Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.724
Cevap
114
Favori
1.075.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 aydır uğraşıyorum. Şubeye 5 kere gittim bu süreçte.Şubedekiler bile bıktı artık benden. Edevletten ve şubeden bedelli için başvuru yapamıyordum. Bugün şubeden biraz uğraştılar. Sonradan başvurun açıldı dediler başvuruyu yaptı. Şimdi baktım borç görünüyor artık. Pazartesi ilk iş parayı yatırıp kurtulmak. Sanırım parayı yatırınca dertler bitmiyor ama en azından başvurum görünüyor artık buna da şükür
  • Tecili olup başvuru yapanlar için çok farklı hatalı durumlar var.
    Parayi yatirip celp tercihi yapma ekranı bile görmeden 1.adimdan direk 11 e adima atlamasi,
    Tecil bozulduğu halde tekrar tecil yaptır öyle basvur,
    Subeden basvurularda odemenin cikmamasi,
    31 agustosa kadar 2019 da sevk bulunanlara ödeme gozukmemesi,
    Basvuru ekranlarinda bazılarında İban sormamasi,hatta para iadesi icin askerlik sube dahi girmeyen basvurular
    Bedelli tercihine evet seçip 11.adimda hayira dönüşmesi,
    Askerliğin ertelenmesini istiyorum bazi basvuranlarda gözükmesi,
    Bedelli basvurusunu iptal ettiği halde tecilin duzelmemesi
    ....
    Liste uzuyip gidiyor kısaca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dmitnick -- 23 Ağustos 2019; 23:42:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TITAN kullanıcısına yanıt
    Şuan için heyecanlanmayın bence. Hala ne olacağı belirsiz. E-Devlet'te sürüyle hata var. Düzenleme yapacaklardır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zedge08

Merhaba arkadaşlar. Benim de şöyle bir durumum var,

Şuan tezsiz yüksek lisans(iö) öğrencisiyim. Şubat'ta yazılmıştım ve ilk dönemi bitirdim. 2. dönem kayıt yenileme, harç ödeme ise Eylül 10-20 arası. Kayıt yenilemediğim takdirde de tecil hakkı sonlanıyor diye biliyorum. Şimdi ben bu tarihten önce bedelli askerliğe başvurup, 2. dönem kaydı yenilemezsem benim tecilim sanırım bedelliye başvurduğum için diğer arkadaşların kura tarihine kadar geçici tecil aldığı gibi 31.12.2019 tarihli birşey olacak. Mevcut tecil bedelli başvurusunda düşeceği için kayıt yenilemeyi düşünmüyorum ve kayıt yenilemeden önce de bedelliye başvurmak istiyorum. Çünkü öğrencilik hakkını kaybedince bakaya durumuna düşeceğimden sistem bedelliye başvurtmayacak diye tahmin ediyorum.

Sormak istediğim kura çıkmazsa Şubat'ta tekrar kayıt yenileyip askerliğimi tecil ettirebilir miyim ? Yada benim durumumla alakalı ne yapmamı önerirsiniz ? Her türlü ücreti yatırıp, kayıt yenileyip yüksek lisans tecilini cepte tutup öyle mi bedelliye başvurmalıyım ?

Çünkü iö ve tezsiz olduğu için dönem ücreti yüksek, yüksek lisans tecilini bu süreçte kullanamayacaksam parasını ödemek, bedelliye de bütçe ayıracağım için mantıksız geliyor.

Şimdiden uzun yazdıysam kusuruma bakmayın ama yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    Benim tecilim 2020 Temmuz'a kadar suruyor. Bedelli askerlige ne zamana kadar basvurabiliyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeonardoFibonacci. -- 25 Ağustos 2019; 7:51:42 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • LeonardoFibonacci. L kullanıcısına yanıt
    Eger 33.250 tl olan bedelliden yararlancaksan basvuru 31 agustos, odeme aralik sonu

• meogk kullanıcısına yanıt
    ASAL'ın duyurusundaki 6. madde aşağıdaki gibi:

2020 yılında silahaltına alınacak 2000 doğumlular ve bunlarla işleme tabi daha yaşlı
    doğumlu yükümlüler 16 Temmuz-31 Aralık 2019 (dahil) tarihleri arasında e-Devlet üzerinden veya
    askerlik şubesi başkanlıklarına müracaat ederek bedelli askerlik, yedek subay, yedek astsubay ve
    erbaş/er tercihlerini yapacaktır.

