Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (205. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
10.725
Cevap
114
Favori
1.076.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Seçtiğin ayların çıkma olasılığı çok düşük. Katılım az olunca zaten her ayda bedelli celbi olmuyor. Ama illa değiştirmek istiyorsan e devlet hizmet tercihlerinden önceki adımlara geri dönüp değişiklik yapabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prometheusx

Arkadaşlar sevk 29 haziran. 1 gün yol izni. 1 temmuz teslim tarihi yazıyor.

Ben 1 temmuzda gideceğim. Peki terhis 24 temmuz cuma mı bilen var mı? Yoksa 31 Temmuz cuma mı?
    30 gün bedelli askerlik süresi var. 1 Temmuz'da kışlayan girince 28 Temmuz'da terhis olman gerekiyor mantıken ancak durum değişkenlik gösterebiliyor. Erkenden terhis olanlar da var. Gittiğimizde ne zaman terhis olacağımızın net bilgisi gelecektir ama 28 Temmuz gibi düşünmek lazım. 4 haftalık eğitim verilecek. Hatta son 14 gün de karantina ile bitirilecek diye biliyorum.
  • Ben de karantina marantina yok bambambam diye biliyorum?

• 14 gun karantina varsa geriye ne kalır ki. Öyle bisey yoktur umarım

• quote:

Orijinalden alıntı: yuki_

14 gun karantina varsa geriye ne kalır ki. Öyle bisey yoktur umarım
    Muhtemelen yapılacak. Test olup negatif çıkarsan sevk ediliyorsun. Yani senin kışlaya girişin için garantili sonuç isteniyor. Çıkışta da 14 günlük karantina ile negatif durumda olduğun saptandıktan sonra terhisler sağlanacak. Bir ihtimal bunu yapmayıp 14 günlük ev karantinası olabilir. Kasım 2019'da giden ve 1 ay 10 gün askerliği uzayan arkadaşımda böyle olmuştu. Çıkışta evrak imzalatıp 14 gün ev karantinası istemişler.

Süreye kimse takılmasın. 21 günlük bedelli askerlik için de yol süresi düşünce 18 gün yapıp gelenler vardı. Hatta İstanbul Maltepe'de yapan bir arkadaşım 15 gün sonra terhis olmuştu. Yani duruma göre 14 gün askerlik + 14 gün karantina sonrası terhis edebilirler.

• arkadaşlar merhaba. sevk almaya çalışıyorum fakat adresim farklı olarak çıkıyor. aslında e devletteki adresim doğru fakat sevk almaya çalıştığımda adresim farklı.

Farklı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi adresinde ikamet ediyor iseniz en yakın Askerlik Şube Başkanlığına müracaat ediniz.

gibi de bir yazı var, emin olamadım. eski adresim ile alsam adresle bir işimiz oluyor mu bilen var mı?
  • Hala test sonucu çıkmadı..

• parasını veriyorsun birde utanmadan 28 gün askere alıyorlar.Şaçma sapan işler gitmek istemiyorum zorla askerlik nedir ortadoğu ülkesi.Dünyada 7-8 ülkede zorunlu askerlik var zaten şaçma sapan ülkeler zaten.Zorunlu askerlik kadar şaçma sapan birşey olamaz silahla benim işim olmaz sevmiyorum hala inatla askere alıyorlar yıl 2030 tankla tüfekle şavaşılcağını düşünüyorlar galiba.Geçen yıllarda gidenler 15 i verdi hiç gitmediler olaya bak değil 1 gün 0.001 sn bile gitmek istemiyorum.Çok isteyen yol orada gitsinler

Ne anlarım ben g3 den tabancadan fps oyunlarını bile oynamıyorum sevmiyorum

https://tr.wikipedia.org/wiki/Zorunlu_askerlik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AF CoRSe -- 29 Haziran 2020; 11:43:3 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ucreti odedikten sonra "Askerlik Bedelini Ödediniz. Sınıflandırılmanız Bekleniyor." yaziyor Askerlik Hizmet Tercih İşlemleri'nde. Bundan sonra yapmam gereken bir sey var mi?

On izlemede kaldi. Ileri gidemiyorum
    Yeni Bedelli Askerlik Sistemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackwar19 -- 29 Haziran 2020; 15:57:41 >
  • Arkadaşlar merhaba. Tercih sıralamam şu şekilde. Herbir tercih için celp ve sevk dönemi tercihi yapıyor muyuz. Yoksa yaptığımız celp ve sevk dönemi tercihi hepsi yerine geçiyor mu?
    Askerlik Hizmet Tercihi Sıralamanız
    Sıra Askerlik Hizmet Tercihi
    1 Bedelli Askerlik Hizmeti
    2 Yedek Subay
    3 Yedek Astsubay
    4 Erbaş/Er (6 ay) yükümlülük esasına göre askerlik hizmeti
  • Beyler şubeden başvuru yaptımda ödeme yapılmadı yapıldı bilgisi nerde yazar ya

• Prometheusx P kullanıcısına yanıt
    Askerlik durum belgesinde tahmini terhis tarihi yazar. Bu tarihden 2 gün çıkarın. O gün çıkacaksınız

• quote:

Orijinalden alıntı: sandman3223

Askerlik durum belgesinde tahmini terhis tarihi yazar. Bu tarihden 2 gün çıkarın. O gün çıkacaksınız
    SEVK TARİHİ: 30/06/2020
    MUHTEMEL TERHİS TARİHİ: 31/07/2020

29da mı yani? Katılışım 1 Temmuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyt-ti -- 30 Haziran 2020; 12:9:19 >
  • Mart grubu 7 Martta sevk, 5 nisanda terhis oldu. Sevk tarihinden 29 gün sonra (5+31-7=29). 29 Haziran grubunun da (29-30+29=28) 28 Temmuz olması gerekmiyor mu?

• heyt-ti H kullanıcısına yanıt
    sevk tarihi 29haziran. 27 veya 28 temmuzda terhis oluruz diye düşünüyorum.
  • DeathMonger kullanıcısına yanıt
    Maalesef bulamadım halen bekliyorum.
  • Vay arkadaş 35-36 bin lira ödüyoruz hala askere çağırıyorlar yatırım yapsana arkadaş beni niye gene çağırıyorsun
  • Merhabalar, senelerdir yurtdışında olduğum için yoklama kaçağı gözüküyorum ve 128lira gibi bir ceza gelmiş. Askerliğimi bedelli yapmak istiyorum, şu an hala başvurabiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flacko

Merhabalar, senelerdir yurtdışında olduğum için yoklama kaçağı gözüküyorum ve 128lira gibi bir ceza gelmiş. Askerliğimi bedelli yapmak istiyorum, şu an hala başvurabiliyor muyuz?
    dövizli askerliğe başvurabilirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

dövizli askerliğe başvurabilirsin

Alıntıları Göster
    Şu an Türkiye'ye döndüm ve çarşamba gününe randevu aldım bir sıkıntı yaşamam başvuru için değil mi?
  • 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.