Şimdi Ara

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->> (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.333
Cevap
73
Favori
71.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya kaliteli akıllı telefon ya da nokta atışı ikinci el makineler tek çözüm gibi görünüyor

Sıfır veya son model ikinci el makine işi zor.

Hem dolar arttı hem de makinaların dolar fiyatları. Artık çok lüks oldu.

2020 oldu Panasonic LX10 deneyemedim hala
    RX100m6 var Sirkecide denedim gayet güzel ama yere düşürünce 5000 lira zarar etme ihtimali yüzünden düşünemiyorum kullanmayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 17 Ocak 2020; 1:16:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • multimatom kullanıcısına yanıt
    Canon m100 kameranın lens kitinin önünde sonsuz dönen bilezik var, ne işe yarıyordur.

Fotoğraf çekmeye çalışırken, ekrana dokunuyorum netleşsin diye , çekim yaparken yarım basılı tutuncami bu olay oldu, birden basıp çekmem mi gerekiyordu
    YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>

Netlerken zorlanıyor, sapıtıyor , kırmızı çerçeve uyarı çıkıyor

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    manuel modda uan shutter muhtemelen.

otomatik modda çekip deneyin bir de.

tekerlek manuel modda focus yapar. veya menuden ne yap derseniz onu. m100 kullanmafım ama başka makinelerde öyle oluyordur.
  • hocam konunun tamamını okudum kendi telefonumla da ufak çaplı fotoğrafcılık denemelerim oldu zamanında , tabi ki sizinkinin yanında devede kulak kalır çektiklerim. bunları mi5 s ile çekmiştim. Editsiz fotoğraflar.
    YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>

yakın zamanda redmi note 8 aldım yanına tripod almayı da düşünüyorum, sizce redmi note 8 ile devam mı etmeliyim ? bir de manuel menüsü var ben bu menüdeki ayarları nasıl öğrenirim ? en büyük merakım ve hayalim ise holywood filmlerindeki hissiyata sahip videolar çekmek ancak bu telefonla mümkün olabilir mi bilmiyorum . fotoğraf olsa adobe photoshop ile halledebiliyorum ancak video işin içine girince hiç bir bilgim yok , böyle bir iş için makina şart mıdır ? düşük çözünürlüklü olsa da renk paleti , sahne açısı ışık oyunları 21:9 formata çevirme falan derken sizce bir telefonla bile böyle bir iş başarılabilir mi ?

• tripod alıp manuel ayarları deneyerek öğrenin.

Gece iso 100de 2 saniyelik pozlama ile dışarısını çekin

Videoda da manuel ayarlar yapabilecek uygulamalat çalışıyorsa deneyin.
  • Filmic Pro ile manuel video çekebilirsiniz. Ama sanırım fiyatı 54 TL'ydi.

Open camera da var fakat onun manuel videosu çok kısıtlı.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-796B68838 -- 25 Haziran 2020; 14:1:14 >
  • Rica ederim. Konu başlığı makine tavsiyesi olduğu için genelde o konulara ağırlıklı oluyor normal olarak. ama haklısınız çünkü çekim tekniği bilmeden makineler de pek anlaşılamıyor.

Sorularınızın cevabı kısa ve basit değil. Çok fazla parametre / etken var. Hangi araba daha güzel?hangi bilgisayar daha güzel? Soruları gibi havada kalıyor.

Megapiksel pazarlama için kullanılan bir kavram evet maalesef. Benim bakış açım şu. Günümüzde 4K monitörler kullanıyoruz en fazla. Bu da 8,5 megapiksel demek. Yani 100 megapiksel de olsa 10 megapiksel de olsa bizim için çok şey fark etmiyor diyebilirim. Fakat 2-3-5 şu an yetersiz denebilir.

Megapiksel nitelik değil nicelik ile alakalı bir bilgidir. Yani 10 litre süt mü daha iyidir 1 litre süt mü daha iyidir. Eğer ikisi de aynı kalitede ise 10 tabii ki daha iyidir. Fakat 10lt olan sulandırılmış mikroplu bozuk vesaire ise 1 litre süt daha iyidir.

Aynı şekilde büyük sensörlü bir makineden çıkan 10 megapikseli küçük sensörlü bir makineden çıkan 26 megapiksele tercih ederim.

Telefonlar aşırı gelişti. Şu an 18 milimetre 26 milimetre gibi aralıklarda Ben de genelde telefon kullanıyorum fakat 50 - 85 - 135 milimetre gibi açılarda fotoğraf makinesi kullanıyorum. 85 mm ne demek gibi konuları internetten kendiniz fotoğraflara bakarak görmelisiniz yazarak anlatılabilecek bir şey değil

2020 itibari ile hem cep telefonların gelişimi, hem liranın değer kaybetmesi hem de yeni model fotoğraf makineleri dolar bazında bile yüksek fiyatlı olmaları yüzünden artık hobi olarak makine kullanmak lüks haline geldi. Giriş seviyesi bir kullanıcı için telefon yeterli.

Fakat fotoğrafçılık hevesi olan bir insan için cep telefonu yanına 50 milimetre 1.8 lens li büyük sensörlü uygun fiyatlı ikinci el bir makine almalarını tavsiye edebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 13 Şubat 2020; 10:45:41 >

• Günbatımı ve gece şehir fotoğrafları, gündüz ise makro doğa fotoğrafları çekebilecek kompakt öneriniz var mıdır?

• AFK_is_now_AFK kullanıcısına yanıt
    Rx100 serisini tavsiye ederim yine.
    M1 M3 vs

• quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

Rx100 serisini tavsiye ederim yine.
    M1 M3 vs
    Teşekkürler, anladığım kadarıyla en yenisi en iyisi oluyor bunların arasında? M. VII baya havalı bişeye benziyor fiyatıyla

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Tek farkı zoom aslında.
    Sizin zooma ihtiyacınız yok.
    Panasonic LX100 düşünebilirsiniz.
    ekstra olarak m4 ve sonrasında ağır çekim çok başarılı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darion -- 18 Şubat 2020; 16:7:3 >
  • Merhabalar bende hocamın tavsiyesi ile m4 aldım. Burada bir konuya takıldım. Videoları bilgisayara nasıl aktaracağım. Yani klasik olarak Usb kablosu ile mi. Kablosuz aktarma şansım var mıdır. Cevap için şimdiden teşekkürler.
  • ilsimsek06 İ kullanıcısına yanıt
    Fotoğraflarınızı telefona kablosuz olarak aktarabilirsiniz. telefonunuzun ekranı muhtemelen bilgisayarınızınkinden daha iyidir. Orada bakıp beğendiklerinizi bilgisayarınıza herhangi bir yöntemle aktarabilirsiniz.

Ama kablosuz aktarma videoda olmuyor veya uzun sürüyor.

Videolarda veya çok sayıda fotoğrafta ben kart kopyalamayı kullanıyorum.

• multimatom kullanıcısına yanıt
    Yanıt için teşekkürler. Kablosuz video aktarımın için hangi programı kullanıyorsunuz. Bir de bunula ilgili olarak wifi ve nfc bağlama kullanma kılavuzu varmış. Sizlerde varmı acaba.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ilsimsek06 İ kullanıcısına yanıt
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sony.playmemories.mobile

Kullanımı için YouTube'da arama yapabilirsiniz

• Arkadaşlar bende uzun süre araştırdım bütçemin yeteceği bir makine aldım Canon EOS M100 aldım ve sony a6000 ile kıyaslamasını yaptım almak isteyenlere umarım yardımcı olur.
  • bbertan kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, video için teşekkürler.
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Sağol umarım video yararlı olur
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.