Peki 2020'de biteceği için tecilim ben bu maddeye dahil olmuyor muyum ?
    31 aralık 2019 tarihine kadar başvuru süreniz var 2020de tecili biticekler için öyle diğerleri tecili erken biticekler için kaçak durumuna düşmesinler diye.
  • fafa1236 F kullanıcısına yanıt
    Başvurunuz nasıl silindi ?
  • agacoli A kullanıcısına yanıt
    Ben 29 Temmuz’da başvurdum. 30 Temmuz’da e-devletten başvurum değiştirilmiş. Ama ben e-devlete girip herhangi bir işlem yapmadım bile. Şubedekiler de göremiyor ben mi yaptım merkezden mi yapılmış onlar da bilemedi . Daha sonra şubeden tekrar başvuru da yapamadım sistem senin için bedelliye izin vermiyor dedi. Sürekli gittim denedik 2 gün önce düzeldi başvuruyu yaptım artık.

Yani 31 agustos tarihi 2019 yili icersinde tecili bitenler icin, 31 aralik ise 2020 icerisinde tecili bitecekler icin son tarih. Dogru mu anlamisim acaba ?

• Castieello kullanıcısına yanıt
    Başvurun şubeden yapıldıysa ilk seferinde e devlet ve onun arasında acayip bi kopukluk var şubeden yaptıgın işlemi çogu zaman görmüyo
    Evet doğrudur hocam şöyle düşün 2019 yılı içinde tecili biten adam kaçak durumuna düşüyo o yüzden ona başvur diyolar ama 2020 yılında tecili biticek adam kaçak durumuna düşemez 2019da o yüzden onun süresi aralık 2019a kadar
  • Arkadaşlar merhaba şubeye giden ya da son durum hakkında bilgisi olan var mı
    31 ağustos tecili bitecekler ödemeyi yaptıklarında problem düzeliyor mu? Şubeye gidip dilekçe ile mi uğraşacağız ne yapacağız
    Diyelim ki kurada çıkmadık benim normalde 2020 haziran tecilim vardı bu tecil tekrar aktif mi olacak. Ne saçma sistem yani süründürmeyi seviyorlar.
    Edit beyler kuraya kalmayacağız galiba.

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asefakaratas -- 25 Ağustos 2019; 17:55:37 >
    Cok tesekkur ederim cevapladiginiz icin hocam

• asefakaratas A kullanıcısına yanıt
    Hocam 31 ağutos meselesini çok araştırdım ve benim teorim ödemeye yapsakta yapmasakta o tarihe kadar tecilin durmadan ileri atılıcagı çünkü sonuçta sistemde bedelli için başvurumuz gözüküyor o yüzden 31 ağustos tecil kısmı sistemsel bi hata biranda herkes hurra diye askere gönderemezler.
  • 20bin başvuru olmuş şuana kadar, fiyat bu kadar yüksek olup bir de 1 ay olunca kimse tercih etmedi, zaten yaşı tutanlar geçen sene gitti. Neyse en azından kura çıkmadı derdi yaşamayız.
  • Wake Me Up When I Care kullanıcısına yanıt
    Aynen böyle giderse kura olmaz yaşı tutmayıp yapmak bedelli yapmak isteyen az kaldı ve paranın yüksek olması cabası tek korkum biz bedelli yaptıktan sonra ücretin düşürülmesi olur talep az olduğu için

• Arkadaşlar şubeden başvuru yapan var mı? Ben başvurumu şubeden yaptım. Ama 2 hafta olmasına rağmen yatırdığım para görünmüyormuş...
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.