Şimdi Ara

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->> (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.333
Cevap
73
Favori
71.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    V803 net daha iyi görünüyor.
    Sensörü daha büyük ve Lensinin ışık kullanımı daha verimli
    https://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=kodak_m341&products=kodak_v803
  • Merhaba arkadaşlar ilk kez fotoğraf makinesi alacağım. Bir süredir araştırıyorum ve harcayabileceğim miktar makinenin gövdesi ve lensiyle beraber toplam 4000-4800 TL arasındadır. Bir kaç model arasında kaldım. Bunlar;
    1- Canon 800d(t7i)
    2- Canon 77d
    3. Fujifilm x-t20
    4. Olympus E-M5 Mark II
    5. Panasonic LUMIX DMC-G85'dir.
    Hobi amaclı alacağım. Amatör olarak başlamayı planladığım bu işe size hangi makineyle başlamalıyım. Yanında alacağım lensler kit lens olacak. Daha çok fuji x-t20 ve canon 800d arasında kaldım. Sizin düşünceleriniz neler? Hangisi performans olarak daha iyi olur? Ayrıca ikici el almayı düşünmüyorum ve videodan ziyade genel olarak fotoğraf kısmı beni ilgilendiriyor. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coni_storm -- 6 Nisan 2017; 13:32:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coni_storm

Merhaba arkadaşlar ilk kez fotoğraf makinesi alacağım. Bir süredir araştırıyorum ve harcayabileceğim miktar makinenin gövdesi ve lensiyle beraber toplam 4000-4800 TL arasındadır. Bir kaç model arasında kaldım. Bunlar;
    1- Canon 800d(t7i)
    2- Canon 77d
    3. Fujifilm x-t20
    4. Olympus E-M5 Mark II
    5. Panasonic LUMIX DMC-G85'dir.
    Hobi amaclı alacağım. Amatör olarak başlamayı planladığım bu işe size hangi makineyle başlamalıyım. Yanında alacağım lensler kit lens olacak. Daha çok fuji x-t20 ve canon 800d arasında kaldım. Sizin düşünceleriniz neler? Hangisi performans olarak daha iyi olur? Ayrıca ikici el almayı düşünmüyorum ve videodan ziyade genel olarak fotoğraf kısmı beni ilgilendiriyor. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

Multi bey cevaplar büyük ihtimalle ama konunun amacı/mesaj uyumsuzluğu had safhada :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• coni_storm C kullanıcısına yanıt
    "videodan ziyade genel olarak fotoğraf kısmı beni ilgilendiriyor" = Fuji
    Fuji alın derim hem XT20 konunun anafikrine de uygun saydığınız diğerlerinden daha "taşınabilir"

Sıfır almama sebebiniz güvensizlik değilse 2-3yıl garantili olarak Fujifilshop sitesinde outlet olarak da fuji satıyorlar.
    Ona da bakın derim. XT10 da olur, XT1 de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

V803 net daha iyi görünüyor.
    Sensörü daha büyük ve Lensinin ışık kullanımı daha verimli
    https://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=kodak_m341&products=kodak_v803

Eyvallah hocam sağolun.

• arkadaşlar merhaba çalıştığım kamu kurumu için bir fotoğraf makinesi almam gerekiyor malum kamu kurumlarında ödenek muhabbeti olduğu için 1000 tl yi aşmayan bir makine almam gerekiyor. makineyi yaptığımız toplantılarda kullanacağız sadece kapalı alanda kullanılacak bir makine dışarı da çekim çok nadir olacak yani bitki böcek falan çekimi olmayacak :) sadece insan çekeceğiz toplantılarda önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.
  • flood01 F kullanıcısına yanıt
    Merhaba muhtemelen sıfır da almanız şart.
    Öyle olunca seçenekler çok daralıyor.
    Samsung NX3000 - 2000 veya Sony A5000 aklıma gelenler.
    http://urun.n11.com/aynasiz-fotograf-makinesi/sony-ilce-5000-16-50mm-objektif-16gb-kart-hediye-2-yil-garanti-P159077279
    http://urun.n11.com/aynasiz-fotograf-makinesi/samsung-nx2000-18-55mm-outlet-beyaz-P120255944

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 7 Nisan 2017; 16:0:2 >

• flood01 F kullanıcısına yanıt
    bence üstteki mesajda önerilen sony a5000 tam aradığınız gibi, fiyatı da tam bütçeye uygun 1000 lira ... kaçırmayın ...
  • evet sıfır olmak zorunda ve maalesef mağazadan alma durumundayım 😀 inceleyeceğim bahsettiğiniz makineyi

• Konu ile ilgili hiç bilgisi olmyan birinin satınalma isteği :)

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 9 Nisan 2017; 20:23:29 >
  • Bir tanidigim profesyonel fotograf makinesi almak istiyor 500-550₺ butcesi var. Ne onerebilir siniz?

