Şimdi Ara

Yeni bettam ve akvaryumum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2 hafta önce Eminönü'nde gezerken bir dükkana girdim ( İsmini vermiyorum ) Gördüğüm karşısında gerçekten insan olduğum için utandım. Bettalara çok büyük eziyet çektiriyorlardı ve 1-2 tanesi de ölmek üzereydi. Gerçekten gururuma çok dokundu ve en azından 1 tanesini buradan kurtarmak için bütçem elverdiğince bir akvaryum aldım. 10 litrelik bir akvaryum aldım ve içerisine 2 tane canlı bitki aldım dibe ise 5x5'lik 5 tane christmas moss aldım. (Şuan yeni olduğu için gelişmesi için biraz zaman lazım) Ev merkezi sistem olduğu için ısıtıcıya gerek duymadım. Zaten akvaryum küçük ve bir de onunla yerini daraltmak istemedim. Filtre şuan yok ama 1-2 gün içinde bir pipo filtre alacağım.

En azından oradaki hayatından daha iyi bir yer olduğunu düşünüyorum. Balığım şuan için çok hareketli elimi gördüğü gibi hemen koşup geliyor çok sevimli :)

Adını Luffy koydum. 2 tane resmi paylaşayım. Umarım sizler de beğenirsiniz.

• benimde ciklet baliklarim öldü koca akvaryum bos kaldi kaldirmakta istemiyorum sürü balıklarıylada ugraşmak istemiyorum bundan alıyım tek yaşıyor zaten. ne kadara aldınız öğrenciyimde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam balık gayet ucuz. Ben biraz küçük aldım 7.5 TL'ye. Biraz daha büyükleri kuyruk türüne göre 15-40 arası değişiyor genelde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RSnazdrovia -- 2 Ocak 2014; 0:40:44 >
  • Baliklari pet bardaklarami koymuslardi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • plastik bir taşıma kabı gibi bir şeydi. Bardak değildi hocam.
  • http://www.akvaryum.com/betta_splendens_(beta)_tatlisur_6_279.asp#b

Burda yazılanlara uygun şekilde bakabilirsiniz.
    Eminönünden zaman zaman malzeme almak dışında asla canlı almam.
    Çok şey gördüm yaşadım oralarda.
    Malesef devlet bazı şeylerin adını koymadığı müddetçe bu görüntüler devam edecektir eminönü vb. yerlerde.
    Bu konu akvaristlerin sıkıntılarından biridir ama malesef yapacak bir şey yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.