Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (348. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.725
Cevap
114
Favori
1.076.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CesurKavimlerinEfendisi

Akıllı telefon sıkıntı olur mu ?

Eğer iyi bir komuta denk gelirseniz oyun canavarı masa üstü bilgisayarınızı bile götürebilirsiniz sıkıntı yapmıyorlar. Sormazlar ama oldu da sordular diyelim oyun oynayacağım dersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sağlık ocağı muayenesi sisteme ne zaman düşüyor? cuma günü muayene oldum hala sistemde gözükmüyor.

Otomatik sisteme düşmesi gerekmiyor mu?

• Arkadaşlar kolay gelsin askerlik tecilim otomatik 31 aralığa uzadı bu ayda memurluk atamam oldu askere bedelli gitmek istiyorum işe başlar başlamaz direk başvuru yapıcam sorum ise bu işlemler 31 aralığa kadar mı olmalı bide bütün işlemler kaç gün sürüyor yardımcı olabilecek var mı ?

• @Resurrectionn

2-3 gün sürebilir, araya hafta sonu girmiş. Er geç onaylanır. Zaten hizmet tercihini yapabiliyorsanız muayene onaylanmıştır.

@asdekler
    En geç 31 aralığa kadar yoklama başvurusu + hizmet tercihi + ilgili bankaya ücretin yatırılması işlemlerini tamamlamış olmanız lazım.
    Yotubeda bedelli başvurusu nasıl yapılır videoları var son 1 yıllık videolar günceldir.
    Eğer aile hekimi hastaneye sevk etmezse 1 hafta içinde halledilir.

• a-f-h A kullanıcısına yanıt

Bugün şubeye giderek direk hallettim hocam. Hizmet tercihini de orada yaptım.

Geriye parayı yatırmak kaldı.

direk devlet bankasına parayı yatırıyor muyuz ? bunun içni de e devletten bir şey yapıyormuyuz acaba

• 2 ekimde tecilim bitiyor ne zaman bedelli başvurusunda bulunmam lazim

• the__executioner__ kullanıcısına yanıt
    Tecil bitmeden başvurmalısınız.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt

Teşekkürler

• @Resurrectionn

Bildiğim kadarıyla edevletten birşey gerekmiyor. Bankada adınıza ödeme kaydı oluşmuştur. 2 ay var deyip sürüncemeye bırakmayınız, ödeme kaydı bir süre (2-3 ay falan herhalde) sonra düşüyor / sistemde gözükmüyor. Tekrar şubeye gidip bedelli başvurusu yapmak zorunda kalıyorsunuz. Konuda geçmiş sayfalara örnekleri var.

@the__executioner__

Eğer askerlik başvurusu olarak daha önce hiçbir şey yapmadıysanız 2 ekimden sonra 31 aralık 2021e kadar yoklamaya tabii olacaksınız. Bu tarihe kadar,

1- Edevletten Asal Yoklama Başvurusu
    2- Aile hekimi muayenesi
    3- Edevletten Askerlik hizmet tercihinin bedelli istiyorum seçip doldurulması
    4- İlgili bankaya ücretin yatırılması

İşlemlerini halledersiniz.
    Daha önce yoklamanız yapıldıysa ilk 2 adımı pas geçer, 3-4'ü yaparsınız.
    Altını çizerek yazıyorum 2022 bedellisi için 31 aralık 2021 son tarih. 3 veya 4. Adımı 1 ocak ve sonrasına sarkıtırsanız normal askerlik kapsamına alınırsınız.

• a-f-h A kullanıcısına yanıt
    Dün gittim yatırdım direk kimlikle hocam. Teşekkürler.

• sevk tarihi belli bu tarih öne çekilebiliyor mu?

• Selamlar, 2017'de üniversiteden mezun olduktan sonra sağlık muayenesi yaptırıp askerliği 2 yıl tecil ettirmiştim. Şuan yurt dışında yüksek lisans yapıyorum ve askerliğim de bu sebepten tecilli. Sorum şu 2017'de muayene yaptırdığım için yeniden muayene olmadan direkt olarak e-Devlet'ten bedelli askerliğe başvuru yapabilir miyim? Yoksa Türkiye'ye dönüp muayene mi olmam gerekecek?

E-Devlet'te askerlik hizmet tercihi sayfası açık ve başvuru yapabiliyorum. Yoklamam var gözüküyor ama dediğim gibi en son 2017'de askerlik şubesine gidip muayene falan yaptırmıştım.

• hakan.mecheng kullanıcısına yanıt

Yaptırdığınız yoklama geçerli. Zaten Asal Yoklama başvurusuna girerseniz yükümlü olarak kaydınız bulunamadı hatası verir. Yani yoklamanızın geçerli olduğunu gösterir. Bedelli başvurusunu yapabilirsiniz.

• Teşekkürler cevabınız için. 4 yıl önce yaptırdığım için şüphelendim sadece. Ilginç aslında, üzerinden bayağı bir zaman geçmesine rağmen hala geçerli sayılması.

Askerlik şubesinden de muayene kaydınız var ama normalde 3 yılda bir tekrar muayene olunuyor tarzı bir şey demişlerdi, o yüzden sormak istedim buraya da. Dediğiniz gibi yazıyor yoklama bölüme girdiğimde de zaten.

• Abi hala kışlaya çağırıyorlar ya

• bedelli çıktı geçen sene başvurmuştum. kasım 27de bedelli var bu tarihten daha önce gidip daha önce çıkma ihtimalim yok mu?

• bagetleraskina kullanıcısına yanıt

Şubeyle görüşünüz en iyisi. Zaten son 2 celp kaldı.

• Bedelliye başvurduktan sonra yüksek lisansa başvursak sonra bedelliyi iptal etsek tecil olur mu

• Arkadaşlar son zamanlarda bedelli askerlik ücretini Ziraat Bankası İnternet veya Mobil Şube'den ödeyen oldu mu? Askerlik şubesi bizzat gidip şubeden ödemeniz lazım dedi ama Ziraat Bankası mobil uygulamadan ödeyebilirsiniz diyor.

Geçmiş gönderilere baktım, bazı kişiler ödeniyor bazıları artık ödenmiyor demiş.

• 
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.