Şimdi Ara

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->> (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.333
Cevap
73
Favori
71.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, ilk konu için teşekkür ederim,elimden geldiğince çoğunu okumaya çalıştım, yine fikirlerim değişti, fotoğraf merakım amatör olarak konica minolta dimage x1 ile başladı daha sonra panasonic lx2 ile sürdü ama baya bir ara verdim son zamanlarda fotoğraf çekme isteğim yine depreşti ve yeni bir makina bakmaya başladım a6000 di olympus m10 du samsung nx300 dü derken bir çok Makinaya baktım ama halen acaba ben bu makinaları alsam ne kadar kullanacağım sorusuna bir cevap bulamadım fotoğraf çekmeyi seviyorum tamama ama ben haftanın 6 günü sabah 9 akşam 6 çalışan biriyim ben bu makinaları ne kadar yanımda taşıyabilirim yani bir hevesle alıp evde yatıracak mıyım veya ne kadar süre taşıyıp sonra ya yeter artık taşıyamıyorum diyeceğim bu sebeplerden dolayı bir türlü karar veremedim, şuan hali hazırda samsung s7 kullanıyorum,iyi fotoğraf çekmek istiyorum s7 bi yere kadar ama lensli makina da taşıyamam diye korkuyorum 1" ilk bir makina alayım diyorum ya s7 varya diyorum ve kitlenip kalıyorum,hatta s7 ile panasonic lx2 nin bir resim karşılaştırmasını bile yaptım link vereyim sizlerede

https://disk.yandex.com.tr/a/qjqfyqTu3Q9cqE birinci fotolar lx2 ikinci resimler s7 lx2 daha iyi gibi, sizce ne yapayım aynasız bir makina alıp şansımı deneyim mi, yoksa compact ama iyi foto çeken bir makinemi alayım yoksa hiç bu işe bulamayıp s7 ile mi devam edeyim, öneri ve yorumlarınızı bekliyorum, beni bu dertten kurtarın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ***Æ*** kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.
    Bence istekleriniz gayet makul ben de aynı şeyleri yaşadım ve yaşamaya da devam ediyorum
    Elimden geldiğince birşeyler söylemeye çalışayım.

Karşılaştırma listesi için teşekkürler, faydalı olacaktır meraklıları için.
    LX2 bile daha iyi sizin de dediğiniz gibi. E bir de RX100 gibi makine daha da iyi olacaktır. Daha büyük sensör, daha hızlı işlemci, daha iyi lens vs vs.

Cepte rahat taşımak ve kaliteli fotolar istiyorsanız standart önerim ikinci el Sony RX100m3 alabilirsiniz.
    Hem şarj aleti taşımanıza gerek kalmaz. Telefonun şarj aleti ile makinayı da şarj edersiniz.
    Hem de çektiğiniz telefonları kablosuz telefonunuza atar güzel ekrandan bakarsınız.
    (Daha ucuz alternatif olarak rx100m2, rx100m2, canon s100 filan alabilirsiniz.)

Alterntif bir seçenek olarak sadece hobi için değişiklik isterseniz;
    Usb den şarj olan, wifi paylaşım yapabilen, en az 300mm zoom yapan bir cep makinası alın derim. Ayrıntılar:https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/122744647

Sony HX90V en iyisi bu sınıfın ve 900 liranın altına satılıyor. Fotoğraflar kaliteli olmaz ama gözünüzle göremediğiniz uzaklıktaki kuş, plaka, Ay krateri! Vs. çekmek telefona aktarıp bakmak gayet eğlenceli olabiliyor. (Daha ucuz alternatif olarak Sony WX200 filan alabilirsiniz.)

Bir de bunların dışında S7 ye minik Tripod alıp uzun pozlama yapmanızı tavsiye ederim. Manuel olara 10saniye filan pozlamaya izin veriyor diye hatırlıyorum. YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 11 Ocak 2018; 14:17:59 >

• multimatom kullanıcısına yanıt
    İyi gunler, ben zaman zaman konuya göz atıyorum. Bir yardımınız lazım. Dijital Compact bakıyordum. Sonrasında aynasız, SLR modellere baktım. İki bin lira civarında bütçe, bir bayana hediye olarak alınacak cihaz bakıyorum. Tedarik sorunu olmamasi gerekiyor :D Kuzenim eşine alacak. Yakında çocuğu olur. Yanında kolay taşıyabilsin, güzel fotolar çekilsin istiyor. Estetik olarak cihazın da hoş olması güzel olur. Aklımda Sony a6000 ve Olympus OM - D M10 mark ii modeli var. Ne tavsiye edersiniz. Tüm önerilerinizi bekliyorum. Cihazda wifi olmasını tercih ediyor kuzenim bu arada. Çok teşekkürler

• aenescan1994 A kullanıcısına yanıt
    İkinci el fuji X30 daha iyi olur bence ama. Hediyede sıkıntı olabilir heralde. Sıfırı da gereksiz pahalı.

