Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (308. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.725
Cevap
114
Favori
1.075.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Marrusia

muhtemelen yol izni vs 25-26 gün olucak ya 1 mayıs yada 3 mayısta çıkıcaz

Alıntıları Göster
    Sevk belgenizi aldığınızda katılış tarihi yazar o gün birliğinize katılışınızın son günüdür.Saat 17:00 ye kadar katılmanız lazım.Ama en kötü saat 9:00 gibi katılın.İşiniz erken hallolur.Hem yemek yersiniz.

Girişte uzun bir koşuşturma olur.Kalabalığa göre 3-5 bilemedin kışla durumuna göre değişir süre.Kağıt imzalama sıra bekle yürü bekle diyerekten aşı işlemi filanda var ama tercihe göre.Akşama filan kalmayın gece biter işiniz direk yata geçersiniz.

Bu askerliğin her çeşidinde böyle.Nizamiyeden girince mantığı bırakın İçerde sadece rütbeler konuşur bir şey doğru olsun olmasın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Hocam tam olarak ne aşısı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

Hocam tam olarak ne aşısı ?

tetanoz,menenjit ve kızamık sanırım doğum tarihine göre yapılıyor ama isteğe bağlı istersen olmazsın.

• 3 Nisan sevk tarihim. Bu anket olayı bizde 1 Nisan günü mü açılacak arkadaşlar. 1 nisanda açılırsa anketi doldurup aynı gün korona testi olursak ne kadar zamanda test belli olur. Süre çok kısa herhangi bir sorun yaşamayız dimi. Bilen bir arkadaş varsa yardım etsin..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bahattin22 B kullanıcısına yanıt

İnşallah son dakikaya bırakmazlarda bu hafta yada son hafta açılır

• 00onur 0 kullanıcısına yanıt
    İnşallah öyle olur. Asaldan indirdiğim dosyada sevk belgesi alma tarihleri arasında korona anketi açılacak diye bir yazdı gördüm. Öyle olursa süreç çok kısıtlı olur. Kafamı çok karıştırdı. Sevk belgesi işlemleri 1 Nisan ile 2 Nisan günleri yapılıyor. 3 Nisan hariç diye bir yazı vardı e devlette bedelli askerlik sonucuna baktığımız yerde. Bir günde sonuç çıkması gerekiyor bu durumda. Bilen biri aydınlatırsa daha iyi olur.

• Aksam 7-8 gibi teslim olsak bir sorun cikmaz heralde? Gece otobusune binip sabah 5'te varmak istemiyorum

• The Outsider kullanıcısına yanıt
    Valla arkadaşımdan duyduğum erken teslim olmak en iyisi işlemler uzun sürdüğü için geceye kadar işlem yapan olmuş geç teslim olunca bir de 5 e kadar diye biliyorum 5 den sonra gidersen nolur bilmem 😄
  • Benim askerlik Burdurda. Uçakla Ispartaya gitmeyi düşünüyorum ordan da taksiyle direk askeriyeye. Fakat tek uçak var ve ıspartaya iniş saati 15:30. acaba 1.30 saatte yetişebilir miyim ki? bir sıkıntı çıkar mı biraz geç de kalsak?

• Arkadaşlar merhaba ben iki hafta önce baka durumundayken askere gitmek için başvurmuştum 24 Mart’a kadar ilişiği yoktur yazısı aldım, Covid 19 testi olmam gerek şimdi bir durumdan ötürü gidemesem ve ikinci defa bakaya düşsem ne gibi bir sıkıntı olur ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En azından şu salgın sürecinde uzaktan, kışlasız bedelii yapılsa ne olurdu ki herkesi düzeninden, işinden alı koymanın mantığı nedir? İşimizi gücümüzü yaparak vatana daha iyi hizmet edeceğimizi düşünüyorum.

• arkadaşlar iyi akşamlar birkaç sorum var

Evrak Alma Başlangıç 01/04/2021

Sevk Tarihi 03/04/2021

Evrak Alma Bitiş 03/04/2021

şimdi anladıgım kadarıyla nisan 1de form doldurup korona testi yaptıracagım.ardından test sonucu çıktıgı gibi gidebilme ihtimalim var mı?

sevk tarihinin test yüzünden uzama şansı var mı?

diyelim ki test sonucum çıktı ben nisanın 3ünde saat kaç gibi katılmış olmalıyım ?

şimdiden teşekkürler

• Bedelli yapan kac gün yaptığını yazabilir mi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: camoncan

Bedelli yapan kac gün yaptığını yazabilir mi :)
    28 gün net ötesi berisi yok
  • 3 nisan sevk için hala bir ses yok mu ya bende bir sıkıntı var diye korkuyorum e devletten birşey çıkmıyor
  • Az once telefona sms geldi, 1-3 nisan arasi PCR testinizi yaptirin diye. Bunu nerde yaptiriyoruz acaba bizi hastaneye falan yonlendiriyor mu?

• The Outsider kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla e devletten anket açılacaktı bunun için odamı 1 nisanda açılacak acaba bilmiyorum
  • İş olsun sırf.

• quote:

Orijinalden alıntı: kumandan hüsamettin

Boş muhabbete girme arkadaşım adam gitmemek için 33230₺ para vermiş 1 ay'da gitmek istemiyor hemen korkma yazmışsın farklı düşüncede olan insanlara az saygınız olsun arkadaş vatani görevini bi bedel ödeyerek yerine getirmek istemiş devlette buna müsaade etmiş arkadaşta fikrini beyan etmiş daha önceki yapılan beddeli gibi olmasını istemiş adamı aşağılamaya hakkın yok.

Tamamda arkadaşım, devlette dememiş ki şu kadar miktar para ödersen askerlik yapmayacaksın? Demiş ki devlet vatandaşına ;

Sayın vatandaş, şu miktar parayı devletin hesabına yatırırsan şu kadar gün askerlik yapacaksın. Hiç yapmayacaksın da dememiş, fikrini de beyan edemezsin! Çünkü bu konular gayet açık ve nettir! Tartışmaya açık değildir.

• Fikrini beyan edemezsin de nedir? İnsansın sen nasıl fikrini beyan edemeyeceksin nasıl bir halk hayal ediyorsun gözünde, mis gibi de beyan edebiliriz. Devletin her dediğini beynindeki süzgeçten geçirmeyip kabul ediyorsan inşallah askerlik 36 ay olur da gidersin

• 
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.