Şimdi Ara

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->> (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.332
Cevap
73
Favori
71.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba, hobi olarak değil ama telefon veya küçük makinelerin yetmediğinden daha kaliteli makine almam lazım. mimarım, restorasyon işleri için, yapıların detaylı fotoğraflarını çekmek için kullanacağım. genelde çekeceğim fotoğrafların perspektif açılarını photoshopta düzenleyip, üzerinden çizim yapıyorum. süre çok acil değil ama 1 2 aya lazım.
    ihtiyaçlarım şöyle:

-genelde karanlık veya ışık dengesi çok iyi olmayan (pencereden ışık süzülüyor gibi) yerlerde iç mekan fotoğrafları,
    -dış mekan, yapı cephesi fotoğrafları (çimmiş, gökyüzüymüş çok da önemli değil :)). bir de ne kadar geniş açılı olursa o kadar işime gelir.
    -çok çok nadir makro fotoğraflar
    -bazen de karşı tepeye çıkıp iyi zoom ile cepheyi çekmem gerekecek vs.

fotoğrafçılıktan çok anlamıyorum maalesef, fotoğrafları çekmek için genelde vaktim de çok olmayacağı için auto'da kullanacağımdan %85 eminim :) veya bir ayar yapıp aynen devam edeceğim.

bütçem ise çok geniş değil. 1,5'u geçmezsem iyi olur. ama zorlayabilirim. herhangi yazdıklarımdan biri çok pahalı makineleri tarif ediyorsa, o konuda yardımcı olursanız o maddelerden fedakarlık edebilirim :)

eee doktorlar, ne diyorsunuz bu hasta için umut var mı

dipnot: direkt konu mu açsaydım acaba emin olamadım

• sinergy kullanıcısına yanıt
    Sıfır alacağınızı düşünerek söylüyorum
    Bu fiyatlarda full frame makina bulmanız zor, o yüzden kesinlikle crop gövde kullanacaksınız bu bir
    İç mekan çekimleri için ff gövde daha başarılıdır fakat bütçeniz elvermiyor, loş ışıklı mekanda F değeri düşük bir lense ihtiyacınız olacak ki burda 35mm olursa, olmazsa 50mm en az 1,7-8 artık kaçsa, işinize yarayacaktır, 1,4f bütçenizi zorlar
    Aynı lens dış çekiminize de yarayacaktır, zaten yanında kesin 15-55 verecekler makinanın,loşta biraz yorabilir ama dışarda üzmeyecektir,
    Karşı tepeden alan çekimi istiyorsanız 18-55 işinizi görmesi lazım, nasıl olsa basmayacaksınız bu fotoğrafı, bilgisayarda istediğiniz boyutta kesersiniz, ha yetmez derseniz size 75-300 lens lazım, farklı aralıklar da var ama çokça bulunan ve nispeten ucuz bir lenstir,
    Benim size 2 önerim var, biri a5000 alıp buna 2 manuel lens takarak işinizi çözmenizdir, ikincisi ise kendi makinam a58, sıfır fiyat 1100 lira falan sanırım, üstüne de 1500e kadar rahatlıkla otomatik netlemeli o iki lensi bulabilirsiniz
    Ha bu konu altına yazmışsınız, size yine rx100 mark bilmemkaç önericeklerdir ama,siz yine de bi aklınızda tutun bunları, ha dediklerim olmaz, ucuz 1100d gövde ya da d3100 gövde üzerine bu işlemleri yaparsınız o da olur, neden olmasın

İsteklerinize uygun bir makina yok.

O yüzden birşey öneremiyorum.

Kriterlerinizden en az iki tanesini gevşetmelisiniz.

Konuya uygun olarak önerebileceğim en yakın makina ikinci el Fujifilm X70.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    "küçük makineler yetmediğinden"

Demişsiniz. Hangi küçük makineler?

Sigma DP1, Ricoh Gr, Canon G7X, Sony RX100, Fuji X70 gibi makineler kullandığınızı sanmıyorum.

