Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (194. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.725
Cevap
114
Favori
1.076.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O soğukta kimsenin askerlik istediğini sanmıyorum, onun için ilk tercihinizde gidersiniz, buz gibi takılır, zatüre olur gelirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • calibrane kullanıcısına yanıt
    Ben başvurduktan 1 saat sonra güncellenmişti. Biraz bekleyin veya şubeye sorun isterseniz. Celp tarihinde pek sıkıntı yaşayacağınızı bende sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

O soğukta kimsenin askerlik istediğini sanmıyorum, onun için ilk tercihinizde gidersiniz, buz gibi takılır, zatüre olur gelirsiniz
    Ağzınızdan bal damlıyor hadi inşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bence yanlış yapıyorsunuz ama inşallah istediğiniz olur

• quote:

Orijinalden alıntı: thecivilized

Ben başvurduktan 1 saat sonra güncellenmişti. Biraz bekleyin veya şubeye sorun isterseniz. Celp tarihinde pek sıkıntı yaşayacağınızı bende sanmıyorum.
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim hocam. Yeni belge alınca kontrol edeceğim tekrardan. Bu arada sağlık raporu-askerliğe elverişlidir v.s için herhangi bir işlem yapacak mıyım yoksa her şey e devletten devam mı edecek. Son 2-3 gün kala para yatırmayı düşünüyorum. Ondan sonraki işlem silsilesini bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

Bence yanlış yapıyorsunuz ama inşallah istediğiniz olur
    Maalesef hocam. Kış ayıymış soğukmuş v.s bunları düşünecek şartlarda değilim. Bu paranın geri ödemesi de var. Kurulu düzenimi olabildiğince devam ettirme zorunluluğum var. O yüzden ne kadar geç gidersem o kadar iyi olacak.

Tecil ettirirken sağlık raporu aldığınız için tekrardan rapor almanıza gerek olmuyor. Parayı yatırdıktan sonra ben bir işlem yapmadım cep dönemlerini başvururken sectigim için.

• Merhabalar dostlar, benim bir mülakatım süresiz ertelendiği için askerliği bedelli olarak yapmak istiyorum ama askerlik tercihlerine girdiğimde Ocak 2021'de Aralık 2021'e kadar Celp ve Sevk Tarihi görünüyor. Ben şuan başvurursam 2-3 ay içinde gitmek için başvurmak istiyordum ama Ocağa kadar beklemek zorunda mı kalıcam?
  • Bedelli askerlik ne kadardı ya acaba bedelli askerliği zor geçirende oluyor mudur

• 20 Haziran
    Ankara
    MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI/MAMAK

İstanbul'dan gideceğim.

Aynı yere düşen arkadaşlar varsa mesaj atsınlar.

şimdikten herkese hayırlı teskereler olsun.
    Merhaba, ilk sorunuzun cevabını bulabildiniz mi acaba? Benim de tecil 6 haziranda bitiyor. Başvurumu yaptım. Ama ufak bi miktar eksik var onu tamamlamaya çalışıyorum. 6 hazirandan sonra parayı yatirsam bi sıkıntı olur mu acaba?

• Bende aynı durumdayım . Cevabını merakla bekliyorum.

• byah00 kullanıcısına yanıt
    Yeni sistemin ilk parti başvurularını yapanlardan biri olarak aynı mantıkla sorun olmamalı. Benim tecil 30 Eylül'de bitiyordu başvuruyu önceden yapıp ödemeyi Aralık'ta yapmıştım.

Borç nasıl ödüyorsunuz bilmiyorum ama ben o zamanlar ziraat'ten sorgulattığımda son ödeme tarihi 31 Aralık görünüyordu. Bir bakın siz de ama en iyisi şubeye sormak

• Elessar Eredhian kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı olmaz o zaman heralde ya. 1-2 bin yüzünden askerlikten olmak istemiyorum açıkçası :) bu arada bende ziraatte son ödeme tarihi 01-01-0001 çıkıyor. E devletten askerlik durum belgesi sorguladigimda da agustosun 30una kadar askerlikle ilişiği yoktur diyor.

