Şimdi Ara

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->> (48. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.333
Cevap
73
Favori
71.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şimdi elimizde note 9, mate 20 pro vs tarzı amiral gemisi üst düzey bir telefon yok.Bu telefonların fiyatı malum.Şimdi ilk araştırmama göre mesela canon 4000D 2bin civarına alınabiliyor.Fotoğrafa ilgi duyan ve geliştirmek isteyen birisi için bu veya buna benzer fotoğraf makinesi alması daha mantıklı değil mi.Bazı yorumlarda direk telefon alın vs. tarzı cevaplar gördüm ancak telefon ihtiyacı olmayan bütçeside 1500-2000 olan birisi ne almalı?
  • Önerilerinizden sonra mağazaya gittim, kendi gözümlede 1000 tl altı fotoğraf makinesinin ışığa ve karanlığa gösterdiği tepkiyi görünce, koşarak mağazadan kaçtım, telefonum ona göre daha iyiydi (görüntünün yarısını bulanık ve puslu çekiyor, telefon),,,

Peki bunlar içinde ez az bütçe ile alınabilecek cihaz varmı >>> ,, 1000 - 1500 ü gecemiyorum,,

https://m.n11.com/canon-powershot-sx420-is-dijital-fotograf-makinasi-P255016741

https://m.n11.com/kodak-pixpro-fz201-20x-optik-zoom-fotograf-makinasi-P65883103

https://m.n11.com/canon-sx620-hs-203-mp-25x-zoom-full-hd-wi-fi-fotograf-makinesi-P51361228

@Kafkaslı57

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 25 Şubat 2019; 4:25:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parasının hakkını verebilecek sıfır makine yok maalesef. İkinci el olarak bir sürü var.

• quote:

Orijinalden alıntı: boras06

Arkadaşlar lütfen fikir verin.

Şimdi elimizde note 9, mate 20 pro vs tarzı amiral gemisi üst düzey bir telefon yok.Bu telefonların fiyatı malum.Şimdi ilk araştırmama göre mesela canon 4000D 2bin civarına alınabiliyor.Fotoğrafa ilgi duyan ve geliştirmek isteyen birisi için bu veya buna benzer fotoğraf makinesi alması daha mantıklı değil mi.Bazı yorumlarda direk telefon alın vs. tarzı cevaplar gördüm ancak telefon ihtiyacı olmayan bütçeside 1500-2000 olan birisi ne almalı?
    Fotoğrafta kalite ve detay arıyorsanız en az APS-C sensörlü makine olması lazım.

Ben ucuz olduğu için ikinci el samsung nx modelleri ve lens sistemlerini kullanıyorum genelde ve kendimi bu sistemle geliştirdim.

Bu resimlerin hepsini samsung nx300 ile çektim, farklı bir kompak makine ile aynı resimler çekilebilir, ama renkler, doku kalitesi, detay, ve derinlik bu seviyede olmaz.

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seker1adam -- 25 Şubat 2019; 14:42:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seker1adam

Fotoğrafta kalite ve detay arıyorsanız en az APS-C sensörlü makine olması lazım.

Ben ucuz olduğu için ikinci el samsung nx modelleri ve lens sistemlerini kullanıyorum genelde ve kendimi bu sistemle geliştirdim.

Bu resimlerin hepsini samsung nx300 ile çektim, farklı bir kompak makine ile aynı resimler çekilebilir, ama renkler, doku kalitesi, detay, ve derinlik bu seviyede olmaz.

