Şimdi Ara

Yeni başlayanlara ilk kitap tavsiyesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
2.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, yıllardır forumdayım. İlk başlarda tabi doğal olarak, donanım ve pc bölümünde yoğun zaman geçirdim. Daha sonraları ve şuan ise yaşın ilerlemesi sebebi ile, ülke ve dünya gündeminde vakit geçirir olduk.

Fakat sıkıcı oluyor, çoğu zaman aynı konular açıldığı için aynı mesajları yazıyoruz ve bir yerden sonra açıkçası bayıyor. Tek hobim oyun oynamak ( hastalık derecesinde), internette videoları, tartışma programlarını izlemek.

Biraz çabuk sıkılıyorum. E-kitap okuyucu baktım ama, ya sıkılırsam diye 400-500 tl para vermekte istemedim, bence pahalı şuan için. Acaba benim için daha mı iyi olur E-kitap okuyucu.

Biraz internete baktım şöyle bir öneri buldum, siz ne düşünüyorsunuz, önerileriniz ne olur?

Kitap Okumakla Arası Hiç Olmayan İnsanlara Rahatlıkla Önerebileceğiniz 23 'İlk Kitap'
    https://onedio.com/haber/kitap-okumakla-arasi-hic-olmayan-insanlara-rahatlikla-onerebileceginiz-23-ilk-kitap--707842

EDİT:
    Yarın siparişlerimiz geliyor. Resimleri atarım. Nihai liste şu şekilde;

Hayvan Ciftligi Can yayinlari Celal User
    Fareler ve insanlar Sel yayincilik Ayse Ece
    Simyaci Can yayinlari Ozdemir Ince
    Donusum. Can yayinlari Ahmet Cemal
    Sarnic Sait Faik Abasiyanik Is Bankasi
    Kör Baykus Atac yayinlari Riza Varol
    Kuyucakli Yusuf Yapi Kredi
    Santranc Is Bankasi Yay. Ahmet Cemal
    Munihe kadar 6 Mizar E yayinlari Hamide Koyukan
    Amok Koşucusu Is bankasi yay.
    Kürk Mantolu Madonna Yapi Kredi yay.
    On Küçük Zenci Agatha Christie Altın Kitaplar
    Kirmizi Pazartesi Can yayinlari Inci Kurt

E-kitap okuyucu ile arasında çok kaldım. Hatta tüm mer.... indirdim.

Şuan benim için erken olduğuna karar verdim, birkaç sebepten ötürü; ( Bu benim için tabi, sizin aynı görüşleriniz olmayabilir)

1-Kitap okuyacaksam bu kitap olmalı Zaten bütün gün pc ve telefon elimizde, elektronik bir yere kadar, tabi ilerde yinede 1 tane edinmek istiyorum.

2- Basılı kitap ile , E-kitap arasında hiç fiyat farkı yok. Bu nasıl iş anlamadım O maliyet ama fiyat aynı. Cebimden yine baya para çıkacak, pahalı bir hobi mi diyelim artık, ne diyelim :))

3- Türkçe kaynağın daha az oluşu, yabancı dilde kitap okuyan için bulunmaz nimet tabi. Benim için en önemli kriterlerden ilki.

4- Yayın olsada, istenilen yayınevi olamayabiliyor. Bence bu da önemli faktör.

5- Kitapları yasal yolla okumak istemem. Şuan hayatımda korsan olarak sadece film siteleri var, steam hesabımda oyunlar mevcut, orjinal, eskiden bende kullandım tabi yalan yok. Meri..... den okuyacaksam tabi e reader çok çok çok uyguna gelir, hatta bedava :)) Tabi bu fiyatlara maddi olarak ne kadar dayanabileceğim bakalım :))

EDİT 2

Birkaç yararlı site; bir blogta okudum sanrım, hakkını helal etsin :)

Kitapmetre (kitap fiyatları karşılaştırma)
    Nadir kitap ( Belki de aradığınız kitap buradadır)

EDİT :3

Merak ettiğm kitaplar; (Rus edebiyatına çok daha sonra girmeyi düşünüyorum)

1- 1984. bu kitabı çok görüyorum önerilerde.
    2- Sherlock holmes serisi Bunları alacağım.
    3- Monte Kristo Kontu
    4- Dan Brown 4 kitap

Bir soru; Yazar mı seçmeli, kitap mı?

