Şimdi Ara

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->> (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.333
Cevap
73
Favori
71.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar -stokta varsa eğer- küçük makinalar için önerdiğim tripod şu:
    10Lira+Kargo

http://urun.n11.com/tripod-ve-monopod/gorillamobile-iphone-3g3gs-P29162806

iphone 3 aksesuarı olarak geçtiğinden stok eritiliyor muhtemelen, o yüzden ucuz.
    Yoksa 30 liradan aşağı değil gerçek değeri.
    iphone standı ekstra çıkıyor kutudan onu çöpe atabilirsiniz.
    Fotoğraf makinelerinde de kullanabileceğiniz, tripodu kaliteli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 22 Nisan 2017; 18:49:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

Programla 15 saniye oluyorsa yıldız bile çekebilirsiniz. Ben 2 sene önce denemiştim fakat yapamamıştım tel. Note 3tü ondan da olabilir ama emin değilim.

Hocam istedigin kadar yapabiliyosun

Ben köye gidince 1 saatlik deniycem bakalim ne olcak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben şimdiden söyleyeyim, bembeyaz olur :)

gerçekten 1saat yapabilirse tabii

• quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

Ben şimdiden söyleyeyim, bembeyaz olur :)

gerçekten 1saat yapabilirse tabii

Nasil bi ayar yapmam lazim yildiz fotografi icin

Iso filan kac olmali

Zaten diyaframi degistiremiyoruz

• Uzun süreli pozlama ve manuel netlik mesafesi en önemli iki şey.

Telefonda manuel netlik mesafesi yapılamıyorsa yine makine önericem.

Sony P200 gibi bir makina alabilirsin. Artık 100 - 150 Liraya bulunabiliyor, bir de yeni pil, pil şarj aleti ve kart alsan. 200Liradan ucuza halledebilirsin.

Flaşı 3x zoomu manuel ayarları olur telefonundan farklı olarak.

• Bütçe 600 TL

Bu fiyata ikinci el;

1100d, d3100, nx1000, eos m

Gibi makineler gördüm.Sağlam 1100dyi falan bu fiyata alabilirmiyim ?

Makineden anlamam sahtekar birine denk gelirsek nasil denememiz gerek ?

Sifir alacak butce yok ikinci el de guvenemezsem alamiycam.

• Cpt.Ee kullanıcısına yanıt
    Bu konuyu genel başlığa yazın isterseniz, daha iyi cevaplar alırsıız.

• merhabalar;

iki ay sonra doğacak olan çocuğumun fotoğraflarını çekmek için dijital fotoğraf makinesi bakıyorum. en başta yazmış olduğunuz yazıyı okuduktan sonra olympus xz-1 modelini almaya karar verdim. bu cihazın bir tık üst seviyesi olarak hangi cihazları önerirsiniz. yoksa olympus xz-1 modeli benim için yeterli olurmu?
  • Genelde f9 iso 100 ve durumuna göre değişen pozlama dakikası, one plus ile çekildiğini biliyorum ama note 3 ü tam bilmiyorum, ama oluyor öyle afaki bişey değiş, 1 saat pozlama da olmaz, pozlama oldukça makina ısınır zaten kapanır, markette uygulaması vardır kesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur648

merhabalar;

iki ay sonra doğacak olan çocuğumun fotoğraflarını çekmek için dijital fotoğraf makinesi bakıyorum. en başta yazmış olduğunuz yazıyı okuduktan sonra olympus xz-1 modelini almaya karar verdim. bu cihazın bir tık üst seviyesi olarak hangi cihazları önerirsiniz. yoksa olympus xz-1 modeli benim için yeterli olurmu?

yanlış hatırlamıyorsam xz-1'in popüler olduğu dönemde bir eleştiri vardı, galiba kullanıcılar AF/odaklama performansından memnun değildi, makine iyi ama AF performansı çocuk fotoğrafı çekiminde önemli bir ayrıntı olabilir ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

quote:

merhabalar;

yanlış hatırlamıyorsam xz-1'in popüler olduğu dönemde bir eleştiri vardı, galiba kullanıcılar AF/odaklama performansından memnun değildi, makine iyi ama AF performansı çocuk fotoğrafı çekiminde önemli bir ayrıntı olabilir ...

o zaman xz-1 yerine başka hangi cihazı önerebilirsiniz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

quote:

merhabalar;

o zaman xz-1 yerine başka hangi cihazı önerebilirsiniz?

Ben olympus epm1 almayi dusunuyorum

• ugur648 U kullanıcısına yanıt
    Sony RX100 750 liraya bulunabiliyor. Öncelikli önerim o. Hem video da çekersiniz.

• bütçe olarak 750 tl bana biraz fazla geliyor. 500 tl yi aşmayacak şekilde ne önerebilirsiniz?
    Panasonic LX5,

Samsung EX2F

ikinci eldeki riski de gözönüne almalısınız, alışverişi sağlam yapın ...
    yada hiç riske girmeden sıfır canon ixus 175 düşünün, bu da bir seçenek ...
  • Bende bir tavsiye isteyeyim, öncelikle elimde nx3000 ve 7plus olduğunu belirteyim. Nx3000'den şikayetim focus hızı nın çok yavaş olması ve ekranın dokunmatik olmaması. Kompakt makinelerin focus hızları nasıl aynasızlar gibi mi? Eğer öyleyse dslr modellerine geçmeyi düşünüyorum. Bir de bu saydığınız kompakt makineler croplu mu full frame mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AngelOfLord -- 23 Nisan 2017; 21:21:5 >
  • Aynasız çok model kullanmadım.

dolayısı ile birşey demek istemem.

Sorunuz çok yönlü.

Kendiniz yeni bir konu açın isteeseniz.

Benim bildiğim RX100M5, A6500 ve modern olympus omd ler hep hızlı focus yapıyor. Ama tabi Nikon D5 kadar değil. Denemeniz veya örnek videolarını izlemeniz lazım.

Bir de karanlıkta kit lensle netleme yapmaya çalışıyorsanız hızlı netleme yapmaması normal.

Makinalar tabii ki full frame değil.

En kompact full frame makine Sony RX1.

O da cebe sığan bişey değil.

• Anlıyorum hocam, rx-1 çok hoş bir makine ama 7000 tl çok değiştirilemez lensli bir makine için dediğiniz modelleri inceleyeceğim fırsat bulursam denerim de teşekkür ederim.
  • selam, konuyu baştan sona okudum ama bilgi sahibi olayım derken kafam karıştı.
    çıkardığım sonuç ise şu şekilde. telefon ve pro makineler arasında bir seçim için. kompakt makina yeterli doğrumu anladım ?
    ve bu iki arasında en optimum ürün rx100 ? taşıması vs cabası.

benim ihtiyacım ise şu şekilde. ben arada bir eşimle beraber yurtiçi gezilecek yerlere gideriz. gezdiğim yerlerde manzara ve tarihi yapı kale, kilise vs çekimleri yapmak istiyorum. peki bu noktada nasıl bir seçim yapmam gerekiyor. hatta iyi fotoğraf için z3 compact falan düşündüm ama bu işi ehline bırakmaya karar verdim.
    telefondan iyi çeksin. görüntü puslu bulanık vs olsun istemiyorum. gece çekimlerini pek yapan biri değilim.

tabi bütçe olarakta fazla para harcamak istemiyorum 600-700e kadar çıkabilirim. 2.el bir ürün almak istiyorum.
    benim ihtiyacıma göre ne önerirsiniz ?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.