Şimdi Ara

YENİ BİLGİSAYARDA KASMA, TUTUKLUK YAPMA PROBLEMİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Merhaba mm87, üst menüden "Sensonrs" kısmına tıklayıp orada "GPU Temprature" kısmına bakmamız gerekli, ısıyı görmek için. Ama özellikle kasma oluyor dediğin zamanlrda ısıya bakıp, burada paylaşmanı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jam&jam

autocad icin 8gb ram yetersiz

2007 yılında 8 gb ram kullanan pc çok azdı . 3 veya 4 gb ram o programa yeterde artar bile. benim 2009 yılında aldığım i3 işlemcili 3 gb ramli hp bile solidworks 2014ü çok rahat kaldırıyor katı model çok karışık olmadıkça.

O program çok eski, işlemci sistem çok yeni. Verdiğim 2016 autoıcad linki turbobite gidiyor o da tel no istiyor. mm87 artık başka bir pcden u torrent kurup indiricek. bu işin çözümü bu. Benim note 5 cep telefonumda bile solidworks kurulu. kasmadan katı modeli inceleyebiliyorum (aynı zamanda autocad dosyalarını da açabiliyor.). varın siz düşünün. kaldı ki tesisatlar 2 boyutlu çizim. ne kaplama var ne birşey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mm87

Şu an kart boşta, sanırım masa üstünde'sin ? Bu şekilde kart ısısı gayet normal.
  • hayır hocam kasma olduğu zamanki fotoğraf bu. ben de şaşırdım ama autocad kullanırken donmalar kasılmalar olduğunda resmi çektim.
  • O zaman karta degil islemcide grafik varsa on bindiriyor yüku

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 007captiva kullanıcısına yanıt
    yani çözüm nedir :) ne yapmam gerekiyor
  • bu da benchmark testi. ne anlama geliyor. durumu nedir yorumlayabilir misiniz arkadaşlar

YENİ BİLGİSAYARDA KASMA, TUTUKLUK YAPMA PROBLEMİ
  • Driver lari gbclle

• http://www.userbenchmark.com/Software şu programı indirip test eder misin. Bütün parçaları tek tek test edip aynı parçaları kullanan diğer kullanıcılarla karşılaştırıyor. Testten sonra browser açılacak o linki atarsan buraya sıkıntıyı tespit edebiliriz belki.
  • Sorun sadece sende yok gibi. Birçok kullanıcı bahsetmiş. Bir kullanıcının önerisi:
    https://community.spiceworks.com/how_to/16298-autocad-mouse-lagging-stuttering-delay-and-video-acceleration
  • kingocd kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim bu çok faydalı oldu. bilmediğim birkaç şeyi daha uygulamış oldum.
  • Hocam autocad 2007 bana inanılmaz hantal gelmişti ve mouse lag olayı oluyordu gerçi sistem eskiydi ama kaldıramıycak kadar da eski değildi.

Sizde de aynısı oluyor anladığım kadarıyla, muhtemelen programdan kaynaklı.

Ancak yine de ram kullanımı yükseliyor olabilir, hdd kullanımı %100 oluyor olabilir (win 8.1de bazen ekran kartı driverı kapatması gerekiyor pc kapatıncaya kadar mouse lagdan masaüstünde bile işlem yapamıyorum bu da ona benzer bi durum olabilir bu arada hdd %100 oluyor)

Bunlardan hiçbir olmuyorsa (solidworks 2014 kullanırken bazen çok fazla parametre olunca ekranda kitleniyor ekran işlem yapamıyorum ram, hdd, işlemci kullanımı %50yi bile görmüyorken hem de) muhtemelen programla alakalı bir durum var demektir.

Ha bir de, sistem performans modunda çalışmıyorsa da bi ihtimal bunlara sebep oluyor olabilir. Tasarruf modunda mı yoksa performans modunda mı bakabilir misiniz?
  • atkurtul A kullanıcısına yanıt
    BUYRUN

http://www.userbenchmark.com/UserRun/3792549
  • mm87 M kullanıcısına yanıt
    Testin gösterdiği kadarıyla parçaların teknik bir sıkıntısı yok hatta ortalamanın üstündeler bile. Büyük ihtimalle ram/gpu kaynaklı. Multitask yapıyorsanız biraz daha ram gerekiyor olabilir ama bildiğim kadarıyla autocad ekran kartı ağırlıklı bir program. Problemin kaynağını bulmak için bence ekran kartını çıkarıp entegre ekran kartıyla çalıştırmayı deneyin. Eğer performans kötüleşirse ekran kartı kaynaklıdır, aynı performansı verirse ram kaynaklıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atkurtul -- 27 Mayıs 2017; 0:34:22 >
  • Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    SİSTEMİ PERFORMANS AĞIRLIKLI ÇALIŞIYORUM. HATTA TÜM GÖRSELLER ESKİ WİNDOWS NT GÖRÜNÜMÜNDE :)
  • atkurtul A kullanıcısına yanıt
    EN KISA ZAMANDA YAPACAĞIM. EĞER EKRAN KARTI KAYNAKLI İSE NE YAPMALIYIM ?
  • mm87 M kullanıcısına yanıt
    Ektan kartini degistir

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.