Şimdi Ara

Yeni Bilgisayarda FPS düşüklüğü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ekran kartın grafikleri süper ama Multiplayer ve GTA Single Player oyunlarda FPS düşüklüğü alıyorum, Tüm herşeyi güncelledim ve FPS için önerilen ayarlarıda yaptım ama henüz bi değişiklik yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali TRTR

Intel Core i7 3770, Bilgisayar kasada zaten 1 tane ekran kart slotu var
    Bios ayarlarında pci ex gen3 ayarı varsa ona bi bakmalisin.
    işlemci hızın yetersiz olabilir.
    Bilgisayar güç tüketimi enerji tüketim modundadır.
  • sakiri kullanıcısına yanıt
    Onu nerden bakabilirim
  • quote:

Onu nerden bakabilirim
    Anakart modelin belli degil. Güç kaynağın nedir bilinmiyor.
    Ramlar nedir ne degildir bilinmiyor. Gtx1660 sisteme bağlantı kurulunca güç girişi bağlantısı ne durumda belli degil.
    Sata2 yada sata3 hardiskmi kullanıyorsun belli degil.
    Birsürü belirsizlik var.
    Bunları açıkca belirtsen sorun çözülür.

En azından hwinfo yüklemelisin.
    linki burda
    https://download.fosshub.com/Protected/expiretime=1594882590;badurl=aHR0cHM6Ly93d3cuZm9zc2h1Yi5jb20vSFdpTkZPLmh0bWw=/2ae0305ba754be120c2195b044fa23aa78d598afada1e849833281532c23b694/5b969867e5c78775cb187a52/5ef30c897b2287584bc1dcc9/hwi_628.exe

Aida64 extreme yüklemelisin

linkihttp://download.aida64.com/aida64extreme625.exe

cpu z yüklemelisin

gpu z yüklemelisin.

Yeni Bilgisayarda FPS düşüklüğüYeni Bilgisayarda FPS düşüklüğüYeni Bilgisayarda FPS düşüklüğüYeni Bilgisayarda FPS düşüklüğü

• quote:

Anakart modelinide yazsan iyi olacak.
    Sanırım senin anakart intel h61 chipsetini kullaniyor. İntelin sitesindee Pci express gen 2.0 desteği yazılı duruyor.

https://ark.intel.com/content/www/de/de/ark/products/52806/intel-h61-express-chipset.html

Sende pci express gen x16 3.0 desteği olmadığı için ekran kartını yarı yarıya kullaniyorolabilirsin.
    Sen yinede burdan anakartın marka ve modelini bizimle paylaşmalisin. Zaten gpu z bile Pcıe x8 3.0 olarak görünüyor.

İşlemcin Pcie gen 3.0 destekliyor ama anakartı çözmek lazım. Diğer bileşenlerde bu kadar büyük darboğaz yaşanmaz. Sonrasında ramlar darboğaz sorunu yapar. Oda ayrı bir konuya giriyor.
    İyi bir anakart işlemci ve ram almanı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiri -- 15 Temmuz 2020; 22:6:57 >

Bilgisayarı yeni aldım ve pek çok anlamıyorum herşeyin nerde olduğunu. Anakart modelini gitiğim zaman bu çıkıyor karşımaYeni Bilgisayarda FPS düşüklüğü

Bilgisayarı burdan aldımhttps://urun.n11.com/masaustu-bilgisayar/i7-turbo-390ghz-16gb-ram-1tb-hdd-2gb-gt1030-oyun-bilgisayari-P397020907

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali TRTR -- 15 Temmuz 2020; 23:40:58 >

• quote:

Bilgisayarı yeni aldım ve pek çok anlamıyorum herşeyin nerde olduğunu. Anakart modelini gitiğim zaman bu çıkıyor karşıma

Bilgisayarı burdan aldımhttps://urun.n11.com/masaustu-bilgisayar/i7-turbo-390ghz-16gb-ram-1tb-hdd-2gb-gt1030-oyun-bilgisayari-P397020907
    Anakartin biosunu girip bakman lazim.
    Peg konfigurasiyon ayarlarini bulman lazim.
    PcIe x16 ve gen3 secilmeli.
    Senin sorun anakartan.
    Çok gücsüz zayif bir anakart.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• makinayı sıfır mı aldın? Zira 2012 model bir i7 var haberin olsun.
    Yeni anakartımı almam lazım yoksa şimdiki anakartı mı iyileştirebilirmiyim
  • napolyon94 kullanıcısına yanıt
    Sıfır aldım
    görmen gereken ne varsa bana tarifini verirmisiniz çünkü ben hiç anlamıyorum kusura bakmayın
  • quote:

görmen gereken ne varsa bana tarifini verirmisiniz çünkü ben hiç anlamıyorum kusura bakmayın
    Yeni aldiysan aldigin yer ile irtibata gecmelisin. Böyle sacma kombinasyon olmaz demelisin.

Benim bilgisayarım için yeni almam gereken anakart satın alma linkini atabilirmisinz
    Yeni Bilgisayarda FPS düşüklüğü
  • quote:

Yurt disinda yasiyorum.
    O yüzden bir öneride bulunamam.

• Yine bir turbox/izoly vakası daha...
    4500-5000 para harcayıp berbat bir sistem almışsınız. Anakartla cartla curtla uğraşmadan hem sistemi hem de ekran kartı 1660'ı iade edip paranızı kurtarmaya bakınız.
    Muhtemelen ekran kartına da 1660 super parası verdiniz.

Keşke testi kırılmadan önce gelseydiniz şu foruma.

• İade imkanınız varsa iade edin. Sanmıyorum ama paranızı kurtarabilirseniz burada konu açın arkadaşlar size düzgün bir pc toplasın.
    O bilgisayarın muhtemelen güç kaynağı da dandiktir. Gücü yetmiyordur muhtemelen . Oyun falan fazla zorlamayın şimdilik derim en azından ne olduğunu öğrenene kadar sonra sisteme en önemlisi ekran kartınıza zarar gelebilir.

• kasayı satın aldığınız sitede 300 watt psu olduğu yazıyor ve perti çıkmış eski donanımları var muhtemelen sıkıntı psu kaynaklı yok benim anlamadığım pc den anlamıyor olabilirsiniz de aldıktan sonra değil almadan önce buraya konu açsanız ne güzel olacak şöyle okkalı 20 cm lik kazık yemişsiniz geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SheKilLll -- 17 Temmuz 2020; 0:22:32 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.