Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.725
Cevap
114
Favori
1.076.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hdugurlu

2 gün önce askerlik şubesine gittim. Oradaki yetkililer para yatırıp, bedelli hakkımdan vazgeçersem mevzuata göre bedelli hakkımdan bir daha faydalanamayacağımı ama parayı yatırmayıp, bedelliden vazgeçersek bir sorun olmayacağını söylediler. Açıkcası emin de konuşmadılar. Onlarında bu konu hakkında çok bir bilgisi yok gibime geldi.
    Abi sıkıntılı şu durum ya :) Bakalım, hayırlısı.
  • Merhaba,

Arkadaşlar ben Temmuz ayında şubeden bedelli başvurusu yaptım. Memur yıl sonuna kadar parayı yatırdığında celp tercihi yapacaksın başka bir işleme gerek yok dedi. Fakat askerlik durum belgesinde sınıflandırılmış yükümlü olarak gözüküyorum ANKARA'da bi birlikte er statüsünde sınıflandırılmışım bulunuyorum. Bu konu hakkında ne yapmam gerekiyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mediatic_

Merhaba,

Arkadaşlar ben Temmuz ayında şubeden bedelli başvurusu yaptım. Memur yıl sonuna kadar parayı yatırdığında celp tercihi yapacaksın başka bir işleme gerek yok dedi. Fakat askerlik durum belgesinde sınıflandırılmış yükümlü olarak gözüküyorum ANKARA'da bi birlikte er statüsünde sınıflandırılmışım bulunuyorum. Bu konu hakkında ne yapmam gerekiyor ?
    Yardımcı olabilecek var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mediatic_ kullanıcısına yanıt
    Nerden anladınız sınıflandırılmanızı ?
  • agacoli A kullanıcısına yanıt
    Asal er sınıflandırma sonucundan fakat benim elimde imzalı mühürlü belge var. Bedelliye dair

• quote:

Orijinalden alıntı: mediatic_

Asal er sınıflandırma sonucundan fakat benim elimde imzalı mühürlü belge var. Bedelliye dair
    Merhabalar,
    Bir önceki sayfada cevaplamıştım aslında.Bizden farklı bir durumunuz yok.Eylülde bedelliye başvurmamıza rağmen ekim 1 de sevkim çıktı.Şubeden kuradan sonra tekrar sınıflandırılacğımızı söylediler.Sorun olmayacak yani.Ben şuan için paramıda yatırdım.Bu hafta celbide seçtikten sonra ocak ayını beklememiz yeterli olacaktır kuraya kadar.
  • Normalde Kasım’da askere gitmem lazımdı. E-devletten bedelli başvurusu yaptım parayı yatırmadım. Sınıf ve tertibat bekliyor gözüktüğü halde sınıflandırmam yapılmadı bu dönem için. Demek ki bir sorun yok şu an için.

Sanırım bedelli başvurusunu şubeden yaptıranlarda sınıflandırma yapılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erebor27 -- 30 Eylül 2019; 6:49:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erebor27

Normalde Kasım’da askere gitmem lazımdı. E-devletten bedelli başvurusu yaptım parayı yatırmadım. Sınıf ve tertibat bekliyor gözüktüğü halde sınıflandırmam yapılmadı bu dönem için. Demek ki bir sorun yok şu an için.

Sanırım bedelli başvurusunu şubeden yaptıranlarda sınıflandırma yapılmış.
    Tavsiyem hemen parayı yatırın. Kendinizi birden askerde bulabilirsiniz.
  • fafa1236 F kullanıcısına yanıt
    Sonucta ben bu yasa çıktığında tecilliydim ve araliga kadar ödeme hakkina sahibim. Tecilim bitmeden de başvurumu yaptim. Öyle bir durum olacağını dusunmuyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • erebor27 kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı durumdayım. Aralık'ta yatıracağım.
  • Herkese merhaba , bedelli askerlik yapmaya karar verdim. E devlet üzerinden başvuru yapacağım sanırım. E devletten başvurduktan sonra ne gibi aşamalar izleniyor. Bilgi sahibi olanlar anlatabilirse sevinirim.

• Bedelli müracatımı askerlik subesinden yaptım ancak edevlette sınıf ve tertibat beklioyor diyor ama ziraatten tc mi girip ödeme yapmak istedigimde 33.230 tl alacak borcu çıkıyor yani benim bedellim olmuş mu şubeden yapan arkadaşlar sizde durum nedir?personelim net den baktigimda da sinif ve tertibat bekliyor diyo.