Bir arkadaşımız ne türden film vs hoşlandığımızı sormuş;

Mesela, Zincirsiz, 12 Yıllık Esaret, Pi'nin Yaşamı, Matrix, Hobbit serisi, Yüzüklerin efendisi serisi,Batman serisi,(Bu 3 seri görsel ve karakter anlamında) Whiplash,Hızlı ve öfkeli serisi, bu silahlara veda romanından uyarlanan bir savaş filmi vardı adı aklıma gelmedi :)) vs vs vs çok var ya. Felsefe ve biyografilerden pek hoşlanmıyorum.Çok korkunç olursa onuda sevmem, gerçi pek rastlamadım, bayada seyrettim, c..li perili olursa yalnız ucuz film sevmem

Gizem, macera, fantastik, savaş, aksiyon, hafif gerilim, tarih fakat şöyle, mesela gizli örgütler, yakın tarih, uzay, yıldızlar, Dağları çok severim, youtube den tırmanışlarını izlediğim çok dağ var :)) (tabi iyi olacaklar, yoksa 3. sınıf diye tabir ettiğim çok türde film var)

Kitaplarımız geldi;
    Yeni başlayanlara ilk kitap tavsiyesi.

Yeni başlayanlara ilk kitap tavsiyesi. Yeni başlayanlara ilk kitap tavsiyesi. Yeni başlayanlara ilk kitap tavsiyesi. Yeni başlayanlara ilk kitap tavsiyesi. Yeni başlayanlara ilk kitap tavsiyesi. Yeni başlayanlara ilk kitap tavsiyesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 3 Şubat 2018; 0:13:41 >

• Selamlar olsun,

Listedeki çoğu kitabı okudum. Bazıları yeni okumaya başlayanlar için biraz ağır gibi geldi bana. Tabii ki okunur ama belli bir okuma sayısından sonra okunsa daha güzel olur.

Yaşar Kemal - İnce Memed serisi,
    Orhan Kemal - Arkadaşlar Islıkları / Müfettişler Müfettişi 1 - 2 / Murtaza,
    Sait Faik Abasıyanık- Herhangi bir kitabı

ilk aklıma gelenler. Aramıza hoşgeldin...
  • Mario Puzo - Münih'e Kadar 6 Mezar
    Stephen King - Hayvan Mezarlığı
    Grange - Kızıl Neihrler
    Sherlock serisi olabilir, kısa ve güzeldir.

Dostoyevski - Yeraltından Notlar
    Dostoyevski - Kumarbaz
    İhsan Oktay Anar - Puslu Kıtalar Atlası
    Ahmet Ümit'in kitapları olabilir.
  • Hiç kitap okumayan birine ilk önerim sevdiği bir konu üzerine kitap okuması ya da hangi tür filmleri ya da dizileri seviyorsa o konuda bir kitap okumasıdır. başlangıç için 150-200 sayfa arası kitaplar öneririm.

onedio sitesindeki liste bence yanlış bir liste olmuş. bir kaç kitap hariç listedeki tüm kitapları okudum. bazı kitaplar başlangıç için çok iyi ama bazıları ağır içerikli.
    listeden şu kitaplarla başlayabilirsiniz:
    Stefan Zweig - Satranç
    George Orwell - Hayvan Çiftliği
    Sabahattin Ali - Kuyucaklı Yusuf (Diğer kitapları da olabilir)
    J.R.R. Tolkien - Hobbit
  • Fareler ve insanlar

Uçurtma avcısı

Bin muhteşem güneş

On küçük zenci

Şeker portakalı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepinize tek tek teşekkür ederim arkadaşlar. Dışarıday ım şuan. Gece eve geçince tek tek onerilerinize bakacağım.

