Şimdi Ara

YENI BASLAYANLAR! Okumadan GPU terfisi yapmayınız. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
153
Cevap
2
Favori
5.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Madem o kadar sabrettin az daha sabret.

PCI slotu kalkacak o zaman ekran kartı alırsın..

Şaka bir yana terfi zamanın gelmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: suleymangonca

Madem o kadar sabrettin az daha sabret.

PCI slotu kalkacak o zaman ekran kartı alırsın..

Şaka bir yana terfi zamanın gelmiş

Gelmiş mi? Benim seneler önce kullandığım X700 Pro zamanı PCI-Ex'e geçiş zamanıydı... Şimdi PCI-Ex'te bitecek hocam sık dişini az kaldı
  • GeForce'da üçüncü sırayı GTX560 doldurabilir boş kalmasın.
  • tnt nin rakibi yada eşleniği rage 128 değil ki listenin son sırası yanlış olmuş. tnt rage 128 den birden fazla gömlek üstündür. rage 128, riva 128 e bile rakip olamamıştır, tnt ye rakip olsun. Rage zamanlarında zaten ati sadece laptop ekran kartlarında iyi durumdaydı masaüstünde esamesi okunmuyordu.
    740 ise rakip olmayı bırak zaten sorunluydu ve intel ondan sonra sadece çipsete gömülü onboardla devam etti.
  • peki ilk defa ekran kartı alacak adam hangi sıraya bakıca ?
    ayrıca fiyatlar birbirine yakın genelde adam almışken 5 on fazla verim bunu alim dicek yani boş işler bence bunlar.
  • GPU değiştirme kişiden kişiye göre değişen bir kavram. Bu olaya gereklilik olarak bakmak zaten yanlış. Herşeyden önce oyun ve benchmark da yapmak zorunda değiliz. Herkesin bir zevki var. Kimi oyun oynamaktan hoşlanır kimi kart değiştirip yenileri denemekten. Kimi insan ikisinden de nefret eder. O yüzden herkesin cebindeki para kendine ait olduğundan istediği kartı alır satar. Kart değiştirmek için iki-üç seri beklemektense aynı kulvardaki 5 farklı kartı deneyebilir. Çok parası varsa harcadığı paraya değsin değmesin ne farkeder ki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Bazen ego lar, ihtiyaçların önüne geçer. Öyle durumlarda 2 fps fazla almak için 2 katı fiyat ödeyecek kişilerde olabilir. Ama mantıklı hareket etmek, parasını çarçur etmek istemeyen kişi zaten her yeni çıkan kartı almaz. Nerede yetmemeye başlarsa elindeki herhangi bir donanım, o vakit yenisini almak doğru olur.

Not: Bu yorumu yazan üye son 3 yılda 16-17 civarında ekran kartı kullanmıştır.

Valla hocam onu al bunu al derken bi bakmışsın para kalmamış elde avuçta

• Diyelim 300tl bütçen var.
    Tablodaki sırada en üstten aşağı doğru alabileceğin tek mantıklı kart 5850 olur.
    bu listeye bakmak verdiğin para neye eşdeğer yada karşılığını alabiliyormuyum .5850ye 300tl para verdim.
    iyiki vermişim gtx 470le aynı kulvarda diyebilmek.Benim amacım bilmeyen arkadaşlar eminim vardır.100tl ekran kartı alacak bir arkadaşımız.100tl lik bütün ekran kartlarını sıralayacak.sonra buradaki tablodan en üstte olanı alacak hd4850gibi gidipte 9800gt ye para vermeyecek
  • Bana şuan 9600GT yetiyor fazlasıyla çözünürlükten dolayı.ne zaman full hd ye geçerim o zaman gtx560 gibi bir kart alırım.ama iyikide önce Q9400 almışım
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Bazen ego lar, ihtiyaçların önüne geçer. Öyle durumlarda 2 fps fazla almak için 2 katı fiyat ödeyecek kişilerde olabilir. Ama mantıklı hareket etmek, parasını çarçur etmek istemeyen kişi zaten her yeni çıkan kartı almaz. Nerede yetmemeye başlarsa elindeki herhangi bir donanım, o vakit yenisini almak doğru olur.

