Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.725
Cevap
114
Favori
1.076.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayı az olursa marttan itibaren otomatik atarlar yoksa ileri tarihler az kişi tercih ederse olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • redali kullanıcısına yanıt
    Sayı az olacağı belli haziran sonuna kadar bitirirler herkesi istediği kadar eylül-ekim-kasım seçilsin o tarihe kalmaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • selamun aleykum beyler
    Şuan tecil hakkım var.Bozdurup bedelli yapmak istiyorum.Yapılacak işlemler tam olarak nelerdir?
    E devlet üzerinden yapmak istiyorum.işlemleri oradan tamamladık dan sonra muayene olup 31 aralığa kadar parayı yatırmamız mı gerekiyor?
    Diyelim kuralar yapıldı ismimiz çıkmadı ne olacak para iadesi mi yapılacak? işlemleri yapan arkadaşlar yardımcı olabılırse güzel olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Sayı az olacağı belli haziran sonuna kadar bitirirler herkesi istediği kadar eylül-ekim-kasım seçilsin o tarihe kalmaz
    bu kötü oldu hocam işte ya
  • maxcix96 kullanıcısına yanıt
    Aleyküm selam hocam. Yoklama başvurunuzu yapıp sonrasında muayene olucaksınız böylece tecil bozulmuş olacak. Sonra e devletten asal askerlik tercih hizmetlerinden bedelli askerlik tercihi yapacaksıınız, parayı 31 Aralık'a kadar yatırabiliyorsunuz, parayı yatırdıktan sonra da celp tercihi sıralaması yapacaksınız.

Kurada çıkmama durumunda para iadesi oluyor, zaten celp tercihi yaparken sizden ıban ve askerlik şubemizin adını istiyor olası para iadesi için.

• parayı yatırdıktan sonra ne kadar süre beklememiz gerekiyor, e devletten kalan işlemleri yapabilmemiz için?
  • ursaembrace U kullanıcısına yanıt
    Hocam benim ertesi gün açıldı hemen, Max. 1-2 gün içinde sisteme düşer herhalde

• 31 Temmuz'dan önce başvurup vazgeçen var mı? Vazgeçmek için nasıl bir süreç izliyoruz?
  • Merhaba, ben muayne işlemlerimi hallettim. Sanırım 1 kasım son günmüş o zamana kadar yatırıcam. Daha sonraki işlemler nasıl oluyor, internette pek bilgi bulamadım.
    Edit: Askerlik durum sorguladığım da ERTELEME NEDENİ : SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR diyor. Bakaya mı olmuş oluyorum. Bana askerlik şubesinde 1 kasım son parayı yatırma günü demişlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spragga -- 25 Ekim 2019; 11:16:18 >
  • eyvallah dostum
  • Kanun'un yürürlüğe girdiği 26 Haziran 2019'da yoklama kaçağı, bakaya veya saklı durumda olanlar, ödemelerini 1 Kasım 2019'a kadar, diğer hak sahibi yükümlüler ise 31 Aralık 2019'a kadar yapacak.
  • maxcix96 kullanıcısına yanıt
    Hocam o konuda bir fikrim yok ya malesef, aynısı arkadaşıma da oldu o şubeye gidip halledecekti. Bazılarında öyle diyor siz şubeye uğrayın isterseniz

• quote:

Orijinalden alıntı: maxcix96

Kanun'un yürürlüğe girdiği 26 Haziran 2019'da yoklama kaçağı, bakaya veya saklı durumda olanlar, ödemelerini 1 Kasım 2019'a kadar, diğer hak sahibi yükümlüler ise 31 Aralık 2019'a kadar yapacak.
    hocam bu kesin doğru değil mi 31 aralığa kadar vaktimiz var bakaya kalmayanlar olarak
  • Aynen normal tecililiniz var ise 31 Aralık başvuru ve ödeme için son .Ama sistem o kadar açık ki insan kafayı yiyor.ben yoklamayi e devlet üzerinde yaptım muayene oldum.suan da bedelli için hayıra tıkladığımda sistem devam ettiriyor. evete tıkladığımda erteleme işlemi yapman lazim diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: maxcix96

Aynen normal tecililiniz var ise 31 Aralık başvuru ve ödeme için son .Ama sistem o kadar açık ki insan kafayı yiyor.ben yoklamayi e devlet üzerinde yaptım muayene oldum.suan da bedelli için hayıra tıkladığımda sistem devam ettiriyor. evete tıkladığımda erteleme işlemi yapman lazim diyor.
    Ne yapcaz hocam peki, ben e devletten bedelliyi sectim odeme beklenmektedir yaziyor, 31 araliga kadar bankaya parayi yatırıp ordaki işlemleri devam ettirecegim saniyordum

• Merhaba, kanun ciktiginda bakaya, yoklama kacagi, sakli durumda degilseniz basvuru da para yatirma da 31 Aralik 2019 demisler. Neden saniyordum dediniz anlamadim. Sizin bakayalik bir durumunuz mu var ?

• Siz o aşamayı geçmişiniz , ödeme bekleniyor yazıyorsa

• quote:

Orijinalden alıntı: LeonardoFibonacci.

Merhaba, kanun ciktiginda bakaya, yoklama kacagi, sakli durumda degilseniz basvuru da para yatirma da 31 Aralik 2019 demisler. Neden saniyordum dediniz anlamadim. Sizin bakayalik bir durumunuz mu var ?
    yok hocam bakaya değilim
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.