Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (436. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.725
Cevap
114
Favori
1.076.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Teşekkür ederim hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • x_abner X kullanıcısına yanıt

Aklınıza ilk gelen şeyler hocam; diş fırçası, tuvalet kağıdı, çokça boxer, fanila, çorap, tuşlu telefon, kulaklık bot vatkası vs.

İlk akla gelmeyen hayati şeyler; şeffaf eldiven, pudra, çoklu priz, not defteri, zaman geçirmek için kitap, kağıt oyunları vs,, mavi ya da beyaz(kışla kışla değişebilir) yastık, (bizim yastıkların içinde hamamböceği vardı sapsarıydı) youtube açan tuşlu telefon vs vs. Bunların çoğu kantin de mevcut zaten. Bir şey götürmezseniz de çok şey kaybetmezsiniz. Rahat edeyim diyorsanız tedbir almak her zaman iyidir. 18 ay yapmış olanlar 30 günü az buluyorlar ancak 3 günlük bir yere gittiğinizde bile çok şeye ihtiyacınız oluyor. Askerde de olacak

• sesenyoung kullanıcısına yanıt

hocam android telefon nasıl sokarız

1.Kpss kitabi getirebilirsin bizim kogusta 2 tane soru bankasi getiren vardi orda calisirim diye. Nobetlerde soru cozersin. Normal okuma kitabida getirebilirsiniz yabanci/turk yazar fark etmiyor.Hatta bazi arkadaslar cengel bulmaca getirmisti nobette cozuyolardi vakit gecirmek icin.

2. Askerlik 26 - 27 gun artik.

3. Goturebilirsin bir tane ekstra pijama alti gotur orda pijama takimi vericekler zaten. Eger yetmezse malzemelik diye bir yer var ordan alabilirsin. Benim tavsiyem herkese kas gevşetici krem de getirin yaninizda cok lazim olacak

1. götürürsün. akşam yemeğinden sonra 17:30 gibi serbestsin.
    2. 5 mart'ta girdim, 30 mart'ta çıktım. 26 gün.
    3. mutlaka götür. kışlanın içinde gazino bölgesinde tuhafiye var orada da satılıyor hepsi ama fiyatlar aşırı derecede kazık. piyasada çok daha ucuza bulursun hepsini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 7 Temmuz 2022; 12:22:41 >

aslında 30 gün. ancak yol izni, tmi (terhis mahiyetinde izin) vb. şeylerle süre düşüyor. ben 26 gün yaptım.

• Dostlar selamlar, başvuru durumumda "Askerlik Bedelini Ödediniz. Sınıflandırılmanız Bekleniyor." yazıyor. Bundan sonra yapmam gereken bir şey yok herhalde dimi, sadece beklememiz gerekiyor?

• Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt

Hocam ikametgah adresim ve şu an iş dolayısıyla yaşadığım şehir farklı. İkametgah adresim olmayan bir şehirden bilet alıp yola çıkacağım, sevk başvurusu yaparken sizce bu bir sorun yaratır mı?

• G--MAN kullanıcısına yanıt
    Yaratmaz. yol parası ikametgah adresine göre verilir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • puresayk0 P kullanıcısına yanıt
    Ocak ayının son haftası açıklanır

• G--MAN kullanıcısına yanıt

sorun olmaz ama yol paran ikametgah adresine göre yatacaktır

• Sevk belgeleri erişime açıldı arkadaşlar.

• Manisa - Alaşehir var ise faydalı olursa ne mutlu.

Ortam çok güzel belli bir seviye hakim hırt adam çok fazla yok. Hırsızlık yok o konuda rahat. Vakit ulaştırma olursa eğitimlerde geçer, inzibat olursa 7/24 yatar vakit geçmez. Ulaştırma 4 vietnamdır. Ama eğitim olmazsa da vakit geçmez. Günde 12 km yürüyüş oluyor. Yazın çile bol bol atlet don alsın.

Kendi sim kartını muhakkak alsın. Girişte askercel var desin geçsin. Kimse kullanmıyor herkes değişiyor içerde hattıyla.

Langırt - bilardo- ps cafe var ama ulaştırma olursanız bide gitmişken zaten ps cafe vs yerine sohbet ederek vakit geçirsin ki konuşarak ortam çok iyi gidiyor.

28 gün askerlik yapılır. Şehri gezsin dolansın 3-4 gibi girsin erken giren de geç giren de aynı anda koğuşa alınır.

Ağır iş yok ama angarya çok. İştima 3 kere alınır. Kalk 6 dır. Merak etmeyin sağa sola dön tekmil ver ve yürüyüş eğitim bu kadar. Yürüyüş yorucudur ama yoksa çöp toplar

Buraya seçilmemek için paytak yürüsün. Rol yapmak bedava.

Tabanlık muhakkak alsın taşla da ezsin ilk gün iyice. Bot boyası gereksiz hiç silmedim bile.

- Arabadan anlıyom derse garajcı seçerlerse tüm askerlik yatar.

- Bölük kıdemlisi vs olmasın

- Fazla uyanıklık yapmasın göze batmasın mesela mıntıkadan kaçmak için numara yapmasın

- Tekrar ediyorum sıcağı çok pis. Önlemini alsın.

- Muhakkak kitap alsın.

- 4 eğitimci komutan ayrıldı onlar hakkında fikir veremem.

- Not defteri ve tükenmez kalem alsın mavi ve siyah sonra bana dua etsin.

- Bu askerlik bitmez diyen tiplerden olmasın Tüm askerlik boyu dalga konusu olmaya gerek yok.

- Tören takımında iyice yorarlar.

- Sesiniz kısılana kadar marş söyleme var.

- Nihayetinde 1. hafta alışma 2.hafta eğitim 3. hafta atış 4. hafta tören ve bitiş.

• merhaba,

23 temmuzda mı teslim olmalıyım ve corona testi kalktı mı?

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi
  • cicyowich C kullanıcısına yanıt
    Test kalktı 23 ü teslim

• Haziran ayı başında başvurumu yaptım ve parayı yatırdım, şu an sistemde "Askerlik Bedelini Ödediniz. Sınıflandırılmanız Bekleniyor." yazıyor. Yapmam gereken bir adım daha var mı? Dikkat etmem gereken en önemli konu nedir? Bilgilendirirseniz çok sevinirim arkadaşlar

• 23 ü cumartesiye denk geliyor, o gün yola çıksam cumartesi akşamı birliğe teslim olsam sorun olur mu? bir de kovid testi yaptırmak gerekiyor mu

• 
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.