Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (438. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.725
Cevap
114
Favori
1.076.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 436437438439440
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

manisa alaşehir'e çıktıysa askerliğin ilk gün kapıda ptt'ye teslim ediyorsun, evine gönderiyorlar. çıkışta alma gibi bir durum yok.

• AMC A kullanıcısına yanıt

ayazda parkaları çıkartmıştık beşerli yan yana sıra olmuştuk ilk gün. bir sağ koldan bir sol koldan aynı anda vurdulardı  

• Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt

Bize yapmadılar ya sordular

• YigitErkin20 Y kullanıcısına yanıt
    Herkesi aşı için toplayıp götürüyorlar sadece tetanoz vurdular. İstemeyenler ordaki doktora sırası gelince anlattı kimisi yaptırmadı kimi aradan imza atıp yaptırmadan aradan kaydı gitti :) Herkese zorunlu diye söylüyorlar ama duruma bağlı

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • "askerlikte internet? (ösym işlemleri için)" başlıklı bir konu açtım. bilgi sahibi olanlar ilgilenirse sevinirim.

https://forum.donanimhaber.com/askerlikte-internet-osym-islemleri-icin--153491892

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizce bu sene kura olur mu ? 93k nin kaçının başvuruyu tamamladığı haberlerde geçmiyordu galiba, bedellide 2 ay içinde ödeme oluyor

• karmencfd K kullanıcısına yanıt

Tamamının başvuracağını sanmıyorum çünkü bedelli 80k oldu bir de kaçakların kaçak oldukları süre kadar ekstra ceza ödeme durumları var bedelli için.

• arkadaşlar bedelliye başvurdum. tecilim bu ayın 18'inde bitiyor. şubede 18'ine kadar parayı yatırman lazım dendi ama başvuru bölümünde başvurunun ardından 2 ay içinde parayı yatırman lazım diyor. Hangisi doğru?

• BLG# kullanıcısına yanıt

18 ağustos tecil sonu olmayabilir. Ağustos celbi 1. Grup da 18 ağustosta sevk olacak. Belki gideceğiniz birlik / sınıflandırma belli oldu, haberiniz yok. Eğer öyleyse ondan 18ine kadar parayı yatırın demiş olabilirler.

Artık bakaya olanlar da bedelliye başvurabilir ama fark ücretini ödeyerek. Her bir ay için 3500 gösterge x memur maaş katsayısı kadar fark çıkıyor. (şuan için 825 TL kadar birşey olması lazım).

• 10 kasım sevk tarihim. Bu tarihi eylül ya da ekime almak istiyorum yani erkene almak istiyorum. Mümkün müdür dilekçe vs. ile daha önce başvuran oldu mu ?

• EYLÜL - İKM.MLY.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH./EVRENKIŞLASI MALTEPE/İSTANBUL

Burada askerliğini yapıp da bilgi verebilecek var mıdır? Ayrıca aynı dönemde burada olacaklar varsa haberleşebiliriz.

Birkaç sorum olacak.

"Evrak alma başlangıç" tarihinde belgeyi alıyoruz ve son teslim tarihimiz burada yazacak değil mi? Bu belgeyi almak dışında başka yapılması gereken bir şey var mı belgeyi alıp gidiyor muyuz direkt?

Bir de bedelli için hazırlık rehberi tarzı bir başlık vs. mevcut mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JePinkman -- 23 Ağustos 2022; 10:33:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iscooooooo

Arkadaşlar Kenan Evren Kışlası (İstanbul-Maltepe) için askerlik yapacak olanlar sizlere tecrübemi aktarayım.

Evrak bitiş tarihi askerlikten sayılıyor ben yol izni ile beraber 20 eylülde teslim oldum 16 ekim saat 11 gibi çıkış yaptım. Toplamda 26 gün askerlik yapmış oldum. Evrak bitiş tarihi 18 eylüldü. Sevk kağıdında katılacağınız tarihe iyi bakın yanlışlıkla erken gelenler vardı boşu boşuna 2 gün askerlik yaptılar.