Bu başlıkta zaten az bilinen kaliteli küçük makineleri öneriyorum. Küçük makine isterseniz, bahsi geçen makinalara bir bakın, istemiyorsanız konuyu genel forum başlığına yazarsanız daha iyi cevaplar alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 18 Nisan 2017; 7:51:7 >
  • Is ve hobi için fotoğraf makinası ariyorum. Özellikle kıyafet çekimi için uygun özellikler nelerdir? Canon 1300d gözüme çarptı ilk araştırmalarım sonucu. Giriş seviyesi için uygun deniyor ve wifi nfc olması iyi benim icin. Fiyat 1500 civarı bulunabiliyor. Bu makinayı önerir misiniz ?

• enzomaresca E kullanıcısına yanıt
    Kapalı mekanda kıyafet çekecekseniz, sizin öncelikle derdiniz ışıklandırma olmalı.
    Herşey dahil 1500 lira limitim olsa.
    600 liraya ikinciel eos m + 900 liraya da ışık vs kurardım.
    YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>

Canon 1300d bence almayın. Konunun amacı zaten bunu anlatmak zaten :)
    Dediğim gibi önemli olan ışık sizin için.
    O konuda başlık açıp o konuyu bilenlerden destek alın.
    Makine işi kolay. Flaş yuvası olan büyük sensörlü herhangi bir makine alabilirsiz.
    Sony Nex5 ler filan bile olur.

• ikinci el aslında düşünebilirim ama kamera konusundan anlamadığımdan alacağım şeyin iyi mi kötü mü kullanılmış olduğunu bilemem gibi geliyor. Bundan dolayı 0 almak daha güvenli benim için

a5000 ve a58e baktım. satan yerleri bulamadım. a6000 ve a58k modelleri var. aslında a6000'in boyutu vs de baya iyi. ama 1800 olunca fiyat, yani neredeyse canon 1300d+75-300 kit fiyatı oldu. ondan emin olamadım.

@multimatom
    küçük makineler derken işte zamanında aldığımız ucuz makineler. model olarak çok düşünmeyerek aldığımız kompakt makineler. bahsettiğiniz makineler ihtiyacımı karşılayabilecekse neden olmasın. dslr alacağım takıntım yok yani.

foruma da konuyu açtım. burdaki yardımlarınız için de teşekkür ederim

• a58 dediğim zaten a58k , a5000 isteklerinizi karşılar, ucuz manuel lenslerle de uyumlu, a5100 ve a6000 farklı gövdeli aynı makineler, 18-55 ve 75-300lü herhangi bir kit sizin isteklerinizi karşılayabilir ama loş iç mekan çekimlerinde kesinlikle 35 ya da 50mm lense ihtiyaç duyacağınızı düşünüyorum
    Rica ederim.

Dediklerinizin hepsi birarada zor.

Ama yazdıklarınızı tekrar okudum, hepsinden biraz ödün vererek Fuji X30 denemenizi tavsiye ederim.
    Sirkeci ve Karaköy de Fujifilm Showroom ları var. oraya gidin bir kurcalayın X30 u.
    Açık havada kullanmak için kaliteli elektronik vizör,
    Kolay şarj olma, sabit hızlı lens, otomatik çekim vs. vs.
    Gibi sebeplerden, ikinci el olarak X30 almanızı öneririm.

A5000, 1300D vs de alsanız onlarla da çekersiniz tabii.
    Ama ben sıfır 1300D almazdım kesinlikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 18 Nisan 2017; 14:44:13 >
  • "Büyük makinaların lens fiyatlarına bakarsanız dahili kaliteli lensli küçük makine önermem size de mantıklı gelecektir.

