Şimdi Ara

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->> (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.333
Cevap
73
Favori
71.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam m5 eski bir kameraymış m6 veya m50 gibi modelleri tavsiye etmiyor musunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatı daha ucuzdur diye desim yoksa m6 daha iyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • uucza 2 makine satılık.

Yabancıya gitmesin size daha da indirim yapabilirim buyrun

Fotoğrafçılığa meraklı çocuklara hediye olarak alabilirsiniz.

https://sahi.io/s/b7IrOEf6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 4 Ağustos 2018; 11:43:50 >
  • Merhabalar.Kısa film çekebileceğim bi fotoğraf makinesi arıyorum.Hafif olursa çok iyi olur.Bütçem 2 bin tl ama öneriniz sayesinde artırabilirim.2.el olur 0 olur farketmez.

• FameBoy F kullanıcısına yanıt
    Merhaba önce telefonla bir deneme çekin.

modern telefonlar yeterli ışıkta gayet iyi çekiyor.

Donra a6000 vey eos m alabilirsiniz.

ama ışıklandırma, mikrofonn vs de çok önemli.

bütçenizin yarısından azını kameraya harcayın en az 1 adet manuel lens alma şansınız da olsun.

• Stüdyo içi kısa film tarzı vs vlog için önereceğiniz makine varmı?

• RioDeJaneiro kullanıcısına yanıt
    Vlog için ekran dönse iyi olur.
    O yüzden Rx100m3, G7Xm2, LX15 e bi bakın
    ayrıca
    A5100, Omd M10M2, LX100 lere de bi bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

Vlog için ekran dönse iyi olur.
    O yüzden Rx100m3, G7Xm2, LX15 e bi bakın
    ayrıca
    A5100, Omd M10M2, LX100 lere de bi bakın
    Anladım.Bu Go Pro Hero 6 konusunda ne düşünüyorsunuz? Onlada iyi sonuçlar çıkarıyorlar.LX100 ün yerini azda olsa tutabilir mi vlog için vs?
  • Nikon b700 nasıl hocam? inceler misin müsaitsen

• Hocam merhaba, yazdıklarınızın da biraz etkisiyle, fuji xt10-35mm1,4 ve Sami 12mm lens setimi, tasınabilirliği ve video kalitesini arttırmak üzere elden cıkarmak istiyorum. Sami12 cok güzel bir lens ama Manuel olmasından dolayı baskasına al çek dediğimde fotolar hep ziyan oluyor. 35mm fotolarda çok iyi ama video çekimlerinde netleme sorunu ve sesi sinirleri tepeme cıkarıyor.

1-)Pana tz100 modelini kullandınız mı yada detaylı İncelediniz mi ? Eksik gördüğünüz yönleri va r mı makinenin? Geçmeyi düşündüğün model bu?

2)3000tl civarına almak mantıklı olur mu daha düşük fiyatları gördü mü?

3)fujinin renklerini çok beğeniyorum aslında, video tarafını düzeltmek üzere xt20 ye upgrade etmek daha mantıklı olur mu?

Kafamda deli sorular kısaca...

Yurtiçi yurtdışı tatile gittiğim birçok yerde footage video denemeleri yapan gittikçe iiyi işler çıkartan, ama video işini de olabildiğince pratik şipşak yapmaya çalışan birine tavsiyeniz ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wntln -- 31 Temmuz 2018; 0:21:58 >

Video olarak güzel fakat videonun kenarları bozuk oluyor. Kapı dürbünü gibi.
    Fazla geniş açı çünkü.
  • fero1183 kullanıcısına yanıt
    B700 bu tipte bir makine:
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/122744647

amacın çok zoom değilse önermem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 31 Temmuz 2018; 9:58:0 >
  • wntln kullanıcısına yanıt
    Maalesef kullanma şansım olmadı. Ama kullandığım Panasonicler kullanışlılık ve özellikle video konusunda hep rakiplerinden iyiydi. Bunun da kötü olacağını sanmıyorum. Yine de kullanmadan bilemem tabii.

Fiyat işi biraz değişik. Türkiye'de normal satışı olmadığı için piyasası sabit değil. Geçen ay bulunduğum şehirde hemen yakınımda biri 1400 liraya mı ne sattı, kaçırdım. Şimdi illa alayım desem dediğiniz gibi 3000 lere yurtdışından getirtmem lazım :(

Dediklerinize uygun olarak Sony RX100m3 - Canon G7xM2 - Sony RX10m2 - Panasonic LX100 - Panasonic LX10 - Fuji X70 - Panasonic TZ100 - Sony RX100m6 tavisye edebilirim.