A6000 ve Omd

İkisi de çok güzel makinalar

Yemi başlayan biri için ikisinim farkları önemli değil pek.

Hangisini ucuza bulursanız onu alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

Rica ederim.
    Bence istekleriniz gayet makul ben de aynı şeyleri yaşadım ve yaşamaya da devam ediyorum
    Elimden geldiğince birşeyler söylemeye çalışayım.

Karşılaştırma listesi için teşekkürler, faydalı olacaktır meraklıları için.
    LX2 bile daha iyi sizin de dediğiniz gibi. E bir de RX100 gibi makine daha da iyi olacaktır. Daha büyük sensör, daha hızlı işlemci, daha iyi lens vs vs.

Cepte rahat taşımak ve kaliteli fotolar istiyorsanız standart önerim ikinci el Sony RX100m3 alabilirsiniz.
    Hem şarj aleti taşımanıza gerek kalmaz. Telefonun şarj aleti ile makinayı da şarj edersiniz.
    Hem de çektiğiniz telefonları kablosuz telefonunuza atar güzel ekrandan bakarsınız.
    (Daha ucuz alternatif olarak rx100m2, rx100m2, canon s100 filan alabilirsiniz.)

Alterntif bir seçenek olarak sadece hobi için değişiklik isterseniz;
    Usb den şarj olan, wifi paylaşım yapabilen, en az 300mm zoom yapan bir cep makinası alın derim. Ayrıntılar:https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/122744647

Sony HX90V en iyisi bu sınıfın ve 900 liranın altına satılıyor. Fotoğraflar kaliteli olmaz ama gözünüzle göremediğiniz uzaklıktaki kuş, plaka, Ay krateri! Vs. çekmek telefona aktarıp bakmak gayet eğlenceli olabiliyor. (Daha ucuz alternatif olarak Sony WX200 filan alabilirsiniz.)

Bir de bunların dışında S7 ye minik Tripod alıp uzun pozlama yapmanızı tavsiye ederim. Manuel olara 10saniye filan pozlamaya izin veriyor diye hatırlıyorum. YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>

Teşekkür ederim,rx100 m3 iyi ama fiyat biraz zorluyor beni 1.500 TL civarı sahibinden üzerinde felan 1.000 tl yi geçmesem diyorum,fuji lerde çok iyi ayrı bir ton ve tat var sanki fujilerde ,nx mini alsam diyorum oda 1" sensör samsung markası hani ne bilem sony canon dururken samasung bilemedim ,neyse benim bu kararsızlık bitmez,araştırmaya devam.

• quote:

İkinci el fuji X30 daha iyi olur bence ama. Hediyede sıkıntı olabilir heralde. Sıfırı da gereksiz pahalı.

A6000 ve Omd

Teşekkürler, omd daha hoşuma gitti, peşin fiyatı 2150 olarak alıyorum. Dolar yükseldi yeni cihazlar fiyatları çok yüksek malesef. 2150 bu cihaz için çok mu bilemiyorum ama piyasa şu sıralar bu şekilde.

• ***Æ*** kullanıcısına yanıt
    İkinci el x100 de alabilirsiniz 1000lira altına.

Sizin önce "odak uzaklığı" na kar vermeniz lazım.

28mm

35mm

24-70mm

50mm

Bunlara göre makina önerebilirm.

35mm-> Fuji X100

28-100 -> Rx100(m1) veya Nx300

50mm-> Nx Mini + F1.8 lens

..

gibi

Google a "focal length" yazıp, dediğim değerlere bakabilirsiniz.

Sabit mm olunca f değeri küçük oluyor lenslerin

Zoomlu, değişken mm olursa f değeri büyük oluyor.

Birini seçmeniz lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 11 Ocak 2018; 23:24:3 >
  • Ederi o mu ben bilmiyorum.

Olympus a "jiddi" Hoca bakıyo

Etiketledim, görürse bilgilendirir sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: aenescan1994

quote:

A6000 ve Omd

Teşekkürler, omd daha hoşuma gitti, peşin fiyatı 2150 olarak alıyorum. Dolar yükseldi yeni cihazlar fiyatları çok yüksek malesef. 2150 bu cihaz için çok mu bilemiyorum ama piyasa şu sıralar bu şekilde.

