Şimdi Ara

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->> (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.333
Cevap
73
Favori
71.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam iyi akşamlar. Ben ikinci el 7638 shutter'da bir nikon d3200 bir makine gördüm malum sitede saıcı ile görüştüm güvenilir geldi. Makinenin fiyatı 1000TL. Benim bütçem de 950-1000TL civarı. Telefonum s7edge ama telefon fotoğrafçılığından zevk alamıyorum ve bu makine ile daha çok evde aile içi çekimler ile doğa gezilerim ile yazları seyahatlerimde manzara çekimleri için kullanmak istiyorum. Telefonum manzara fotoğraflarında yetersiz kalıyor uzak noktalarda çok görüntü bozulması yaşıyorum. Almaya niyetlendiğim makinede 18-55 kit lens mevcut. Lensi ileride asıl amacım olan manzara fotoğraflarına uygun hale getirebilirim belki ya da bu lens uygun mu onu da bilmiyorum. Sizce bu bütçeye ve kullanım amacına göre nikon d3200 doğru bir seçim olur mu? Fotoğrafçılık işinde tecrübesizim amatörlüğümü de atarım diye düşündüm siz ne dersiniz tecrübenizden faydalanmak isterim teşekkür ederim şimdiden.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• multimatom kullanıcısına yanıt
    Telefon ile fotoğraf çekmek isteyen ve amatör fotoğrafçılık instagram fotoğrafçılığı vs düşünene arkadaşlara telefon tavsiyem direk note 5 ile başlasınlar 16 megapixel 1.9 diyafram gündüz fotoğrafları efsanedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ferucci kullanıcısına yanıt
    İlk sayfada sorularınızın cevapları var.

Okumak istemzseniz özetle söyleyeyim, uygun fiyata ikinci el ise alın. Tecrübe edinmişmiş olursunuz.
    Yalnız önce telefonla şu şekilde fotolar çekin:
    YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>

Eğer telefon ile böyle fotolar çekemiyor veya çekmeye üşeniyorsanız, hiç makina almayın. Onla da çekemezsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 8 Şubat 2019; 11:11:20 >

• Güzel benzetme olmuş.

Lensi de dev bir huni gibi düşünebiliriz o zaman.

Yani kısıtlı bütçe ile:
    "geniş ağızlı bir kova üzerinde dar ağızlı bir huni" ile "dar ağızlı ama üstüne geniş ağızlı huni takılmış kova" arasında seçim yapmamız gerekiyor.

Hem kova büyük hem huni büyük sistemler çok pahalı çünkü :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 8 Şubat 2019; 11:49:23 >
  • Tavsiyeleriniz uzerine ve diger yorumlariniza bakarak, biraz da dizaynin da etkisiyle, fuji xt-20 18-55 aldik. Cok tesekkurler :) Biraz karmasik menusu ve ayarlari ama artik ogrenicez...
    Hocam merhaba. Teşekkür ederim cevabınız için.

Esasında dediğim gibi temel amacım manzara ve doğa fotoğrafları, Karadenizde yaşadığım icin herhangi yöne kısa bir süre gitmem ile önüme çok güzel manzaralar seriliyor ve bunları telefonla çekip bilgisayara attığımda görüntü çok bozuluyor. Temel çekimlerde telefonum yeterli ama bu tür çekimlerde yetersiz kalıyor.

Benim merak ettiğim giriş seviyesi bir dslr makine ve kit lens aldığımda da bu bozulmaları yaşar mıyım? Eğer yaşarsın boşuna alma derseniz ona göre bütçe arttırmak için beklemem gerekecek.

Diğer yandan aynasız fotoğraf makineleri artık tam anlamıyla hakim olmaya başlıyor. Bütçeme ve amacım olan çekime yönelik aynasız makine tavsiyeniz varsa memnun olurum.

İlk sayfadakiler genelde bütçemi aşıyor ya da ikinci elde güvenilir şekilde bulmak zor, farklı bir mesajınızda piyasada çok bulunanlar genelde dandik olanlar demişsiniz doğrudur fakat ötekilerin de düzgününü bulmak zor. Küçük ilde yaşadığım icin elden alabilecegim bir yer de yok mecbur sahibinden gibi bir siteden alacağım.

Başınızı ağrıttıysam kusuruma bakmayın teşekkür ediyorum.

• nurborden kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın.
    18-55mm f2.8-4
    Makina taşımaya değecek bir lens
    Est. rica ederim.
    Gündüz manzara çekecekseniz dediklerimi boşverin. Kit lens gayet işinizi görür.
    İkinci el uygun fiyata bulabileceğiniz bir Canon 650D size yeter.
    Veya muadili Nikon da olur fakat model öneremiyorum, kullanmadım bilmiyorum.
    Aynasız olarak da Sony A6000 var. Sizin için düşük ışık performansı gerekli değil.
    İhtiyacınız olan büyük sensör ve tripod

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 8 Şubat 2019; 16:49:46 >
    Tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum. Tavsiyenizi dikkate alacağım.

