Şimdi Ara

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->> (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.333
Cevap
73
Favori
71.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar doğum fotoğrafçılığı için canon 700d veya olympus omd mark 3 yeterlimi? konu lenslerde bitiyor fakat body olarak önerebileceğiniz bir makine var mı? bu arada sadece kapalı alan değil arada dış alanlardada çekim yapılabilecek bir cihaz arıyorum.çok üst düzeye gerek olmaz diye düşünüyorum ama önce bir bilene sormak lazım :)
  • Merhaba dediğiniz gövdeler işinizi görür ama sizin asıl flaş bakmanız lazım.
    Direk ışık zararlı olduğundan tavana flaş patlatıp çekiyorlar genelde.

"Bounce flash" diye googleda aratabilirsiniz.

Konunun geneline uygun "taşınabilir" öneri isterseniz de A6000 tavsiye ederim. Harici güçlü flaş kadar olmasa da onun dahili flaşı da tavandan sektirmeye olanak sağlıyor.

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 9 Ocak 2018; 11:0:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

Merhaba dediğiniz gövdeler işinizi görür ama sizin asıl flaş bakmanız lazım.
    Direk ışık zararlı olduğundan tavana flaş patlatıp çekiyorlar genelde.

"Bounce flash" diye googleda aratabilirsiniz.

Konunun geneline uygun "taşınabilir" öneri isterseniz de A6000 tavsiye ederim. Harici güçlü flaş kadar olmasa da onun dahili flaşı da tavandan sektirmeye olanak sağlıyor.

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>

Lens olarak da Sigma 17-50 2.8 gibi bir lens tavsiye ederim.

öncelikle cevabınız için teşekkürler.kapalı veya dar alanda rahat olsun diye canon 100d o olmaz ise nikon d5200 body diye düşünmüştüm.nikonun lens fiyatları nedeniyle genelde canon üstünde durdum.dediğiniz model hakkında bilgim var birkaç kez kullanma şansına eriştim fakat sony lens fiyatları hakkında hiçbir bilgim yok.onuda araştırayım.

• Merhaba.
    Lens açısından çok avantajlı değil maalesef Sony.
    Dediğiniz gibi Canon veya Nikon gövde alıp,
    lens olarak Sigma 17-50 2.8 tarzı bir lens kullanabilirsiniz.

Bir de ucu tavana döndürülebilir tepe flaşı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 9 Ocak 2018; 11:1:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

Merhaba.
    Lens açısından çok avantajlı değil maalesef Sony.
    Dediğiniz gibi Canon veya Nikon gövde alıp,
    lens olarak Sigma 17-50 2.8 tarzı bir lens kullanabilirsiniz.

Bir de ucu tavana döndürülebilir tepe flaşı.

teşekkür ederim :)
  • Merhabalar, bir şey sormak isterim. Bende de m3 vardı fakat sattım. Satma sebebim yurtdışına gittim orda m3 çok kullandım çok işime yaradı. Fakat bir süre sonra cep telefonu daha kolay gelmeye başladı ve refleks olarak onu çıkartıp onla çekmeye devam ettim. Sonra dedim ki sat bunu iyi bir telefon al (mesela iphone x) onla devam edersin. Sonra sattım ama iphone x alamadım dolar yükseldi falan filan. iyi bir telefon doğru bir seçim mi onu tahlil etmeye çalışıyorum. Bu makineyı iphone x - note 8 veya mate 10 pro ile kıyaslarsak baskıda fotoğraf kalitesi yönünden + ve - yönleri ne olur
    birde ben m3 de tek noktada odaklama bulamadım manuel modda da kullandım. ben bulamadım sanırım
  • donlastigi D kullanıcısına yanıt
    Merhaba

"M3" RX100M3 mü Canon Eos M3 ten kastınız ne anlamadım.

Telefon pratikse işinizi görüyorsa tamamdır.

Evet A6000 in foto kalitesi daha iyidir ama Nikon D850nin daha da iyi.
    Sonuçta bir yerde durmak lazım.