Alıntıları Göster
    Önyargılı olmamak lazım hocam kalite konusunda, Benim eski Lumia 1020 cihazla çektiğim bazı fotoğrafları FF makina ile çekemeyecek bir dünya insan vardır eminimki, Kaliteli olması için sensör boyutundan ziyade lens kalitesi daha önemli bence, 1 inç sensörlü bir çok model var gayet yeterli seviyede fotoğraf veren ayrıca M43 sistemide gayet iyi her bakımdan, Sadece alacak olan kişinin beklentileri ne olacak burası önemli, Hepsinin eksi ve artısı var birbirine iyi araştırmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

Önyargılı olmamak lazım hocam kalite konusunda, Benim eski Lumia 1020 cihazla çektiğim bazı fotoğrafları FF makina ile çekemeyecek bir dünya insan vardır eminimki, Kaliteli olması için sensör boyutundan ziyade lens kalitesi daha önemli bence, 1 inç sensörlü bir çok model var gayet yeterli seviyede fotoğraf veren ayrıca M43 sistemide gayet iyi her bakımdan, Sadece alacak olan kişinin beklentileri ne olacak burası önemli, Hepsinin eksi ve artısı var birbirine iyi araştırmak lazım.

Alıntıları Göster
    Aslında aynı şeyden bahsediyoruz. Tabiki cep telefonu ile çok iyi kareler çekilebilir, eğer yeterli bilgi birikim varsa, ödül alacak kadar iyi kareler bile çekilebilir.

Burda benim değinmek istedigim nokta, fotoğrafın kalitesini belirleyen unsur, ilk olarak sensör sonrasında üzerindeki lens olmak üzere bir sürü faktör var.

En iyi fotoğraf makinesini alınca, en güzel fotoğrafı çekmiş olmuyoruz, makineye hükmedecek kadar bilgi birikimde olması lazım

En önemlisi ışığı bilmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: seker1adam

Aslında aynı şeyden bahsediyoruz. Tabiki cep telefonu ile çok iyi kareler çekilebilir, eğer yeterli bilgi birikim varsa, ödül alacak kadar iyi kareler bile çekilebilir.

Burda benim değinmek istedigim nokta, fotoğrafın kalitesini belirleyen unsur, ilk olarak sensör sonrasında üzerindeki lens olmak üzere bir sürü faktör var.

En iyi fotoğraf makinesini alınca, en güzel fotoğrafı çekmiş olmuyoruz, makineye hükmedecek kadar bilgi birikimde olması lazım

En önemlisi ışığı bilmek lazım.

Alıntıları Göster
    Öyle kesinlikle, Ben yorumu ilk baştaki en az crop sensörlü olması lazım diye başladığınız cümle için dedim yoksa katılıyorum yani, Ön yargılı olmamak gerekiyor bu sistemlere demek istediğim bu yani, Bir arkadaşımda D7200 var gece çekimi yaptığımız zaman İph7 model telefonum daha iyi çekiyor diyor mesela
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Telefonumun kamerasından şikayetçiydim,, fakat fotoğraf makinesi alacak bütçem yoktu,, bende bi arkadaşımın ilaninda çok ucuz fiyata 5 yıllık fakat kamerası iyi denilen telefonu aldım...
    Sol tarafı net olmayan ve geneli puslu gibi olan resim benim telefon Lenovo k5 ,,,,
    Görüntüsü net olan foto ise BlackBerry Z10 ,,
    * Z10 nun kamera gözü büyük,
    * Z10 , çekim yaparken uyarıyor, ters ışık var hdr yi açınız, karanlık var gece modunu açınız, ışık vuran apartman bölgesi renk olarak canlaniyor, hdr siz hali bi tik kontrastsiz gibi ,,, buyrun,,

Çektiğim resim acıları ve bi nebze iyileşme ;

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    K5 bizim evdede var pek iyi bir model değil kamera konusunda böyle bir kalite farkı normal o yüzden, Bütçe çoğaldıkça performansda artıyor, Hdr yerine imkan varsa manuel ayar denemeleri ile daha iyi sonuçlar alınabilir bence.
  • Eos 1000d ve türevi en ucuz bi dlsr...üstüne 24mm stm 2.8 bir de 50 1.8 al ucuz ucuz...biraz yeteneğin varsa şaheser yaratırsın...aç camera raw da biraz açık alanı kıs biraz karanlıkları aydınlat biraz kontrast...sonra cropunu yap varsa kumlanma topazın denoise si ile hafiften bi geç ver sonra keskinliğini yap yeniden boyutlandırmanı al sana pro foto...toplam 2.5 dakika...he basar geçerim jpeg bana yeter yine farketmez her türlü dijital,kompakt slr like her ne tür cihazsa fersah fersah güzel çeker...hatta belirli bir isoya kadar (ki 1600 den sonra muhtemel) hangi apsc varsa canonun 7d olsun 60d olsun 70d olsun aynı sonucu alırsın...merakın varsa bu işe dediğim lensler ve ucuz bir body ile zaten gayet tatminkar olur...ve bu set minnacık bir set olur ama fark dağlar kadar olur...

