde bir açıklamayla birlikte ikisini birden değiştirip gönderdiler Pazartesi değişim ya da iade (hangisi işime gelirse) işlemlerine başlıyorum. Bunlar sadece benim başıma gelmiş olabilir, ya da gerçekten bu seri sorunlu olabilir. Her neyse, eğer buraya kadar okuyanınız varsa gerçekten teşekkür ederim.

İyi Forumlar .

• hp ler böyle.. ayrıca geçişli kart olayı daha tam tutmadı.. intel işlemcili pc ile nvidia lı katlarda sorun verip duruyor.. en iyisi ya nvidia işlemci çıkartacak ya da intel güzel bir ekran kartı koyacak.. ama şu an için en kralı amd.. amd işlemci ve ekran kartlarıyla 10 numara.. geçişlerde hiç zorlanma yok.. zaten düşük gpu gerektiğinde dahili yüksek gpu gerektiğinde 2 si birde crossfire yapıyor.. tavsiye ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.