Mesela bir adet ikinci el Canon 24mm f/1.4L lens fiyatına =

Sony RX100 + Fuji X100S + Sony RX10 + 2-3 tane de yurtiçi uçak bileti alınabiliyor "

• Cep telefonu yeterli olmadığından, seyahatlerimde kullanabileceğim, gündüz-gece çekimlerinde foto ve videolarda beni yarı yolda bırakmayacak bir makine önerebilir misiniz? Fotoğraf yanında; video da aktif olarak çekmeyi planlıyorum. Fotoğrafçılık konusunda pek bir bilgim yok, amaç güzel anları kaliteli bir şekilde kaydedebilmek sadece :)

• İlk sayfada bir liste var.

Bütçenize hangisi uyarsa ona bir bakın.

Sıfır fiyatlar çok yüksek, ikinci el öneririm.

Sony RX100, Fuji X30, Sony RX100m3

• Arkadaşlar merhaba. Yeni bir fotoğraf makinesi almak istiyorum bütçem 500-600 tl civarında.internetten baktığım kadarı ile bu fiyata ve daha uyguna dijital kameralar var. Ben öyle çok uzak mesafe falan çekmek istemiyorum. Normal cep telefonu ile çekilebilecek fotoğraflar bir de şu eklediğim tarzada fotoğraflar . Bir iki makine buldum ama nasıldır işime yarar mı bir fikrim yok. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Canon IXUS 275 HS
    Canon PowerShot SX410
    Nikon CoolPix L340

Bunlardan hangisi daha iyidir ya da hangisi işimi görmeye yeter?
    YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>
    YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>

bu tarz fotoğraflar benim daha çok çekmek istediklerim.

• DaeI kullanıcısına yanıt
    İlk sayfada ismi verilen modellere bakın derim.
    ayrıca şu rehberi okuyun.https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=122743759

İlk foto benzeri çekrisniz ama
    2. 3. fotolar için daha pahalı makinalar lazım.
    Veya Eos M, Nex5 gibi bir makine + Manuel Lensler.
    Ama ilk aşamada manuel lens vs. önermiyorum.

Samsung EX2F, Samsung EX1, Olympus XZ1 gibi bir makine alın ilk makine olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 19 Nisan 2017; 16:21:5 >
  • multimatom kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim öncelikle. İlk sayfadaki cihazların fiyatları biraz yüksek kalıyor.Gene de onlara bir bakayım.Rehberi biraz okudum fakat tam olarak anlamadığım kısımlar oldu . Bu üç tanesi içerisinden hangisi daha avantajlıdır acaba ? İş Görmezler mi ?Teşekkürler.
  • O listenin en altındakiler ucuz.

• Makinalar iş görür mü

Cevabı burada

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=122743759

• Hocam ben cep telefonum ile fotografcilik isini baya sevdim ve bi makine almaya karar verdim.Baslarda lumia 1020 aliyim ne gerek var makina tasimaya diye dusundum

Ama sonra makine almanin daha mantikli olacagina karar verdim.

Söyle aciklayayim:fotografcilikta cok yeniyim.lens muhabbeti konusunda ise hic bilgim yok diyebilirim.sadece manual ayarlari yeni yeni ogrendim sayilir.bana olympus e-pl1 tavsiye etti bi arkadas.cunku bi makineye max 400 filan verebilirim.(tabi para biriktirebilorsem)

Ben telefonumla makro cekmeyi filan cok seviyorum.

Alacagim makinayla bokeh,macro ve genel olarak manzara cekmek istiyorum.bu fiyata bunlari ortalama bi seviyede yapabilecek bi makina midir olympus epl1

Yoksa onu bosver sunu al diyebilecegin makineler var mi

Yardimci olursaniz cok sevinirim.

@oguzhanozturk hocam sizin tavsiyeniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHADOW -- 21 Nisan 2017; 23:55:49 >

• Merhaba makine güzel fakat standart lensi ile sıradan.

Bu yüzden ikinci el Samsung EX1 veya Olympus XZ1 almanızı öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

Merhaba makine güzel fakat standart lensi ile sıradan.

Bu yüzden ikinci el Samsung EX1 veya Olympus XZ1 almanızı öneririm.

Peki onlara ayrica lens filan gerekir mi

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.