• İlk sayfadaki model isimlerine ve kılavuza bakabilirsiniz.

ikinci el olarak Samsung EX1, Panasonic LX7 vs

Sıfır isterse önerebileceğim bir model yok maalesef.Makinanın tekerleğinde "M" yazan makina bulursa alabilir.

• Merhaba hocam. Hobi amaçlı taşınabilirliği kolay bir fotoğraf makinesi alacağım. Normalde RX100 alırdım ama ekranının hareket etmemesi, Wifi ve GPS gibi özelliklerinin bulunmaması sebebiyle HX90V almayı düşünüyorum. 30x optik zoom gibi artı bir özelliği de var ama bu modelin fotoğraf kalitesi beni düşündürüyor. Fotoğraf kalitesi beni üzer mi? Son model akıllı telefonlarla kıyaslarsak nasıldır? Eğer iyi değilse bu kadar parayı bu makineye vermek yerine biraz bekleyip RX modellerinden birini almayı düşünüyorum. Normalde yüksek zoomlu P900, B700 gibi modelleri de araştırdım ama boyutu yüksek geldi. Önemli olan sizin de dediğiniz gibi fotoğraf makinesi her daim yanında taşıyabilmek. Şu an halihazırda NX300 var ama satmayı düşünüyorum. Bu güzel konu için ayrıca teşekkür ederim.

• Maalesef üzer :)

Çünkü fullhd ekranda biraz yakınlaştırınca bozuluyor.

Son model akıllı telefonlarla aynı kalitesi.

Tek farkı güçlü flaşı var ve teleskop gibi zumu.

Ama bir de şöyle bir durum var instagramda sürekli Cep telefonu ve HX90v ile siyah beyaz sokak çekimi yapan bi japon var, hayranım fotolarına.

www.instagram.com/karasu7052

Eğer instagram vsde kullanılacaksanız yüksek kalite şart değilse işinizi mükemmel görür.

Bir de rx100m2 nin ekranı dönüyo ona da bakın uygun fiyata bulursunuz belki.

Rica ederim, ben teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 10 Nisan 2017; 11:12:15 >

• Merhabalar

Ben Sony nex5r aldım. Amacım aile fotoğrafı çekeceğim iç mekanda ve dışarda.

Aklımda X70 ve X100s makineler varken sıfır nex5rl aldım. Fakat aklımda Fuji kaldı.

Fotoğraf kalitesinde yanlış bir seçim mı yaptım.

Satıp 2. El x100s mı alsam

Sanki iç mekan çekimlerinde biraz kalite dusuk gibi geldi.

Gerçi iso yüksek çekiyor. 3200 f değeri 3.5 bunlarında yeni öğreniyorum. Amatörce çekim yapıyorum.

Benden mı kaynaklı diye düşüyorum.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

• irfan84 İ kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun ...
    bence aldığınız pişman olunacak makine değil, önemli olan f/p oranıdır ...
    üzerinde hangi lens var ve kaça aldınız ?..
  • Sony E PZ 16 - 50 mm F3.5 - 5.6 OSS kibar lensi var. Taşıması rahat. Sıfır 2 yıl garantili aldım x100s 2. Elinden ucuza geldi. 1100 TL ye geldi.

çok uyguna almışsınız açıkçası makinem olmasa ben de alırdım ...
    Ben olsam X100s alırdım, bütçem yetmiyorsa da x100.

"Sanki iç mekan çekimlerinde biraz kalite dusuk gibi geldi."
    Kitlenslerle böyle oluyor işte maalesef,
    Bu konunun tüm amacı bunu anlatmak zaten :)

3200 iso - F değeri 3.5 yerine
    800 iso - F değeri F2.0 la çekersiniz evde. Aşırı farkeder.

Ama açıkhavada da çok çekim yapıyorsanız elinizdeki ile devaö edin. Çünkü Fuji X100lerde zoom yok. Ve açık havada aynı kalitede çekim yapıp bi de gerekirse zoom yaparsınız. Herhalükarda güle güle kullnın bol bol güzel şeyler çekersiniz inş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 11 Nisan 2017; 14:49:35 >
  • Merhabalar,

Bir yakınıma maksimum 1300 TL bütçe ile makine bakıyorum. Geçenlerde bendeki makineyi gördü ve aynısından istedi. Benim makine HX400V bu arada. Ama şöyle bir şey var, ben makineyi 900 TL'ye sıfır aldım ama piyasada şu an 1300 TL altında bulamıyorum. E tabi bu fiyata muhtemelen daha iyileri mevcuttur diye düşünüyorum. Foto makinesi işinden çok anlamadığım için bu başlık altında sormak çok cazip geldi. Sıfır veya ikinci el farketmez, şahsen ben ikinci el taraftarıyım.

Bu arada benim makine için de yorumunuz var mı? Kullanım amacım bokehli portreler çekmek (makineyi kullandıkça çekmeyi başarabiliyorum artık) ve uzun süreli gece çekimleri yapmak (light paint diye geçiyor anladığım ama daha deneme şansım olmadı, maksimum shutter speed 30" olunca güzel şeyler çıktığını gördüm)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.