• MOVISTAR kullanıcısına yanıt
    daha önce askerliğinizi tecil ettirdiniz mi? yoksa ilk defa mı işlem yapacaksınız?
  • Temmuz ayında bedelli başvurumu yapmıştım. Şu an devam eden bir yüksek lisans eğitimim var. Tezim uzadığı için (yüksek lisanstaki 3. yılım 2020 Ağustos itibariyle bitecek.) 2020 yerine 2021'de bedelli askerlik yapmak istiyorum. Bu durumda bedelli başvurumu iptal edebilir miyim? İptal edebiliyorsam bir sonraki bedelliye başvurabilir miyim?

Henüz 33230 tl'yi ödemedim.
  • Ziraat bankasından şuanda bedelli kredisi en uygun paket hangisi ?? Sizler kaç ay ödemeli olanı seçtiniz ve toplamda ne kadar ödeyeceksiniz ??
  • Bedelli kurası sonucu bedelli çıkmazsa 6 aylık olana gitmek zorunda mıyız yoksa bir sonraki kuraya katılabilir miyiz ??
  • Mastermind33 kullanıcısına yanıt
    Hocam bildiğim kadarıyla devam eden bir tecil hakkın varsa 2021 için başvurabilirsin. Ama görünen kuralık bir durum olmayacak. Başvuru sayısı 145.000'den bir hayli az olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otherzn1

daha önce askerliğinizi tecil ettirdiniz mi? yoksa ilk defa mı işlem yapacaksınız?
    Temmuz gibi tecil ettirmiştim ilk defa olmayacak

• MOVISTAR kullanıcısına yanıt
    o zaman yapacağınız işlemler çok kolay. sadece para yatırmak için bankaya gideceksiniz. tabi internet bankacılığı ile yapmak istiyorsanız o başka

E devlete girin.

ASAL askerlik tercih işlemleri bölümüne tıklayın. ardından gelen metinleri okuyun onaylayın. Sonra size bedelli askerlik tercih edip etmeyeceğinizi soruyor. bedelli askerlik yapmak istiyorum kutucuğunu işaretleyin ve devam edin. ardından sizi ödeme beklenmektedir ekranına atıyor.

Ödemenizi Kamu bankaları veya PTT den yapabiliyorsunuz. parayı yatıdıktan sonra bazen hemen e devlet sistemine düşüyor bazen ertesi gün. tabi şimdi düzenlemiş olabilirler.

Parayı yatırdınız ardından sizden bedelli kurasında çıkmamanız durumunda paranızı geri alabileceğiniz askerlik şubesi ve şahsınıza ait bir banka hesap numarası istiyor.

Diğer adımlarda ise bedelli çıkmaması durumunda askerliğinizi er/erbaş, yedek subay veya yedek astsubay olarak kendi tercihinize göre sıralıyorsunuz.
    Sonra size er olarak yaparsanız 6 ay ücretli askerlik yapıp yapmak istemediğinizi soruyor. bunları da isteğinize göre seçin.

Ardından ilk başta bedelli askerlik celp tercihi sıralaması geliyor. mart 2020 ile aralık 2020 arasında celp dönemleri var. isteğinize göre sıralayın. sonrasında (bedelli çıkmazsa) er/erbaş,yedek subay ve yedek astsubay celp tercihleri çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: otherzn1

o zaman yapacağınız işlemler çok kolay. sadece para yatırmak için bankaya gideceksiniz. tabi internet bankacılığı ile yapmak istiyorsanız o başka

E devlete girin.

ASAL askerlik tercih işlemleri bölümüne tıklayın. ardından gelen metinleri okuyun onaylayın. Sonra size bedelli askerlik tercih edip etmeyeceğinizi soruyor. bedelli askerlik yapmak istiyorum kutucuğunu işaretleyin ve devam edin. ardından sizi ödeme beklenmektedir ekranına atıyor.

Ödemenizi Kamu bankaları veya PTT den yapabiliyorsunuz. parayı yatıdıktan sonra bazen hemen e devlet sistemine düşüyor bazen ertesi gün. tabi şimdi düzenlemiş olabilirler.

Parayı yatırdınız ardından sizden bedelli kurasında çıkmamanız durumunda paranızı geri alabileceğiniz askerlik şubesi ve şahsınıza ait bir banka hesap numarası istiyor.

Diğer adımlarda ise bedelli çıkmaması durumunda askerliğinizi er/erbaş, yedek subay veya yedek astsubay olarak kendi tercihinize göre sıralıyorsunuz.
    Sonra size er olarak yaparsanız 6 ay ücretli askerlik yapıp yapmak istemediğinizi soruyor. bunları da isteğinize göre seçin.

Ardından ilk başta bedelli askerlik celp tercihi sıralaması geliyor. mart 2020 ile aralık 2020 arasında celp dönemleri var. isteğinize göre sıralayın. sonrasında (bedelli çıkmazsa) er/erbaş,yedek subay ve yedek astsubay celp tercihleri çıkıyor.
    Çook teşekkür ederim uğraşıp yazmışsınız uzun uzun.

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.