Şimdi Ara

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->> (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.333
Cevap
73
Favori
71.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony A6300 kit 16-50 mm tavsiye eder misiniz?
    Özellikle hareket halindeki insanları net çekmek istiyorum. Optik zoom yaptığımda da iyi performans vermesi benim için önemli bir kriter.
  • Razer kullanıcısına yanıt
    Tavsiye ederim fakat fiyatı yüksek bir cihaz. Ultra kaliteli video için o fiyat değer anca.

A6000, RX100m4, LX100, G1XM2 gibi cihalara da bakın derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

Tavsiye ederim fakat fiyatı yüksek bir cihaz. Ultra kaliteli video için o fiyat değer anca.

A6000, RX100m4, LX100, G1XM2 gibi cihalara da bakın derim.

Peki bahsetmiş olduğum performansı A6000 ile alabilir miyim?
  • Tabii hemen hemen aynı olur.

Sensör aynı lens aynı çünkü

Fuji X100T ile daha iyi sonuç alırsınız ama onda hiç zoom yok. Eğer zoomdan vazgeçebilirseniz ve video önceliğiniz değil ise X100T yi şiddetle tavsiye ederim.

İlla zoom lazım derseniz de yine A6000 ve Rx100m3 - m4 veya daha iyisi F2.8-4.0 lensli herhangi bir Fuji öneririm (xe2, xt10 vs.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 8 Ekim 2017; 19:24:4 >
  • quote:

Tabii hemen hemen aynı olur.

Sensör aynı lens aynı çünkü

Fuji X100T ile daha iyi sonuç alırsınız ama onda hiç zoom yok. Eğer zoomdan vazgeçebilirseniz ve video önceliğiniz değil ise X100T yi şiddetle tavsiye ederim.

İlla zoom lazım derseniz de yine A6000 ve Rx100m3 - m4 veya daha iyisi F2.8-4.0 lensli herhangi bir Fuji öneririm (xe2, xt10 vs.)

Teşekkür ederim. Gönlümden geçen model A6300. 425 AF noktasının olması, yüksek ISO değeri ve netleme hızı ile oldukça ilgi çekici. Fiyat olarak düşündürüyor tabi.
  • quote:

Zamanında Eos M set filan kullandım ama şuan taşınabilirliğe aşırı önem verdiğimden
    2017 Ağustos itibari ile
    Note 3 Telefon (31mm F2.2) + HX90V (24 - 720mm) kullanıyorum.
    Müzeye filan gideceksem de kardeşimden RX100 ödünç alıyorum

Telefon ile HX90V nin fotoğraf kaliteleri yaklaştırınca çok kötü ama yaklaştırmayınca idare ediyor. (İmkanım olur olmaz TZ100 almak istiyorum. Biraz daha iyi kalite olur o zaman.)

Panasonic tz100 Türkiyede satışta yok sanırım 24-250 mm aralığı ve 1 inç sensör F2.8 diyafram olması şahaneymiş ama nerden bulucaz o cihazı

• seker1adam kullanıcısına yanıt
    Maalesef şuan sadece yurtdışında bulunabiliyor. Çünkü çok pahalı ve Türkiye de pazarı yok diye getirmiyorlar böyle şeyleri. Sony bunun muadilini çıkarırsa Sony Center lardan filan alınabilirdi. Yani ya yurtdışından alıcaz / aldıracaz (Ki baya pahalıya geliyor her türlü) veya bi süre bekleyip sahibindene ikinci el düşmesini bekleyeceğiz. Kimbilir ne zaman düşer orası belli değil tabii.
  • quote:

Maalesef şuan sadece yurtdışında bulunabiliyor. Çünkü çok pahalı ve Türkiye de pazarı yok diye getirmiyorlar böyle şeyleri. Sony bunun muadilini çıkarırsa Sony Center lardan filan alınabilirdi. Yani ya yurtdışından alıcaz / aldıracaz (Ki baya pahalıya geliyor her türlü) veya bi süre bekleyip sahibindene ikinci el düşmesini bekleyeceğiz. Kimbilir ne zaman düşer orası belli değil tabii.

Bu arada nx mini imaj kalitesi olarak sony rx100 m3 modeline kadar daha iyi gibi geldi imaj kalitesi

9-27 lensin dez avantajı f3.5 dan aşşağı inememesi

Rx100 serisine göre birazda lens çıkıntısı mevcut

Nx mini kullanmadım ama sensörleri aşağı yukarı aynı diye biliyorum.
    Ama zaten önemli olan lens tabii. F3.5 ile çekmektense telefonla çekmek daha kullanışlı oluyor.