Birkaçına baktim, söylemek isterimki maddi durumu çok iyi olan bir arkadaşınız değilim. Kendi yagimizda kavruluyorum.

Gönlüm normal kitaptan yana , fakat e-kitap okuyucu da toplam maliyeti ile aklımı çeliiyor, alıp 6 taksit yaptırsam diye düşünmüyor değilim. Fakat ya alisamaz isem boşa masraf olur.

Biraz arastirmistim, meristokrasi varmış, hemen tüm kitaplar bulunuyor dediler. Biliyorum ko..san ama şuan elimden pek bir şey gelmiyor.

Çok kararsiz kaldim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Hepinize tek tek teşekkür ederim arkadaşlar. Dışarıday ım şuan. Gece eve geçince tek tek onerilerinize bakacağım.

Birkaçına baktim, söylemek isterimki maddi durumu çok iyi olan bir arkadaşınız değilim. Kendi yagimizda kavruluyorum.

Gönlüm normal kitaptan yana , fakat e-kitap okuyucu da toplam maliyeti ile aklımı çeliiyor, alıp 6 taksit yaptırsam diye düşünmüyor değilim. Fakat ya alisamaz isem boşa masraf olur.

Biraz arastirmistim, meristokrasi varmış, hemen tüm kitaplar bulunuyor dediler. Biliyorum ko..san ama şuan elimden pek bir şey gelmiyor.

Çok kararsiz kaldim.

Aylık 50-60 liralık kitap almak bana daha cazip görünüyor, tabi bu benim fikrim, ben bir şeye ne kadar kolay erişilirse o kadar değersizleştiğini düşünenlerdenim.

• Aylik o kadar meblag verebilirim sikinti olmaz.

Sanirim dediginiz gibi baskili kitap alacagim.

Bu persembe gozume carpan A101 de Sherlock serisi varmis. 4 tl tanesi, toplam 5 kitap. Ama aksam bakmistim bu seri 9 kitap degil mi?

Mesajlar telefon ile yazildigindan sacma sapan bir yazi oluyor,kusura bakmayin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 23 Ocak 2018; 19:12:38 >
  • vollkan59 kullanıcısına yanıt
    A-101 de satılanlar hikaye içerikli olan 5 Sherlock Holmes kitabı. Diğer 4 kitap roman türünde, romanları ayrı alman lazım A-101 de yok.
  • Kendi yazarlarimizda baski kalitesi, yazi boyutu, kapak tasarimi disinda bir farklilik olur mu?

Sunun için soruyorum yabancı yazarlarda yayın evlerinin çeviri kalitesi farklı olabiliyormuş.. Mesela Is bankasi Yayınları kaliteli diyorlar. Bir Yayınevi daha vardı özellikle Rus yazarların kitapları konusunda çeviri ve baskı kalitesinin iyi olduğu söylenen adını unuttum Şimdi.

O yüzden yabancı yazar ve kitaplarını önerirken arkadaşlar Yayınevi de belirtirler se memnun olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 23 Ocak 2018; 19:46:29 >
  • Renegade Havoc R kullanıcısına yanıt
    Keske olsa idi. Cunku simdi internetten baktim her yerde 50-60 tl olan 5 kitabi 20 tl ye satacak A101.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 23 Ocak 2018; 20:04:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Aylik o kadar meblag verebilirim sikinti olmaz.

Sanirim dediginiz gibi baskili kitap alacagim.

Bu persembe gozume carpan A101 de Sherlock serisi varmis. 4 tl tanesi, toplam 5 kitap. Ama aksam bakmistim bu seri 9 kitap degil mi?

Mesajlar telefon ile yazildigindan sacma sapan bir yazi oluyor,kusura bakmayin.