Forumun neredeyse atıl olmaya yüz tutmuş bu bölümünü ayakta tutuyorsunuz, bilgilerinizi paylaşıyorsunuz, minnettarız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ferucci

Hocam merhaba. Teşekkür ederim cevabınız için.

Esasında dediğim gibi temel amacım manzara ve doğa fotoğrafları, Karadenizde yaşadığım icin herhangi yöne kısa bir süre gitmem ile önüme çok güzel manzaralar seriliyor ve bunları telefonla çekip bilgisayara attığımda görüntü çok bozuluyor. Temel çekimlerde telefonum yeterli ama bu tür çekimlerde yetersiz kalıyor.

Benim merak ettiğim giriş seviyesi bir dslr makine ve kit lens aldığımda da bu bozulmaları yaşar mıyım? Eğer yaşarsın boşuna alma derseniz ona göre bütçe arttırmak için beklemem gerekecek.

Diğer yandan aynasız fotoğraf makineleri artık tam anlamıyla hakim olmaya başlıyor. Bütçeme ve amacım olan çekime yönelik aynasız makine tavsiyeniz varsa memnun olurum.

İlk sayfadakiler genelde bütçemi aşıyor ya da ikinci elde güvenilir şekilde bulmak zor, farklı bir mesajınızda piyasada çok bulunanlar genelde dandik olanlar demişsiniz doğrudur fakat ötekilerin de düzgününü bulmak zor. Küçük ilde yaşadığım icin elden alabilecegim bir yer de yok mecbur sahibinden gibi bir siteden alacağım.

Başınızı ağrıttıysam kusuruma bakmayın teşekkür ediyorum.
    Sana tavsiyem A6000 + 18-55 lens olur söylediğin çekimler için çok çok iyi bir ikili olurlar bence yeterlide olurlar, Lens boyutu biraz daha küçük olsun dersen 16-50'de olabilir ama diğeri biraz daha iyi bir lens genel olarak. Net bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama bu şekilde olabilir.

• Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, tavsiyeniz için çok teşekkür ediyorum.

a6000 benim de beğendiğim ve almak istediğim bir model fakat ikinci elleri bile bütçemin çok üzerinde kalıyor maalesef. Bütçem yaklaşık 950-1000TL civarı zorlasam zorlasam 1200TL çıkabilirim. Bütçeme ve çekim amacıma uygun farklı tavsiyeniz var ise rica edebilirim. Teşekkür ediyorum.

Aynasız makina olacak ise eğer yine, Sony Nex 5N olabilir aynı lens kombinasyonu ile, Eğer dslr de olur boyut önemli değil ise o fiyat aralığında Nikon D3200- 5100 veya D90 gibi modeller'de olabilir bence.
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum tavsiyelerinizi dikkate alacağım hocam

Rica ederim ne demek.

Arkadaşımızın da dediği gibi Sony NEX5 R filan da olabilir.

Bunların avantajı, usb den şarj, wifi ile gönderim, küçük boyutluluk vs oluyor.

Veya Samsung NX3000 de olabilir.

Fiyat performans olarak çok iyidir onlar da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 9 Şubat 2019; 9:56:25 >
    Hocam merhaba tekrardan teşekkür ederim. Bütçemde sıkıntı oldu düşüşe geçmem gerekti Nikon d3100 aldım umarım memnun kalırım. Tavsiyeleriniz için var olun.

• Ben bu konuyu nasıl gmrmemişim
    Eline sağlık üstadım çok güzel bir konu hazırlamışssınız
    Fotoğraf üzerine elleriniz dert görmesin hepsini büyük
    Keyifle okudum

Bende hasbel kadar amatör olarak ilgileniyorum bu fotoğraf işiyle
    Emekli biri olarak ben hiç raw çekmem hep jpeg çekerim
    Fotoğraf üzerinde oynama yapmayı sevmiyorum biraz eski
    Kafalıyım bu konuda

Kullandığım ekipmanım fujifilm. XT3 gövde lensler fujinon
    35. mm f 1.4 prime 16.55 mm f 2.8 orta aralık zom vede
    55.200. mm f 3.5/4.8 telezom lens

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Selam,
    Bende ilk defa fotoğraf makinesi almak istiyorum ve sadece düşünüyorum, ne alacağım konusunda fikrim yok.. kafam çok karıştı,,,

Bilmediğim için istediklerimi anlatmak uzun sürebilir, kusura bakmayın ,,,,

En sevdiğim durum ay doğarkenki büyük kızıl görüntüsü, fakat bunun için bütçem yetmeyebilir, ek olarak bu görüntü ile ne zaman karşılaşırim belli değil,,,