Eğer sevdiğiniz odak uzaklıklarını belirleyebilirseniz işiniz kolay.
    28mm = Fuji X70
    35mm = Fuji X100F
    45mm = Samsung NX3000 + 30mm Lens
    46mm = Nx Mini + F1.8 Lens

28-70 = Sony RX100m3
    25-250 = TZ100

.
    .
    .
  • quote:

Video olarak güzel fakat videonun kenarları bozuk oluyor. Kapı dürbünü gibi.
    Fazla geniş açı çünkü.
    Anladım.Cinematic görüntüleri çekenleri izleyince baya beğendim açıkcası.Birde taşıma kolaylıgı yüzünden kafama yattı.Diğer türlü lx100 vs bunlar taşıması vs gerçekten yorucu olabiliyor.
    Sony RX0 var Rx100 gibi sensörlü aksiyon kamerası ona bir bakın
  • quote:

Sony RX0 var Rx100 gibi sensörlü aksiyon kamerası ona bir bakın
    Baktımda fiyat pahalı geldi.LX100 e talim gibi görünüyoruz :)
    ikinci el düz rx100 de deneyebilirsiniz. Ucuza yülsek kalite
  • Fuji X100S ve Nikon P600 makinalarımı da satacağım.
    İlan açamadım daha sahibindende ilk buraya yazayım dedim ilgilenen varsa bu başlığı okuyanlara uyguna vereblirim.
    Biri düşük ışık makinası, diğeri zoom ile ay çekme makinası :)
    İlk sayfada örnekler var

Rx100m4, HX90V ve Nx Mini + 17mm var bende
    onlar daha küçük o yüzden sadece onları kullanamaya karar verdim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 4 Ağustos 2018; 11:48:56 >
  • Arkadaşlar merhaba,

Hediye olarak fotoğrafçılığı yeni öğrenmeye başlamak isteyen biri için ikinci el fotoğraf makinesi almak istiyorum. (Sıfır alacaktım fakat fiyatların yüksekliği ve eğer gerçekten merakını geliştirmek isterse daha sonra istediğine daha uygun bir makine alabileceği için, hem de konu sahibi arkadaşın yazdıklarından sonra ikinci el almakta karar kıldım).

Canon 550D 18-55 lensi ile birlikte 650-1100-TL aralığında bulunuyor. Shutter sayısına ve yanında verdikleri lenslere göre çok değişiyor bu fiyat.
    EOS-M yine 18-55 lensi ve harici flash ile 700-800 lira civarında bulunuyor.

EOS-M portatifliği çok güzel. Her yere götürülebilecek bir cihaz gerçekten. Fakat vizörü olmamasının hediye alacağım kişinin hoşuna gitmeyeceğini düşünüyorum (emin değilim yalnızca tahmin)

Canon 550D ise dahili vizör ve flashı olması çok avantaj fakat galiba biraz daha eski bir makine ve özellik olarak biraz daha düşük haliyle. (Çünkü EOS-m'in 650D modeli ile eşdeğer özelliklere sahip olduğu yazıyor internette)

Her iki makine için de yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Yazdığım şeylerde yanlışlıklar olabilir sadece internetten okuduğum kadarıyla bilgi sahibiyim yoksa fotoğraçılığa ve fotoğraf makinelerine dair bir bilgim yok.

Bir de önümüzdeki sene kısmet olursa afrikaya safariye gitmeyi planlıyorum ve konu sahibi arkadaşın Coolpix p510 modeli ile çektiği ay fotoğrafı çok ilgimi çekti. Malumunuz safarilerde genelde uzaktan gözlem şansı hasıl oluyor. Bu sebeple zoom performansı iyi olan bir makine işime yarayabilir diye düşünüyorum. Şimdilik DSLR alıp da farklı lens kitlerine para harcayacak maddi imkanım yok. Bu konu da da aydınlatabilir misiniz? Coolpix p510 650-800 TL fiyat aralığında bulunabiliyor ikinci eli. Acaba safari için bu cihaz yararlı olur mu yoksa zoom özelliğinden başka bir faydası olmaz ve görüntü kalitesi olarak üzer mi?

Vakti olup da yorumlayabilen arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.
    Saygı ve sevgiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cassation -- 6 Ağustos 2018; 14:1:7 >

• Merhaba o fiyatlara 550D alabilirsiniz. Ama Canon alacaksanız mutlaka 50mm 1.8 lens ile alın bence. Sadece kit lens hayal kırıklığı yaratıyor telefonların bu kadar geliştiği günümüzde.

Zoomlu makineler hakkında şu yazılanlara bakabilirsiniz.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/122744647

Yani anca telefon gibi çekebiliyorlar maalesef.
    Ama çok zoom yapıyorlar. Eğer yine de isterseniz Ay çekmek için Nikon p600 almıştım. Ay çektim onu satacağım. 1000 lira civarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 6 Ağustos 2018; 14:16:45 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.