Not: Bu yorumu yazan üye son 3 yılda 16-17 civarında ekran kartı kullanmıştır.

+1
  • listede bazı kartlar yanlış sınıfa konmuşlar...mesela 8800GTX ,9800 GTX, 9800 GTX+, GTS 250 üçlüsünden daha iyi bi kart olmasına rağmen alt sınıfa yazmışlar....

dipnot:bende crysis çıktığından beri birçok kart değiştirdim.çok küçük farklar için hatırı sayılır bedeller ödedim....

bazı kartları ise sırf değişiklik olsun diye kullandım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BAYOKAN84 -- 27 Ocak 2011; 11:51:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanbay
    listede bazı kartlar yanlış sınıfa konmuşlar...mesela 8800GTX ,9800 GTX, 9800 GTX+, GTS 250 üçlüsünden daha iyi bi kart olmasına rağmen alt sınıfa yazmışlar....

bunların hepsi aşağı yukarı aynı değil mi?
  • 8800gtx bi üste konmalı....çünkü 9800gtx 9800gtx+ gts250 üçlüsü 8800gts g92 nin isim ve saat hızları değişmiş halleri....
  • quote:

Orijinalden alıntı: GUERRA

quote:

Orijinalden alıntı: okanbay
    listede bazı kartlar yanlış sınıfa konmuşlar...mesela 8800GTX ,9800 GTX, 9800 GTX+, GTS 250 üçlüsünden daha iyi bi kart olmasına rağmen alt sınıfa yazmışlar....

bunların hepsi aşağı yukarı aynı değil mi?

evet aralarında dudak uçuklatacak farklar yok.zaten tabloda gösterilen sıralamanın 1üst yada 1alt ile aralarında performans olarak gözle görülür bir fark yok.en az 2basamakta farkın hissedilebilegine değinmiş.işin yanisi.harbiden fark 3basamaktan sonra hissedilir.
  • alacagınız kart 600 lirayı geçmedikçe hem daima yüksek çözünürlükte oyun oynarsınız hemde satarken rahat satar çok fazla zarar etmezsiniz ama satış zamanı çok önemli..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cose Turche
    alacagınız kart 600 lirayı geçmedikçe hem daima yüksek çözünürlükte oyun oynarsınız hemde satarken rahat satar çok fazla zarar etmezsiniz ama satış zamanı çok önemli..

evet çok doğru.yada 2.el almak satarken sizi fazla zarar ettirmeyecektir.zaten GPU lar 3sınıfa ayrılır.Giriş.orta.üst sınıf.üst sınıf en ucuz bir kart 600tl ye alınır üst sınıfın son modelini almak parayı savurmak
  • Yenileyeceğim donanım eskisine 3-4 kat fark atmıyorsa boşa almam.Ülkemizi teknoloji çöplüğüne çevirmeyelim ,

Ayrıca ithalat ile ihracat arasındaki fark her geçen gün artıyor.Duyarlı bir vatandaş olarak bunlara dikkat edelim.
  • eski sistemimde geforce 2 mx 400 vardı. sistem değişince 8800 gts almıştım yani tam 19 sıra üstte

şimdi de gts 550 yi bekliyorum o da +10 üstte olmuş olacak .
  • İşte en mantıklı parasını seven kullanıcı...
    Tebrikler helal olsun.

Zaten verdiğiniz paranın karşılığını bir yere kadar %100 alırsınız.

Örnek: Şuan en ucuz ama çok performanlı alınabilecek kartlar.

5750.5770.4850vs... Bu kartlara verilen paralar yanmaz.

Bu modellerin üstüne çıktıkça fiyat artar ama performans verilen paraya oranla düşer.

Verdiğiniz paranın karşılığı 5750.5770.4850vs bu modellerden sonra verdikler performansa göz önünde bulundurulursa,Bu kartlardan ötesi alınır ancak giden para gelen performansı karşılamaz.

Normal bir kullanıcıya 5850 yeter....
  • Konu ile alakası olduğu için

http://www.anandtech.com/bench/Product/298?vs=310 ekledim burdan da istenilen kartları kapıştırabilirsiniz.

Bir çok konuda hala okuyorum gtx460slı mı yoksa 5770cf mi diye.

O yuzden bunuda ekledim (Bir ara anandtech bildirmiştim)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.