Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (243. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.725
Cevap
114
Favori
1.076.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

O uzun dönem. 5 aya da laf ediyorsa hiç yaşamasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Alt tarafı 5 ay

5 ay

O 5 ay ne demek biliyor musun? Yeni bir girisim icin sana yeterli bir sure, yeni bir programlama dili ya da uygulama yazman icin yeterli bir sure. O 5 ay belki is hayatinin en onemli sicrayisini yapacaksin. Kariyerine 5 ay ara vermek nedir bilmeyen yazmasin lutfen. Benim icin bedelli olmamasi felaket demek.

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

O uzun dönem. 5 aya da laf ediyorsa hiç yaşamasın.

Öyle adam 140 gündür kışladan dışarı çıkamamış korona yüzünden kendi kendimle konuşmaya başladım diyodu kolay bi iş değil hele askerde 1gün 1 yıl gibi geçtiğinden dahada zor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar süre aralık öncesi en sondu şimdi 19/01/2021 gözüküyor. Bu gerçek mi yoksa bedel gibi sistemsel bir hata mı?

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi
  • İnternet üzerinden nasıl başvuru yapacağız?

• Arch3Rr kullanıcısına yanıt

E-devlette cok kolay bir sekilde halledebiliyorsun. Askerlik Tercih Hizmetleri'ne gir orasi seni zaten yonlendirecek.

• Merhaba arkadaşlar, bugün anketi doldurup ilçe sağlık müdürlüğünde test verdim.

Öğlen test olmanız gerekiyor yazarken şimdi “ Güncel KOVİD-19 Test sonucunuz bulunmamaktadır. Tekrar KOVİD-19 Testi yaptırmanız gerekmektedir. Testi yaptırmanıza müteakip sevk işlemlerinize devam etmeniz ve sevk tarihinden önce sevk belgenizi almanız gerekmektedir.” şeklinde bir uyarı çıkıyor. 2 ay kadar önce bir şüphe nedeniyle test olmuş ve negatif çıkmıştım. Bu durumda uyarıda yazdığı gibi tekrar test olmak için gitmeli miyim yoksa bugün olduğum test sonucu enabıza düşünce bu uyarı da kalkar mı?

• Merhabalar yeni bedelli sisteminde bedelli tayfa eskisi gibi ayrı yerde mi görevlerini yerine getiriyorlar yoksa diğer askerlerin yanındamı eğitim görüyorlar ?

Yani normal askerler acemiliği bitirip dağıtıma giderken aynı yerde bulunan bedelliler terhis mi oluyor ? Yoksa bu iki grup ayrı yerlerde mi askerliğini yapıyor ?

• htth H kullanıcısına yanıt
    Aynı durumdayım tamamen, ben de bekliyorum

• askerlik hizmet tercihi yedek subay hem 1. seçeneğe gelmiş hem 3. seçenekte var 1. seçenekte bedelli askerlik yazıyordu bugün neden böyle oldu bilen yaşayan birisi var mı sakata gelmeyelim.Birde bedelli askerlik çıkmaması durumunda ertele seçeneği gelmemişti şuan bedelli ödendi sınıflandırma bekleniyor yazıyor 11. adımda bekliyor bilen birisi var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen bende de bu şekilde bir değişiklik oldu.

• furkann406 F kullanıcısına yanıt
    Bende de aynısı oldu ya neden acaba

• "Sevk işlemlerinizi Sınıflandırma Sonuç Sorgulama sayfasında belirtilen sevk başlangıç tarihinden itibaren yapabilirsiniz."

diye bir yanıt alıyorum sistemde sürekli. Askerlik şubesine gittim sistemden dediler. Tekrar aradım sistem düzelmedi gün içinde deneyin dediler ama değişen bir şey yok.

Yarın bir daha gideceğim şubeye inşallah sıkıntı çıkmaz.

• Bende de 21 Kasım Sevk 23 Kasım Katılacağı tarih diyor ama 1 gün yol izni var. Pazartesi mi teslim oluyoruz yani?

• Merhabalar,

Bedelli başvuru sürecini erken tamamlamanın askere gidilecek döneme etkisi var mıdır? Yani başvurumu önümüzdeki hafta tamamlamam ya da aralık ayı içerisinde tamamlamam askere gideceğim döneme etki eder mi? Daha erken başvuran daha erken mi gider?

Sanırım bedelli askerlik sırası var ve ben başvurumu yıl sonunda tamamladığım için askerlik dönemim epey ileriye atabilir.

Askere gideceğimiz dönemi öne alma şansımız var mıdır?

• celp dönemi tarihi seçiyorsun erken gitmek istersen ocak şubatı martı öne alırsın geç başvuran geç gider diye bir drum yok

• Kardeşim belki de aynı koğuşta olacaktık :/ Maalesef bu ekran bende yazmadı test sonucum pozitif çıktı 😕 Artık dönünde yazarsanız foruma okurum ben de

• 
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.