Çalıştığınızı ve yorulduğunuzu var sayarsak 50-60 lira aylı yetecektir. Bazı kitaplar bir sürü yayınevinden çıkıyor ama kalite farkları olabiliyor onlara dikkat etmek lazım.
  • Hocam geç cevapladığım için kusura bakma, sana Hüseyin Nihal Atsız'ın Bozkurtların Ölümü adlı tarihi romanını öneririm. 400 küsür sayfalardadır, ancak, anlaşılabilir ve akıcı bir kitaptır.
  • Bugün 5 tane A 101 dolaştım malesef bitmiş kitaplar, geçen hafta imiş kampanya İlk 5 yapabilir isek bir yerden başlayalım. Önerilen kitaplar arasında, aşağıdaki site tablossunda bazıları yoktu ekleyemedim.

Yeni başlayanlara ilk kitap tavsiyesi. Yeni başlayanlara ilk kitap tavsiyesi.
    Yeni başlayanlara ilk kitap tavsiyesi. Yeni başlayanlara ilk kitap tavsiyesi. Yeni başlayanlara ilk kitap tavsiyesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 24 Ocak 2018; 22:41:37 >

• Şerlok okumanin kime ne yarari olucak

Suan benim universitelerimi okuyorum guzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BeforeIforget B kullanıcısına yanıt
    Niye hocam, keyifli vakit kullanma amacindayim. Forumdaki cogu bos siyasi tartismalardan iyidir

Nihai listeye yaklasiyoruz arkadaslar desteginiz ile. Asagidaki listeden sunu ekle veya cikar dediginiz kitaplar ve begenmediginiz yayin evleri var ise onerilerinizi esirgemeyin. Aynen kalsın da diyebilirsiniz. Toplam 102 Tl falan tutuyor, başlangıç için maksimum bütçem bu.

Unutmayalim ki her ne kadar konuyu kendim icin acmis olsamda, benim durumundaki pekcok arkadasa onerileriniz isik olacaktir.

Hayvan Ciftligi Can yayinlari Celal User
    Fareler ve insanlar Sel yayincilik Ayse Ece
    Simyaci Can yayinlari Ozdemir Ince
    Donusum. Can yayinlari Ahmet Cemal
    Sarnic Sait Faik Abasiyanik Is Bankasi
    Kor Baykus Atac yayinlari Riza Varol
    Kuyucakli Yusuf Yapi Kredi
    Santranc Is Bankasi Yay. Ahmet Cemal
    Munihe kadar 6 Mizar E yayinlari Hamide Koyukan
    Amok Koşucusu Is bankasi yay.
    Kürk Mantolu Madonna Yapi Kredi yay.
    Yabanci Can yayinlari Semis Tiryakioglu
    Kirmizi Pazartesi Can yayinlari Inci Kurt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 25 Ocak 2018; 10:45:13 >

• Up@veluthil @Steven Wilson @Renegade Havoc @john ciga @zegerezen @TheDestroyer35

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 25 Ocak 2018; 8:50:36 >
  • Bülbülü Öldürmek olabilir, Sel yayınlarından çıkmıştı sanırım o da.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sabahattin Ali - İçimizdeki Şeytan
    Truma Capote - Soğukkanlılıkla
    Hem okuyayım hem de güleyim dersen de Umut Sarıkaya - Benim de Söyleyeceklerim Var 1/2/3

İlk aklıma gelenler bunlar.

Liste de oldukça güzel kitaplar var, bazılarını bir oturuşta 3-4 saatte bitirirsin. Bu liste sana anca 1 ay dayanır :)
  • Kör Baykuş YKY Behçet Necatigil çevirisini al

http://www.kitapyurdu.com/kitap/kor-baykus/41422.html&filter_name=k%C3%B6r%20bayku%C5%9F

okuduğun kitapların az çok felsefesine hakim olman lazım başlangıç için Sofie'nin Dünyası güzel yoksa örnek Camus yabancı okurken ne ayak lan bu diyebiliyorsun

http://www.kitapyurdu.com/kitap/sofienin-dunyasi-felsefe-tarihi-uzerine-bir-roman/5636.html

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.