• byah00 kullanıcısına yanıt
    Hımm o tarihi işi sıkıntı o zaman :) Valla bende de 30 Eylül'dü hocam en son Ocak ayında sınıflandırma yapılıp Ağustos ayında sevk tarihimiz belirlenene kadar da öyle kaldı o sırada da herhangi bir sorun yaşamadım yaklaşık 3-4 ay o şekilde gezdim yani sizde de sorun olacağını sanmam.

Son ödeme tarihi net bir şekilde belirtilmemiş sanırım ama son ödeme tarihi bir şekilde belirtildiyse tecil tarihine takılmayın bedelli başvuru yapınca tecilli gibi bir şey oluyorsunuz
  • Eyvallah. Biraz içimi rahatlattınız :)

• quote:

Orijinalden alıntı: byah00

Merhaba, ilk sorunuzun cevabını bulabildiniz mi acaba? Benim de tecil 6 haziranda bitiyor. Başvurumu yaptım. Ama ufak bi miktar eksik var onu tamamlamaya çalışıyorum. 6 hazirandan sonra parayı yatirsam bi sıkıntı olur mu acaba?
    Hocam durum şöyle. Başvuruyu tamamlayınca xxx tarihine kadar 35.000 TL ödeme yapmanız gerekmektedir diyor. O tarihte tam olarak başvurduğumuz günden itibaren 2 ay. E devlete girdiğinizde de askerlik bedeli ödemeniz bekleniyor şeklinde ekran var. Başvurduktan sonra 2 ay süre verilmesinde herhangi bir şüphem yok ama tek korkum ücrete zam gelmesiydi. O konuda da e devlette açıkça yazıyor. Bence başvurduğunuz tarihteki rakam neyse o bedeli yatırmamız gerekecek yeni dönem zammı eklenmeyecek. Bu arada parayı yatırdıktan sonra ne yapmamız gerektiği ne olacağı hakkında bilgisi olan varsa bilgi verebilirse çok sevinirim.

Bedel ödemesi bekleniyor ekranı tam olarak nerede? Ben bulamadım da

• Yeni Bedelli Askerlik Sistemi Tam olarak aradığım cevabı e devlette buldum. Agustos ayına kadar bedel artışı olmadan ödeme yapabiliyorum. Tecil de sıkıntı olmuyor. Şuan tek merak ettiğim aşağıda tercih edilen aylar var. Onları bedeli ödediğimde degistirebiliyorum di mi? Şubede görevli öyle söyledi ama burada bi bilgilendirme göremedim

• Arkadaşlar aklıma takılan bir kaç soru var, eminim aranızda bundan kurtulmuş atlatmış kişiler vardır. Bedelli askerliğe başvurdum. Parayı haziran sonuna yatırmam(zam binmemesi için) gerekiyormuş. Fakat şöyle bir sıkıntım var, birkaç yere iş başvurusunda bulundum. Ancak yanıtlar ağustos sonuna ancak gelir. 6 aylık düz er şeklinde yapacaktım fakat ağustos başında alındığım için bedelliye başvurdum eğer iş imkanım olursa elden kaçmasın diye. Lakin iş imkanım olmazsa da param boşa gidecek. İnternetten incelediğim kadarıyla Yeni Bedelli Askerlik Sistemi böyle bir ifadeyle karşılaştım.(MSB sitesinden) Benim bedelli parasını yatırmam takdirde sevk tarihim ocak 2021 olacak. Bu ifadeye göre parayı yatırdıktan sonra ocak ayına kadar iade talebinde alabilmem lazım gözüküyor ama eminde olamadım yardım edebilecek varsa hemde bedelli askerlik konusunda bir çok kişinin arama yaptığına eminim. Bunun haricinde eğitim birimine katılmadan önce denilen yerde kastedilen normal askerliğimin celbi olan ağustos mudur yoksa benim anladığım gibi ocak 2021 dir ? Son olarakta iade talebinde bulunduğumda kaçak konumuna düşer miyim sizce ??

• 
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.