https://pixelpeeper.com/adv/?lens=725&camera=983&perpage=25&focal_min=none&focal_max=none&aperture_min=none&aperture_max=none&iso_min=none&iso_max=none&exp_min=none&exp_max=none&res=3

en basitinden ucuzundan örnek olsun...bu işe merakı olanlara da en hesaplısından fikir olsun...2 el 500-1000 arası komple çözüm...
    edit : imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancanax -- 1 Mart 2019; 1:58:6 >
  • Arkadaşlar merhaba.

VLOG için başlangıç seviyesinde ekipman arıyorum, baya bir baktım ama bulamadım istediğim gibi bir şey. Bende S8 var ama sarjı yarım gün anca gidiyor. Video çekince direkt biter.

1) External ses girişi olmalı
    2) Sarjı iyi gitmeli
    3) Ucuz olmalı, ikinci el de olur.

Önerisi olan var mıdır?
  • multimatom kullanıcısına yanıt
    Hocam sokakta yürürken fotoğraf çekmeyi seviyorum şuan elimde mate 10 pro var ama yetmiyor
    fujifilm x20 ile sony r100 arasında kaldım ikisinin fiyatı hemen hemen aynı. Daha yüksek birşey mi bakayım yoksa sizin tavsiyeniz nedir burada çektiğim fotolordan bir sürü örnek var yardımcı olursanız çok sevinirim
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=133012472
    https://forum.donanimhaber.com/mate-foto--132845039?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abeslank -- 6 Mart 2019; 10:34:50 >
  • abeslank kullanıcısına yanıt
    Bu makineler iyidir. Veya Fuji X100 bakabilirsiniz.
    Bunların telefonundan bir artısı da RAW çekebilmeleri

Gördüğüm kadarıyla siyah beyaz çekiyorsun.
    Bu makinalarla RAW + JPEG çekersin
    Jpeg siyah ve +2 kontrastla çekersin
    Daha çekerken siyahbeyaz görürsün.
    HErheangi bir şekilde beğenmez ya da renklisi lazım olursa RAW dan alırsın, iyi olur.

Tam anlatamadım ama anlamışsındır inş :)
    iyi çekimler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 7 Mart 2019; 10:2:46 >
  • arnold3528 kullanıcısına yanıt
    Harici mikrofon girişimi kompaktlara koymuyorlar maalesef.
    Uygun fiyata sadece İkinc El 650D filan önerebilirim mikrofon girişli.
    Panasonic Lx100 desem hocam ne dersiniz ?

• Sinemayla ilgilenen ve lensleri, kamera kullanımını öğrenmek isteyen birine ikinci el a6000 iyi bir seçim olur mu?

Uygun fiyata bulursanız olur tabii.
    Ama onu alacağınız paraya G7X RX100m3 alabiliyorsanız onları tavsiye ederim.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/123055959
  • J.A.Cooper kullanıcısına yanıt
    bu aralar a6000 le ben de kafayi bozmus durumdayim en son alcam gibi gorunuyor...

Hocam beni çok heyecanlandırıyordu ve bende lx100 ü satın aldım. bir kaç güne elimde olur. İlerleyen dönemde fuji xt20 veya xt30 satın alacağım lx100ü ikinci makine olarak kullanacağım
    Edit : hocam ben bumakineye aşık oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abeslank -- 12 Mart 2019; 17:19:23 >
    Güle güle kullanın.

Bir süre kullandıktan sonra olumlu veya olumsuz tecrübelerinizi yazarsanız başkaları da faydalanır.
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.