O duruş da kimi için telefon kimi için 1"sensörlü kimi içim m43 ikimi için ApsC, kimi için de Full frame oluyor. Tamamen ihtiyacınıza bağlı.

Bu konu ile ilgili ilk sayfada örnekler ve yazılar var.

Mesela orada da yazdığım gibi iyi bir telefonunuz varsa
    yanına 500mm filan zoom yapan ucuz ikinci el bir zoom makinası alabilirsiniz.
    Şuradaki gibi bir fotoğraf çekip telefonunuza wifi ile atarsınız.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/122743937

• iphone x ile note 8 ile baya iyi fotoğraf çekiliyor zaten
    ama şöyle fotolar da çekeyim diyerek ikinci makine alınıp, çantya cebe konabilir.https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/122743937

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 9 Ocak 2018; 14:31:40 >
  • multimatom kullanıcısına yanıt
    Haklısınız marka yazmamışım. Sony rx100 m3 den bahsetmiştim. Hali hazırda nikon d610 makinem var. Hani ben m3 ün bir iphone x le durumunu merak ettim. Baskıda fotoğraf kalitesi olarak (hani poster veya afiş değilde 20*25 mesela).

birde tek nokta da odaklamayı biliyor musunuz.
    Yeterli ışıkta çekilmiş iki fotoğraf arasında fark hissedileceğini sanmıyorum.
    Düşük ışıkta da fark olur ama 20*25 da aşırı fark olacağını sanmıyorum.

Ama iphone X kullanmadım. Tahmini konuşuyorum.

Aslında siz benden daha iyi bilebilrsiniz, ikisini de kullanmışsınız
    Şu linkteki ikinci fotoğrafa yaklaşıp bakın https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/122743937
    bir de siz düşük ışıkta bir fotoğraf çekin telefonla onu karşılaştırın.
    Hatta buraya yükleyin biz de görelim, düşük ışık performansını.

Focus seçeneğinde center seçerseniz istediğiniz olur sanırımhttps://www.youtube.com/watch?v=7J1iMlCv1HE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 9 Ocak 2018; 14:32:41 >

• Hocam son model telefonların (iPhone x s8 vs) sensor boyutları kaç inch oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Fotoğraf merakı var ise bence makina ile devam edilmeli hem çok daha zevk alıyorsunuz hemde daha kaliteli çekimler yapıyorsunuz, N73, N8 Ve Lumia 1020 gibi zamanlarının en iyi kameralı modellerini kullanmış biri olarak tavsiyem bu olur, Şuan P9 model telefon ve A6000 Makinasını kullanıyorum, Eğer kamera odaklı bir telefon kullanacak olsam düşünmeden tekrar Lumia 1020 alırdım, Note 8'miş
    X'miş filan hikaye
  • 1/2.5" gibi dandik kompakt makina sensör boyu kullanıyorlar.

Ama lensleri f1.7 filan yapıyorlar.

Ayrıca fotoğrafı ham olarak çektikten sonra bissürü işlemden geçiren yazılım filan koyuyorlar.

Sonuç olarak çıkan görüntü gayet tatminkar olabiliyor. (Açıkhavada videoyu telefonla çekiyorum ben mesela)

Ama kaliteli kompaktlar da gelişiyor ve hep biraz daha iyi oluyorlar.

Ayrıca ultra zoom o kadar ince telefonlarda teknik olarak imkansız. O konuda da telefonlar yetişemez.

• Evet.

Telefonlar sıradan kullnıcı için iş görecek imaj kalitesine ulaşsa da fot. makinalarının tadını veremiyor.

Daha da önemlisi "bracketing", zoom, güçlü flaş, eğilen ekran, kullanışlı harici düğmeler, vizör vs. vs. bir sürü kullanışlılık eksiği oluyor.