En yaygın olan tarafım manzara çekmek ve hava kararmadan gün batımı doğayı çekmek,, çok aydınlık gün ışığı ve çok karanlık gece ile pek işim yok,,,
    Telefonumun çektiği fotoğraflardan %90 memnun değilim,, ek olarak cebime sığması önemli degil ama büyük olmasın,,

Amacım şu >> elimdeki telefonun ile sadece gezdiğim yerin çevre fotoğrafını çekmek ve gördüğüm resim hiç başarılı değil zaten adı üstünde telefon , fotoğraf makinesi değil ..
    2 km ötedeki yeri net çeksin diye bir düşüncem yok,
    İsterimki karşımdaki manzara belli olsun,
    200m-500m alanda aşağıda tarlalar var sağda solda dağ eteklerinde evler var, aşağıda ilerde evler ve tarlalar var, fakat ben bunun fotoğrafini çektiğimde , sadece genel renk boşluğu var, ilerdeki evin tarlanın yeşilliğin toprağın ayrıntısı yok, sadece renk tonlamasi var ,, ben gördüğüme yakın resmi yakalamak istiyorum,,,

Mesela karşı dağ manzarası güzel, akşam güneşi vuruyor ,, güneş olduğu için o resim parlıyor ama çok güneş yok, ev ağaç manzara çekemiyorum..
    Hava hafif kararsın, aydınlık olan yeri alıyor, gerisi çevresi yok,, aydınlık olan yeride iyi görünmüyor ...

Beni bu problemlerden kurtaracak, fiyatı en ucuz uygun cihaz hangisi olur,, özellikle manzara ve gün batımına yakın anları resme almayı seviyorum,,

Araba ile gezerken, manzaranin güzel yerinde durup, çekip yola devam ediyorum, elimdeki telefon olduğu için sonradan bakınca hiç ,,, sadece gördüğüme yakın olması yeterli, çok karanlık veya çok aşırı aydınlıkta çalışacak cihaz istemiyorum,, normal gün ışığı ve gün batımına yakın , gözüm her yeri rahat gördüğü zamana kadar olan seviyeyi bana iyi çeksin yeterli,,,
    Oneriniz ne olur,,,
    Bi magazaya girdiğimde, alt segment fotoğraf makinası aldığım zaman, beni oowww iyi resim aldı güzel çekiyor diyebileceğim bir cihaz almış olurmuyum,,
    Örneğin elimdeki telefon 320p çekiyor,, göze iyi görünen kalite ise 720p ,,, ben ışıktan ve karanlıktan az miktarda etkilenen, 1080p netlikte olmasada, elime güzelce 720p lik bi netlik verecek bir cihaz istiyorum,,,
    * Fotoğraf makinesi ile genelde lens önerilmiş ek olarak, lens benim gibi amatör bile olmayan birine gereklimi, yoksa cihaz için lens şartmı, lens olmadan ne kaybim olur, lens olursa manzara cekerken ne avantajım olur,,
    Anlamadığım için ve işimi görecek basit cihaz istediğim için çok yazdım,, profesyonel mükemmeli isteseydim, öneriler belli zaten sağolun, bunlar beni aşar,, en fazla 1000 tl bütçem var,,

Net olmayan fotolarım, ışık var diye ne ışığı çekebilmiş ne manzarayı ışık var diye >https://i.hizliresim.com/dvLVVV.jpg
    https://i.hizliresim.com/alnZ65.jpg < hiç ayrıntı yok, bu görüntüden sonra telefonu söktüm ve kamera ile ilgili yerleri temizledim, şimdi iyi çeker ama gördüğünüz gibi ışık ve karanlığı görünce çekemiyor,
    https://i.hizliresim.com/qdAXr5.jpg < ağaçlar karanlık net değil, dağ parlamış,,, bu durumdan kurtarın beni,,

>>>https://www.vatanbilgisayar.com/500-1000-tl-arasi/dijital-kompakt-fotograf-makinesi/ bunların içinde benim için fiyat performans ürünü hangisi ??

Yorum yapacak olanlara şimdiden teşekkürler,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 11 Şubat 2019; 4:0:55 >

• Konu fotoğraf makinasi değil ama fotoğrafla alakali 1500 tl telefon alicağim biri mi a2 biri note 6 pro diyafram değerleri biri 1.75 biri 1.9 çok aşırı farklar olurmu? Sosyal medyaya atmalik güzel karaler yakalamalık bir bir performans gösterse kafi

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Senin işini eger 2.5-3 bin tl bütçe ayırdıysan
    Sony nın rx 100 mark 3 veya mark 4 kompack makineleri
    Rahatlıkla görür lens değiştirmekde yok. Gömlek cebine girer
    Cep herkülü bu makineler

• nediyonlasen kullanıcısına yanıt
    Diafram 1.75 olanı al tabiki fark olur

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.