-Kışlaya telefon sokmayan sadece ben vardım diyebilirim. Telefon olayında sadece girişte korku veriyorlar askerlik uzar diye ama bir şey olmuyor sokmak çok rahat. Tabii ki yine dikkat etmek gerek.

-1 adet tuvalet kağıdı getirin bazen sıkıntı olabiliyor kalmıyor genel olarak var ama..... ayrıca tırnak makasıda unutmayın. askeriyede satılıyor 4.5 lira.

-Terlik sakın unutmayın. Kışla içerisinde askeri eşya satan yer mevcut. Fanila hediyelik eşya her türlü alet edevat mevcut ama sıra oluyor.

-NAKİT PARA GETİRMEYİNNNN !!! Nakit para ile kesinlikle alışveriş yasak eğer biri sizden nakit alıyorsa cebe indiriyordur.

-Askerliğin rahat geçmesi tamamen komutana bağlı benim ki iyiydi o yüzden sıkıntı olmadı.

-1 adet baş havlusu, 1 adet vücut havlusu, 2 adet traş bıcağı, 2 adet fanila, 2 adet çorap, 2 adet iç çamaşırı, 1 adet traş köpüğü, 1 adet kulak tıkacı, 1 adet diş fırçası, 1 adet diş macunu askeriyede veriliyor çantanızı bu şekilde ayarlamanızı tavsiye ederim (unuttuklarım olabilir)

-Koğuşlar 14 kişilik. Bedelli askerler aynı yerlerde kalıyor Uzun dönem askerler ile beraber kalmıyor. Ayrıca size verilen BD (Bedelli numarası) göre pisuar, tuvalet ve gireceğiniz lavabolar belli.

-Her sabah 5 ile 6 arasında duş mevcut. O saatler çok erken derseniz takıma ait duş tarihlerinde girebilirsiniz.

-Kışla eski artık son günlerini yaşıyor Marmara üniversitesine devredildi.

-Yanınızda aşı kartınızı getirin tarihleri soruyorlar. Koğuş düzenleri tek aşı yapanlar çift aşı yapanlar ve hiç aşı yapmayanlara göre sıralanıyor. Ayrıca askeriyede aşı olabilirsiniz.

-Yemekler genel olarak iyi öyle aman aman da güzel değil tabii ama o kadar kişiye göre güzel yapıyorlar. Et çok fazla çıkıyor.

-Askerlik esnasında rapor alırsanız askerlik süreniz uzar. Çok ama çok kötü olmadıkça almayın.

-Hırsızlık olayları ben hiç duymadım. ancak temassız kartları kaybedince kullananlar olmuş dikkat etmek gerek.

-Gereksiz dedikodular olabiliyor yüzbaşı bir şey demeden inanmayın

Genel olarak bunlar aklımda kalanlar, sormak istediğiniz soruları özelden sorabilirsiniz.

Saygılarımla.

Merhaba, ben de Eylül’de Maltepe ikmal maliye okulunda bedelli askerlik yapacağım. Konu içi aramada bu mesaji buldum. Maltepede yapacak arkadaşlara faydası olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jordan Ibe -- 25 Ağustos 2022; 21:11:19 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Jordan Ibe kullanıcısına yanıt

Evet arkadaşlar belki pandemi azaldı diye aşı olayları kalkmış olabilir. Yüzbaşı Eren komutanun bölüğe denk gelenler şanslı çok iyiydi :) genel olarak sıkıntı yok gayet iyi bir yer

• iscooooooo kullanıcısına yanıt

Bilgilendirmeler için teşekkürler. Belki gitmeden sizi birkaç kez rahatsız edebiliriz :)

• JePinkman kullanıcısına yanıt

sorun değil mümkün oldukça cevap veririm.

• Yoklama kacagi olup basvuru sureciyle ilgili bilgi paylasabilecek var mi?
    Sanirim edevletten olmuyor. Muracaat tarihleriyle ilgili bilgi de bulamadim. Subeye gitmek gerekiyor gibi.
    Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kril -- 26 Ağustos 2022; 10:16:53 >
  • 
Sayfa: önceki 436437438439440
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.