• Merhaba hocam, aşağıdaki makina hakkındaki fikirlerinizi merak ediyorum, daha önce yazıldı ise kusura bakmayın birkaç sayfaya baktım göremedim.

https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.amazon.com/Panasonic-DMC-LX10K-Megapixel-24-72mm-1-4-2-8/dp/B01LZHIX13&ved=2ahUKEwiZrPS-7svYAhVBQZoKHZ0CD6QQFjAAegQIChAB&usg=AOvVaw3hEpvib8wwH49zf-gmFZQz

• gsad1905 G kullanıcısına yanıt
    lx10 da sensörü de 1 inç yaptılar. keşke 10 megapikselde kalsaydı. yada 12 mp.şu ara bende arıyorum bir lx7 ama Tr de satışı yok. lx3, lx5 lx7 lerede ikinci elde iyi paralar istiyorlar.hayırlısı bakalım. pro açık lenslere bir ton para vermektense bu f1.4 ü almak daha iyidir. tabi ileride profesyonelleşmeyi düşünmüyorsanız. benim fikrim bu yönde.
  • psyc.hopath P kullanıcısına yanıt
    Samsung EXF2 de bakabilirsiniz.

• gsad1905 G kullanıcısına yanıt
    Merhaba

LX10 dan defalarca bahsettim bu başlıkta

benim hayalimdeki makina.

Düşük Işıkta Fotoğraf Kalitesi/Boyut oranı olarak en yüksek makina.

Ama Fiyat/Performans olarak çok iyi değil.

Tr de zaten satışı yok.

Yurtdışı fiyatı da ikinci el RX100m3 ün iki katına satılıyor. Özellikleri RX100den az daha iyi sadece. Hatta bazı özellikleri Rx100e göre eksik (vizör yok vs.)

Yani alabiliyorsanız alın, işinizi görmez de uygun fiyat verirseniz bana satarsınız

• multimatom kullanıcısına yanıt
    hocam ex2f samsung da yok piyasalarda..şunuda belirtmek isterim. a6000, a5000, nex 5r, e pm2, nikon d3200, d90, canon s95 vs.kullanmış ve satmış birisi olarak sony lerde tuhaf bir biçimde fotoğraflar karanlık çıkıyor. RAW çekmen lazım işlemen lazım bir kaç bin liralık lens alman lazım falan. yinede istediğin renkleri ( zevk meselesi gerçi) alamıyorsun. lafı şuraya getireceğim, RX100 serisininde aynı olacağını düşünüyorum(m4 ün sensör teknolojisi farklı belki o bu konuda iyidir.3000 lira eder mi onuda bilemem) o yüzden leica f1.4 lx7 düşünüyorum.zira teknoloji ve işlemciler geliştikçe fotoğrafa müdahaleler artıyor. en son bu durumu alpha a6300 de düzelttiklerini söylüyorlar. O da 4-5 bin lira. ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim yukarıdaki makinelerden sadece e pm2 bana en doğru (benim doğrum tabi) renkleri verdi.onun da handikapı a6000 den sonra MFT sensör ben bu kadarım diyordu.
  • psyc.hopath P kullanıcısına yanıt
    Evet piyasada bolca yok ama,anahtar kelime kaydetip bekleyince bazen düşüyor.

İstediğinize göre karanlık çıkıyorsa +0.3, +0.7 poz telafisi ile halletmeyi deneyin diyeceğim ama denediniz de olmadı heralde. Renk konusunda ben çok duyarlı değilim, pek anlamıyorum açıkçası.

LX7 yi kullandım onunla ilgili de lensi özellikleri vs çok güzel ama MFT sensör yetmediyse o hiç yetmez size. Çünkü iso 100 de bile birebir yaklaştırmada tatmin etmiyordu beni A6000 ile mukayese kabul etmez.

Renk gibi teknik özelliklerde yazılamayacak türde spesifik bir beklentiniz varsa, çeşit çeşit cihaz alıp denemekten başka çareniz yok gibi görünüyor. Veya Raw çekn birmakina + bilgisayarda hazır raw preset leri kullanmak olabilir çözüm.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.