İmkanım olsa 17mm 1.8 lensini denek isterdim ama.
    O zaman çıkıntısına değebilir.
    Çünkü bu rx100 lerde azcık zoom yapınca lensin 1.8 değeri kalmıyor, yukarılara uçuyor.
    TZ100 bize lüks görünüyor hala ama bir boy küçük sensörlü olanlardan tavsiye edebilirim.
    Nikon Coolpix P7700 - 7800 - Panasonic LF1 - Olympus Stylus 1s
    bakın derim.
  • Yeni almış olduğum Canon Sx710HS fotoğraf makinasının ayarlarını bir türlü yapamıyorum. Genellikle işim için proje (tapu da incelenen kat planları vs) fotoğrafları çekiyorum ve hep bulanık fotoğraf çekmiş oluyorum. Telefonum ile çektiğim de böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Makro ayarını açıyorum ama nafile. Ne yapmam gerekiyor hiç bir bilgim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepBlueTR

Yeni almış olduğum Canon Sx710HS fotoğraf makinasının ayarlarını bir türlü yapamıyorum. Genellikle işim için proje (tapu da incelenen kat planları vs) fotoğrafları çekiyorum ve hep bulanık fotoğraf çekmiş oluyorum. Telefonum ile çektiğim de böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Makro ayarını açıyorum ama nafile. Ne yapmam gerekiyor hiç bir bilgim yok.

Fotoğrafları kapalı alandamı çekiyorsunuz ?

• DeepBlueTR kullanıcısına yanıt
    O makina ay, kuş vs çekerjen kullanışlı.
    Kapalı alanda iyi telefonla çekin daha iyi.

F değeri F3.2 ve Sensörü küçük
    yani düşük ışıkta makinayı açmayın bile.
    (Telefondan tek artısı flaşının güçlü olması olur)

Ama açık hem de güneşli havada çok uzaktaki şeyleri çekerssniz çok kullanışlı olur. Mesela çok uzaktaki arabaların plakalarını vs çekebilirsiniz.

Ayrıntılar burada:
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=122744647

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 21 Ekim 2017; 19:34:37 >
  • quote:

TZ100 bize lüks görünüyor hala ama bir boy küçük sensörlü olanlardan tavsiye edebilirim.
    Nikon Coolpix P7700 - 7800 - Panasonic LF1 - Olympus Stylus 1s
    bakın derim.

Güzel öneriler gerçi 200 mm de zoom da kus fotoğrafları için yetersiz gelebilir sanırım bunların içinde olympus modeli 300 mm kadar çıkabiliyor

Fuji XS1, Sony RX10, Panasonic FZ200 gibi makinalar var onlar daha da çok yaklaştırıyor ama tabii onların da boyutu büyük. Ama çok seçenek var biraz kriterleri esnetince ihtiyaca uygun makina bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 21 Ekim 2017; 23:42:49 >
  • quote:

Fuji XS1, Sony RX10, Panasonic FZ200 gibi makinalar var onlar daha da çok yaklaştırıyor ama tabii onların da boyutu büyük. Ama çok seçenek var biraz kriterleri esnetince ihtiyaca uygun makina bulunuyor.

Büyük makinede genelde evde yatıyor. Canon sx710 modeli güzel mesela sony hx90v yine iyi bir model keşke sensörleri biraz daha büyük tutabilseler nokia 808 veya lumia 1020 tipinde sensörler olsa fotoğraf kalitesi epey farkeder 1 inç olmasa bile iyi ebat

Kapalı alanda çekiyorum. Tapu Arşivinde.
  • quote:

Kapalı alanda çekiyorum. Tapu Arşivinde.

Bulanık olmasının sebebi kapalı alanda çekmenizden kaynaklanıyor. Kullandığınız cihazda küçük sensör ve cep telefonuna göre fazla açık olmayan bir diyafram var f3.2

Kapalı alanlarda cep telefonu ile çekerseniz daha iyi sonuç alırsınız.

Kullandığınız telefon nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seker1adam -- 22 Ekim 2017; 3:18:57 >
    iphone 7 kullanıyorum. Yoğun olarak kullanıldığından şarjı vs yetmediği için fotoğraf makinası kullanmak zorundayım :)
  • quote:

iphone 7 kullanıyorum. Yoğun olarak kullanıldığından şarjı vs yetmediği için fotoğraf makinası kullanmak zorundayım :)

Elinizdeki canon sx710 ile kapalı mekands iphone 7 den iyi çekme şansınız yok malesef başka makina almanız lazım sony rx100 alabilirsiniz mesela yada samsung nx300 18-55 kit lens ile daha iyi çekersiniz APSC sensör var bu sensör elinizdeki iphone ve canon dan 4 kat daha büyük bir sensör.

Hatta elinizdeki canon sx710 modelini alabilirim satmayı düşünürseniz

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.