Omd m10 u her daim yanında taşımanız sıkıntı, prime lens ile kalınlığı 8 cm leri buluyor, aylardır tasinabilirlik tribinden karar veremedim ben de

• sizce ikinci el rx100m4 mü yoksa sıfır rx100m3 mü ?

aynı fiyat ikisi de. öncelik fotoğraf çekimi.

fotoğraf kalitesi olarak iki cihaz arasında gözle görülür fark var mıdır?
  • cafzafer2 C kullanıcısına yanıt
    ikinci el RX100m3
    Sahibindene biri koymuş uygun fiyata hem de GET satış olarak onu alabilirsiniz.

m3 kullanmadım Slowmotion video için m4 bakıyorum ben de
    Fotoğrafta ciddi fark olabileceğini sanmıyorum.
    Aynı lens aynı sensör.
  • Türkiye sınırları içerisinde Panasonic 20mm f1. 7 sifirindan temin edebileceğim bir nokta biliyor musunuz? İnternet veyahut dükkan tarzı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CBE59604 -- 12 Ocak 2018; 19:18:16 >
  • Arkadaşlar, Butik pasta işleri yapmaktayım. pastaların fotoğraflarını çekmek için beyaz stor perde alıp, fotoğraflarımı o şekilde çekmek istiyorum.
    Bunun için dijital kompakt bir fotoğraf makinası almak istiyorum. bütçem 500-800 TL arasında. Canon veya nikon almak istiyorum. ama başka bir marka ve model tavsiyesi olursa kabulümdür.
    bana ne önerirsiniz?
  • Merhaba
    Öncelikli ihtiyacınız ürün çekim çadırı
    YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>

Çeşitli fiyatlara gittigidiyor, n11 veya aliexpress gibi sitelerde satılıyor.

Ondan sonra da iki tane masa lambası, bir tane tripod filan alabilirsiniz.

Önce çekim çadırı alın telefon ile çekimi bir deneyin, belki bu set size yeter.

Makina olarak aşağı yukarı her makine ile çekim yapabilirsiniz, yeterki ışıklandırma işini güzel yapın.

İlla makina alıcam derseniz büyük sensörlü olması daha iyi olur.
    Canon 550D + 50mm 1.8 lens olabilir mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 13 Ocak 2018; 15:1:27 >

• Aldık artık, taşıma o kadar problem ok olmaz inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: aenescan1994

Aldık artık, taşıma o kadar problem ok olmaz inşallah

Hayırlı olsun

• multimatom kullanıcısına yanıt
    Çok çabuk satılmış :) 1300 liraya hem de .

• cafzafer2 C kullanıcısına yanıt

Siz de sahibindene favori arama kaydı oluşturun.

Birisi ilan verirse size hemen mail geliyor.

Rx100m3 1500 altı diye

• quote:

Merhaba
    Öncelikli ihtiyacınız ürün çekim çadırı
    YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>

Çeşitli fiyatlara gittigidiyor, n11 veya aliexpress gibi sitelerde satılıyor.

Ondan sonra da iki tane masa lambası, bir tane tripod filan alabilirsiniz.

Önce çekim çadırı alın telefon ile çekimi bir deneyin, belki bu set size yeter.

Makina olarak aşağı yukarı her makine ile çekim yapabilirsiniz, yeterki ışıklandırma işini güzel yapın.

İlla makina alıcam derseniz büyük sensörlü olması daha iyi olur.
    Canon 550D + 50mm 1.8 lens olabilir mesela.

Buna benzer bir light box ı daha önce kendim yapmıştım. Ama bunlar küçük geliyor. bunun yerine şimdi stor perde aldım. biri pembe biri beyaz renk. pastalarımın yüksekliği 50-60 cm olduğu için artık stor perdelerin önünde çekim yapacağım. bu yüzden bir 500-800 TL arasında makine bakıyorum. önereceğiniz makine varsa memnun olurum.

• tekhim T kullanıcısına yanıt
    Tmm perde işini çözdüyseniz

Işık işini de hallettiyseniz (2-3 tane flaş veya lamba)

ilk mesajda önerdiğim

Canon 550D + 50mm 1.8 lens

İşinizi görür.

Yeterli ışığınız ve sabit modeliniz var sonuçta.

Herhangi bir aps c sensörlü makina uygundur olur.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.